Začínáme s kaprařinou

Všechny diskuze » Volné diskuze » Začínáme s kaprařinou

Začínáme s kaprařinou

Založil Mára - programátor

Dne 17. 9. 2013 06:02

Odpovědí: 227

Tento prostor je určený všem začínajícím kaprařům, kteří se chtějí dozvědět něco více. Reagovat můžou všichni registrovaní uživatelé, kteří mají chuť nabídnout pomocnou ruku.

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 5 (227) Starší Nejstarší »

fishbull

fishbull před čtyřmi měsíci

Jan Pavelek » Katran Šokový silon GALAXY

Jan Pavelek

Jan Pavelek před čtyřmi měsíci

Poradili byste mi někdo nějakou kvalitní šokovou šňůru na nahazování?

IvanS

IvanS před pěti měsíci

IvanS » tie hybridne pruty typu Nash Dwarf by ti vytrhli trn z paty. Co sa ceny tyka, robia ich uz aj ine firmy, pozri napr. Carpex hybrid carp, su urcite levnejsi.

NeBeroun alias Qwerty81

NeBeroun alias Qwerty81 před pěti měsíci

milans63 » o rozpočtu nebyla nikde zmínka :)

milans63

milans63 před pěti měsíci

Re: NeBeroun alias Qwerty81 – tak tohle je nad můj rozpočet, ale dobrý ☺

milans63

Chlapi prozatím díky moc. Já se určitě ješte ozvu. Jak mě něco osloví, dám sem ke konzultaci ☺ Hezký večer.

NeBeroun alias Qwerty81

NeBeroun alias Qwerty81 před pěti měsíci

milans63 » mrkni do diskuze : jaký 9ft prut?
Zajímavé počtení a mnoho informací ;-)
Případně mrkni na pruty Nash Dwarf..

Příspěvek upraven autorem.

IvanS

IvanS před pěti měsíci

milans63 » osobne by som isiel do dlhsieho prutu, je urcite univerzalnejsi. Da sa samozrejme chytat aj s 270 cm prutom na kratke az stredne vzdialenosti. Je to o zvyku. Trojdielu by som sa nebal, da sa to v pohode zlozit aj s montazou.

milans63

Zdravím Ivane, no- tak jsem dnes změřil vnitřek pouzdra a je 153cm. Impaly, Etny ap. ve 3,0m mají složené 155cm. Pouzdro měnit nehodlám, protože je fakt dobře udělané,pevné zipy ap. Tak že vyvstáva otázka buď děličky 2,70 nebo nějaké lepší teleskopy nebo… do trojděliček se mi tak nějak nechce, já s těch trojdílů mám takové nějaké obavy a to z důvodu skládání prutu s montáží. Mám match prut 4,2 a pokaždé sundavám montáž a prut ukládám do tubusu a pouzdra , tak že pokaždé když přijdu k vodě to navazuji znova. U té troj děličky – no nevím…

Véna

Véna před pěti měsíci

cau, mate nekdo zkusenosti s vlascem od Pelzeru( Executive Carp Line Crystal) ? na 0,35mm ma 12,5 kg… Dik…

milans63

Jj.Díky Ivane.

IvanS

IvanS před pěti měsíci

milans63 » to je to, co vravim, ze 3 metrovky sa ti tam nemusia vojst. Vyskusaj a ak sa vojdu, tak napr. Impala alebo Etna v 3 m (oba od Delphin) ti na tvoje chytanie vcelku dobre posluzia.

milans63

Zdravím a děkuji za vyjádření. Já mám v tom pouzdře match děličku která má transportní délku 145 cm, tu mám ještě v takovém tubuse, tak to změřím kolik ten tubus má, ono teoreticky ta rezerva by tam být mohla, jak jsem se teď díval na na 10ft děličky tak mne zaujala třeba tato : https://www.chytapust.cz/…Cork-edition

transportní délka je uváděná 155cm…

IvanS

IvanS před pěti měsíci

milans63 » Ahoj, do puzdra 150 sa ti vojdu v pohode 9 ft pruty, 10 ft uz nemusia, chcelo by to vyskusat. Kazdopadne je asi rozumnejsia a univerzalnejsia dlzka na odhod tych 10 ft, aj za cenu vymeny puzdra.. Potom mozes rozmyslat aj nad dlhsimi prutmi. S teleskopy ti neporadim.

milans63

Zdravím, chtěl bych požádat o pomoc s výběrem prutů. Menší revíry kolem do cca 10 ha. Nához cca 70m . Vzhledem k tomu, že už mám pouzdro na pruty 150cm tak že něco v této transportní délce. Co tak čtu tak dvou dílné. Fakt se v tom již nevyznám (dlouhá prodleva )kdy jsem přestal chytat naposledy, tak že prosím o shovívavost . Děkuji. S teleskopů mě oslovil tento : https://www.cadoxfishing.cz/…-telescopic/

David Fořt

David Fořt před šesti měsíci

petrjanda » Jak píšou kluci, svítilna není úplně nejlepší řešení. Kvalitní čelovka ti vyřeší více věcí najednou. Můžeš s ní jak vykládat a nakládat věci, pomůže ti při zdolávání. Volné ruce a volný pohyb na rybách potřebuješ ze všeho nejvíce. Pokud by jsi byl fajnšmekr, tak si samozřejmě dnes můžeš kromě čelevky pořídit již i velmi kvalitní světla do bivaku. Většina z nich má několik intenzit svícení i barevnosti. Použít je můžeš jako světlo v bivaku, svítilnu, ale také jako parťáka při noční dokumentaci úlovků. Nabízí je dnes již mnoho firem.

Ledňáček

Ledňáček před šesti měsíci

Přesně jak píše ideafix ! Ale když bude svítilna v záloze , nic s tím nezkazíš !

NeBeroun alias Qwerty81

NeBeroun alias Qwerty81 před šesti měsíci

petrjanda » už jsem párkrát misto čelovky použil svitilnu v mobilu nainstalovanem v naprsni kapse monterek :)

ideafix

ideafix před šesti měsíci

petrjanda » čelovky. Je potřeba mít volné ruce.

petrjanda

petrjanda před šesti měsíci

Zdravim, rovnou se zeptam, jsem teprve zacinajici a davam dokupy zbytek vybavicky.. zajimalo me, pouzivate nejake svitilny i? koukam po nejakych nabijecich a spadla mi do oka https://www.tegus.cz/…a-375-apollo libi se mi ten vykon. Popripade, pouzivate spise celovky? Rad bych na ryby chodil velmi brzo rano, dokud je klid..

peter94

peter94 před jedenácti měsíci

Omyl

MikeT

MikeT před jedním rokem

Jan Pavelek » Mám tři kousky(Emblemy) a myslím, že mě přežijou. Nejsou to nijaký modelky, ale poctiví pracanti, kteří nezradí. Chod není tak hladký, jako u novějších kolovrátků, ale zase se nesesypou po sezoně tahání 200+g olov z Labe…

foxo

foxo před jedním rokem

Jan Kozlovský » co su to za navijaky? vypada to velmi dobre.

Jan Kozlovský

Jan Kozlovský před jedním rokem

matio55 »
Tyjo, dneska se mě kolega zeptal kdy vyměním tyhle… :D Takže asi tak…

matio55

matio55 před jedním rokem

Jan Kozlovský » whiskers si prečo menil ?

Jan Kozlovský

Jan Kozlovský před jedním rokem

110075-1-610.jpeg

Dneska jsem je měl poprvé u vody – budu je používat k malým 10ft windcastum misto whiskeru. Moc jsem je netestnul, ale hrozně mě baví :D člověk z toho musí mít aky radost…mam Black edition

Tomajo

Tomajo před jedním rokem

Jan Pavelek » jj zatím spokojenost. Lépe ukládají vlasec na civku a maji silnější převod, takže se s nima lépe stahujou olova. Oproti tomu Emblemu, je to dost znatelný rozdíl a proto jsem je taky vymenil. Ale co to vydrží ukáže až čas.

Jan Pavelek

Jan Pavelek před jedním rokem

Tomajo » A s tím pennem co maš jsi spokojený ?

Tomajo

Tomajo před jedním rokem

Jan Pavelek » jj není to žádný luxus, ale za to držák a pořádný pracant na věky. Měl jsem je několik let jak v provedení XT ZT

ahma

ahma před jedním rokem

Jan Pavelek » chod dobry, ale zadny zázrak… na odhoz taky zadna sláva… nema slow oscilation… jsou to navijáky koncepčně hodne staré, ale jsou to držáky… ja mam 4ks snad 15let, nikdy nevidely servis a porad běhají…

Jan Pavelek

Vše chod, odhozové vlastnosti.

ahma

ahma před jedním rokem

Jan Pavelek » jo, co te zajímá?

Jan Pavelek

Máte někdo zkušenost s navijáky Daiwa Emblem X5000T ?

pablo

pablo před jedním rokem

Márwin » Hmm mozne to je ale zradlo je zradlo…a kde bude zradlo tam kapor skor ci neskor pride…ta ryba tam nieje na rano ci tri hodiny vecer ona tam zije…

Martin„Márwin”Šebesta

Martin„Márwin”Šebesta před jedním rokem

pablo » no já bych zase rekl , ze ten kapr bude mít ten dopad krmítka spojenej s nějakým nebezpečím a raději odplave pryč

pablo

pablo před jedním rokem

Márwin » Tiez treba pozerat na akom type vody lovime ze ano …ak chytas ne vode kde chodi vela klasikov (krmitkarov) tak isto nebude problem spombovat pretoze ryby vedia ze je bezne za na hladinu dopada 200g tazka bobula srotu. Ale stretol som sa aj s tym ze ak na vode chyta vela kaprarov ktory vacsinou kobruju tak spomb bol trefa do cierneho…samozrejme aj zmena krmenia bola dolezita…kedze kaprari kobrovali cele boilies ja som spomboval polky a stvrtky plus vela partiklu…proste vzdy si treba vodu trosku obhliadnut …vela clnov …ja skusim cln vynechat…vsetkeho vela skodi a zaklad je odlisvat sa od maaaas ;)

Feroo

Feroo před jedním rokem

Danda05 » možno to bola náhoda a možno nie…možno inak na rieke, inak na stojáku…ja som v tom nezaznamenal rozdiel, ryby mi brali aj počas spombovania

IvanS

IvanS před jedním rokem

pablo » myslel som to iste. Pri velkom mnozstve bielej ryby je podla mna prave ta atraktivita problem a aj pri malom ale pravidelnom krmeni sa tam moze zdrziavat. Ale urcite to nie je univerzalne a zalezi to hodne od reviru a tato taktika moze fungovat vyborne..

Danda05

Danda05 před jedním rokem

Feroo » No to by mě zajímalo s tou raketou, byl jsem před 14 dny na Labi a jakmile jsem zakrmil raketou neměl jsem záběr minimálně dvě hodiny. Jak jsem to tam házel kobrou tak záběry průběžně jsem měl. Možná to byla náhoda ale už to tam budu házet jen kobrou :)

Feroo

Feroo před jedním rokem

Márwin » nazdar, nemyslím si, že to kaprom bude nejako extra vadiť…keď ryba vyskočí, labuť štartuje, a pod. tak to je tiež rana o hladinu.

Martin„Márwin”Šebesta

pablo » se spombem to celkem umím. Nahazování do jednoho místa mám trochu natrénovaný z feederového chytání se kterým sem začínal. Ale mám strach, že ta rána o hladinu každou hodinu mi ty ryby vyplaší.

pablo

pablo před jedním rokem

Márwin » ked ti to lieta sirinu marinu s kobrou bude lepsia volba Spomb. Skus sa drzat pravidla cim mensie krmne miesto tym vacsia sanca na zaber…hlavne presne klipuj a nahadzuj…ak este spomb nemas isto nekupuj hned ten najvacsi…podla toho ako sa citis s presnostou na nahadzovanie si vyber medzi malym a strednym …ak aj strednym raz netrafis az take strasne to nieje…ale podstatna je presnost.

pablo

pablo před jedním rokem

104042-1-575.jpeg

IvanS » niesom si isty ci sme na tej istej vlne…myslel som to ze dokrmovat misto povedzme kazdu hodinu len napr. hrstou boilies …a udrzovat miesto stale vonave a to ti zaruci aj to ze tam budes mat stale nieke to susto…minimalne tam bude vona boilies a tvoja nastraha co tiez nieje zle ;)…pri takomto sposobe je dobre aj pouzivat hodne naboosteovane pva …nadrtim, naboostrujem a potom popripade znovu boostrujem aby som mal najsmradlavejsie susto vo vode..... Mnam mnam

IvanS

IvanS před jedním rokem

pablo » kamen zas nemusi znamenat susit rok. To uz je hard rock:) V kazdom pripade vnadit pravidelne je ok, len ta biela ryba niekedy reaguje aj na dopad krmenia a gule rozbija na pockanie..

Martin„Márwin”Šebesta

pablo » já nad tím taky přemýšlel, že by to tak bylo určité lepší. Kobrou to moc neumím, litá mi to všude jen né kam chci. Ale aspoň to trochu natrenuju.

pablo

pablo před jedním rokem

Márwin » Len ak vysusis boilies na kamen stratis na atraktivite boiliesu(nemam to rad). Ak mas moznost dokrmovat kazdu hodinu prakom ale o kobrou tak si myslim ze by to bolo o nieco lepsie. Nekrmi vela ale casto. Je to viac prace ale prinasa to ovocie.

IvanS

IvanS před jedním rokem

Márwin » kdeze, vubec..

Martin„Márwin”Šebesta

IvanS » boilies měnit nechci. Kaprům na kámen vysušený nevadí?

IvanS

IvanS před jedním rokem

Márwin » vysusit na kamen.. Plus mozna zmenit typ boiliesu, nie kazdy im tak chutna.

Martin„Márwin”Šebesta

Ahoj pánové, mám takový začátečnicky dotaz. Rad jezdim na přehradu, kde je velké množství malých cejnu. Po několika hodinách bez záběru vytahuji dost ozobanou nástrahu. Pod háček si koupim extra tvrdé boilies, ale co návnada aby vydržela? Vysušit předem?

Luger46

Luger46 před jedním rokem

smolda » já si nechal postavit od pana Pípala Harisony s K oky, když sem se s ním dal do řeči o velikosti tak mě řekl, že u K oček je 50 mm zbytečná velikost tím jak jsou dál od prutu. Podle mě délku hodu víc ovlivní typ vlasce, šokovky, vhodný navyják, zprávně zvolená zátěž a především technika lovce :))) P.S. K oko už je samo o sobě dlouhý jak týden do výplaty, 50 mm Káčko už musí vypadat hodně robusně což na mých tenkých Acurixech by vypadalo jak pěst na oko:)) na klasických očkách bych o 50 mm asi uvažoval.

David Fořt

David Fořt před jedním rokem

smolda » Klííííd :-) Mě nic nerozčílilo, ty jsi nějakej převykřičníkovanej :-) Viděl jsem jakým způsobem staví pruty Chorvati a nikdy tam žádný 50mm očko nepotřebovali, měli tam oproti klasickým prutům ještě jedno očko navíc a přeházelo to všechno, co jsem v životě viděl, takže já prostě pohádkám o velkých očkách neveřím. Navíc nejsou dva lidi, kteří by ti ten prut postavili stejně. Dej si ranní kávičku a nerozčiluj se :-)

smolda

smolda před jedním rokem

David Fořt » Psal jsem hlavně o rozdílu v hodu s 50 mm očkem! Protože keci, že to nemá vliv, jsou zcestný! Nollerty jsem měl cca 4 roky, nebylo to špatný, ale zázrak to taky nebyl!!! Potom jsem si nechal pruty dvakrát postavit, takže mi tu o stavěnejch prutech nic nevysvětluj! To vás tak rozčílilo, že jsem zmínil mk2? Co ta čepice s logem IB dělá s lidma, je vostrý!!!

David Fořt

smolda » :-)) Jak za precizní?? I ručně může lempl postavit úplnou kokotinu. To, že očka rozhodují o akci prutu je snad jasný. Jedna věc je ten blank, další věc je rozmístění oček a pokud je to ruční práce, tak o tom rozhoduje ten, kdo ty pruty staví. Pokud je to na zakázku, tak se i s tím blankem a očky dá pracovat a mělo by to být individuální dle přání zákazníka. Další věc je umístění sedla, délka páky..tohle není jen o blanku a očkách.

smolda

smolda před jedním rokem

Pulec7 » Ručně stavěný pruty jsou jsou považovány za precizní, jinak rozsázený očka, ti mění akci prutu!

Pulec7

Pulec7 před jedním rokem

smolda » Hele nejsem velkej znalec ale pokud se prut stavi rucne veme se blank zmeri se a podle toho se vazou ocka. Ze je kazdej jinak vyvazanej je tim ze kazdej blank original a ocka se stavi podle vlastnosti konretniho blanku. Nekde sem to videl a rucne stavenwj muze ale nemusi mit kazde ocko jinak vzdalene ale samozrejme rovne v ose, myslim ciste vzdalenosti od sebe.

smolda

smolda před jedním rokem

PetrZ » Měl jsem Torixe s 40 mm, 40mm a 50 mm Káčkovím očkem vedle sebe a házel s nima. 50 mm očko je u klasickejch kaprovejch navijákách kurva znát! Vůbec se nejedná o reklamu! To je kokotina! Od Nolerta jsem měl mk2, byl to dříč, ale byl hrozně těžkej a když sis dal pruty vedle sebe, rozdíl ve vyvázání oček byl na každým a to celkem hodně!

kok

kok před jedním rokem

PetrZ » záleží co měl kolega za naviják a vlasec, naváděcím očkem 50mm to podle mě nebylo, spíš tou vzdáleností prvního oka, …a jak píše david, je to i podle mě jen reklamní tah a designová záležitost, pruty s velkým okama jsou neohrabaný, ta váha větších oček je znatelná. Být na tvým místě, neváhám a beru E-class v korku se čtyřicítkou naváděcím očkem, 12ft a 3,5lb. Naprosto universální prut a jak píše tomajo, je krásnej. A nenech se zmást, prut kterej je parabolickej a tedy skvělej na pocit ze zdolávačky nemůže být skvělej na házení, buď černý, nebo bílý a nebo kompromis v obou směrech. Jinak sonik SK4 je tužší jak e class, …a s velkýma okama už takový kopyto na zdolávačku, …nedávno sem s ním házel, byly na něm navijáky basia a 0,25 struna, a lítalo to nádherně, ale ten prut není žádná libůstka, nechtěl bych ho, každopádně na daleký hod je fakt dobrej a je levnej

PetrZ

PetrZ před jedním rokem

David Fořt » Se vzhledem, popř. tenkostí prutu můžu upřímně za sebe říct že to mi je " šuma fuk"

Pravda je taková, že " lepší navijáky" mám jen 2 ks a nechce se mi kvůli změně prutu kupovat něco menšího na odhoz. Paradoxně to teď dělám, protože moje pruty mají 12 – 15 let nevím přesně a i když jsou dědové a blankem už už dávno historie, mám je rád a chytá se mi na ně dobře.

Je tam na nich 40mm očko, relativně blízko navijáku na dnešní poměry a s tím ENTOHEM 5500 se to v něm zadrhává a neletí to.

Všiml jsem si toho až jsem si jednou půjčil ty SK4 pro toho kolegy, do té doby mi to tak nepřišlo.Ale tem viditelný rozdíl nešlo nevidět.

Laicky si myslím, že za to může to menší očko především

Mě je úplně jedno kdo co prodává atd., já se snažím si vybrat to nejlepší na moje chytání.

Každé rady si vážím

David Fořt

PetrZ » Než prut koupíš, tak si běž vyzkoušeta vzít do ruky MK3. Nesnažím se tě teď přesvědčit proto, že je prodávám, ale protože mi už za život pár prutů rukama prošlo a tohle je bezkonkurenčně to nejlepší, co jsem měl v ruce. Ten prut možná nevypadá supertence jako většina dnešních prutů s tenkostěnnými blanky. Jeho přednosti jsou ale úplně někde jinde. Je to držák, na který se můžeš spolehnout. Fantasticky nahazuje a při nahazování ti „pomůže.“ Třetí věci jsou jeho zdolávácí vlastnosti, protože takové paraboly jako MK3 nedosahuje ani jeden z uváděných prutů. 50mm očko je nesmysl. Viděl jsem jakým způsobem staví pruty na extrémní nahazování Chorvati a nikdy takové očko nepoužili. Podle mého názoru je to jen designová záležitost.

Martin„Márwin”Šebesta

Ahoj, jezdí tady někdo na Hracholusky?

PetrZ

PetrZ před jedním rokem

martan01 » O něco později, ale také

martan01

martan01 před jedním rokem

PetrZ » neprodával tu sk4 náhodou Scopex?

PetrZ

PetrZ před jedním rokem

Aleš J. » Já ty SK4 znám pouze od kolegy, viděl jsem zde na bazaru jak „Carpkiller“ prodává předělaný do korku, tak jsem neváhal a koupil je okamžitě kolegovy co sháněl nějaký 3lb pruty.

Každopádně u mě to vyhraje FS E-class

Ales J.

Ales J. před jedním rokem

PetrZ » Já po těch Sonikách S4 taky mlsně pokukuju. SK4 byly super, ale nekoupil jsem je jenom kvůli tomu vošklivýmu sedlu. Cenovka ve mě nedůvěru nevzbuzuje. SK4 byly dražší, ale bylo to kvůli tomu, že když jsi koupil dva, dostal jsi třetí zadarmo. Akce hlavně pro UK trh, kde se chytá na tři.
V ČR mi teď přijde lepší, že si prostě koupíš jenom dva a za levnější cenu. Kdo chytá na svazovkách nepotřebuje mít třetí prut vopřenej v garáži.

Turemi

Turemi před jedním rokem

PetrZ » K těm Sonikum, čistě můj názor, zajeď se na ně někam podívat a uvidíš že se nemůžou s E-class vubec rovnat… Za mě teda E-class

PetrZ

PetrZ před jedním rokem

Tomajo » Mě se libí, jsou i v korku, šel bych do nich nebýt toho 40mm očka. Ale navijáky mám prakticky jedny a to 5500 Entoh a jak je první očko 40mm, blbě se mi s tím hází. Mám to tak teď a nevyhovuje mi to.

Na 99% koupím FS E-class

Ještě jsem se díval na ty nový Soniky S4 ale mám podezdření že tam není vše OK.

Ještě když se prodávali SK4 ( starý model ) měli cenovku cca 7 – 8 tisíc dle rukojeti a nyní novinka za 5300 ve všech variantách ( oficiálně se píše že bylo pouze inovováno sedlo ) zbytek prý stejný jak SK4

Starý SK4 má kolega a nemůžu na ně říct nic špatného, ale těm novým nedokáži věřit

To bude paranoia, Tomajo díky za rady

« Nejnovější Novější Strana 1 z 5 (227) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (20 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč