Tygri orech masterclass

Všechny diskuze » Ostatní diskuze o všem možném » Tygri orech masterclass

Tygri orech masterclass

Založil Robin

Dne 13. 8. 2016 17:11

Odpovědí: 265

Dear all,
moda tygrich orechu prichazi nezadrzitelne i na nase rybnicky a ricky.
Proto vyzyvam vsechny milovniky tygru, aby se komplexne a konstruktivne podelili o svoje zkusenosti.
Varit, nevarit, nakladat, zalivat, chytat na ne/nechytat a jenom krmit? Je toho moc a nikdy se nedobereme dogma.
Kadopadne si ale muzeme nafoukat aspon trochu cukru.. :))
C´mon!

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 6 z 6 (265) Starší Nejstarší »

Chorchito

Chorchito před třemi roky

Robin » tohle už zavání řetízkem ale akceptuju protože je to laděný :D

Robin

Robin před třemi roky

106973-1-804.jpg

Chorchito » Jak nemam sebou fotografa, nebavi me to cvakat :) Za me takhle. Ale tohle byly jeste nahovno maly tygraky. Zachranil sem to ale koupeli v Redbullu a trochou rezbarsky prace :)
Dva serizly k sobe, Candy Floss (oldschool) popka a big-fish rig (Continental 4ka, 25lb Clearwater fluo bro). Toto si zobne vzdy :)

Chorchito

Robin » tvl to nevím bych musel pohledat někde na disku,ale Pescador to zabije,to je jasný,jeden ořech je nejvíc, maximálně dva :) pěkně na podél+korek=mezi háček a ořech malej broček=zobne si…

Robin

Robin před třemi roky

Chorchito » Mas fotky vystajlovanyho tygra pod hakem? Pescador podle me bude mit dost pekny fotky tygra-ve-stylu (cernyho).
To je skoro na samostatnou diskuzi. Kolik davate pod hak? Za me jedno-znacne jeden. Cim vic, tim min to chteji zobnout :)

Chorchito

kobr.d » letos v FR úplně na klid 20 kg suchého ořechu (kolik kg nákladanyho nevim) a zadnej problem :) přijedeni hejno velkejch ryb a jedou bomby představ ze zameteš hromádku bordelu a vezmes treba 15 vysavačů :) to vysaješ i s podlahou :)

Robin

Robin před třemi roky

kobr.d » Neomezeny. Fakt. Kilo, dve, devet, dvacet-pet. Ver mi. Nejvic jsem dal cca 50kg na supu.
„Neprekrmit“ tygrakem prameni ze starych UK casu, kdy borci prisli na to, ze je to pul sezony lepsi navnada/nastraha nez boilies a sypali to tam pod tlakem. Ale ve velkym mnozstvi to neni dobry v pripade, kdyz mas v navazesnim rybnicku 10 kapru a strelis jim tam 10kg.. :))

Robin

Robin před třemi roky

Bih » Tyjo, tohle je taky legendarni sklenicka. Nabizi to kazdy, zkousel sem s tim vsechno mozny, ale kapri to podle me skoro nezerou. Je to asi stejne dobry jako treba boilies na pstuhy :)))

Podle me je problem v tom, ze je to „konzervovany“. Stejne jako treba melasa. Podle me (uprimne) neni moc HORSICH veci, ktery dat do tygraku, nez je melasa.

Robin

Robin před třemi roky

Roman Stehlík » Zdroj je stejny, ale malokdo si rekno o AAA+ kvalitu :))

Bih

Bih před třemi roky

Chorchito » Do takového místa bych ho tam poslal taky …

Broula

Broula před třemi roky

Robin » takže v tom rozdíl je,to sem chtěl vědět ;-)

Chorchito

106962-1-458.jpeg

106962-2-363-nahled.jpeg

106962-3-996-nahled.jpeg

Tygřák používám jen do určitých míst :) ne ze by to mělo asi nejakej extra vyznam,ale mentálně mi to pasuke vic,rad s tygrakem chytam na takových místech (viz příloha) proste mi to prijde takové zapadajíci do fauny/flory :D než tam poslat 5 kg boiliesu :) proste dve tři lopatky tygraku plošně jeden vystajlovanej ořech na vlas,možná s korkem a poď si zobnout

Příspěvek upraven autorem.

Chorchito

Roman Stehlík » činskej tygřák :) je moc :) ja mel naposledy severskej tygřák (from Most) a ten byl :D po cestě do FR jsem mel malém v mulťáku šíbr :)

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před třemi roky

Nazdar kluci, v Decathlonu nabízejí 20kg tygřáku za 1299,–
Ovšem jejich kvalita je otázka…

Beru zpět, nemají to skladem..

Roman Stehlík

Roman Stehlík před třemi roky

Podle mě nejlepší tygrak je ze Španělska od http://www.carptigernuts.com/tigernuts/ ten prodává většina cekych obchodu. Zkoušel jsem i čínský z ebay, ale to není ono. Sice za lepší cenu, ale kvalita se mi nepozdavala.

Bih

Bih před třemi roky

106958-1-893.jpg

( Poslední 2 roky nemám na ryby moc času ) Když jsem si hrál s ořechem tak jsem ho nevařil .Do vody jsem dával cukr,melasu ,alkohol atd. Nechával jsem ho fermentovat 14 dní i déle. Na výpravě jsem ho zaléval tekutým extraktem .To samé když jsem ho dal na háček ..Nepoznal jsem rozdíl když jsem ho vařil …Ořechy jsem kupoval od našich výrobců KN.JT,MIK....­...Nějak jsem neřešil jestli se mi udělá šlem …

kobr.d

kobr.d před třemi roky

V jakém množství se dá tygří ořech použít na krmení / prut na řece? Kdysi jsem četl, že by se to s ním nemělo přehánět.

Roman Stehlík

Roman Stehlík před třemi roky

106956-1-806.jpg

Beru tygrak od Sportcarpu a zatím pokaždé jsem byl spokojen. Šlem dělá parádní, někdy možná až moc. Jinak nechávám 2 dny ve vodě pak povarim 30 min a přidám cukr a sladidlo. Pak nechám 5 dni pracovat. Uchovává ho v kbelíku ve sklepě. Vždy pri uložení zaleju 1cm vrstvou klasického oleje. Přijde mi pak že vydrží i prez zimu a nikdy neplesnivy… foto aktuálně od vody

Robin

Robin před třemi roky

Broula » Podle me je v tom podobne markantni rozdil jako u dobryho a spatnyho boilies. Nebo boilies s vejcema a bez vajec. Nebo proste rozdil mezi dobrym a ne uplne dobrym tygrakem.
Do 150kc/kg je to pro me naprosto prijatelna cena. Vem si, ze z kila suchyho udelas 1,6kg(?) pripravenyho. Na mnozstvi jednotlivych „kusu“/kg je oproti boilies u tygraku minimalne dvojnasobek.
I kdyby 300,– kurva :))))

Upraveno moderátorem Robin v 08:53, 14. 8. 2016.

Broula

Broula před třemi roky

Robin » to mam kousek,ale u nich vychazi na cca 83kc/kg. Raven ma ted za 60kc/kg

Robin

Robin před třemi roky

Broula » Sportcarp – Mira Espandr – trener. Jinak je to komplet zumpa, co si budeme povidat :)

Dida

Dida před třemi roky

Robin » Když bude příznivá cena tak se rozhodnu kolik ho vemu, nebo nevemu :-), dej vědět. Rok vydrží určitě.

Robin

Robin před třemi roky

Pescador » Bude vic 15+ z panelu :)

Robin

Robin před třemi roky

Dida » Zjistuju, spocitame. Kolik by si chtel? Podle me tygri vydrzi v suchu klidne rok.
Ja chci 100 – 200kg.

Pescador

Pescador před třemi roky

Robin » chci taky :) prestanu byt sobecky a zacnu jim asi i sypat…

Dida

Dida před třemi roky

Robin » Beru různě, podle ceny. Bral jsem i tady z bazaru co se prodává. Jaká je cena?

Robin

Robin před třemi roky

Dida » Odkud beres tygra?
Ideafix podle me ma TOP tygrak. Mohli bychom spojit objednavku, hm?

Broula

Broula před třemi roky

Chci mu dát při příští akci taky větší šanci. Zaznamenal někdo nějaký rozdíl v kvalitě u nějakého prodejce? Nebo je to všechno stejné a můžu jít vyloženě po ceně a vzít to nejlevnější?

Dida

Dida před třemi roky

106941-1-886.jpg

106941-2-322-nahled.jpg

Na tigřák nedám dopustit a troufnu si říct, že je mnohdy účinější než boilie. Připravuji ho následujícím způsobem: minimálně 48 hodin namočím ve vodě do které přidám 2 kg cukru na 10 kg tigřáku, poté 45 minut vařím, vše sleji po vychladnutí do barelu, doplním vyvařenou vodu a týden nechám fermentovat. Musí být řádný sladký hlen jinak to není ono viz foto. Ať Vám to bere :-)

Robin

Robin před třemi roky

Chorchito » Problem byva v dobrym/spatnym tygraku. Cim vic cukru a cim „cersvetjsi“ a „vetsi“, tim vetsi diskoteka :)

ideafix

ideafix před třemi roky

Case » v podstatě žádnej viz. můj dnešní příspěvek v sekci „kaprařovo kulinářství“.

Hans.P.

Hans.P. před třemi roky

Chorchito » Cus nekdy se to povede a nekdy ne. Me se to taky stalo ze v jednom kyblu sliz byl a v druhem ne. Jaky je rozdil mezi varenym a nakladanym?

Chorchito

Edit: pamatuju si jednou jsem nakladal dva sudy uplne ideticky stejnej recept,ořech,proste vsechno ale jen v jednom sudu jsem mel šlem :)

Otázka zní : where is a problem ?

Pescador

Pescador před třemi roky

Cernej tygrak v pivu se sladidlem. Jsem lakomej, jen na nej chytam – kus korku dovnitr a je to…

Chorchito

Navazuju na robina :D

High voltage alcohol take dobrý,Rakie nebo tak něco booom a už to maká,nevařim nakládam :)
Transport je peklo věc,nejlip sudy se šroubovacím víkem,když jedem dálku tak občas odfouknout :) jinak to sfoukne celou káru…

V cz moc tygřák nejedu,jen když něco zůstane z FR nebo tak :)
před odjezdem k vodě doladim jestě sladidlem,nebo esencí :) aby to mělo vocas..

Robin

Robin před třemi roky

matio55 » Tak ja zacnu.
Metoda pokus/omyl jasne ukazuje, do ceho je dobry tygraky nakladat. Doporucuju domaci test:
Do jedny sklenice nalijte pivo, do druhy vodu s cukrem, do treti redbull.
Rano spocitejte mnozstvi utopenyho hmyzu. Podobne to funguje i u ryb.

..Teda kdyz mate doma nejaky zbytecny pivka :)

matio55

matio55 před třemi roky

Big up za otázku, toto zaujíma aj mňa tak som zvedaf

Robin

Robin před třemi roky

ideafix » Pekny report. Takhle by to melo vypadat. Diky!
(navrhuju nasledne posunout do nove vznikle diskuze Tygri orech masterclass)
Btw: Uz vim kdo jsi :)
Pripadne prosim o kontakt na orechy. Vypadaji perfektne. V uplne nejlepsim pripade rad par desitek kilo odkoupim pri Tvym dalsim vyletu.

Upraveno moderátorem Carpfishing.cz v 10:01, 25. 8. 2016.

Upraveno správcem Carpfishing.cz v 15:37, 24. 8. 2016.

ideafix

ideafix před třemi roky

106907-1-659.jpg

106907-2-263-nahled.jpg

106907-3-359-nahled.jpg

V konečné fázi mám tedy tři kýble plné tygřích ořechů. V prvním jsou ořechy dva dny namočené, třetí den uvařené a další dva dny fermentované. V druhém kbelíku. Jsou ořechy pět dní namočené v začátku procesu fermentace. V třetím kbelíku jsou ořechy dva dny namočené, prozatím bez náznaku fermentace, ale již se začínají nafukovat a pouštět mléko.
Všechny ořechy jsem prozkoumal, očuchal, ochutnal, sežral a nepo… se. Kupodivu jsou fakt dobrý, ale to už jsem věděl z dřívějška.

• ořechy z první várky, tedy ty vařené byly všechny hezky nafouklé, uvnitř sytě bílé, s příjemnou sladkou chutí.
  • ořechy z druhé várky, tedy ty pět dní máčené byly tak půl na půl nafouklé, nějaké ještě vrásčité. Uvnitř nebyly tak čistě bílé jako ty vařené, řekl bych spíše jako mléčné sklo. Rozdíl v chuti ani tvrdosti jsem od vařených nezpozoroval.
  • Ořechy z třetí várky – dva dny máčené ještě nebyly žádné zcela nafouklé, avšak k mému velkému překvapení jsem nezpozoroval žádný rozdíl v tvrdosti od vařených či déle máčených. Naopak intenzita chuti mi přišla vyšší.

Vyhodnotit si to může každý sám. Já nezkrývám své překvapení z výsledku a do budoucna se dle toho i zařídim. Však jen blbec nemění názory. Závěrem bych ještě dodal, že často skloňovaný „efekt křupnutí“ jsem nezpozoroval odlišný ani u jedné várky ořechů.
Mějte se

Edit: Sorry, fakt jsem nepřišel na to, jak ty fotky pootáčet.

Upraveno moderátorem Carpfishing.cz v 10:01, 25. 8. 2016.

Upraveno správcem Carpfishing.cz v 15:37, 24. 8. 2016.

ideafix

ideafix před třemi roky

106906-1-362.jpg

Třetí den jsem várku jednoho kbelíku zhruba hodinu povařil, nechal vychladnout a vrátil zpět do kbelíku. Zatím co nevařená část ořechů začala pouštět tzv. mléko, u vařených ořechů ve stejný den již začal silný proces fermentace. Zároveň jsem namočil třetí várku ořechů a vše nechal další dva dny pracovat.

Upraveno moderátorem Carpfishing.cz v 10:00, 25. 8. 2016.

Upraveno správcem Carpfishing.cz v 15:36, 24. 8. 2016.

ideafix

ideafix před třemi roky

106905-1-669.jpg

106905-2-775-nahled.jpg

106905-3-245-nahled.jpg

106905-4-658-nahled.jpg

Tygří ořechy si vozim z Holandska po pytlech, nejedná se o žádnou prémiovou velikost ani kvalitu, často se mezi nimi objevují kamínky, klacíky nebo i kusy hlíny. Mně ani kaprům to však absolutně nevadí a vzhledem k ceně bych toho bordelu snesl asi i víc.
Teď tedy k samotné přípravě. Dva čisté kýble jsem naplnil ořechy z necelé poloviny a zalil odstátou vodou. Po dobu dvou dní nechal bez víka pracovat

Upraveno moderátorem Carpfishing.cz v 10:00, 25. 8. 2016.

Upraveno správcem Carpfishing.cz v 15:35, 24. 8. 2016.

« Nejnovější Novější Strana 6 z 6 (265) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (16 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč