Lov říčních kaprů

Všechny diskuze » Ostatní diskuze o všem možném » Lov říčních kaprů

Lov říčních kaprů

Založil NeBeroun alias Qwerty81©

Dne 2. 7. 2012 22:13

Odpovědí: 101

Čau kluci, nějak mi tu chybí toto téma. V lovu na řece jsem absolutně nezkušený a proto máte li chuť se podělit o své zkušenosti, rady, triky, zážitky, fotografie, neváhejte a dělte se.. :-)

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 2 (101) Starší Nejstarší »

Johan

Johan před týdnem

Chudýpocestný » „Potokem“ taky jest odborniky na M..u v diskuzi Ova a okoli nazyvana ta parmova voda tekouci ti za mestem smerem do PL ;) Kazdopadne me zajima uplne jiny „potok“, ale to je jedno…

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před týdnem

Pescador » jsem na polovině :)

Pescador

Pescador před týdnem

NeBeroun alias Qwerty81© » Letos jsem přemýšlel, že tu hranici snížím na 10kg, abych měl alespoň jednu fotku s rybou ;) Dnes to vidím tak, změny si ji snízím na 5 kg

NeBeroun alias Qwerty81©

Pescador » jsi snob :)

Pescador

Pescador před týdnem

NeBeroun alias Qwerty81© » Tady na potoku se na to nehraje. Na cokoli pod 15kg ani nevyndavám foťák ;)

NeBeroun alias Qwerty81©

Pescador » kapitální tloušť? Bez fotky? :))

Pescador

Pescador před týdnem

NeBeroun alias Qwerty81© » ani náhodou, šel hned a bez podběráku…

NeBeroun alias Qwerty81©

Pescador » tak aspoň mokrá podložka :))

Pescador

Pescador před týdnem

NeBeroun alias Qwerty81© » Dva kapitální tloušti :D

NeBeroun alias Qwerty81©

Pescador » přišlo něco?

Pescador

Pescador před týdnem

NeBeroun alias Qwerty81© » to víš, to jsou ty sociální případy…

NeBeroun alias Qwerty81©

Pescador » to se pozná, kdo má kolik volného času ;)

Pescador

Pescador před týdnem

127358-1-622.jpeg

NeBeroun alias Qwerty81© » …nepodlozeš, nepřeskočíš… ;)

Chudýpocestný

Chudýpocestný před týdnem

Johan » tak představuji si přeskočit suchou nohou pod pojmem potok v smysluplném­slova:)

Johan

Johan před týdnem

Chudýpocestný » Ten tady přece máme. Jen těch kaprů 15+ je tam asi…asi tak 1ks na 50km :)

Chudýpocestný

Chudýpocestný před týdnem

NeBeroun alias Qwerty81© » kaprový potok 15+:))

Johan

Johan před týdnem

NeBeroun alias Qwerty81© » Přesně tak, aspoň bych měl od těch kaprů klid :( Woe :)

NeBeroun alias Qwerty81©

Johan » pstruhového? :)

Johan

Johan před týdnem

V příštím životě chci bydlet u „potoka“!

Pescador

Pescador před týdnem

NeBeroun alias Qwerty81© » Potok za barákem nezamrzá nikdy ;)

NeBeroun alias Qwerty81©

Pescador » vozíš s sebou brusle? :)

Pescador

Pescador před týdnem

NeBeroun alias Qwerty81© » Teprve teď to začíná mít smysl ;)

NeBeroun alias Qwerty81©

Pokoušíte ještě štěstí na řekách?

Ondřej Liška

Ondřej Liška před osmi měsíci

NeBeroun alias Qwerty81© » deeper je na tohle skvělej

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před osmi měsíci

strop330 » to nesmíš moc prožívat :-)

strop330

strop330 před osmi měsíci

NeBeroun alias Qwerty81© » jo to znám účet potom brečí 

NeBeroun alias Qwerty81©

strop330 » ale o důvod víc stavit se na nákup „nezbytností“ ;-)

strop330

NeBeroun alias Qwerty81© » i tak se dá já jen aby jsi věděl že i něco takového existuje. Na co utrácet když to jde i jinak

NeBeroun alias Qwerty81©

strop330 » Bezva.. Já spíš na stojáku márkrem najdu metrovou hloubku a pak stopnu jak dlouho to potrvá olovu :-)

strop330

NeBeroun alias Qwerty81© » v Olomouci v Hodolanech v tom rybářském obchodě jet fish prodává přímo olovo na tyhle věci je na něm i napsané jak rychle to klesá ale to už si nepamatuji

NeBeroun alias Qwerty81©

Pescador » ok, kdy přijedeš? :-))

Pescador

Pescador před osmi měsíci

125741-1-432.png

NeBeroun alias Qwerty81© » a nebo mi řekni a ja ti udelam komplet 3D mapu dna ;o)

NeBeroun alias Qwerty81©

Pescador » to je pravda

Pescador

NeBeroun alias Qwerty81© » Dost rychle :) Ale 1m sloupce na mělčině a 4 metrovou díru tak od sebe tak jistě poznáš…

NeBeroun alias Qwerty81©

Pescador » Jak rychle klesá olovo? :-)

Pescador

NeBeroun alias Qwerty81© » Prohodíš to olovem a počítáš… Je to hodně “od oka”, ale mělčinu od koryta poznáš (i podle toho, jak olovo klepne o dno). Ideální je na to spodovej, nebo marker prut s pletenkou se 100gr olovem… A nebo Deeper…

Příspěvek upraven autorem.

NeBeroun alias Qwerty81©

Nazdar, jak měříte hlobku v proudu bez lodi? :-)

Pio

Pio před jedenácti měsíci

NeBeroun alias Qwerty81© » Ďakujem ti :)

Ťuťa

Ťuťa před jedenácti měsíci

123997-1-828.jpg

Jeden loňský pupek.

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před jedenácti měsíci

Pio » solidní prasečkyn:-) gratuluju

Pio

Pio před jedenácti měsíci

123994-1-991.jpg

NeBeroun alias Qwerty81© »

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před jedenácti měsíci

Hoďte sem nějaké fotky říčních ryb, ať je na co čučet :-)

Dendy036

Dendy036 před čtyřmi roky

65689-1-520.jpg

Drinks » vidim ze sa vyznas!!! :)Prehazovat je luxuss,ja potrebujem vyvážať! :)

Příspěvek upraven autorem.

Drinks

Drinks před čtyřmi roky

Dendy036 » Znám to, hlavně v noci, když to má člověk přehazovat každou půlhodinku, tak se na to občas vyseru a vytáhnu to a jdu na drzo spat. :-)

Dendy036

65687-1-278.jpg

Drinks » to je pravda,listy,ha­luzky a travy.Musel som kazdych 5 hod vyvazat.Samozrejme v daždi! :)Co by som nespravil pre kaprarinu !!! :)

Drinks

Drinks před čtyřmi roky

Dendy036 » Ten plovoucí bordel? :-)

Dendy036

65681-1-686.jpg

toto na rieke milujem :)

Peci

Peci před čtyřmi roky

Drinks » nádhera !!!

Drinks

Drinks před čtyřmi roky

65633-1-561.jpg

Jedna ze srdcovky.

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před čtyřmi roky

Dendy036 » dík za zápis ;-)

Dendy036

65548-1-922.jpg

65548-2-866-nahled.jpg

65548-3-486-nahled.jpg

65548-4-570-nahled.jpg

nejake rybky som tento rok uz pochytal :)

Dendy036

65547-1-644.jpg

65547-2-654-nahled.jpg

65547-3-529-nahled.jpg

65547-4-659-nahled.jpg

Ahoj,som rad ze si zalozil tuto temu.Tiez rad lovim na riekach.Tento rok som stravil dost casu na riekach.Z mojej skusenosti ti mozem poradit asi to:Hladaj hlavne prekazky vo vode ,alebo nad vodou.Dobre je si aj zmapovat dno,bud sonarom ci olovnicou.Lepsie je cistejsie dno,bud strk,bahno tvrdsie alebo raselina.No nemusi to byt vzdy pravda.Aspon ja som nedocielil zaber z vacsieho nanosu bahna,alebo ineho nanosu.Na krmenie pouzivam boilies,pelety­.Boilies pouzivam rozne prichute,denna davka cca 1–1,5kg,popripade pouzivam este pelety.Pelety rychlo rozpustne 6,8mm+20mm halibut ktore spolu zmiesam.Pokial chytam na useku kde je velmi silny prud,tak pva pancuchy nepouzivam.Pouzivam pva pasku a nanu navleciem viac kusov nastrahy.Pouzivam obal.cesta skoro zakazdym.Pokial je slabsi prud tak pouzivam aj pva pancuchu.Vzdy k nastrahe pridavam bud pasku s boilie,pele­tami,alebo pancuchu.Robim to kvoli tomu aby sa system nezamotal a krasne sa aj nasponuje navazec.Pokial mas kvalitny sonar alebo podvodnu kameru tak si mozes najst takzvane horke miesta.No zaruka ze aj rybu chytis,nemas! :) Ja take miesta mam a aj tak som bol 4 dni bez pipnutia !Moj najvacsi nepriatel v poslednej dobe je dazd.Vtedy musim casto prehadzovat kvoli splavovanej trave,konarom ,odpadkom a vsetko mam od bahna.Pred mesiacom som skoro prisiel k voli dazdu o veci ktore mi unasal prud.Za 5 hodin v noci stupla hladina cca o 1,2 metra este ze som sa zobudil na zblnkot vody ale nastastie vsetko dobre dopadlo.Tento rok chcem chytat az do mrazu,tak uvidim.Dam ti sem nejake foto,cau

kobr.d

kobr.d před čtyřmi roky

65502-1-744.png

NeBeroun alias Qwerty81 » Je to špatné. :-(

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před čtyřmi roky

jak to šlape na potůčcích? :-)

Ondřej Šrotýř

Ondřej Šrotýř před sedmi roky

Rick » pomoc nad zlato :D

Zahry

Zahry před sedmi roky

Zdravím
I já se pokouším sehnat informace jak přelstít nějakou rybu z řeky myslím si že základ je věrit v to co člověk dělá. Samozdřejmě ,že kus stěstí je ktomu určite potřeba osobně používám florkarbon z kombinací šňůrky a kvalitní boilie průběh je podobný jak popisuje kolega níže ,každá zkušenost podle mě posouvá člověka a stupínek viš k vytouženému úspěchu.Obrovská víhoda je když má člověk nějakého kolegu ktérý mu ukáže cestu ,ale jak píše Dasty musí se každý snažit co nejvíce sám.

Rick

Rick před sedmi roky

Ondřej Šrotýř » tak v kratce, snad mu to pomuže :)
přijde aut k reče, vyhazim tašky, srovnám spačák, vytahnu prvni pivko a během ni navleču novy nástrahy na uplně jednuduchy montaž. 35 cm snurjky, haček a koule 2cm pod háčku. to vše pošlu s 250gr olovo (odpadavající) do řeky, jednu pod břeh druhy do pulky. Když dojde pivo tak tohle mam hotovo. Poté rozhodim zbylych 236 kuliček z kilovky kolem montaže a nečo dole po proudu. otevřu druhy pivo, kouknu jak zapadne slunku a jdu spát. Ráno to zabalim a jdu do prace. Moje postup, ale jak jsi určite všiml nemám tolik fotek tak nevim nebo tohle by se mělo kopirovat (možno jo)

Ondřej Šrotýř

Ondřej Šrotýř před sedmi roky

Pokud to tady dobře čtu (a je možné že ne ) tak je tu každý kaprař jen na fotce. On nechtěl znát Vaše místa ale způsoby lovu a nejspíš i techniky vyhledávání. Sám to mám k řekám na které jezdím necelých 80 a na druhou 350 km. A kdyz jsem tam jel prvne nemel jsem internet a u reky jsem se jako „rybníkář“ topil ve zvycích ze stojatých vod. Za oazdou radu od místních jsem byl vděčný tak ukažte k čemu jsou tyhpe stránky dobré. Snad ne jen k honění vlastního ega nad fotkama. Když tu můžete propagovat nástrahy tak zkuste jednou dát radu ve které to nebude nikl, mik, sbs, sticky, dynamit ale delky navazcu, in line nebo bocni, hacek… a kde se podivat prvni a cemu se vyhnout. Nemusi to fungovat ale i mala pomoc muze byt uzitecna.

David Fořt

David Fořt před sedmi roky

NeBeroun alias Qwerty81 » V pondělí vyjde krásný rozhovor s Láďou Volákem, který patří k největším kapacitám na labské kapry u nás. Určitě se tam něco dozvíš.

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před sedmi roky

Karásek » to je dobře.. některé reakce prostě nechápu… :-) asi jsem ještě mladý :-)))

Karásek

Karásek před sedmi roky

NeBeroun alias Qwerty81 » jasné viem čo myslím

« Nejnovější Novější Strana 1 z 2 (101) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (2 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč