Násadový kapr - společný nepřítel?

Všechny diskuze » Ostatní diskuze o všem možném » Násadový kapr - společný nepřítel?

Násadový kapr - společný nepřítel?

Založil Netipa-první hrdina kaprařiny

Dne 7. 3. 2012 15:33

Odpovědí: 17

Ahoj parto,

když Vás tady mám takhle všechny po kupě, tak se zeptám na jednu věc. Jako sportovní kapraři jistě nekvitujete s povděkem, když se vám na kouli pověsí násaďák 45cm. Když je tomu dvacetkrát za den, tak věřím, že to je minimálně vopruz. Věřím tomu, že časté sazení ryby domácí nehraje kaprařině do karet v žádném případě, jelikož tento nejen ubírá potravu lokálním veteránům, ale i znepříjemňuje život v honu na trofeje. Prostě a jednoduše je ho všude moc a beztak se sadí jenom proto, aby rybář lačný po masu toto maso získal za drobný peníz.
Vy kapraři jste hlavy pomazané a velmi dobře organizovaní. Nemluvě o úspěších na poli změn RŘ.
Ptám se Vás tedy. Není na čase s tím něco dělat? Zatahat za nitky? Provést osvětu? Prostě a jednoduše se zarputilostí a nasazením Vám vlastním vybojovat snížení počtu sazení ryby domácí?

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (17) Starší Nejstarší »

.

. před osmi roky

Netipa » nevysazovali, zůstaly by jen ti co už jsou, možná na některé vodě by se něco vytřelo, …jinak tím že by kapra rapidně ubylo, bylo by méně lidí u vody, i nás kaprařů a když by plavalo na 100ha vodě byď i dvacet kusů kapra, pořád je šance ho ulovit, …lovil jsem i na vodách které nebyly nikdy revírem a kapr tam stejně v omezeném počtu plaval a nebyly to žádný čudle, takže kapr si už cestičku najde, respektive člověk kterej ho tam na vlastní náklady nasadí nebo převeze z jiný lépe zarybněný vody v dorostenecké velikosti a hodí ho jinam, tohle se děje běžně

Netipa-první hrdina kaprařiny

Netipa-první hrdina kaprařiny před osmi roky

kok » Již několik hospodářů se dušovalo, že zarybňovací plán vůbec z úlovkových lístků nevychází. Ten je prostě danej a basta, takže tvoje kejkle a podvůdky vyšly vniveč :-)
Já s tebou naprosto souhlasím. Opravdu nechápu, proč někteří kapraři nadávají na masaře, že si odnášejí i tři násaďáky denně. To je totiž jenom dobře.
Naskýtá se však další myšlenka a to ta, že bez poptávky není nabídka. Tedy, pokud by nebyli lidé, co chytají a zabíjejí kapry, vysazoval by svaz nadále kapry?

.

. před osmi roky

… na druhou stranu kdyby nikdo kapří maso od vody neodnášel, tak by se možná ani nesadilo, takže možná škodí:), …třeba ve francii nikdo kapra nežere, podle infa od lidí co tam jezdí je i chráněn a proto se sadí pár kusů jednou za x let, …tedy na nějakýho vozemboucha co se ti v noci pověsí na kulu ani nenarazíš

.

. před osmi roky

Netipa » dřív jsem na ně pohlížel jinak, dneska jsem za ně rád, jen občas naserou když se jim za honbou po mase poštěstí něco většího a to kuchnou, jinak proti nim nic nemám, a to že někdo z nich vezme víc jak dva kusy kapra za den a ostatní nenapíše, je v podstatě taky pro dobro věci, …on totiž nenapsaný kapr, nemůže být v příštím roce nahrazen jiným kaprem, pač není v sumáři, teda za předpokladu že nasazování jde rukou v ruce s tím co se dle sumářů odnese, já když sem tam nějakého kapra odnesu, taky ho nepíšu, nemá se to, ale věřím že dělám dobře:)

kok » Je vidět, že do toho jdeš tím kaprařským srdíčkem a to je dobře.
Mě je líto, že každej nadává na masaře, ale v podstatě si nikdo neuvědomuje, že masaři jsou dříči rybařiny, že odvádí tu práci, kterou nikdo nechce dělat, ale která je potřeba, aby byla udělána.

TOPR

TOPR před osmi roky

kok » Vrahu :-)

.

. před osmi roky

Netipa » naštěstí máme i konzumenty a ty špinavou práci udělaj rádi a vodu od násady vyčistí, letos se sám přičiním a minimálně pět menších kaprů zhyne mojí rukou, něco vyměním za vajíčka která jsou drahá a něco přijde rodině grátys za to že mě slušně vychovali

Sova » Netipovo pravidlo o zákazu sazení kaprů? Do toho bych šel

Ziki

Ziki před osmi roky

Bože ,už je i tady...........:-)).

Sova

Sova před osmi roky

Fosgen » Když v té petici bude tučně napsáno inicioval Netipa ( tzv. Netipovo pravidlo) tak se taky podepíšu :o)))))))

Fosgen

Fosgen před osmi roky

Netipa » to víš že mě vadí revíry nacpaný K2, kam jsem dřív chodil na krásný líny, znal jsem pár revírů, kde byli krásní okouni, ale po vymizení bílé ryby kvůli přesazení kaprem i okouni zmizeli
sem kaprař, ale koukám kolem sebe …

Fosgen » No vida. Mě šlo v první řadě se utvrdit v tom, že problém přesazování ryby domácí je problém, který vnímají i kapraři. Prostě jestli je tam ta podpora

Fosgen

Fosgen před osmi roky

Netipa » buhužel s tímdle jen velmi těžko a pokud iniciuješ nějakou petici na toto téma třeba se ti pod to i podepíšu … :-)

Fosgen » Pohnout se dá se vším. Je potřeba ale chtít a jít si za tím

Rudiko » No jo, ale tady se bavíme o kaprech. Přesazování kaprů je zřejmé, neboť žádná jiná ryba se nesadí tolik jako kapr. V kombinaci s tou vaší K70 byste měli nejnabušenější revíry široko daleko.

Fosgen

Fosgen před osmi roky

S tim nehnem ani kdybychom chtěli a pokud neznáš věci jako jsou dekrety podle kterých je dané kolik ryb se do vody musí nasypat tak jsi dost mimo :-) Organizace si nemůže říct, letos je kaprů dost tak se nasazovat nebude … a s RŘ ani kapraři nepohli a nepohnou, hejblo se s BP to je rozdíl

Naše organizece si kvůli tomu musela vzít chovný rybník abychom mohly vykazovat násadu kapra, kterou tam nedáváme a kupujou se místo toho třeba dravci …

Příspěvek upraven autorem.

Rudiko

Rudiko před osmi roky

Pokud se nebudou vysazovat ryby pravidelně dle programu zarybnění tak naše aquakultura za pár let muže jít akorád do prdele :-)

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (17) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (12 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč