Lov Kapra v Zahraničí vs Česká Republika

Všechny diskuze » Ostatní diskuze o všem možném » Lov Kapra v Zahraničí vs Česká Republika

Lov Kapra v Zahraničí vs Česká Republika

Založil dasty carp

Dne 22. 3. 2012 01:58

Odpovědí: 36

Zajímal by mě vás názor na toto téma.Myslíte si že lov v zahraničí je těžší.Nebo lehčí tam ulovit těžšího kapra?Když v zahraničí máte lepší podmínky než v ČR?Budu rád za vaše osobní názory.

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (36) Starší Nejstarší »

Filla

Filla před devíti roky

Petr Kalach » jdu na pokec, uz to tu nama houstne ;)

Petr Kalach

Petr Kalach před devíti roky

Filla » no moc pudel to nebyla, holcina semnou byla tehda poprve a druhy den toto… od te doby byl bivak privazany ke stromu. krom toho mi prokapaval ve svech a podlaha take prosakovala… byl krasne velky a za priznivych podminek moc pohodlny, kazdopadne po tehle vyprave sel z domu

Filla

Filla před devíti roky

Petr Kalach » to rikam porad, ze Kevin dost chlasta! ;)) mazec, rolujici bivak s pritelkyni uvnitr. proc platit za zorbing, ze ;)

Radek Fox

Radek Fox před devíti roky

Petr Kalach » To už jsou tedy tři, vypadá to, že tento bivak není moc bezpečný a soudruzi v UK udělali při jeho navrhování i případném testování pořádnou chybu.

Petr Kalach

Filla » nooooooo tak se hlasim jako dalsi se stejnou zkusenosti … vitr jako krava, Nash double top extrem, uvnitr dve lehatka a pritelkyne … nejdriv odskakaly koliky peclive zavrtane do zeme a nasledne to vse udelalo kotrmelec, pak uz jsem to chytil. Nastesti bez ujmy na zdravi, jen s mensim leknutim.

Příspěvek upraven autorem.

Radek Fox

Filla » To bych musel mít s sebou na to moje harampádí minimálně tři :-))

Filla

Filla před devíti roky

Radek Fox » nejlip se chova ve vetru toto, ale neni to stajla ;)
http://www.svetoutdooru.cz/clanek/?… ..proveren orkanem Emma, cajk

Radek Fox

Filla » Úplně stejnou šidku má i on :-))) Nakonec si koupil Ehmannse, kterého nerozdělal a stále riskuje s tímto opraveným létacím větroplánem :-)))

Radek Fox

David Fořt » Pálavská jezera umí vítr pěkně rozbouřit. Na Terezce to musela být sranda, ale lepší by byla živá :-)) Kapra asi znám z Mrk.cz, že ??? Mám z této vody také dobrou historku, někdy kolem roku 1995 jsem si koupil polský deštníkový přístřešek z rybářských potřeb, na dobírku tuším z Havlíčkova Brodu. Vyrazil jsem směr Pálava, postavil přístřešek, který se nedožil dvou dnů, vítr ho zcela rozlámal :-) Nezbylo mi nic jiného než se přestěhovat do auta, ale měl jsem s sebou psa. Jednou jsem usnul a Ferda pobíhající venku chtěl za páníčkem, který chrápal jako dřevo. Krásně mi ho celé poškrabal. To není vše, on ve svých dovednostech ještě pokračoval. Pořád lezl pod auto, honil myšáky a já si říkal, ten je hodný :-) Nadešel den, kdy jsem si potřeboval zajet pro chleba a doplnit další proviant. Sedl jsem do káry, nastartoval, polem přeskákal na silnici, ale nějak to nebrzdilo ??? Na ručku jsem zastavil a zjistil, že mi překousal brzdové hadičky i elektrický svazek :-)) Naštěstí jsem díky ochotným lidem a pomoci pracovníka ABA auto zprovoznil. Je to výprava, na kterou v životě nezapomenu !!!

Filla

Filla před devíti roky

Radek Fox » no neke, mi to proved jmenovite Nash double top extreme 1 man mk2. zaclo to urvanim se jednoho pasku s okem, kam se dava kolik a pak uz sel jako repa. Skoda ze jsem nemel naladu fotit, bysme se jeste posmali ;)

Radek Fox

Filla » Nebudu škodolibej :-)) Koukám, že ten Nash má utíkací bivaky, protože ten parťáka byl také od stejné firmy :-)) Popraskaly mu na něm trubky, ale po nějakém čekání je sehnal…

Dandys

Dandys před devíti roky

David Fořt » Tuhle story si pamatuji. Myslím, že jsme za tebou tehdy akorát přišli na hráz, když se ti ten stojan vznesl a letěl bokem po schodech. Ještě bych někde dokonce vyhrabal fotečky té 17ky, která ti pak přišla odměnou za vytrvalost a rozhodnutí, že jsi zůstal a neodjel naštvaný domu.

Filla

Filla před devíti roky

David Fořt » chichi, malej greenhorn tehdy! uplne Te tam vidim.
taky sem noc visel na ruzici brojla, sedic v kaluzi ktera byla v lehatku. Storm poly nebyly imbusem dotazeny, tak jsem si uzil. Venku jizda jak cert a nemoh jsem to obydli pustit, pac bych ho uz asi nenasel. Kua, zazije takovou srandu plavackar, nebo muskar? :))
edit: Sadlo, doufam ze to nectes!?

David Fořt

David Fořt před devíti roky

Hlásím se aktuálně přímo z lovu kapra v ČR :-) Mám taky jednu dobrou storku. Před mnoha lety jsem vyrazil poprvé na Mušov. Volba padla na D5. Tehdy jsem neměl člun, ale laminátovou loďku zvanou Tereza. Myslel jsem, že nic lepšího jsem mít nemohl. Přijel jsem sám s tím, že parťáci dorazí o nějaký ten den později. Postavil jsem svůj „bivak“, tuším to byl M-Class přímo na hrázi u druhé čerpačky. Zatloukl jsem ho hřebíky a docela držel. Zvedl se takový vítr, že jsem 2 dny vůbec nemohl na vodu. Seděl jsem v tom bivaku na hrázi, skobou nahoře jsem protáhl tu největší ponožku, co jsem měl omotal si ji kolem ruky a všechno jsem to držel. Bivak jsem měl omotaný kolem kscihtu, těla, všude…Tohle travalo prakticky celých 10 dní, které jsem tam vydržel. Všichni ostatní měli bivaky dole pod hrází a byli úplně v klidu. Jednoho dne mi také uletěl můj nerezový stojan, který váží 12kg i s pruty. Všechno jsme to honili po hrázi, jel jsem pak k Mikeráskovi, aby mi je zkouknul, jak byly pomlácené. Rafan mě tehdy na té Tereze natáčel…V životě už bych si na tokové loďce do takových vln netroufl…tenkrát jsem to přežil a ulovil jedniného, ale krásného šupináče 92cm/17.5kg :-)

Filla

Filla před devíti roky

Radek Fox » teda, to jsou hrozny storky!!!
mam podobnou historku jako Tvuj kolega, jen mi komplet zakolikovanej pramovej 1man odcestoval na Mare do lesa, taky zabydlenej. o nic jsem tehdy neprisel, ale bohuzel jsem mel vevnitr plnej popelnik (coz Tebe jiste potesi..), takze humus. roloval pritom do kopce, Nash jeden blaznivej :))
ja miluju excesy prirody, rybaril jsem uz ve dvou orkanech a nikdy na to nezapomenu.

Radek Fox

5576-1-110.jpg

Filla » Byly jsme tam době, kdy měl vítr takovu sílu, že sebral parťákovi celý „zabydlený“ bivak. Vyrval kolíky ze země, a jako kouli ze zorbingu ho odnesl přímo do přehrady !!! Byl to hrozný pohled :-( Naštěstí jsme hodně věcí zachránili, i když nějaké ztráty byly. Po uklidnění situace říkal, že zde byl před pár lety a vítr měl takovou sílu, že zakotvený nafokovací člun Quicksilver dlouhý 3,30m společně s motorem i baterkou létal na vodou jako papírový drak !!! A ryby prý jezdily parádně, jen se prý nedalo zavážet a pomalu ani stát :-)) PS: Když jsem to viděl a slyšel, tak jsem okamžitě zatížil kolíky šutráky :-) Fotka je, když už to doznívalo, ale ten vichr mám natočený…

Filla

Filla před devíti roky

Radek Fox » tojo, predevsim magorina, votom zadna! :) ja jsem starej krovinak a teprv opatrne nahlizim do velkych jezer a lovu na dalku, s tim spojenymi silnymi vetry na otevrenych revirech. na musove a mare jsem ale zazil dardy, do kterych bych se nepustil ani ve dvou, se silnou endurou za zady. jsem asi mekkej cyp, musim zamakat a byt wostrejsi kaprar ;)
do pokecu dam foto hlinene boure z palavy, abych nekazil tu francouzskou atmiku..
z nicehonic se zvedl brutalni vitr a byt v tu dobu na vyvazce, nevimnevim kam by me to vyexportovalo, taky kvrdlam s endurou, jen 50kou. chtelo by to Torqeedo!

Petr Kalach

Radek Fox » jednou jsem ze sunny s motorem na plny slupky vesloval k mostu 4 hodiny … totalne mokry jak mi voda chodila pres spici do lodi … ano kaprarina je magorina

Radek Fox

5572-1-638.jpg

Filla » Jedna malá příhoda :-) Přijeli jsme na přehradu, kde prochází opravdu silný vítr s názvem Mistrál. Zrovna byl docela při síle, rychlost byla +100km/hod. Povídám si s parťákem: „Co budeš dělat, když to zabere?“ Jeho reakce: „Naskočím na člun, odrazím se a jedu!“ Já mu na to říkám: „Tak na to pěkně seru, nechci tady chcípnout!“. Co myslíš ??? No, zabral mi prevít v tom největším hnusu a já bezhlavě skočil do člunu i s Petrem :-) Motor Endura 55 běžel na plný plyn, Petr k tomu musel veslovat s maximálním nasazením a trošičku jsme se k rybě blížili. Já na dně člunu vleže navíjel, abych dělal co nejmenší odpor, jedním okem jsem se na něj podíval a dostal jsem záchvat smíchu, říkám mu: „Ty vole, to bylo keců, že nikam nejedu a už jsme tady“ :-)))) Kaprařina to je dřina někdy trochu magořina :-)) Pokračování bude v jednom z plánovaných článků…

Filla

Filla před devíti roky

Marda » to je nadhera, slo v tom busaku vubec vyjet na otevrenou vodu?

Radek Fox

Marda » Davide, přesně jak píšeš, Lac de Sainte-Croix není žádná sranda, ale když se zadaří, tak je to BINGO.

Marda

Marda před devíti roky

5524-1-138.jpg

5524-2-746-nahled.jpg

5524-3-762-nahled.jpg

5524-4-460-nahled.jpg

V létě v roce 2008 jsem byl na Cassienu prvně a zatím naposledy. Tenkrát jsme jeli hlavně na Lac de Sainte-Croix, kterému jsme věnovali víc času. Bohužel zákazy nočního lovu, bivakování, zákazy vjezdu k vodě nám celej vejlet hodně znepříjemnily. Připadal jsem si jak u nás… Navíc jak to bylo v létě, Frantíci se obávali požárů a tak pobřeží kontrolovali hodně důkladně. Obrovská neznámá voda s hloubkama do 80m, ale vidina velikánů, kteří tam byli ulovení, nás tam držela dlouho.
Na posledních pár dní jsme si odskočili na Cassien a docela mě mrzí, že jsem tam nebyl celých 14 dní. Snad někdy jindy…

dasty carp

dasty carp před devíti roky

Petr Kalach » Určitě ti rozumím.To že tam jezdí kaprarska špička by mě ani nezajímalo.Spíš to jake to tam je.Zda je ten lov jinej než třeba na Orliku.Ta atmosféra o které mluvis to mám také z každé krásné vody.Určitě se tam budu muset podívat abych mohl otom mluvit zda tomu tak je či ne.Dle mě to na každého bude samozřejmě působit jinak.Francie jako taková ke krasna co se revíru týká.Pokud mohu posoudit jen z fotek a povídání od kluků co tam byly.

Petr Kalach

dasty carp » myslim ze je dobre ze se na Cass nechystas, aspon nepribyde dalsiho pacienta, ktery se tam jako omameny zacne vracet. Nevim proc to tak je, ale pokud Cass jednou zkusis a uvidis ty ohromne kapry kteri te maji na haku, prirodu a v neposledni rade si tam muzes poklabosit se svetovou kaprarskou spickou, tak te to chytne a uz nepusti. Jedine co v posledni dobe Cass hodne kazi je mnozstvi kapraru, kteri tam delaji bordel. Stejne jako mas hluboko pod kuzi svou prvni … , stejne se ti vryje i Cassien. Navstivil jsem ve francii vice vod, ale atmosfera ktera je na Cassu je jedinecna.

Radek Fox

dasty carp » Dokud si můžu Francii dovolit, tak budu jezdit tam, ale není to sranda. Pokud se situace změní, tak se rád do HU vrátím, mám nějaké tamní vody neustále v hledáčku.

dasty carp

Radek Fox » No uvidím kam mě to zavede pokud teda vůbec.Letos bych chtěl na Orlík a pak se uvidí.Cass je určitě krasnej ale nevím.)Stále mám co u nás dohánět a pokud nebudu spkojen tak budu nucen asi vyjet.Ještě se popřál co Maďarsko.Tam už neplanujes návštěvu já tam byl párkrát asi sedmkrát jednou i na Merenye ale to jako vůbec poprvé.Pak už jen ty jejich statni vody.A většinou ty zapadlé a zarostlé vody.Ale abych řekl pravdu už mě to tam neláká jen třeba na reku.Jinak ne.

Radek Fox

dasty carp » Tak jsem chytal i na Rozkoši a nějak mi to nevadilo. Nejvíce mi vadila buzerace za bivak, člun a vůbec chování českých lidí. O Labi stále přemýšlím, třeba se sejdeme, zachytáme a rozebereme Francii podrobněji než zde na veřejném fóru.

POZOR !!! Cassien nezatracuj, jsi rybář tělem i duší a jsem skálopevně přesvědčený, že by Tě naprosto dostal. Je to krásná voda až s osobním kouzlem opředená mnoha životními příběhy pánů rybářů. Přenechávání míst se děje všude, kde se rybaří a nikdo Tě k takovému chování nenutí, však si můžeš vybrat ze tří ramen, kam se mezi ostatní rybáře nacpeš, pokud tam tedy bude místo. Chce to vážně osobní zkušenost, jinak není na hodnocení nárok, a že jedna paní povídala, hoď úplně za hlavu !!! Věř mi…

dasty carp

Radek Fox » Vím že u nás jsou podmínky na prd.ale dá se to pokud už se smi do pulnoci tak to jde to do čtyř vyndat a pak to tam zase naházet.Už mi to přijde jako automatika a čím dál nad TIM přemýšlím tak je i lepší to na pár hodin stáhnout ono to místo je pak v klidu a ryba nemá takovej strach najet do krmení aspoň to tak pozoruji .A budu to dělat dál.Nemáš nekdy chuť zajet opět na Labe? Nebo kamkoliv jinam u nás.Když každý říká že cassein je meka.Čím si to zasloužil?TIM že tam jezdí celý svět?Osobně tam bych nejel už díky tebou zmíněným důvodem a to že lidí si tam točí místa jak na kolotoči.To by mě ani netesilo hned jet po někom který ti řekne tam a tam děj toto a máš to.zkráceně.))))).

Radek Fox

dasty carp » To bys koukal kolik se jich najde !!! Peťas, naposledy jsem chytal na řece v roce 2000 a bylo to Labe. Ve Francii se soustředíme na velké přehrady a zatím to nevypadá na změnu.

dasty carp

Radek Fox » To beru jako automaticke že zde nikdo nebude psát na jakém jezeře atd.To snad pochopí kazdy ..Každý si brání to své.Ale více mi jde právě o již zminene taktiky lovu.podmínky.jaké boilie vam tam funguje zda více sladke či masové koření atd.plovoucí tygrak takove otázky ..Osobně mě to tam také láká ale řeky.Na těch jsi nechytal.?

Radek Fox

dasty carp » Peťas, jak jsem psal, každá voda je úplně jiná. Např. při první návštěvě Cassienu jsme se stěhovali, ale nejproduktivnější místa tam jsou v danou dobu obsazená a těžko se z nich někdo hne, tak vyšla naše snaha naprázdno. Při druhé návštěvě jsem měl možnost vystřídat P. Gavendu, který měl zabraný Top flek a též jsem i s parťákem zabodoval. Ostatní námi navštěvované vody mají noční úseky a je na nich znatelně menší rybářský tlak než na zmíněném Cassienu, a to nám dává zcela jiné možnosti. Můžeme si dovolit zavážet po velké vodní ploše a stěhování by bylo mnohdy zbytečné, i tak se k němu někdy odhodláme. Více zde konkrétní vody nechci rozebírat, mám k tomu své důvody, které si snad každý domyslí.

Využiji Tvoji diskusi k jednomu řekněme vzkazu. Poslední dobou se na mne obrací čím dál více rybářů, abych jim poradil, jaký a kde navštívit ve Francii revír. Naprosto otevřeně říkám, že rady tohoto typu neposkytuji a ani v budoucnu poskytovat nebudu !!! Děkuji Vám za pochopení Radek

dasty carp

Radek Fox » Přesně takovéhle příspěvky sem měl na mysli.Ještě by mě zajímalo.jakým stylem tam chytate?Zustavas na jednom místě nebo se stehujes.vím že když tam jedeš jedeš tam na delší dobu?A co se vám tam nejvíce osvědčuje.Jelikož jsem ve Francii nebyl budu se ptát určitě se tam vyprávím abych si o všem mohl udělat svůj obrázek.Ale více jak jezera mě to láká na řeku.

Radek Fox

dasty carp » Pro Svatého Petra, to by mne u Tebe ani nenapadlo, že v tom bude něco špatného !!!

Pouze za sebe říkám, že do Francie jezdím, protože hledám klid, pohodu, relaxaci, kterou v ČR těžko nacházím a jedu tam v tomto ohledu tzv. na jistotu. To že tam jsou kapři takových velikostí, je jeden z bonusů navíc, protože když bych mohl chytat stejným způsobem doma, tak bych tam ani nejezdil a stačily by mi ryby, které dnes plavou v našich vodách.

dasty carp

Radek Fox » Není to myšleno nějak špatně to rozhodně ne.jen by mě zajímali a zajímá názor lidí na toto téma.Stále se jen pise a mluví o Francii která je opravdu krásná.Tak by mě to zajímalo osobně nic nehodnotim pokud na danej revír nejedu.Ale neznamená ze kdyz jsem toto založil aby jsi si myslel že je to proto aby se zde lidí dohadovali to ne.Jak sem psal jen své postřehy a názory na danou věc.Nic víc…

Radek Fox

Peťas, Ty jsi pták :-)))) Hele takovým způsobem to nejde formulovat, to se dostáváme do polohy nějakých závodů a ty já nějak nemusím. Každá voda je jiná a věř, že i ve Francii jsou vody, které můžeš klidně srovnávat s Tebou uvedeným Orlíkem. Je to zbytečné se zde dohadovat, každý to vidí ze svého úhlu pohledu a jen tak neuhne. Jediná věc mne v tomto ohledu opravdu sere, a to že rybaření např. ve Francii hodnotí lidé, kteří tam v životě nebyli !!!!!

dasty carp

Tak já to začnu osobně mi mě opravdu zajímalo čím je lov kapra v zahraničí jinej než v čr.Co dělá lov těžším než u nás.Kde jsme osekani o dobu lovu buzeraci a méně prutů?

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (36) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (1 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč