Zkušený kaprař radí: Sebrali vám povolenku za noční rybolov?

Všechny diskuze » Ostatní diskuze o všem možném » Zkušený kaprař radí: Sebrali vám povolenku za noční rybolov?

Založil kirous

Dne 6. 1. 2020 07:13

Odpovědí: 68

Kaprař Petr Tous, kterého na YouTube sleduje tisíce rybářů, natočil video, které rozpoutalo velmi vášnivou diskuzi. O co jde? Rybářovi zadržela rybářská stráž povolenku za porušení denní doby lovu. Ovšem, jelikož se kaprařovi a jeho kamarádovi z Orlíku nechtělo, tak si v následujících dnech koupili týdenní povolenky a pokračovali v lovu. Video na rybářském internetu pochopitelně rozpoutalo silnou diskuzi…

Jedna strana rybářů Petra Touse obhajuje tím argumentem, že pravidla, která platí na českých revírech, jsou zastaralá. A jelikož tito rybáři kapitální kapry pouštějí, zasloužili by si podle některých větší shovívavost. Sám Petr Tous ve videu řekl, že s jedním porybným nebyla žádná řeč, a chtěl mu vysvětlit, že ryby pouští zpátky do vody.

„Nezbylo nám nic jiného, než pátrat, jakým způsobem udělat to, abychom si mohli zachytat. Našli jsme si výdejní místa pro místní povolenky na Orlík. Abychom si koupili povolenku, tak nám stačí rybářský lístek a legitimace, a to vám rybářská stráž nesebere. Před dvěma dny nám sebrali papíry, a včera jsem si to vyřídil i pro kamaráda – stálo nás to 700 korun. A máme to na týden,“ popisuje Petr Tous ve videu.

Druhá strana rybářů ale rybáře Petra pořádně kritizuje. Podle těchto rybářů prostě porušil platná pravidla, se kterými při koupi povolenky souhlasí. Tahle pravidla ale rybář nedodržel, přišel o platnou povolenku, a to, že si koupil novou, je podle některých prostě špatně.
Jenže je to skutečně chyba daného rybáře? Ano, koupě nové povolenky je minimálně neetické. Ale není rovněž k zamyšlení to, že na konci roku 2019 nemá Český rybářský svaz stále efektivní nástroj, který by tomuhle zabránil? Třeba centrální evidenci, která by potrestaným rybářům prostě znemožnila si koupit jinou povolenku u jiného prodejce? K zamyšlení…

Jasně, tady jde o rybáře, kteří podle svých slov ulovené ryby pouští. Ale co když stejný postup využije rybář, který chytá ryb více, než dovolují pravidla? Tohle taky budeme tolerovat? Kde je ta hranice? Napište váš názor do diskuze pod článkem…

Upraveno správcem Johan v 15:16, 14. 1. 2020.

Toto téma je uzamčeno. Již do něj nelze přispívat.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (68) Starší Nejstarší »

Johan

Johan před týdnem

Myslim, ze pana Touse uz stacilo…

Chudýpocestný

Chudýpocestný před týdnem

Johan » No mně začíná být blbě už jak čtu u nás ten doplněk k řádu,nevím jak to chodí jinde ale u nás drží soudruzi opratě a igelitky pevně v ruce a vo tom je i tady celá ta diskuze,svaz jde proti a vydrží jim oponovat jen houvada,po30ti létech u vody musím konstatovat že se to nikam neposouvá jen zmizla ze znaku hvězda.

Venýsek

Venýsek před týdnem

fishbull » já ale netvrdím, že toto co uvádíte konkrétně neporušil, nicméně tvrdím, že ho bude zcela jistě řešit dozorčí komise a až pokud to někdo uzná, tak věc předá zároveň k řešení jinému orgánu, což může udělat, ale nemusí.
Nepoučuji Vás, pouze reaguji na to, co jste uvedl, včetně dovětku „Takže tu nedělej“.
Tak ještě jednou, pro upřesnění:
Přestupková komise dané organizace neexistuje – kárným orgánem je dozorčí komise (dříve kárná komise)
Ano, v rámci doporučeného postupu pro dozorčí komise jsou i porušení RŘ, která se mohou oznamovat na orgán obce s rozšířenou působností k jejich opatření a řešení
Porušení rybářského řádu je ve videu několik, ale podstata byla – zadržená povolenka – jak si obratem opatřit novou, nikoli, jak chytat mimo dobu lovu, jak uchovat rybu při čekání na lepší počasí a záběr.....
Takže, pokud čtu svou první reakci, neuvedl jsem nic, co by nebylo pravdou a Vás pane kolego se zřejmě dotklo, že jsem si dovolil reagovat na příspěvek jiného přispěvatele, který nás rád uváděl do právní roviny, ale bohužel do té „terminus technicus“ dost nesprávné. Takže pokud už někdo někoho uvádí do správné právní roviny, bylo by vhodné, kdyby při tom použil alespoň základ, který se dá vyčíst ve Stanovách. Tím končím debatu o ničem, kterou jste rozvířil svou reakcí na mou odpověď o tom, že když už píši v právní rovině, je třeba k tomu používat správné pojmy a nemotat lidem hlavu.

Příspěvek upraven autorem.

fishbull

fishbull před týdnem

Venýsek » Opravdu mě chcete poučovat co to jsou stanovy a jednací řád?
Když už jsme u toho tak majitel videa porušil třeba toto:
§ 4
Práva a povinnosti členů
vystříhat se všeho, co by poškodilo dobré jméno Svazu a jeho organizačních
jednotek a narušovalo rybářskou etiku, vzájemný respekt ve vztazích mezi rybáři
a rybářskými organizacemi.

Venýsek

Venýsek před týdnem

fishbull » cit. z příspěvku memphisto: „Samotné pravomocné rozhodnutí přestupkové komise dané organizace“ – daná organizace má dle Stanov ČRS tak max. Dozorčí komisi, takže tu nedělej ty, když si neumíš ani otevřít Stanovy a zjistit, kdo je kárným orgánem, který bude v první řadě vždy řešit.
Podstata mé reakce byla na to, že tomu kdo porušil RŘ byla členy RS zadržena povolenka k lovu ryb. RS ji do pěti dnů doručí uživateli revíru k dalšímu řízení a v této době, kdy vlastně ten kdo poruší čeká „na trest“ tedy na kárné řízení, a členy RS byl zadržením povolenky omezen v lovu díky porušení RŘ tak šel a „v trestu“ si zakoupil povolenku k lovu ryb novou.
Nicméně, rozhodovat v tomto případě bude vždy DK dané MO, neboť aby se celá věc dostala na stůl přestupkové komisi, je pouze rozhodnutí té DK MO, jelikož je tento postup pouze a jenom doporučený, nikoli závazný.
Takže, to co uvádíš je pouze doporučené, nikoli závazné, takže doporučuji číst Stanovy a Jednací řád, než budeš další kdo zde káže právní vědu, i když už jsi byl kousek blíž od podstaty přestupku.

Johan

Johan před týdnem

dasty carp » To ne :)

dasty carp

dasty carp před týdnem

Johan » Aspoň se nenudis)

strop330

strop330 před týdnem

A vo kom se to vůbec diskutuje

Johan

Johan před týdnem

To jako vazne nekdo sleduje videa tohoto individua?!

Johan

Johan před týdnem

Chudýpocestný » Nebud citlivka :) Procitat smysluplnou diskuzi, jestli uz kapr kukurici v.....l nebo ne, byl taky zazitek! ;) Kdybys radsi uz klepal dohromady kadiboudy na tech nasich louzich, udelal bys lip… Jdu si teda procist tady ty blitky o h…e. Ze vas to bavi! :(

Chudýpocestný

Chudýpocestný před týdnem

hej Johan dělej tu pořádky!:),mně si smazal k.....a a tady čtu nějaké h…a,d…y a pr…e))

Upraveno správcem Johan v 13:45, 11. 1. 2020.

Carpkiller

Carpkiller před týdnem

P.F. » tak mě dobře poslouchej ty anonymní b…u. Omlouvat tady hlupáka, kterej se veřejně dozná ve svým vlastním videu hned k několika porušením rybářského řádu, může opravdu jen jemu rovný, stejně inteligenčně nevybavený jedinec, což tvůj příspěvek a narážka na mě jen potvrzuje.
Srovnávat a oduszovat mě za sakování kaprů na závodech na Balatonu, kde jsem k tomu navíc přímo nucený pravidly, a používat to jako zlehčující okolnost vůči sakování kapra na revíru s k70, bez jakékoliv nutnosti, ale naopak jen proto, že jak sám ve videu přiznává čekal až začne sněžit!!!! Si d…l???
Stoupni si před zrcadlo a dej si facku, pak si vezmi prášek na hlavu a postup opakuj tolikrát, než ti dojde zě srovnáváš jabka s hruškama a jen kolem sebe kopeš jak postřelenej lončák. Navíc mi tvé priteplené vyjadřování výrazně připomíná samotného pana Touše, takže je mi jedno jakej s nim máš vztah, ale tohle h..o pod postel nekopneš, tohle už jen tak nevyšumí, ani když osočíš kohokoliv dalšího z cěhokoliv jiného.
Kdybych neměl pravdu, proč by si až přímo rada ČRS pana touše pozvala na kárné posouzení a vysvětlení celého jeho průseru a proč se právě v nejbližších dnech bude jednat o jeho vyloučení z celého svazu???
Taková je totiž realita a současná situace kolem jeho osoby.
Tak si vytahni hlavu z p…e, neber si mě do huby a raději dvakrát měř než se zase pořežeš.
Tzn. Pokud nemáš argumenty, tak drž raději hubu.

Upraveno správcem Johan v 13:47, 11. 1. 2020.

fishbull

fishbull před týdnem

Venýsek » Od 1. září 2012 tak orgány prvního stupně k projednání přestupků a
jiných správních deliktů obsažených v zákoně o rybářství jsou:
‐ Obecní úřady obcí s rozšířenou působností
‐ Městské části Hlavního města Prahy
‐ Správy národních parků
‐ Ministerstvo zemědělství
‐ Ministerstvo obrany
Dle § 30 odst. 6 zákona č. 99/2004 Sb. se za přestupek podle odstavce 1 písm. a), b), c), e), f) a g) uloží pokuta do 30 000 Kč. Za přestupek podle odstavce 1 písm. d) se uloží pokuta do 5 000 Kč, za přestupek podle odstavce 1 písm. h) se uloží pokuta do 1 500 Kč a za přestupek podle odstavce 1. písm. i) se uloží pokuta do 8 000 Kč, přičemž za tento přestupek lze také uložit zákaz činnosti do jednoho roku.

Takže tu nedělej

fishbull

fishbull před týdnem

Venýsek » Fyzická osoba se dopustí přestupku dle § 30 odst. 1, písm. e) zák. č. 99/2004 Sb. tím, že:
Loví ryby před předepsanou dobou a po předepsané době lovu, tedy mimo denní doby lovu ryb v kalendářním roce z důvodu ochrany rybí obsádky, § 13 odst. 3, c) zákona č. 99/2004 Sb.
§ 13 odst. 11, d) zákona č. 99/2004 Sb.

fishbull

fishbull před týdnem

TDI83 » co to je pro tebe snadný cil RS? RS dělá práci ve svém volnu a hned je ona největší h…? Pravidla jsou podle tebe zastaralá? Není to tak dávno co se měnila doba lovu a pořád je to některým málo. Pokud jste chtěl něco měnit tak do 31.12 byla možnost změnit stanovy a jednací řád ČRS, a podal jste nějaký návrh? Takže nemelte kraviny.

Upraveno správcem Johan v 13:48, 11. 1. 2020.

Venýsek

Venýsek před týdnem

memphisto » nechci a nebudu se zde rozepisovat o tom co schaluji a co neschvaluji, jen, pokud zde někdo uvede, že nás uvede do správné právní roviny, nechť začne u sebe.

1. V rámci ČRS neexistuje přestupková komise, ale dle Stanov je to Dozorčí komise
  2. Nespáchal přestupek, ale porušení rybářského řádu

Takže začal bych tím, že pokud chci někomu kázat ve správné právní rovině, tak používám „terminus technicus“ dle platné právní legislativy a pokud se to týká rybařiny, vezmu si k ruce minimálně Stanovy a Jednací řád ČRS.

TDI83

TDI83 před týdnem

sindeji3 » Nenapsal jsem, že cokoliv z toho schvaluji. Jen, že se mi nelíbí útoky na pana Touše. Necítím se být natolik fundován, abych tu hodnotil lov přes čáru a jeho vliv na ryby, ale Vaše hypotéza mi nesedí se současnými trendy povolování 24h lovu všemi rybolovnými technikami a všech druhů ryb ve svazových vodách. A narovinu sumce za tím nehledejme, to by ta výjimka pro nonstop zněla jinak.
Jen jsem tím chtěl říci, že pro mě je moderní kaprař pouštějící ryby schůdnější varianta, než jiní nepoctiví rybáři, co berou podmírové ryby, více ryb než se smí, prodávají je apod. Na které je RS krátká a proto vyhledává tyto snadné cíle (kapraře). Nesouhlasím s tvrzením, že na závodech je to něco jiného. To mi přijde sobecké, předpokládám tvrzení někoho kdo závodí. Najednou někdo potřebuje výjimku, tak je to OK? Za mě ne. Buď to rybě škodí, nebo ne. Ale výklad typu, že na závodech nee, ale když to udělá Touš, tak vyloučit ze svazu.
Předpokládám, že pan Touš nějaký trest dostal od své MO. Takových přestupků je za rok spácháno mnoho, tak si myslím, že není třeba to dále řešit. Jen si fakt myslím, že by si rybářská pravidla páru změn zasloužila např. ten pobyt a spaní v bivaku.

...

... před týdnem

TDI83 » Cílený lov přes čáru je narušení doby klidu ryb, takže je to principem stejný jako lovit dravce v době hájení. To je mnohem horší než nebýt u prutů. Pravidla na závodech jsou malinko něco jiného, než při běžné rybařině. Když se to děje pro závody výjmečně, tak to přežiju. Dělat z toho normální věc, kterou se má řídit široká rybářská veřejnost, je už ale věc druhá. Takhle salámovou metodou dospějem k tomu, že si každej, kdo uzná nějaká pravidla za „zastaralá“, může dělat co chce a nemusíme mít pravidla žádná, protože se každej bude chovat, jak uzná za vhodné dle svého názoru. Třeba uzná za vhodné, že vláčkařská sezóna je moc krátká, tak půjde vláčet dravce v březnu, kdy se třou. Označovat každé pravidlo, co se nehodí pro moje potřeby, za „zastaralé“ je drzost.

Danda05

Danda05 před týdnem

. » :)))

.

. před týdnem

P.F. » to bezesporu, …kapraři jsou tak praštění, že kdyby to viděli u jednoho na videu, tak na dalších jsou takhle všichni

P.F.

P.F. před týdnem

. » To je pravda! Beru zpět! To by bylo horší!

.

. před týdnem

P.F. » ale tfuj s takovým titulem!!, …nemravný by bylo kdyby se fotil s kaprem a u toho mu stála rákoska, a nebo z poza trenclí mu vykouklo na kameru vejce. Naštěstí se nestalo

P.F.

P.F. před týdnem

Já za sebe mohu říci, že pořád nevím, jak to uchopit. Sice chytal přes povolenou dobu, ale to dělá spousta lidí a nenatočí o tom video a tak jako by se nic nestalo. Nonstopce nekritizuji, jen konstatuji. A že si koupil po zadržení novou povolenku.....asi žádný zákon neporušil, protože mu to žádný zákon ani vyhláška nezakazují...­...díru v zákoně využívá každý, i uznávaní advokáti......možná to je nemravné, ale na druhou stránku dnes je nemravných mnoho věcí (nebudu psát žádné přirovnání, aby někdo nereagoval, že srovnávám hrušky a jabka) a nikdo se nad tím nepozastavuje a ty „nemravové“ jsou ještě považováni za ty úspěšné… Morálka má dneska hodnotu nula! Ta se nenosí… tak co je nákup nějaké povolenky.......a potom puštění kapra?! Hubkovi jsi to natřel dobře! To je mnohem větší dobytek ke kaprům! Ale na Balatonu je to jedno, tam se kaprařský Bůh uplatí nalitím whisky do vody! :-) :-) :-) Ještě, že už se do toho moc n…e!

Upraveno správcem Johan v 13:51, 11. 1. 2020.

Knedlik

Knedlik před týdnem

TDI83 » přesně to jsem si říkal, já teda nesakuju ,ale na závodech je to běžné a natáčejí i videa..noc byla těžká, tamhle máme uklizenejch pět ryb, čekáme na marsaly.. to prijde vsem ok

Pavliz

Pavliz před týdnem

Danda05 » pro ty, co potřebují zviditelnit sebe nebo nějakou firmu, to asi normální je:-(

TDI83

TDI83 před týdnem

Zdravím, i když jsem původně nechtěl vůbec reagovat, tak musím resp. chci. Vadí mi, že z tohoto fóra někteří děláte Mrk.cz. A také že z toho děláte z neznalosti takovou aféru, na což tu někteří už poukázali. Těm věrným odpůrcům (soudcům) bych doporučoval zhlédnout všechna videa Petra Touse. Možná pak změníte názor.
Teď to hlavní a na rovinu pojďme si říct, kdo z nás by nebyl bez povolenky. Co kapraři? Tím teď nemyslím chytání přes čáru, ale za spaní u vody s nahozenými pruty, nebo jen ležení na lehátku v bivaku. Ano i za tohle se berou ve velkém povolenky. Sakování? Ano, jsem toho odpůrce také. Ale nemám to za zlé panu Tousouvi, když ostatní mohou. Pan Hubka tu mluví o nějaké morálce, ale nemyslím si, že zrovna on je ten pravý. Když sakují ryby závodníci (feeder, kapraři), tak je to OK? Ale když to udělá pan Tous, tak je to na doživotí? Takových věcí bych našel mnohem více, co se jedněm toleruje a jiným ne. Vrchol drzosti je pak, že tu řvou ti, kterým se to toleruje, kteří by na některých svazových revírech dlouho nechytali.
Teď to hlavní, není na čase ta zastaralá pravidla změnit? To samé jsem napsal na email ještě před vánocemi i panu Tousouvi, než je vědomě porušovat? Osobně nesouhlasím ani s prací RS a jejich honem za snadnými cíli, ale skutečné problémy (pytláci, masaři) a přestupky se neřeší. Pan Tous v několika svých videí na to upozorňuje. Mě naopak pan Tous neirituje a patří pro mě do kategorie obyčejný rybář, co nepotřebuje dres výrobce nástrach či rybářských potřeb…

Danda05

Danda05 před dvěma týdny

P.F. » já nevím no, chytal přes čáru, chytili ho, vzali mu papíry ok, zas ale chytal jen přes čáru nic tragického, mě víc vadí to sakovani ryb, to je debilita na entou, vlastně sakuje ryby aby mu byly hezky vidět na videu a on měl hodně lajku.. No je tohle normální.

P.F.

P.F. před dvěma týdny

fishbull » Jeden známý mi poslal kopii debaty nějakých přiznivců Orlíka nebo co to bylo na FB a probírali tam tuto věc a v podstatě nikdo ho neodsuzoval. Jen takové ty neutrální názory, že to nemusel pouštět na video na net. Jinak, že to je milovník přírody, chová se k rybám, atd. samé klady.

fishbull

fishbull před dvěma týdny

P.F. » nesledoval jsem celé video jen pár minut a stačilo,nekoukám na takové kunoviny, tak to má smolíka protože to je už opakovaný delikt a to smrdí vyloučením.

P.F.

P.F. před dvěma týdny

fishbull » Vždyť to tam snad říká.....že už 2×…že zase bude za pitomce on.....

fishbull

memphisto » on přišel o povolenku 2×?

P.F.

P.F. před dvěma týdny

Vetesnik » A jak je v zákoně o rybářství citovaný „neoprávněný nákup povolenky“ ? Jestli někdo naznačuje, že ten dotyčný se dopustí „maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání“ podle § 337 tr, zákoníku, tak RS podává na P ČR trestní oznámení ?

Šachy

Šachy před dvěma týdny

Carpkiller:
Ve svý době jsem byl ve vztahu k rybářskému řádu taky ultra hovado… o tom žádná, ale teď je rok 2020…
A co se od te doby zmenilo? Akorat pribylo reklamni masirky ve vami natacenych videich. Poslal to ven po sedlacku, stejne jako jeho vsechna videa, asi proto se daji jako jedny z mala dokoukat do konce.
Mejte se krasne ultimatni pretezilci :) a hodne stesti do roku 2020…

memphisto

memphisto před dvěma týdny

Opět po dlouhé době přidám příspěvěk: rád bych tady některé lidi uvedl do správné a právní roviny, pokud rybáři RS zadrží povolenku, nebere se to jako pravomocný trest, je to jen možnost rybářské stráže, ta může ale taky nemusí při zjištění přestupku, zadržet na místě povolenku. Samotné pravomocné rozhodnutí přestupkové komise dané organizace (v MRS pouze do roku 2019 – od roku 2020 již bude rozhodovat krajská komise) a to pochybuji, že zasedlo kvůli zadržené povolence nějakého pana Touše okamžitě, do doby rozhodnutí přestupkové komise tedy platila zásada presumpce neviny a pan Touš si mohl samozřejmě povolenku zakoupit. Za toto bych jej rozhodně neodsuzoval..­...takto funguje náš právní systém a právní systém všech demokratických zemí. Pokud chcete domnělému zloději zrovna sekat ruce, tak se doporučuji přestěhovat do arabských či afrických zemí. Pokud tedy RS postupovala v dalším týdnu tak, že panu Toušovi zabavila povolenku, aniž by měl přestupkovou komisí vydané pravomocné rozhodnutí o spáchaném přestupku, dopustil se daný člen RS možná i trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby, ale to by bylo na orgánech činných v trestním řízení, jak by toto jednání posoudili.
Tímto se však nechci pana Touše nijak zastávat. Pokud se přiznal ke svým porušením, mohl si dle platných právních norem zakoupit povolenku a do pravomocného rozhodnutí přestupkové komise chytat na zakoupené povolenky, poté měl vyčkat na trest a rozhodně ne natáčet o svém jednání videa a uveřejňovat je na internetu. To už považuji za hloupost a nadutost, která by měla být posuzována při vyřknutí rozhodnutí komise jako přitěžující a zasloužil by si za své jednání maximální trest.
A teď už čekám na opětovnou palbu…:-) :-) :-)

fishbull

To že si koupil jinou povolenku tak to se dělá už od pradávna, všichni takto jezdili na Mušov.
Největší průser je to, že přiznal ulovenou rybu bez papírů a pak to sakování X hodin.
Jak tu psal . (tečka) dokud ho úředník nepotrestá zákazem tak si povolenky muže kupovat třeba každý týden. A dám za pravdu Hubkynovi, měli by z toho udělat exemplární případ.

Vetesnik

Vetesnik před dvěma týdny

sindeji3 » Nevím jak v CRS ale v MRS to tak jde. Známemu sebrali papíry koupil druhé za 3.týdny ho kontrolovali ti samí. Jednomu byl povědomej tak se podíval do té jejich čtečky a zjistil že mu papíry sebrali nedávno. Tak mu je sebrali znovu za neoprávněné držení povolenky.

...

... před dvěma týdny

Vetesnik » Myslíš, že ti můžou dvakrát sebrat papíry za jeden přestupek? Jako já teda dost pochybuju, že někdo vůbec počítá s tím, že po sebrání povolenky tam druhej den bude zewlit znova s novou povolenkou. Teoreticky si takhle můžeš koupit třeba týdenní pokaždý když půjdeš na ryby a kdykoliv ti jí seberou, tak rovnou pro další a pokračovat dál…

.

. před dvěma týdny

Carpkiller » ok, co sem slyšel, tak zapálení ti nechybí stejně jako tehdy u kaprů, .....a taky sem přechytanej, ale baví mně i to dobrodružství a pobyt v přírodě. Kapr je někdy i v pozadí, spíš jsme s parťákem zévláci a dobrodruzi než rybáři:), …tak ať se daří ve vláčce. A né že si uděláš někdy placku a budeš chodit buzerovat k vodě:)))

Vetesnik

Vetesnik před dvěma týdny

Trest by měl dostat i ten co mu to poradil protože on ten nápad nemohl vyplodit. Jen netuší že mu tu povolenku můžou hned sebrat znovu a nepomohla by mu přes den ani přítomnost u prutu a jak o tom mlel aby měl vše na pořádek.

Carpkiller

Carpkiller před dvěma týdny

. » mě ty jeho videa iritujou už delší dobu, takže i proto takovej extrém, ale tohle mě prostě zvedlo ze židle, to už je fakt přes čáru a to nejen co se týče tý povolenky, byť to je samozřejmě vrchol všeho…
Definitivně rozhodně ne, dám si zase IBCC – Balaton, a pár krát za rok to na kapra do vody taky asi pohodím, ale samozřejmě spíše do zahájený, pak už se věnuju čistě aktivnějšímu druhu rybolovu, moucha-vláčka, ta hlavně.
Nějak jsem ztratil morál čekat na záběr den nebo i víc… času málo a prozevlit ho u vody v bivaku na lehátku mě už fakt neláká. Hlavně svý selátka už jsem si pochytal a to nemálo, takže i motivace už taková není jako dřív.
Všeho moc škodí, kaprařinu si nechám na starý kolena, až nevydržím celej den lítat po vodě a házet nástrahy od nevidím do nevidím.

.

. před dvěma týdny

Carpkiller » čau Jene:), …si hodně obrátil, z extrému do extrému:), …co kapra, zkusíš letos, nebo na ně hážeš bobek definitivně?

.

. před dvěma týdny

Chudýpocestný » já si dělám prdel, nic tvořit nebudu, …a přesně jak říkáš, kdo chce, se přizpůsobí

Carpkiller

Carpkiller před dvěma týdny

Ve svý době jsem byl ve vztahu k rybářskému řádu taky ultra hovado… o tom žádná, ale teď je rok 2020 a za tohle, by měli pana Touše okamžitě bez debaty a to na pár let minimálně vyloučit ze svazu – sebrat mu prostě lístek, a pro výstrahu o tom informovat na všech rybářských serverech, webu črs a ještě o tom natočit dokument na youtube.
Tohle už chlapec prostě přestřelil…

Chudýpocestný

Chudýpocestný před dvěma týdny

. » něco stvoř rád kouknu,tady tohle video vidět ani nechcu a nechápu k čemu pan kirous založil tuhle diskuzi,všichni dobře víme že svaz tady dlouhodobě nic pro sportovní rybáře nedělá a na druhou stranu kdo si neumí v tomhle systému poradit tak potřebuje odbornou pomoc medicínskou:)

.

. před dvěma týdny

Chudýpocestný » ale raděj něco smysluplného co nepopudí, ale dojme, …psí oči na kameru, potáhnout nudli u nosu, říct do kamery že pouštím a pošlu do ostravy, .....ať se slitují, že sem se polepšil. K tomu pořádná kostka másla na hlavu, kýbl popela na to, plus chlapecká jiskra v oku ikdyž už jsem starej pardál, .....to zamaká:))

Chudýpocestný

Chudýpocestný před dvěma týdny

. » :)už to jen natočit:))

.

. před dvěma týdny

NeBeroun alias Qwerty81© » tedy abych ti odpověděl, legitimaci a ani žádné jiné doklady k rybolovu nemám

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před dvěma týdny

. » Se pochčím:)

.

. před dvěma týdny

NeBeroun alias Qwerty81© » na památku jsem si nechal tu starou o kterou mně žádali ať odevzdám. Z magistrátu sem dostal jako bonus stopku. To znamená že ikdybych se registroval jinde a přišlo se na to že lovím, mařil bych úřední jednání a za to je podmínka a pak si jdeš na pár měsíců sednout. Takže sem začal vláčet, …říkám si že pouze s vláčákem a rychlýma nohama sem nepolapitelný. Třpytkou se tu a tam navíc dá kapr taky podseknout. Maximálně mě to naplňuje, je to plné adrenalinu a candát má výborný maso, …kapr se může jít zahrabat

NeBeroun alias Qwerty81©

. » A legitimace?

.

. před dvěma týdny

NeBeroun alias Qwerty81© » legendy ber s rezervou, rybáři rádi přehánějí:), …ale tak 50% by mohlo být pravdy.

.

. před dvěma týdny

C1AUD13 » a přesně vo tom to je:), …jeden příměr který se hodí: jezdíš na vodu kde se nesmí bivakovat, ale liberální přístup ze strany RS a když je škaredě, postavíš si přístřešek a pak zase složíš, popřípadě postavíš v místě kde na tebe nevidí přez celou vodu a funguje to takhle X let. Pak se z ničeho nic najde jeden trouba který na nejotevřenějším fleku postaví vigvam ve slunečný poledne kdy je tam milion lidí, a dělá opakovaně. Ve finále to dopadne tak, že není potrestán jen ten jeden, ale všichni. Chápeš?:). Víc takových videí a za pár let je centrální databáze a místo ústupků se bude přitvrzovat a odnesou všichni, ve finále i ti slušní co řád dodržují

NeBeroun alias Qwerty81©

. » Právě jsem loni slyšel uplné legendy o tvých zážitcích..:) ale nebral jsem to vážně.. Tak jak to je? Máš platnou legitimaci ČRS? :))

.

. před dvěma týdny

NeBeroun alias Qwerty81© » ale né za lov přez čáru a následnou provokaci, …to bych si nafackoval:) …hold za zážitky se platí

C1AUD13

C1AUD13 před dvěma týdny

Vždyť se jedná pouze o hloupě zdokumentovanej přestupek a vy ho už věšíte. :D myslím, že už to neudělá. :D
https://m.youtube.com/watch?…

NeBeroun alias Qwerty81©

. » Nějaké osobní zkušenosti? :)

.

. před dvěma týdny

zoom » no ono se taky může stát, že se na svaze někdo nasere a pana Touse vyloučí z organizace. Naštěstí pro něj, lidi mají na starosti i jiný věci než sledovat přiblblý kaprařský videa kterých jsou mraky. Každopádně kdybych chtěl někomu zatopit a byl ve funkci, tak tady bych si smlsnul.

zoom

zoom před dvěma týdny

. » Mno a dalšího půl roku za to, že ve veřejnym videu sakuje kapry :D

Pavliz

Pavliz před dvěma týdny

Můj názor je takový, že když neumí nachytat slušnější ryby v rámci RŘ, ať se vyprdne na celá videa a začne chytat sám pro sebe. Trest je v pořádku.

František

František před třemi týdny

Ahoj všem je to smutné co se dnes děje já říkám trest je v pořádku .

Matiáš Saša

Matiáš Saša před třemi týdny

A co když přesně takhle budou uvažovat někteří rybáři …když si může dělat p. Touš u vody co chce a ještě o tom natáčet videa, tak proč bych nemohl já..???

Matiáš Saša

Matiáš Saša před třemi týdny

To snad není možné jako co si myslel že to je v pohodě seberou mu papíry za porušení RŘ a pak fňuká myslí si že je něco víc je to pytlák a basta..........

...

... před třemi týdny

Vyjádřím se teď jen k přístupu těchto lidí. Denní doba lovu je pro ochranu ryb a živočichů žijících kolem vody. Né kvůli tomu, aby se nevychytaly, ale kvůli stresu, kterému jsou vystaveni díky lovu – potřebují mít DOBU KLIDU. Na tohle spousta lidí odpoví, že právě noci kapři nejvíc žerou a nijak je teda neruší. To ať jde do prdele. Kapr – to hospodářské zvíře vysazené za jediným účelem – aby si ho rybář ponechal, které přerostlo a část rybářů ho pro svou potěchu chrání v neprospěch přírody, co má zrovna náladu mít vedle sebe 24 hodin denně šňůry, není jediným zvířetem žijícím ve vodě (u vody). Představte si tu situaci na malých revírech. Považuju za chybu i prodloužení doby lovu, s režimem 24h bych souhlasil jen na vybraných revírech (určitě ne na loužích a malých řekách) a ne celej rok, třeba v teplých měsících kvůli lovu sumce atd. Pouštění jakýchkoliv ryb je nulová zásluha a když se tím někdo obhajuje, tak ať jde do prdele. Bludy s porušováním pravidel obhajovat pseudoetikou k rybám, to je vážně fór, hodit rybu do pytle na x hodin kvůli fotce.. no tak možná nechcípne, ale je dobře, že se to nesmí. Zkušení možná ví, v jakých situacích je možné si to dovolit, ale já zažil několik momentů, kdy bylo např u břehu málo kyslíku a ryba lekla atd atd.

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před třemi týdny

. » .. mlčeti zlato.. :))

.

. před třemi týdny

Slavíček » však jasné, odevzdáš povolenku, řekneš si že seš vůl a když se zadaří to obejít, bonus navíc pro tebe, …ale argumentovat tím že ryby pouštím a závěrem natočit veřejné video jak sem s tím vydrbal, to je ..... No nebál bych se použít toho slova, ale admin by mně to smáznul:)

Slavíček

Slavíček před třemi týdny

. » Už jsem kousek toho videa nedávno viděl . Pokud někdo loví po době lovu musí počítat i z možností že bude chycen a bude trest. Osobně mě tohle nevadí ale že si hned koupi další a ještě to zveřejní vidím jako provokaci velkou blbost.Tohle dát do videa by mě ani nenapadlo.

.

. před třemi týdny

Až se svaz nasere díky videu pana Touše a jemu podobných, a něco s tou dírou udělá, bude se příště pan Touš divit až místo nové týdenní povolenky pojede domů. Za mě: na půlrok stopka za to že je trdlo a nechal se v noci lapit a dalšího půlroku za to provokativní veřejné video který sem neviděl. …mluviti stříbro, mlčeti zlato

kirous

kirous před třemi týdny

Pravidla jsou pravidla. Měla by platit bez rozdílu a pro všechny souhlasím za odebrání povolenky .

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (68) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (1 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč