" Co nepustíš už nikdy nechytíš "

Všechny diskuze » Ostatní diskuze o všem možném » " Co nepustíš už nikdy nechytíš "

Založil Rudiko

Dne 9. 3. 2012 12:06

Odpovědí: 116

Co si myslíme o Chyť a Pusť ?

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 2 (116) Starší Nejstarší »

Rudiko

Rudiko před třemi měsíci

121322-1-754.jpg

tak zase někdy.....

marsal

marsal před pěti roky

16676-1-488.jpg

Dalšie foto double

marsal

marsal před pěti roky

16675-1-991.jpg

Tak pridám aj ja nejaké foto :-)

Žabák

Žabák před pěti roky

16674-1-187.jpg

a ještě jeden dravčík :-)

Žabák

Žabák před pěti roky

16673-1-531.jpg

Je pouze na člověku co pustí, nemluvím o trofejních rybách, tam by to mělo být samozřejmostí, a také to nemusí být pouze výsada kaprařů, i puštěný dravec udělá radost :-) s tímhle už jsem se znovu nepotkal:-) ale třeba někdy?

Radek Zaviačič

Radek Zaviačič před pěti roky

13658-1-282.jpg

Nejlepší pocit na světě když ryba plave zpět :)) Se slovy Snad se ještě setkáme :))

Filla

Filla před pěti roky

Rudiko » mozna mirror, sam to blbe vidim ,)

Rudiko

Rudiko před pěti roky

Filla » tak vožralec su vo tom žádná a to fakt je lysec jo? :)

Filla

Filla před pěti roky

Rudiko » kecas, pises to vozralej a nepoznas lysaka ;)

Rudiko

Rudiko před pěti roky

Filla » Právě že já si toho překlepu šupináč všiml až jsem to odeslal teď vypadám jak vůl :-) ale Mára mě to snad brzy předělá :-) původě tam měla být i fotka šupináče tak jsem si to neuvědomil no,tak mě lidi nelinčujte za ten překlep " šupináč" prosím :-)))) abych teď nevypadal že nerozeznám lysce od šupiny :-)))

Příspěvek upraven autorem.

Filla

Filla před pěti roky

Rudiko » ta prvni fotka je supr :) gratulace k ulovku „supinace“ :)

Rudiko

Rudiko před pěti roky

13610-1-664.jpg

Zas někdy příště kamaráde...... ps:přiber trochu :-)

Rudiko

Rudiko před pěti roky

13609-1-566.jpg

Zas někdy příště kamaráde…

Tomajo

Tomajo před pěti roky

13586-1-616.jpg

a ještě

Tomajo

Tomajo před pěti roky

13585-1-349.jpg

a ty taky :-)

Tomajo

Tomajo před pěti roky

13584-1-406.jpg

tak plav :-)

UmpaLumpa

UmpaLumpa před pěti roky

13582-1-319.jpg

Chyť a pust provozuju z 99,9 %. A to jenom protože mi rodiče platí povolenku a musím jim přinýst alespon jednoho kapra za rok :D Já sám ryby nejim :D

Ťuťa

Ťuťa před pěti roky

13579-1-392.jpg

13579-2-144-nahled.jpg

pošli tatu…

Filla

Filla před pěti roky

13577-1-540.jpg

poustel ho a rikal: „Priste si pro tebe prijedu s vejci a strouhankou!“ :)

Rudiko

Rudiko před pěti roky

13520-1-741.jpg

13520-2-841-nahled.jpg

13520-3-228-nahled.jpg

13520-4-959-nahled.jpg

Darovaná svoboda šupíkům,tak zas někdy příště :-)

Radek Fox

Radek Fox před pěti roky

geči » Budou na každém kačáku, ale v tu dobu už raději chytat nebudu, bylo by to životu nebezpečné :-)))

Poušťák

Poušťák před pěti roky

geči » ale za kozy…o))))

geči

geči před pěti roky

Radek Fox » a na starý kolena už budeš chytat několik 30tek za výpravu )))

Radek Fox

Radek Fox před pěti roky

geči » Pak dojde z důvodu redukce na zvýšení pod názvem K-80 :-))

Poušťák

Poušťák před pěti roky

Rudiko » a co ti Radek asi psal?

geči

geči před pěti roky

Rudiko » A co za pár let až se vody přeplní monokultůrou kapra 70+ co pak ?

Rudiko

Rudiko před pěti roky

Radek Fox » Já bych třeba K-70 zavedl protože tím se zvýší atraktivita našich vod.Všude né ale jsem pro.

kzfjhzfbkhj

kzfjhzfbkhj před pěti roky

Radek Fox » Asi tak.

Radek Fox

Radek Fox před pěti roky

Kocháč » Z mého pohledu jsou revíry,kde se dá K-70 uplatňovat, ale plošné zavádění na všech revírech je úplná blbost.

kzfjhzfbkhj

Radek Fox » Stejný je to s k-70. Jednoduše stojí za hovno každej fanatickej extrém :o)

Radek Fox

Radek Fox před pěti roky

Kocháč » Ano, vše se musí dělat s rozumem a citem pro věc. Pokud si někdo vezme „jedlou“ rybu, rozhodně se tím nedopouští vraždy. Bezduché až fanatické uznávání nesmyslů mi též vůbec nesedí ;-)

kzfjhzfbkhj

Časem jsem se dopracoval od ortodoxního pouštěče k tolerantnějšímu názoru na braní ryb od vody. Sice ryby pořád všechny pouštím, ale pochopil jsem, že v našich podmínkách není nic špatného na tom si rybu ponechat. A má to dost zásadní spojitost se systémem, kterým hospodaří naše svazy. Prostě se sype násada a hodně a striktní metoda chyť a pusť by měla na revíry devastující účinek. Od ideálu, kdy by se dala praktikovat tato metoda jsou naše revíry na hony vzdálené. Tedy beru masařky jako jisté dobro, pomáhají kaprům snížit potravní konkurenci a tím tomu zbytku zlepšují podmínky k růstu, když teda nevymasí všechny kapry, což se asi často děje :o(

Bloodworm

Bloodworm před pěti roky

11862-1-196.jpg

...... :)

mexik

mexik před pěti roky

11818-1-214.jpg

Tomajo » Je:)

NeBeroun alias Qwerty81

NeBeroun alias Qwerty81 před pěti roky

kobr.d » a navíc to bylo v době, kdy jsem ty borce musel žádat o dozor :-) bejvávalo.. :-)

kobr.d

kobr.d před pěti roky

NeBeroun alias Qwerty81 » Se jim nediv. Jenom je popícháš a oni potom neberou. :-)))

Tomajo

Tomajo před pěti roky

11776-1-509.jpg

no není to krásnej pocit :-)

NeBeroun alias Qwerty81

NeBeroun alias Qwerty81 před pěti roky

Nazdar, já osobně nikdy nezapomenu na pohledy okolo sedících rybářů, když jsem na pidisvazovce pustil mírového kapra.. pánové evidentně potřebovali pilulku na uklidnění.. :-)

Rudiko

Rudiko před pěti roky

11774-1-412.jpg

11774-2-821-nahled.jpg

11774-3-497-nahled.jpg

My pouštíme vždy.....

Rudiko

Rudiko před šesti roky

10197-1-580.jpg

..

Skuli

Skuli před šesti roky

Miky » naprosto s tebou souhlasím

Fosgen

Fosgen před šesti roky

Miky » mluvíš mi z duše … :-)))

Miky

Miky před šesti roky

Ryby jsem bral, asi jako každý, byl jsem klasický bobkař, krmelec řádně napěchovaný, brali všichni, bral jsem taky. Ale…nikdy mi to nebylo kdovíjak příjemné, myslím zabíjení, kuchání, ryby nejím takže jsem v tom neviděl ani potravní podstatu. Bral jsem v omezené míře, povětšinou pro rodinu. Postupem času jsem zjistil, že je mi to proti srsti čím dál tím víc. Takže jsem roční počty snižoval a cca před 8 lety čistá nula a u toho jsem zůstal. Nevadí mi, když si kdokoliv vezme násaďáka, od toho jsou vysazováni a kdyby se z vody nevybrali, bylo by brzy asi zle. Vadí mi masení trofejních ryb, jakýchkoliv, vadí mi převážení, vadí mi, když si někdo z chytání udělá bízu a ryby prodává po hospodách a vadí mi všeobecná neúcta k ryby coby živému tvoru

Přemysl Ber

Přemysl Ber před šesti roky

Netipa » už jsi mi tu chyběl! Nikdo neříkal že je kupuju

Netipa-první hrdina kaprařiny

Netipa-první hrdina kaprařiny před šesti roky

Přemysl Ber » zamotal jsi se do toho řádně. Chyť a pusť je dobrovolná iniciativa každýho rybáře, která by neměla být nijak vynucována. To, jestli to je kaprař nebo plavačkář, je jedno. Proč je drtivá většina kaprařů chyť a pusť a to jakože ortodoxně? No protože se velkej kapr nedá žrát.
Jinak tedy, aby si rybář musel kupovat ryby ze sádek, tak to už je trošku hanba.

Přemysl Ber

ale myslel jsem to dobře, ryby jim jen ze sádek

Přemysl Ber

Tommy23 » jo jo zamotal

Tommy23

Tommy23 před šesti roky

Přemysl Ber » Podle mě si se do toho docela slušně zamotal. Chyť a pusť jde praktikovat při lovu každého druhu ryby a jen záleží na jedinci, jak se k tomu postaví… Takže nechápu, proč by mělo chyť a pusť patřit jen ke kaprařině…

Přemysl Ber

Fosgen » jasný mne šlo jen o to že by chyť a pusť měla být výsada kaprařů a ne krmítkářů nebo jinych rybářů , protože těm tato metoda nic neříká nebo jen hodne malo.

Fosgen

Fosgen před šesti roky

Přemysl Ber » „protože asi nikde jinde se nedá moc dobře praktikovat“ – tuto větu moc nechápu, jinak zas tolik sumcařů jako kaprařů neznám takže těžko hodnotit, ale pouštět se dá ať jsi kaprař nebo muškař :-)))

Přemysl Ber

Fosgen » a ty jsi někde jinde viděl že by třeba lovci sumců stáli tak urputně za touto metodou

Fosgen

Fosgen před šesti roky

Přemysl Ber » celkově asi celou tu tvojí větu :-D jak jako že se CaR dá praktikovat jen u kaprařiny ?

Přemysl Ber

Fosgen » co nechápeš?

Fosgen

Fosgen před šesti roky

Přemysl Ber » to nechápu …

Přemysl Ber

chyť a pusť by mělo patřit ke kaprařině, protože asi nikde jinde se nedá moc dobře praktikovat

Přemysl Ber » to byla reakce na větu, že by měli rybáři rozlišovat velikost ryb, kterou chtějí zabít

Přemysl Ber

Netipa » proč by to mělo být téma K-70?

Přemysl Ber » To už je ale zase téma K70, která tohlecto řeší. To už není chyť a pusť, to je v podstatě nařízená vrchní míra, nedobrovolná. Naproti tomu chyť a pusť je na dobrovolné bázi.

Přemysl Ber

Netipa » určitě je pravda ta že kdyby něco takového bylo celoplošné, tak by to stálo nejspíš za prd protože buď by jsme chytali každej mega kapry a nebo něco co jako kapr vypadá ale je to velký jako tloušť určitě, by to takhle nějak dopadlo za pár let. Spíš se ale přiklánim k té druhé variantě. A nemůžem přece chtít po lidech kteří jdou na ryby na dvě hoďky s teleskopem, aby si nevzali kapra kterého náhodou chytnou.ale měli by rozlišovat velikost ryby kterou si chteji sníst kdyz je to konzumní velikost tak proc ne

Poušťák

Poušťák před šesti roky

Netipa » ooo)))))))))))­))))..svatá pravda

Přemysl Ber » V první řadě chyť a pusť nelze aplikovat jako jednu velkou myšlenku celoplošně na všechno. Prostě a jednoduše jsou vysazovány ryby (kapr, duhák), který jsou určený k tomu, aby se sežrali. Tak to prostě je.
Taky se mi líbí pokrytecké zaryté chyť a pusť některých kolegů, kteří se hrdině bijí v prsa, že kapry pouštěj, když někdo kapra nepustí, tak ho přinejlepším počastují nepříjemným pohledem, či přímo nadávkami, ale například candáta, toho si vezmou, to jo. Candát je dobrej

Přemysl Ber

Netipa » tak sem s tim

Přemysl Ber » Já k tomu mám pár zajímavých názorů a poznatků

Přemysl Ber

nemáte tu někdo něco zajímavého k tomu tématu co se tu řeší?

Danny

Danny před šesti roky

Radek Fox » co to sem davas za fotky harpunare :))

Rudiko

Rudiko před šesti roky

8508-1-386.jpg

Mazej zpátky krasavče…

Rudiko

Rudiko před šesti roky

6231-1-213.jpg

6231-2-748-nahled.jpg

Kapr svazovák a jeseter soukromák......

Rudiko

Rudiko před šesti roky

Filla » Vypadá to dobře :-)

Filla

Filla před šesti roky

6155-1-362.jpg

Jako spravnej fanda si obcas rikavam, ze pro dobro velkyho kapra by bylo fajn ty mensi kudlit. Jsou to prece jenom potravni konkurenti kaprum holdegronum a navic jsou zaminkou bobkarum, aby nam kvuli nim okupovali fleky. Neni to revolucni neokaprarska idea? Udelal bych i odznaky, podobny tem templarskejm trebas. No nepridal by se nekdo? ;)
Prikladam foto stiky, co uz nikdy nechytis. Rybina je zdrava a chutna, proc si obcas konzumni rybu neprivlastnit (jinak ta kombinace masla, cibule a karotky je chutna, doporucuju)

Poušťák

Poušťák před šesti roky

Radek Fox » Raději Radku beze slov a bez reakce,Pepa si nevzal barbiturát a mohla by mu rupnout cévka…o))))))))))))

Kose

Kose před šesti roky

6062-1-109.jpg

a zase někdy příště…

Radek Fox

Radek Fox před šesti roky

6036-1-430.jpg

Poušťák » Tak a máš to, Ty kaprovrahuuu :-)) Musím Ti ukázat jak se to dělá – koukej :-))

Josef Novák

Josef Novák před šesti roky

Poušťák » Proč se ptáš tak blbě? ☻☻☻ Můj příspěvek se snad dotknul tebe? Jen se přiznej kolik jsi toto odtahal z Labe! To asi neuděláš! ☻☻☻ Teď ze sebe děláš těžkého pouštěče! ☻☻☻

Tommy23

Tommy23 před šesti roky

Josef Novák » Já nejsem výhradně proti soukromákům, taky si tam zajedu zachytat, když třeba nemám tolik času… Ale ti, kteří je převážejí jsou pro mě s prominutím d**ilové…

Poušťák

Poušťák před šesti roky

Josef Novák » Co jsi pil v práci Pepo?A nelži.­.o))))))))))))))))

Josef Novák

Josef Novák před šesti roky

Já neodsuzuji ani ty,kteří třeba dvacítku prodají do soukromáku! Nejsem fanatik a nikomu necpu, že velkého kapra musí pustit zpátky do revíru,kde ho chytil. Většina z vás tady odsuzuje soukromáky a při tom na ně jezdíte!

« Nejnovější Novější Strana 1 z 2 (116) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (30 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč