Proč sakovat kapra?

Všechny diskuze » Ostatní diskuze o všem možném » Proč sakovat kapra?

Proč sakovat kapra?

Založil Buldozer

Dne 1. 3. 2012 14:29

Odpovědí: 101

Ahoj všem.sem múžete vkládat své postřehy proč sakovat,nebo nesakovat ulovenou rybu.já osobně jsem proti sakováni.

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 2 (101) Starší Nejstarší »

Danny

Danny před devíti roky

22691-1-471.jpg

obecně jsem proti sakování ,ale myslím si ,že vždy je to pro rybu to nejlepší řešení ji hned fotit … A někdy bych doporučil některým si změřit čas jak dlouho jim trvá vyfocení od kapra od jeho zdolání až po jeho vyfocení … věřím,že některým to skutečně trvá pár minut ,ale ne vždy tomu tak je ,ne vždy to tak jde …

Je to jen ryba :) a až je vybijeme budeme chytat konečně ty jelce :)))

Poušťák

Poušťák před devíti roky

Danny » tak si zbal sakypaky a neruš..o))

Danny

Danny před devíti roky

on nakonec nikdo nesakuje :) ,parada

Jen ja s Dannym

fiam

fiam před devíti roky

Raggo » na 100% suhlas

Raggo

Raggo před devíti roky

Jednou mi v důsledku mojí neopatrnosti vyskočil kapr při focení z ruky a spadl kebulí přímo na kořen. Silně krvácel a měl jsem strach, že mi zdechne. Strčil jsem ho kámošovi do saku na candáty. Po několika hodinách se zotavil, měl zdravou barvu a plnej sil zase odplaval. To byl pro mne první, jedinej a taky poslední argument proč tohle udělat. Od té doby věnuji maximální péči přípravě místa pro focení ryby a celá akce se odehráva v řádu maximálně několika málo minut, při sebemenším náznaku nebezpečí dojebání ryby, jde okamžitě zpět. Sak je prasárna, navíc dost tvrdě proti Českéhu rybářskému řádu. Nezapsaná ryba v pytli = Bez keců zabavená povolenka a nazdar bazar. Pokud někdo neumí cvaknout rybu v noci, je to diletant

.

. před devíti roky

proč sakovat?…většinou pro hezčí denní fotku a nebo že sem v chladné noci línej a pohodlnej to dotáhnout až do konce, nebo že se o tom furt mluví:). Proč nesakovat? …protože rybu můžu v saku zmuchlat a odpočatá sebou pak háže při focení, takže zase svrbí úraz a blbcovi kterej to udělá v létě v mělčině může kapr i chcípnout. V podstatě jsem proti sakovaní, ale sem tam ve vyjímečných situacích taky zapytluju, v mém případě je to z tý noční rozespalý letargie kdy jsem kolikrát rád že úlovek podeberu aniž bych při tom neusnul a nebo když se někde schovávám:). Jinak loni jsem sakoval dvakrát a to zrovna z těch bezpečnostních dů­vodů

Příspěvek upraven autorem.

fiam

fiam před devíti roky

špatne položena otazka ,proč nesakovat kapra by znela lip

sidneyv

sidneyv před devíti roky

zdar,
mam sak, ale nesakujem. Co sa tyka samotneho sakovania, este sa to da jakz-takz tolerovat na stojatej malej vode, ci kludnej rieke a rano sa eventualne fotit s rybou v prsackach, ako bolo spomenute. V tychto vodach to rybe neublizi a ked je rano oddychnuta – tak pri foteni v prsackach vo vode jej ziadne nebezpecenstvo nehrozi,maximalne ujde.
Za najvacsiu prasacinu povazujem sakovanie na velkych udolnych priehradach, kde skoro stale fuka vietor a su velke vlny, ktore pri narazoch o breh spravia s rybami v saku riadnu paseku. toto neviem pochopit ani na kaprarskych pretekoch, kde rozhodcovia nutia rybarov nechavat ryby v saku. Treba vidiet video z posledneho maratonu na liptovskej mare, kde bolo svinske pocasie a kopa „borcov“ mala kaprov v saku v tom sialenom vetre a vlnach. Co som pocul, tak tie vlny boli natolko silne, ze niektorym sa saky narazmi o kamene na brehu dokonca roztrhli, a ryby usli.

No vykaslal by som sa aj na take body. Radsej by som tu rybu pustil a mal o par gramov menej na hodnoteni…pakaren.

Slámiš

Slámiš před devíti roky

Víťa Podoubský » jedna z věcí kvůli které se mi do zavodů nechce… Většinou je to na soukromé vodě, tak je na majteli jestli dovolí sakování, ale na státních vodách by se při závodech mělo vážit hned… tam už by zase ale vyvstala otázka zda pořádat takové závody na státní vodě. V případě wcc to samozřejmně nejde, ale tam mi příjde, že to celé nějako oganizačně nedávají občas co jsem postřehl. :)

jak.23

jak.23 před devíti roky

Víťa Podoubský » s tím naprosto souhlasím! soutěžit ok, ale musí si organizátor zajistit dostatečně velký tým, aby se to postíhalo bez zbytečného trápení ryb…

jinak nechápu, že podložky nejsou povinnou výbavou už dávno a pro všechny lovné styly, kde je nutná…

Víťa Podoubský

Víťa Podoubský před devíti roky

Byl jsem v Itálii-Bolsena na WCC 2012 a tam nás rozhodčí nutili přes noc sakovat. Několikrát jsem je upozorňoval, že to pro rybu není dobré, ale nebyla snima žádná kloudná řeč. Prostě nám přikázali sakovat a čekat do 7:00 ráno. Určitě si umíte představit, jak asi taková ryba po třeba 8 hodinách v saku vypadala. Ráno to byla hrůza vyndat kapra na podložku. Kapři stratili minimálně 2 až 3 šupiny a o ošoupaných ploutvích ani nemluvím. Sakování prostě neuznávám. Je to hloupost. Jezdím rád na závody, ale sakování mě opravdu štve.

Tóno

Tóno před devíti roky

Danny » ja tiez rozmyslam ci teraz nebudem musiet kupit este nejaky maly podberak na do podlozky :D

Danny

Danny před devíti roky

Tóno » no v te tve bych toho sveho kapra musel chytat podberakem :)))

Tóno

Tóno před devíti roky

zewlbába » v ziadnom pripade uz je zmasena bohuzial

zewlbába

zewlbába před devíti roky

Tóno » měl bys ji pustit, aby se s ní na podložce mohli pokochat i dalšírybáři :)))

Tóno

Tóno před devíti roky

Ráďa » tak raz som zhresil a som si privlastnil :D dalo sa tomu odolat ? :D

Radek_GCH

Radek_GCH před devíti roky

Tóno » Koukám, že tuhle dvacítku jsi po pomazlení na podložce zapomněl vrátit vodě :))

Tóno

Tóno před devíti roky

21979-1-729.jpg

Danny » Presne tak ja som mal tiez problemy s fotenim nez som vyhrabal fotak nastavil atd tak niekto musel byt pri rybe ked som bol sam tak som ju pustil bez fotky tak som si zadovazil presne tuto podlozku tak uz sa tesim jaky to bude luxus

Zahry

Zahry před devíti roky

Souhlasím
Já ryby nesakuju vyfotit a hned do vody někdy to je na úkor kvality snímku ,ale to se nedá nic dělat a z tou podložkou máš stoprocentní pravdu ,když vidim jak se kapr plácá na zemi je mi na bli.......))!

Jaryn82

Jaryn82 před devíti roky

Ahoj na Ritchiho capu se loni sakovalo vždy od půlnoci do rána jinak by se rozhodčí ani nevyspali.Jako rozhodčí jsem neviděl ani jednu rybu poškozenou sakováním . Je to o tom jak se to dělá a neříkám že je to dobře ale když mají dva rozhodčí na starost celí rybník tak to jinak ani nejde.Ale na běžné chytání pokud nejde o závody je sak blbost ale proč řešit jen sak když spousta rybářů ještě ani nepoužívá podložky a to je podle mně horší.

TomasB

TomasB před devíti roky

Otazka by mela byt ´´ Proc utracet za sak?´´

metloš

metloš před devíti roky

jak.23 » Houu tak to je pěkný !! nejhorší natom je že je furt hodně lidí co by tu rybu dotoho saku kopli za tokovíhlech podmínek.
Stejně si myslím, že nejví sakujou ti co fotky jaksi potřebujou. Na svoje stránky, pro „chlebodárce“ atd …že to je pytchvina se snad ani nemá cenu bavit,

Slámiš

Slámiš před devíti roky

jak.23 » yes, přikláním se k tvému názoru. :) nečetl jsem ani celou diskuzi, příjde mi naprosto zbytečné to dělat a tudíž i číst pro a proti. :)

jak.23

jak.23 před devíti roky

21914-1-147.jpg

lepší je zachytit momentku ulovení a ne se potom přetvařovat jak trubka…tento přišel v ukrutném mazci, tak jsem loupnul podložku před „bydlení“ a stativ do něj…několik let zpět jsem ho jednou jako nezkušený použil a kapr mi „naštěstí pro něj“ (třeba bych ho po odpočinku právě já poranil) ihned uplaval druhým otvorem, který nebyl uzavřený…parťák měl tenkrát dorazit do 20min a čekal jsem protože, to byl pašík 15+ na feeder a neskutečně pekný a bojovný šupík…dal bych si facku, že jsem vůbec chtěl zasakovat, na oplatu na něj můžu koukat jen v palici :D …na nic jiného než na sušení kulí a chlazení pivka u mě nemá místo

Klitosaurus

Klitosaurus před devíti roky

Nechápu,proč když už lidi musí sakovat,se ráno fotí s rybou na břehu.Furt tady omýláte,že odpočatá ryba se zraní atd.Kupte si prsačky a dělejte fotky ve vodě.Tam když se ryba mrskne a spadne,tak se nezraní.Jen to chce trochu myslet,když už sakujete :-)

Běloušek

Běloušek před desíti roky

Filla » Nějakej adrenalin na těch rybách přece musí bejt :)))

Fosgen

Fosgen před desíti roky

Běloušek » sorry jestli to tak vyznělo, nemyslel jsem to proti tobě, ale tomu o kom jsi psal, že to říká

Filla

Filla před desíti roky

Běloušek » a chytas durch?

Běloušek

Řikám já to nedělám ale pár takovejch už jsem u vody potkal . Možná i tady je hodně lidí co si hrajou na to že to nedělaj a u vody je to něco jiného . Já sem nikdy nesakoval a svoje největší ryby mam focené po tmě .

Fosgen

Fosgen před desíti roky

Běloušek » blbější výmluvu jsem ještě neslyšel

kobr.d

kobr.d před desíti roky

Běloušek » Tak to je opravdu hustý. Pěkně blbej důvod. :-(((

Běloušek

Jedinej rozumnej důvod proč sakovat mě napadá když se chytá přes čáru a člověk na sebe nechce upozornovat focením . Osobně to nedělám ale znám lidi co ano :)

Filla

Filla před desíti roky

Lysec » nevim jak v minulosti, ale loni na Tov. rozhodci jezdili na prozvon jak fredky i kdyz nam to v noci docela jezdilo. max jsme nechali kapra v ramci cekani minutu v zavrene podlozce u brehu.. to ale neni sakovani, nybrz zapodlozkovani ;))

Milan V.

Milan V. před desíti roky

Osobně jsem pro nesakovat. Podívejte se na slavný Cassien, na pěknýho kapra se zdravou ocasní ploutví by jste tam asi dlouho čekali. To je hlavní důvod proč bych tam nikdy nejel…

Karásek

Karásek před desíti roky

Já nosím sak iba niekedy a v nom suším boilies :-)))

Fery

Fery před desíti roky

Lysec » ..myslím,že na Tovačově se nesakuje..

Jarda

Jarda před desíti roky

nejsem zastáncem sakování,ale to dneska snad asi nikdo. Nikdo nenapíše sakuji a dělám to záměrně nebo rád. Proto by mně zajímalo, jakožto co Vás zde hodně znám , tak jezdíte závody jako Tovačov , Štít atd. Zde se většinou kapři sakují ve velkém jelikož rozhodčí nestíhají. Co vy na to ?

Baťour

Baťour před desíti roky

V dnešní době sportovního rybolovu je blbost sakovat kapra.

Patrik Vlček

Patrik Vlček před desíti roky

sakování je zbytečné..fotku zvládnu udělat sám a i kdyby ne, tak chytám pro pocit a ne pro to abych se někde chlubil…

stano zaječí

stano zaječí před desíti roky

Ryba patrí do vody a ne do saku

Miroslav Drabeš

Miroslav Drabeš před desíti roky

Rovněž si myslím, že dnes už jde udělat fotku s krásným úlovkem v každé situaci a ryba se nemusí nijak stresovat a může být vrácena v krátkém časovém úseku zase do vody :-)

Fery

Fery před desíti roky

padre » ..přesně tak..a ne jen to..jednou se mi podařilo i to,že si odpočatej kapr zlomil břišní ploutev..pro mě je to pravěk mé kaprařiny..

padre

padre před desíti roky

Fery » myslím,že bych našel jednu fotku letitou,kde jsme spolu chytali v Maďarsku a fotil si zasakovanýho kapra,myslím že to tenkrát skončilo s oteklou tváří :o) Mám takovej dojem,že jsem zachytil jak si jí zrovna slízl.

Bobertik

Bobertik před desíti roky

Nesakovat, nevidím jediný důvod proč ano. Fotka jde udělat kdykoliv.

TOPR

TOPR před desíti roky

Fery » Tak to můžem brát tak že aspoň v něčem jsme ty anglány předběhli.Možná se jednou oni budou učit od nás.Masírujte,ma­sírujte,špatná myšlenka to není,jen prosím z rozumem.

David Fořt

David Fořt před desíti roky

Buldozer » Kéž by byli všichni naši kapraři tak plodní :-) Klidně to pošli, můžeme se na to podívat.

Fery

Fery před desíti roky

TOPR » ..určitě nejsi poslední..saku­jících kaprařů je podle mě stále většina,ale postupně se na to názor bude měnit..to jsem si jistej..chce to jen o tom mluvit..a to že třeba v anglii se sakuje stále běžně nevidím jako že je to tak správné a v pohodě..angláni jsou o proti nám daleko konzervativnější národ :-))

Buldozer

Buldozer před desíti roky

David Fořt » tak jsem ho asi smazal.nemužu ho najít.ale na druhou stranu jsem našel 3 rozepsané a jeden dokončenej článek o lovu na řekách:-)

Buldozer

TOPR » ja sak k vodě nosím.sakuju v něm partikl aby nabobtnal:-)

Prchlajs

Prchlajs před desíti roky

TOPR » Vozim,ale pouze na zvážení.Ze zásady nesakuju a nebudu.

TOPR

TOPR před desíti roky

Fery » Určitě ano ale zeptám se jinak.To už nikdo opravdu sak k vodě nevozí??Jsem poslední kdo ho má sebou na (co kdyby)?

Fery

Fery před desíti roky

TOPR » ..už to tady psal i Marda..sakovat se dá bezpečně,ale horší je to s focením odpočaté ryby a to je ten kámen úrazu..a nejde tady o nějaké extrémisty..je nás dost a další,kteří přestali sakovat přibývají,přesně tak,jak jsem to čekal..je to na každém,jak se k tomu postaví,ale kdo fotil někdy ospočatou rybu,tak ví o čem mluvím..

Zajda

Zajda před desíti roky

Taky jsem kdysi zasakoval asi dvě ryby na cca.10min a bylo to je díky tomu, že jsem se domníval, že je to normální a běžné, ale po získání určitých informací jsem se rozhodl, že už nikdy a jen bych byl rád, kdyby cokoliv pomohlo v tomto rozhodnutí i ostatnim.

TOPR

TOPR před desíti roky

Nenafukovat tolik.Kolik se prodalo saků a kolik jich všeci máte doma?Sak si kupují jen kapraři,běžný rybář si tohle nekoupí,tomu stačí běžný vezírek.Dříve zcela běžná záležitost po napadení pár extremistů se najednou stává zločinem?Kolik z vás kdy sakovalo,90% LIDÍ URČITĚ.Sám nesakuji a fotím ihned,tak či tak ho vozím sebou co kdyby.
Pro rypálky-sakovat se dá i bezpečně.A pokud je někdo ňouma a případně prase tak ho to stejně neodradí.Takže článek ano ale s případnou osvětou jak bezpečně sáknout. Teď to asi schytám!!

Buldozer

David Fořt » ok

Buldozer

Prchlajs » podle mne tomu co chcípne ryba v saku je jedno či v něm zdechne.kdyby mu to nebylo jedno tak ji nesakuje.

David Fořt

Buldozer » mrkni na to. rád se na něj podívám

Buldozer

David Fořt » měl jsem napsanej článek ohledně sakováni a nakonec jsem ho nikam neposlal.podívam se kde je ale myslím že jsem ho asi smazal:-(

Prchlajs

Zajda » Následky pro rybu to sice neřeší,ale pokud se sakovači přihodí něco jako usmrcení nebo poškození kapra tak mu třeba dojde,že je to absolutní zbytečnost.Pokud mu to nedojde tak je to k…t a stejně se budeme bavit o ničem.

David Fořt

Zajda » Nebudeme zde zveřejňovat materiály, které byly již publikovány jinde. Článek připravíme v podobě, jaké jsem zmínil níže.

Prchlajs

David Fořt » V tomhle směru je to určitě dobrá myšlenka.Důležité podle mě je to zdůraznit,že to je zbytečné,ale pokud se někdo pro tuto variantu rozhodne tak musí postupovat nějakým způsobem,aby maximálně eliminoval možné zranění ryby.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 2 (101) Starší Nejstarší »

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč