Klíšťata

Všechny diskuze » Ostatní diskuze o všem možném » Klíšťata

Klíšťata

Založil Fosgen

Dne 23. 4. 2012 17:13

Odpovědí: 229

Klíšťata

Jak se bráníte, jak vyndaváte a všechny rady jak se tomuto tvorovi vyhnout … zajímalo by mě i jak chráníte třeba psi … děkuji

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 5 (229) Starší Nejstarší »

Pulec7

Pulec7 před sedmi roky

Fosgen » Spolehám nato ze mam pod teplakama termo vrstvu zastrcenou do ponozek s gumou v pase, jedine hlava kdyz vylezou asi striknu preventivne obleceni :)

Fosgen

Fosgen před sedmi roky

Já jsem to přežil o víkendu bez zákusu, ale Peggyna jich taky posbírala kopec … :-) asi to chudák slízla i za mě :-)

Drinks

Drinks před sedmi roky

Pře sezonou jsem si koupil B-komplex byl jsem na zamořeném revíru a otec byl obsypaný a já byl naprosto v cajku. :o)

sidneyv

sidneyv před sedmi roky

Ťava » nepríjemné. Treba ísť aspoň k nejake peknej doktorke..:)

Příspěvek upraven autorem.

Milozoo

Milozoo před sedmi roky

letos fakt mazec ,o vekendu na jihu moravy po me lezla jedna svine ale po psovi po tricatym kusu sem prestal pocitat .byla hovnec zima takze jich je jak sracek :-(

.

. před sedmi roky

Ťava » jen si ho dej za ráfek:)), …mimochodem sem měl taky jedno, akorát né na exotickým místě jako ty, ale možná tam měl taky namířeno, nakonec se zakousl v polovině cesty od zeme, takže asi línej piják, nebo nebyl fajnšmekr:)

Ťava

Ťava před sedmi roky

Pulec7 » bushmana bych si na prut asi nedával ;) moc silnej koncentrát, manželce by se to nelíbilo :)

Pulec7

Pulec7 před sedmi roky

Ťava » Civole neee, to je děs, hm.. tak nasadim zase nasadim Bushman :)

kzfjhzfbkhj

kzfjhzfbkhj před sedmi roky

Ťava » Aby došlo k zarudnutí, muselo by se jednat o samičku.

Ťava

Ťava před sedmi roky

Uz kousou, hlásím prvního jedince na predkozce, zatim bez známek zarudnutí......

Ťuťa

Ťuťa před osmi roky

Letos jsem prvně vyzkoušel tento produkt http://www.fishinginvest.cz/…-a-klistatum .A musím říct že na klíšťata to funguje.Na komáry a jiný bodavý hmyz už je to horší.Ale i tak jsem spokojen…

Pulec7

Pulec7 před osmi roky

doktorglock » souhlas :), kdyztzo de nosim dlouhe gate zastrcene v ponozkach a kdyz ne tak deet 80% treba bushman a nejake ty spreje na obleceni.

Ťava

Ťava před osmi roky

smolda » haaaa, dobřeeeee :))

doktor glock

doktor glock před osmi roky

Hlavne páni. žiadne mastenie, masti, oleje, krémy a pod, najhoršie čo môžete urobiť. Kliešť sa začne dusiť a čo urobí, vyvrhne celý obsah vnútorností do rany, a ak je infikovaný, výsledok je jasný. Naj cesta je častejšie prezeranie a prevencia, odborník na infekčné ochorenia mi povedal, aj keď všetko je vec individuálna, že by nemalo dôjsť k nakazeniu ak sa nájde kliešť do 8–12 hod, od zavŕtania do tela človeka. Infekcia nastáva, ak sa začne miešať starý obsah jeho žalúdka s novou krvou. Je niekoľko ústavov, kde sa dá kliešť zaniesť a oni Vám za poplatok zistia, pre Váš pokoj v duši, či bol ten sviniar infikovaný alebo nie. Prenášať zabaleného v mokrej vate, servítke aby neuschol. Viem, že sa môže niekomu zdať, že robím okolo kliešťa vedu, ale ako som spomínal, poznám následky boreliózy aj encefalitídy u človeka. Radšej prevencia, ako následne riešiť problém, nepodceňujte toto malé stvorenie. Tento rok je pre nich vďaka slabej, teplej a vlhkej zime voda na mlyn… Držte sa a čo najmenej stretnutí…

smolda

smolda před osmi roky

Ťava » Tvl, kdybych ho měl 10 cm od šulina, mám ho někde mezi kolenem a kotníkem.

Okurkáč

Okurkáč před osmi roky

kobr.d » souhlas nejlepší repelent

kobr.d

kobr.d před osmi roky

Piju hodně píva, tak mám Béčka. :-))

sidneyv

sidneyv před osmi roky

doktorglock » som kdesi cital, ze najhorsia oblast na slovensku z tohto pohladu je v okoli Púchova. .

doktor glock

sydney,tomajo – som perfekcionista, ak nic ine, a nestiham sa predpripravit… stale mam v autach repelenty.
Zijem v casti SR s najhorsim vyskytom infikovanych kliestov, ako borel tak encef, na bore nie je ziadna vakcinacia zatial, takze pri mojej perfekcionistickej povahe, je to opodstatnene. Cely zivot som stravil v prirode a nerad by som si odniesol nejakeho navstevnika. Bohuzial, moji dvaja partaci si nieco odniesli, obidvaja borelioza, obidvaja velmi zle stavy, takze za tych par minut natierania mi to stoji. Inak je vyborna injekcia vola sa MILGAMA, da sa to aj vypit, potom ti velmi citit pot a moc, takze aj to je cesta. MILGAMA je komplex vit B… Rozhodnutie a cas straveny pripravou a prevenciou v kazdej zivotnej veci sa ti len vrati… rozhodnutie je na kazdom z nas, z vas…

sidneyv

sidneyv před osmi roky

Dandys » tak bolo čosi popité,…:) inak by to nebolo take easy.:)

Dandys

Dandys před osmi roky

sidneyv » To jsi dobrej…tohle bych nedal :)

sidneyv

sidneyv před osmi roky

doktorglock » to už je skoro až hypochondria.:D daj sa očkovať a máš pokoj – ak bývaš v nejakých zvlášť exponovaných oblastiach.

sidneyv

sidneyv před osmi roky

Ťava » to je ok.
pred rokmi mal parťák na rybách 3cm od análneho otvoru.
Nakoľko som bol vtedy vyhlásený odstraňovač, tak som na to podujal. Lahol si na brucho, roztiahol nohy, ponoril som mu ruku medzi polky a som mu ho krutenim za použitia modrej zubnej pasty FLUORA vyťahoval. Komédia jak hovado:D

Ešte dlho potom som musel presviedčať chalanov čo to videli, že som neni bukvičák.

Potom ešte inokedy mal zas iný pri žaluďi, ale na vyťahovanie tohto, by som sa už nedal nahovoriť. Zvlášt po minulej skúsenosti s análom:D

.

. před osmi roky

Tomajo » :))

Tomajo

Tomajo před osmi roky

doktorglock » u tebe asi není možné se jen tak z minuty na minutu rozhodnout, že vyrazíš k vodě :-)

.

. před osmi roky

Ťava » jsem k sobě tvrdej, ale na některý věci prostě nemám:))

Ťava

Ťava před osmi roky

kok » ok jak se stavim tak mi to nafotis… :)

.

. před osmi roky

Ťava » pošli kolegům na mrk do můj lov, třeba to spadne do kategorie VIP fotky:)

Buldozer

Buldozer před osmi roky

Ťava » fotka nebude?:-)

doktor glock

Nehovorim ze stopercentny, ale pre mna zatial naj recept, ktory pouzivam dlhe roky. Hladke oblecenie, zapravene ponozky do nohavic. aby sa nedostal hmyz pod nohavice, silno nastriekane repelentom rovnako aj topanky silno nastriekane.

Priprava pred lovom, polovackou, hryby, pobyt v lese a pod:

Den, dva pre odchodom do lesa, na ryby a pod uzivame mega davky b-komplexu. pred odchodom z domu sa silno celý natieram cajovnikovym olejom, zalezat si dat hlavne okolo podkolenia, intimne partie, pazuchy, makke casti tela. Na oboch rukach aj nohach mam naramky silno naimpregnovane tymto cajovnikovym olejom. Kedykolvek sa tak uvolnuje latka do tela a na kozu, Pred vystupom z auta, na miesto pobytu silno nastriekam nohavice, ponozky, topanky kvalitnym repelentom. Pouzivam osvedcene kvalitne repelenty, nesetrit, davam dva druhy od roznych vyrobcov…

Ťava

Ťava před osmi roky

hlasim prvni kliste 10 cm od sulina kdyby to nekoho zajimalo…

jenda k.

jenda k. před osmi roky

Venýsek » no abych byl upřímnej tak alpu s hřebíčkama jsem používal ale komáři na mě šli stejně, takže za mě nic moc…

Pulec7

Pulec7 před osmi roky

Venýsek » Rozmarýn a hřebíček super taky sem o tom četl a slyšel, chystám se to udělat hlavně pro mladýho, protože ty dětské repelenty moc nemakaj tohle je přírodní takže to bude good. Tu Alpu zkusim :)

Už sem po druhé injekci encefalitýdy což znamená nějaká 90–95% ochrana. Tak hnedka sem tročku klidnější ale ne moc.

Venýsek

Venýsek před osmi roky

Sice staženo z FCB, ale domnívám se, že stále aktuální :-) :
Jak na klíšťata a komáry?!
Klíšťata od Vás utečou.....

Máme pro vás zaručený a vyzkoušený recept proti klíšťatům. Návod na domácí bio repelent je přímo ze Švédska. Náš rozmarýnový odvar neobsahuje žádné chemikálie!!Na přípravu potřebujete 1 sáček rozmarýnu, který koupíte v obchodě, jako přísadu do jídla, 1 litr vody a 1 lžíci bílého vinného octa. Do hrnce nalijte vodu a přiveďte ji do varu. Potom odstavte a vysypte do vody rozmarýn a nechte pořádně vylouhovat. Rozmarýn může být ve vodě, až do vychladnutí odvaru. Potom scedíme rozmarýn a přidáme lžíci vinného octa.Přírodní repelent se přelije do sprejové lahvičky a uloží se do chladničky.Před každým výletem do přírody si nasprejujeme tělo, hlavně nohy od kolen dolů a nasprejujeme si také obuv!!
http://www.zdravysvet.sk/…a-clanok.jpg http://ipravda.sk/…y-clanok.jpg http://www.exoflora.sk/…pgDebatovali jsme o hrozbě komáru a o tom, že v celém městě jsou vyprodány repelenty.I padla otázka, zda jsem tak blbej, nebo tak bohatej, že kupuji sračky, které stejně nefungují.
Prý je lepší toto:
Koupit si normální 200 ml skleničku alpy a do toho nastrkat 30 kousků hřebíčků,co má doma každý na dělání ,,svařáku", nechat to tam vyluhovat a po 24 hodinách se s tím namazat, hřebíček nevyndávat, ale nechat tam, alpa maličko zhnědne.....cena 30 Kč za prostředek, který funguje naprosto nečekaně, zkusil jsem to sám a už po 4 hodinách vyluhování komáři odlétali hledat jinou oběť......

Miky

Miky před osmi roky

indián » bodejt ne, lidí je jak sraček, ale o slušnou flákotu pomalu nezavadíš ;)

indián

indián před osmi roky

já jsem někde v nějakým pořadu viděl,že ČEŠTÍ vědátoři vymysleli vakcínu proti borelióze pro krávy. používá se to v mexiku a okolí aby měli v mekáči dost surovin,protože klíšťata způsobovali dost velký ztráty ve stádech. z toho mi pline,že mletý maso má větší hodnotu než lidi,když to nechtěj mezi nás pustit

Sněžnik

Sněžnik před osmi roky

Pulec7 » Přišel jsem na to po třech dnech.Jelikož jsem to neměl od klištete,ale bodla mně muchnička.Ze startu to byl normální žiganec :-) jak od komára,ale když se z toho začal dělat ostře ohraničený flek,který se pořád zvětšoval tak jsem věděl která bije.Dnes je to 7 let a bez problémů..musím zaklepat :-) Tohle určitě nepodceňovat chlapi.

Pulec7

Pulec7 před osmi roky

Sněžnik » Tyvole… ale ta se jakst taks da lecit, tam zalezi natom jak moc brzo nato prijdou. Od toho se dost odviji co potom z toho bude.

Nicmene v USA uz nato maj ockovani :) v EU to este asi neproslo dost testovanim :).

Ja mam za sebou první dávku Turbo, a za 14dní jdu na druhou :).

Marda

Marda před osmi roky

Sněžnik » Ouu… shit… :-/

Sněžnik

Sněžnik před osmi roky

Marda » Jj proti encefalitidě…o bo­relioze mi ani nemluv,tu už mám :-\
A zas nemusím mít všechno.. :-)

Marda

Marda před osmi roky

Sněžnik » Proti encefalitidě jo… I tak bych repelenty nevynechával, borelióza je taky swinec…

Sněžnik

Sněžnik před osmi roky

Tak já jsem se konečně odhodlal k turbo očkování a zítra fičím po třech
týdnech pro druhou vakcínu proti těm malým zmr.ům.Takže snad cajk..

Pulec7

Pulec7 před osmi roky

Fosgen » Heheh no tak o tom že to dám dítěti bych fakt neuvažoval :), oni ti tohle musej říct, můžeš mít vyrážku a byl by průser, bushmen ma 80% takže žádnej velkej rozdíl. A na tepláky to bude pohodové :)

Fosgen

Fosgen před osmi roky

Pulec7 » tento utrejch bych napatlal max na boty … hlavně bacha ať ti to nesežere kůži nebo něco plastového :-))

Marda

Marda před osmi roky

Pulec7 » Diky za odkaz. Ptal jsem se tam jak je to s pouzitim u deti. Tady je odpoved… Repelenty se 100% hodnotou DEET nejsou vhodné pro děti i přesto, že se nanáší pouze na oděv. Děti mohou bezpečně používat repelenty s hodnotou DEET do 50%, ideálním řešením je tělová emulze, která sice nemá takovou účinnost a je potřeba ji používat opakovaně, ale je zaručeně bezpečná. I přesto by však tyto repelenty neměly být používány déle než 2 měsíce.

http://www.bushcraftshop.cz/…elova-emulze

Pulec7

Pulec7 před osmi roky

Kritik » http://www.bushcraftshop.cz/…aft-100-DEET

Zatim jsem ho netestoval :)

Kritik

Kritik před osmi roky

Pulec7 » Hoď sem odkaz, dík.

Pulec7

Pulec7 před osmi roky

Miky » Já jdu zejtra na první dávku a za 14dní na durhou :) Jinak jsem objevil pripravek, kterej obsahuje 100% DEET , nejvic ma bushman 80% tohle se střika což je pohodlnější tak dam vědět až jak dopadne první test hehehe

Miky

Miky před osmi roky

jedno osvětové

supinna

supinna před osmi roky

kobr.d » Co myslíš. Mám Tvůj příspěvek dát přečist mojí ženě? Je zdravotní sestra… :))

kobr.d

kobr.d před osmi roky

Minulý týden jsem šel na přeočkování po 5ti letech. Sestra mi řekla, že musím počkat až na mě přijde řada a tak jsem proseděl skoro dvě hodiny mezi „prskajícími“ v čekárně. Dnes mám parádní chřipku. Sakra nemohla mi tu injekci píchnout mezi dveřmi a poslat hned pryč? :-((

Miloo

Miloo před osmi roky

Drinks » 800 stojí dávka.Jestli máš Vzp tak jednu ti uhradí pojišťovna ale musíš si dojít na pobočku a nechat si to proplatit..Joo a napiš si někam číslo účtu ať tam nemusíš dvakrát jako já-)

Drinks

Drinks před osmi roky

Surfmaster » O tom pochybuju, jsou to škrkouni. :o) Zkusím zahrát na city. :o)

Surfmaster

Surfmaster před osmi roky

Drinks » Hele mě stály tři dávky očkování před lety kolem 1600kč dohromady, ale tenkrát mě to proplatila celý pojišťovna, tak se zkus optat na svojí a třeba ti to taky zaplatěj..

Drinks

Drinks před osmi roky

Kolik výjde to očkování? :)

Miloo

Miloo před osmi roky

Martin Matuš » Přesně druhé preočkování je 1–3 měsíce po první dávce.. Pak už by si měl být chráněn:-)

Buldozer

Buldozer před osmi roky

Martin Matuš » jo jo?no vidíš a to jsem nevěděl.mám jít příšti týden k doktorce tak se poptám.

Martin Matuš

Martin Matuš před osmi roky

Buldozer » můžeš se očkovat kdy chceš, akorát se provede ve zrychlený variantě. Takhle jsem se nechal očkovat já před lety. Teď už jen přeočkování když v krvi nemám protilátky a mám klid

Buldozer

Buldozer před osmi roky

Drinks » chystám se už zaočkovat několik let,no letos jsem to opět nestihl:-)

Drinks

Drinks před osmi roky

Buldozer » To asi jo, snad to dopadne v cajku. V budoucnu to očkování bude asi nevyhnutelné.

Buldozer

Buldozer před osmi roky

Drinks » tak at ti to dobře dopadne!myslím,že letos je už pozdě na očkováni:-(

Drinks

Drinks před osmi roky

Původně si mě tam chtěli nechat, když si přečetli, že akutní vyšetření. Které mi tam napsala obvodní, abych šel dřív na řadu. :)) Ale doktor mě prohlídl a sám řekl, že zatím žádné příznaky, které by nasvědčovaly bolerce nezaznamenal, ale co není může být říkal. Pokuď se naskytne nějaké větší problémy v podobě vysokých teplot velké bolesti hlavy a zvracení a podobně, tak se sbalit a jít na kapačky na 14dní. Dostal jsem silné antibiotika a probiotika a za 10dní na výsledky krve. Tak snad to bude v cajku.. Říkal, že jsem letoš už čtvrtý, že jich bude víc a víc. Vážně to nepodceňujte jsou to kujvy malé. Jak tohle zvládnu, jdu se nechat naočkovat.

.

. před osmi roky

Drinks » třeba to jsou jen zaražený prdy, který ti pod tlakem uchází ušima jak papiňák a proto hvízdáš:), držím palec ať tomu není jinak

Drinks

Drinks před osmi roky

Pecka…

Vrátil jsem se z ryb, a píská mi v uších. A na netu je, že to může být i z klíštěte. Které jsem před 2týdnama vyndal. :) Zítra k doktorovi. Achjo.. Já si říkal, že by mi z ničeho nic tak špatně nebylo. :(

smolda

smolda před osmi roky

indián » Chodím aspoň darovat krev. Očkovanej jsem taky. Prevence je prevence.

indián

indián před osmi roky

Marda » dík. zrovna včera to bylo ve zprávách-uzdravení po 18 letech. ???
mi dědkové se o sebe už začínáme bát:-) a občas k tomu doktorovi zajdem,ale bylo by dobrý,kdyby to nepodceňovali mladší ročníky. taky jsem byl takovej,že je všechno dobrý,to se mi nemůže stát atd…

Marda

Marda před osmi roky

indián » Držim palce Jirko, ať vyhraješ!

JKh

JKh před osmi roky

indián » Jirko přeju Ti to, je pravda, že u toho tatíka na to tehdy přišli strašně pozdě a to mělo hodně špatný vliv na celý průběh, alespoň mi to takhle kdysi říkal…

indián

indián před osmi roky

JKh » ahoj. nestraš. po práškách chci nasadit medicínu z amazonskýho pralesa,tak bych tu mrchu moh aspoň zahnat do kouta

« Nejnovější Novější Strana 1 z 5 (229) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (1 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč