Netiketa na C-Fishing.cz

Všechny diskuze » Ostatní diskuze o všem možném » Netiketa na C-Fishing.cz

Netiketa na C-Fishing.cz

Založil zewlbába

Dne 7. 3. 2013 12:42

Odpovědí: 17

Netiketa na C-Fishing.cz

Víte, co je netiketa (netiquette)? Dodržujete ji? Hoaxujete, flejmujete, spamujete, přispíváte neadekvátními příspěvky do diskuzí s jasnými názvy a chováte se na webu nevhodně?

Přispějte svým názorem, jak utvořit C-fishing.cz tolerantním místem na webu s dodržováním elementárních pravidel slušného chování.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Netiketa
http://www.lupa.cz/…ky/netiketa/
http://www.emag.cz/netiketa/

Příspěvek upraven autorem.

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (17) Starší Nejstarší »

dasty carp

dasty carp před sedmi roky

Marda » Ano jsem rád že jsi reagoval,Zažil jsem už pár for at s menší či větší skupinou lidí.Vždy se to dalo docela kočírovat sice jsme to museli dosti hlídat jako admini.Zde to prostě ujíždí čím dál více,ale jak jsem psal pokud je to v mezích dá se to přehlédnout a když to je jednou za čas.Pokud je to často už mě ani nebaví si něco louskat než se dostanu tam kde to bylo ještě aktuální)Ale je jasné že s rostoucí skupinou to bude huře kočírovatelné­.Jedině pověřte pár lidi at mají možnost trochu to hlídat či přesouvat temata atd.Jinak s těmi nováčky souhlasím a jednou se to tu už rozebíralo))

Rick

Rick před sedmi roky

Marda » oeff ja to cetl cely, dnes mam splneno na CF :)
ale souhlas, zejmena na Novacky je potreba brat ohled a ne sekyrovat hned, coaching nejde bicem.

Marda

Marda před sedmi roky

Já určitě děkuju za názory všem návštěvníkům Carpfishingu a z každýho si za redakci něco beru.

Můj osobní názor je takovej, že odbíhání od tématu v tomhle fóru není extra silnej nešvar. Ano, občas něco ujede v techničtějších diskusích mimo téma. Pár specialistů tady na to je. Ale obecně to není tak časté. Jasně, jsou témata, kde to rozhodně neni vhodný, jedno z nich je On-line na rybách, kde například řešit něčí změnu zaměstnavatele a jeho prodejnu je mimo téma, stejně jako nahození otázky jestli někdo dá tip na dobrej záložní zdroj k telefonu… Tam se Dasty ozval naprosto správně a stejně tak mu za to děkuju.

Srovnávání našich diskusí s MRKem (jak to z vašich reakcí vyplývá, spousta z vás o něm mluví jako „ti od vedle“) je taky trochu vedle. Návštěvnost u nich je zcela jiná jak objemem návštěvníků, tak jejich zaměřením na konkrétní rybolovnou techniku. Proto tam je větší zmatek, ale je to z mýho pohledu naprosto odpovídající velikosti a zaměření toho portálu. Taky si všichni pamatují doby, kdy se to tam nedělo, ale to byla jejich návštěvnost desetinová. Už je to několik let, kdy se tam do diskusí nezapojuju, protože máme tenhle web a logicky na to ani neni čas. Takže pokud se tam za poslední 3 roky něco změnilo ještě víc, nemám potuchy. Co jsem si ale už tenkrát všímal bylo to, že poměrně dost lidí zmizelo do uzavřených skupin, kde se asi jede trochu čistčí styl (odhaduju) a ve veřejných tématech zbejvá víc prostoru pro nějaký exhibice nebo jak to nazvat.

Stejně tak u nás návštěvnost roste a tak poroste i občasný sklouzávání debat v jednotlivých tématech. Určitě nemůžeme jako nějací rozhodčí sedět u počítače a přesunovat zápisky do diskusí a zároveň všem diskutujícím empaticky vysvětlovat, kam jsme jim příspěvky přesunuli a proč a že jsme jim radši založili nový, odpovídající, téma atd…

Před lety jsem se účastnil (a dodnes jsem rád za pozvání) uplně samostatnýho nezávyslýho fóra jedný uzavřený skupiny, kde se pohybovalo cca 10–15 lidí). Tam se diskuse k tématu držely v rovině zadání naprosto v pohodě v technických věcech, ale v těch běžných diskusích se taky občas ujelo. Ale díky omezenému počtu aktivních lidí to rozhodně nijak nebolelo.

Co mě trochu mrzí a s etiketou by to možná mohlo mít co do činění je fakt, že se tu poměrně razantně vyštípou noví návštěvníci, kteří trochu ujedou například ve vážení ryby, přiznají, že chytali na soukromým revíru (což třeba podle mě rozhodně neni žádnej zločin) a podobně… Tam by si někteří mohli sáhnout do svědomí, jestli je to vzhledem k těm novým lidem a třeba i vzhledem k celýmu portálu fér…

Filip Štefek

Filip Štefek před sedmi roky

Za mě je to tu pořád lepší, než na konkurenčním serveru, kde je na jedno téma X dalších otázek, a nikdo s tím nic nedělá. Člověk se tam při hledání informací takřka ztrácí. Hadejte na kterém :-)

smolda

smolda před sedmi roky

Souhlasím s vámi, i když to nevidím tak tragicky. Občas se to zvrhne, ale upřímně mi příjde zbytečný diskutovat o jedný věci ve třech diskuzích. Teď se řeší odpalovka, do toho ujedou věci který k tomu patří-olovo, navijá, prut atd. Osobně sem přes den občas jen nakouknu a nechce se mi a hlavně nemám čas hledat kam to přesně patří. Pokud je to pořád k něčemu dobrý, nevadí mi, že to nemí úplně k tématu. Když se tady píše o h…ě, pořád to tu alespoň trochu žije. Moc lidí tu taky mediskutuje a až si každej začne psát v sz, může se to tady zavřít.

Rostisla Wator

Rostisla Wator před sedmi roky

67253-1-945.jpg


dasty carp » asi je to mentalitou českých rybářů ,že nejvíce příspěvků je v diskuzích kde se jedna o nějaký průser, zabavené noty a podobně. Bohužel spousta lidí kritizuje aniž by měla vlastní zkušenost . V dnešní době je strašně moc for a stránek, které se snaží kaprařinou zabývat. Lidi,kteří dokáží plodně přispívat je málo(vzpomeň si jak tady dopadla testerská soutěž) navíc jsou roztroušeni a zainteresovani u jednotlivých výrobců a taky do již zmiňovaných for,proto jsou zde často kritizování za reklamu, popřípadě za propalování fleku. Těžko však psát něco od vody stylem:chytal jsem na černý prut a používal stříbrný naviják.myslím,že z téhle situace není cesta ven,stači si pročíst konkurenční server.nabízí se řešení,jestli není lepší čas strávený za klávesnicí raději využít u vody nebo na horách.

zewlbába

zewlbába před sedmi roky

souhlasím s Vámi oběma (Dasty, Rick); taky mi to leze krkem…tato diskuze je už poměrně stará a evidentně se minula účinkem…

Rick

Rick před sedmi roky

dasty carp » plne souhlasim, online má být online atd, at vse ostatni hodi do pokecu, to se jedoduche preklikne a jsem raz dva v obraze :)

dasty carp

dasty carp před sedmi roky

Diky za odkaz)Rad bych zde napsal svuj nazor na deni zde na foru.Z pocatku se zde prispivalo k danemu tematu.Posledni dobou je tu to jen drbarna a tlachani o nicem.Myslim ze by bylo dobre se nad tim trochu zamyslet a dat tomu trochu te kvality a ne kvantity prispevku.Uz me nebavi stale jen projizdet X prispevku nez se dohrabu k jadru veci.Myslim ze asi ani nebudu sam koho to sere nebo slusneji mrzi.Preci neni dulezite za kazdou cenu vstupovat do otazky kdyz k ni nemam co rict?To mi nejde na rozum pokud je to v mezich budiz ale obcas to tu masakr.Timto se to dostava uplne jinam tim myslim kvalita fora.Diskutuvat ano ale k tematu.Pokud tlachat tak v tematu tomu urcene.Pokec atd.Jen jsem chtel napsat co mi vadi.A klidne se do me pustte)

Příspěvek upraven autorem.

zewlbába

zewlbába před devíti roky

IMHO by docela stačilo, kdyby se každý uživatel před tím, než něco napíše, dvakrát zamyslel. Příspěvky typu: Ahoj Tondo, jak bylo o víkendu…dle mýho nepatří nikam, ani do pokecu. Možnost moderovat diskuzi je každopádně jendoznačným přínosem

Pitris

Pitris před devíti roky

Filla » Jo, souhlasím, nicméně je to jediná cesta, jak diskuzi přesunout se zachování alespoň částečné návaznosti na předchozí diskuzi a ne jen mazat. Návaznost klasickým proklikem na oddpovídaný příspěvek, který by tě hodil do původní diskuze a stejně jako je nyní napsáno příspěvek upraven autorem, tak by tam mohlo být že byl přesunut a hypertextový odkaz na tu diskuzi.

Mára - programátor

Mára - programátor před devíti roky

Filla » Nejen technicky proveditelný, ale již i funkční a kluci to občas používají … jenže – k nutnosti „přesunu“ nedojde po prvním či druhém příspěvku, ale až když je po dvaceti plácnutích jasné, že se téma zvrhlo. A pak už je přesouvání jednoho příspěvku za druhým dost pracná sranda (tak je to nyní navržené). Nejlepší mi přijde téma na pár hodin „zamknout“ :)

Filla

Filla před devíti roky

Pitris » Kdyz ale presunes jen zcestnou odpoved, bude v pokecu bez kontextu a tudiz naprd. Admin by v tomto nemel zahalet, ale je to asi prace nevdecna. Technicky proveditelny to myslim asi je, co nato Mára Programátor?

Příspěvek upraven autorem.

Pitris

Pitris před devíti roky

Filla » Nuda? Možná, lepší by bylo asi mít možnost tyto věci místo mazání přesunout do pokecu s tím, že by zůstal zachován trail, na co byla tato otázka navázána. Tím by se prostě ta debata jen přesunula a otázka by zůstala relativně čistá a nezanášela se OT věcma. Netuším ale, jaký by to byl případně technický problém.

Filla

Filla před devíti roky

zewlbába » Asi proto se uvazuje o kontrole a odmazech odpovedi samotnymi zadavatelli jednotl. otazek. To oni by meli byt sitem vsech jalovejch prispevku. jenze nebyla by pak nuda? .)

Fery

Fery před devíti roky

..jedním slovem..„nemožné“

zewlbába

zewlbába před devíti roky

http://www.emag.cz/netiketa/

cituji:

„Webová fóra nejsou jen způsobem, jak sdělit někomu jinému svůj názor, ale hlavně mohou být velmi cenným zdrojem informací a řešení rozmanitých problémů. Proto je také potřeba zachovat určitý způsob chování, aby se taková místa nestala pouze směsicí neužitečných příspěvků. “

„Dalším pravidlem, naneštěstí ne moc zažitým je nepřispívat nikam, kde nemáme co nového do diskuse přinést. Proto se snažme přispívat tam, kde máme můžeme pomoci, ale pokud nemáme čím relevantním přispět, tak celé věci spíše ublížíme. “

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (17) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (1 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč