Vše o fotografování

Všechny diskuze » Volné diskuze » Vše o fotografování

Vše o fotografování

Založil Buldozer

Dne 1. 3. 2012 10:51

Odpovědí: 3341

Ahoj.tady se múžete podělit o své poznatky z fotografováni kolem vod a nejen to.vkládejte své fotky a třeba i to s akým sklem je dajen obrázak focenej.dík

Upraveno správcem Mára - programátor v 08:19, 25. 9. 2013.

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 83 (3341) Starší Nejstarší »

fishbull

fishbull před třemi měsíci

129715-1-468.jpg

129715-2-294-nahled.jpg

Martin Mečiar » druhá fotka nastavení intervalu 19 fotek po 6 vteřinách

Martin Mečiar

Martin Mečiar před třemi měsíci

fishbull » Do teraz som to ani nejak nestudoval tak že musím sa nato pozrieť :-) dikes za radu

T.P.

T.P. před třemi měsíci

fishbull » pravda pravda. Taky jsem to tam včera našel.

fishbull

Martin Mečiar » je to v hlavním menu, sériové snímání se to jmenuje. Jde nastavit jak čas tak i počet fotek

T.P.

T.P. před třemi měsíci

Martin Mečiar » Dělám to úplně stejně. Natahovat se od kapra abych zmáčkl spoušť není ideální.

Martin Mečiar

129706-1-909.jpg

Šela » Ja si viem nastaviť foťák a všetko okolo ale nepovažujem sa za nejakého znaleho fotografa. Preto som sa pýtal ako nastaviť niečo čo sa v tom foťáku podľa mňa nedá nastaviť. Nato aby som si nastavil tých 5 fotiek po 10s potrebujem tú diaľkovu spúšť. Fotím sa sám už dlhšiu dobu tak že viem ako nato. Ja postupujem asi takto… Nastavím si foťák+blesk a svetlo.
Stlačím tlačidlo na diaľkovej spusti a dvihnem rybu, foťák už zaostrí sám keď že mám scénu osvetlenú tak že nemusím dvíhať ruku a podobne. A vznikne asi niečo také ako prikladám na fotke:-)

Šela

Šela před třemi měsíci

Nastavení 5 fotek po 10s. Nastavíš foťák ve stativu na požadovanou kompozici a nastavení. Natahneš před sebe ruku tam kde bude kapr a samospoští zaostříš a odpalíš. Zvedneš kapra hodíš pózu a hotovo. V noci k tomu ještě vedle stativu na vidlišky led panely a to samé.

Martin Mečiar

129702-1-432.jpg

fishbull » Je tam na vyber toto, ja sa nepovažujem za experta na fotenie tak že budem rad keď mi niekto vysvetlí ako sa odfotim pomocou toho sériového snímania. A samospust je tam jedine možnosť na 10 sekúnd a jedna fotka.

fishbull

T.P. » Není potřeba žádný dálkový ovladač, foťák má funkci sériového snímání tam si nastavíš vše co na selfeecarp potřebuješ

V.P.

V.P. před třemi měsíci

Martin Mečiar » Aha, tak na mém Nikonu to jde :-(

ma3tas

ma3tas před třemi měsíci

Martin Mečiar » ja mám d3300 a da se nastavit 6 fotek po 10s ;)

Martin Mečiar

V.P. » Na foťáku to nevies nastaviť teraz mam D5300 a pred tým som mal D3100 a tam sa tiež nedalo.

V.P.

V.P. před třemi měsíci

T.P. » Dost možná to nastavíš na fotáku. Můj Nikon D800 to umí … nastavím si samospoušť, počet fotek a prodlevu mezi fotkami :)

Martin Mečiar

T.P. » 100% budeš pokojný :-)

T.P.

T.P. před třemi měsíci

hm to nezní špatně. Zkusím to někde najít. Díky za tip :-)

Tomajo

Tomajo před třemi měsíci

Martin Mečiar » přesně tak, tahle spoušť za pár korun je naprosto super. Mám ji na Sony Nexe a paráda

Martin Mečiar

T.P. » To nemusíš držať v ruke,tam si nastavíš koľko chceš fotiek, po akej dobe začne fotiť a čas medzi Fotkami. Držíš iba rybu nič iné to môže vysiet na tom kábli a vôbec ti to neprekáža.

T.P.

T.P. před třemi měsíci

Martin Mečiar » díky, ale chci bezdrat. O ten kabel bych se asi rozsekal 

Martin Mečiar

129681-1-176.jpg

T.P. » Ja mám na 5300 takéto niečo a funguje bez problémov, môžem odporučiť.

T.P.

T.P. před třemi měsíci

Ahoj, chystám se pořídit zrcadlovku od Nikonu D5300 s objektivem 18–55 AF P. Dost často fotím samospouští a potřeboval bych k němu i dálkové ovládání. Máte zkušenost s neoriginálním ovladačem? Našel jsem Origo Nikon stojí kolem litru a to se mi za ovladač dávat nechce.

https://arduino-shop.cz/…l-l3-ir.html?…

Martin Mašek

Martin Mašek před třemi měsíci

V.P. » Není za co,hezký den.

V.P.

V.P. před třemi měsíci

Martin Mašek » To už je jiná, balím kufry v práci a přečtu si, díky

Martin Mašek

V.P. » Nešlo mi to Vojto vložit,snad teď už jo.

Martin Mašek

V.P.

V.P. před třemi měsíci

Kesam » Standardně mám v noci foťak nastavený na režim M, čas 1/250 min a clonu co nejnižší f2,8 nebo f4. Můžeš si pomoct trochu i zvýšením ISO, ale při vysokém číslo si deformuješ fotku, není tak kvalitní. Blesk nastavit na + 1 1/2 nebo něco takového .. a zkoušet, zbytek doladíš v PC.

V.P.

V.P. před třemi měsíci

129644-1-217.jpg

Martin Mašek » Já v tom článku žádnou radu o focení nevidím, pouze zamyšlení nad tím, proč je lepší kapra po úlovku v krátké době pustit a nikoli stressovat v saku. Takové články jsme psali před 15ti lety. :-( Snad jen s tím nadpisem souhlasím, že v dnešní době profi fotáků za cenu čínského mobilu a s trošku slušným SW a PCčkem, je možné udělat relativně slušnou fotku. Přikládám foto nasvícení čelovkou … není to bůh ví co, ale v nouzi to jde.

Příspěvek upraven autorem.

Vetesnik

Vetesnik před čtyřmi měsíci

Kesam » s ostřením ti pomuže když si dáš AF na AF-S, hlavni je se to naučit nastavit jinak ti nepomůže ani přísvit, ikdyž já fotím bez něj a s origo bleskem a taky to jde

Kesam

Kesam před čtyřmi měsíci

díky dostal jsem i radu že si mám koupit přísvit

Martin Mašek

Martin Mašek před čtyřmi měsíci

Ahoj podívej se na carpology.net night photo od Alexander Kobler , pěkně popsané
https://www.carpology.net/…-photography-

Jony

Jony před čtyřmi měsíci

Kesam » Přepni to z automatu na manuál (na objektivu) a zaostři ručně.

Kesam

Kesam před čtyřmi měsíci

129592-1-386.jpg

Ahoj chlapy koupil jsem si na ryby canon eos 650d ale nechce mi to fotit v noci neumím to nastavit poradí mi někdo na nic jiného to nepoužívám každej se mi v tom hrabal ale výsledek žádnej pokud to nenasvítím čelovkou tak to není schopno vubec vyfotit a i to je sem tam problém dlouho to ostří díky za odpověd.

Maši

Maši před pěti měsíci

Ahojj nějaký stativ něco lehčího a zlatá střední cesta díky za odpověd

M.Č.

M.Č. před devíti měsíci

Knedlik » mám podobné 180 led diod měl jsem k tomu i ty mléčné filtry žlutý a bílý bez filtru se to všechno leskne brutálně

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před devíti měsíci

Pescador » kapry jsem myslel.. :)

Pescador

Pescador před devíti měsíci

NeBeroun alias Qwerty81© » Oslním a dorazím JAG vidličkou :) Pokud teda myslíš divočáka ;)

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před devíti měsíci

Pescador » takže můžeš lovit vepře konečně;)

Knedlik

Knedlik před devíti měsíci

Pescador » kluci co mají podobné to mají jen jako prisvíceni, nevím zda mají i s tou regulací,jinak jim to hrozně přepálí fotku,pak dej info jak to jde

Pescador

127971-1-835.jpeg

Knedlik » Jj, má to nastavení chromatičnosti a jasu. Určitě s tím zvládnu i fotku. Nemám moc rád blesk…

Knedlik

Knedlik před devíti měsíci

Pescador » to bude pecka na noční natáčení

Pescador

127969-1-781.jpeg

Tak už to mám konečně poskládáné ;)

Drinks

Drinks před devíti měsíci

Lukky » Dříve jsem používal kompakt, ale chtěl jsem fotky povznést na vyšší úroveň, proto jsem si pořídil zrcadlovku, ale od té doby, co jsem si jí pořídil, jsem byl minimálně u vody. :-) 40k jsem vyhodil do koše, ale beru to sportovně, snad to letos vyjde a budu chodit častěji. Nicméně, i kompakt dokáže vytvořit krásné fotky, naučí tě základy a připraví tě na zrcadlovku, aspoň z části.

Musíš zvážit, jestli se ti zrcadlovka vyplatí a budeš se tomu věnovat. Pokud ano, jdi do zrcadlovky.

Lukky

Lukky před devíti měsíci

Ahoj chtěl bych se zeptat jestli na focení používáte zrcadlovku nebo Compact ? Popřípadě výhody a nevíhody. Děkuji

kalinz

kalinz před desíti měsíci

Chudýpocestný » dik za info

Chudýpocestný

Chudýpocestný před desíti měsíci

127349-1-780.jpg

kalinz » přímo tento model nevlastním ale všeobecně k DMCčkum vlastním už druhé a každé bylo bez poruch,první sem měl nějaký malý základní model zhruba za3tis.už nevím označení ale dělalo pěkné ostré fotky na makro a ryb z blízka viz.foto,tet mám dmc fz62 k plusum bych řadil solidní možnosti uprav fotek přímo ve fotoaparátu třeba uhlování a ořez křivých fotek a dost kreativních filtru což pomuže když člověk není zrovnaPCrambo,mí­nusy asi jen menší výdrž akumulátoru oproti konkurenci a uvítal bych větší možnost nastavení času samospouště který je v auto režimu jen na jednu fotku po2nebo10vteři­nách,jinak máš tam výklopku v malém kompaktním těle což je na ryby fajn

kalinz

kalinz před desíti měsíci

Panasonic lumix dmc-tz57ep-k
Váš názor? Nechcem do toho vela vrážať a preto rozmýšlam nad jeho kúpov.

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před dvanácti měsíci

Pescador » kdo vi :)

Pescador

Pescador před dvanácti měsíci

NeBeroun alias Qwerty81© » lepší tělo k lepší fotce nepomůže. …

NeBeroun alias Qwerty81©

Pescador » žádné zlepšení :))

Pescador

Pescador před dvanácti měsíci

127071-1-937.jpeg

NeBeroun alias Qwerty81© »

NeBeroun alias Qwerty81©

Pescador » hoď sem konečně nějakou fotku z tě a7 :)

Krajíc

Krajíc před dvanácti měsíci

Ahoj, dobrá volba je treba Olympus omd 10 ve třetí generaci. Je to sice 3/4 čip ale skla maji výborný. Setak rozhodně lepší než Canon nebo nikon a cena do 20. Navíc konektivita s telefony šlape super a je malej a lehkej.

Aleš

Aleš před dvanácti měsíci

Hajcuk » Čau čau tak záleží na tom co budeš chtít fotit a podle toho se zařiď . Když koupíš set i s objektivem , tak na první focení a zkrátka než se s tím naučíš to do začátku stačí . Je třeba si uvědomit že lepší objektivy tipu zoom od cannonu v řadě EF stojí nové skoro stejné peníze jako máš na tělo . I ze seťákem uděláš moc pěknou fotku za předpokladu že rozumíš pojmům ISO , čas a clona . Samozřejmě že můžeš zvolit na foťáku daný režim ,ale kvůli tomu si jsi asi zrcadlo nepořizoval a mohl zůstat u kompaktu . Já už třeba fotím jen na ruční nastavení M . Jinak zkus napsat chlapům do megapixelu.cz nebo projeď FB stránky a ňáká fora .

Hajcuk

Hajcuk před dvanácti měsíci

Jo to pravě nevím komu napsat tak to zkouším tady jestli se někdo ozve kdo ho má. Ten masopust sem moc nechodí no co jsem koukal na jeho profil

Šela

Šela před dvanácti měsíci

Sice se v tom trochu pohybuji ale zase ne abych mohl radit. Ja například pořídil klasiku na ryby Canon EOS 600D s otočným displejem objektivy setovej 18–50 pak teleobjektiv 50–300 a na portréty s rybou pořizuji pevné sklo. Dálková spošť na kabelu, stativ obyč a led světla také za par doláču s aliexpresu. Nástupce je tuším Canon EOS 750D ale nebál bych se i Nikonu…

spíš bych napsalal konkretne nekomu kdo se opravdu vyzná nebo rovnou treba Masopustovi :)

Hajcuk

Myslel jsem i z objektivem komplet… Vím že za tyhle prachy to není nic extra no ale jsem zase amatér a časem třeba pořídím něco lepšího :)

Šela

Šela před dvanácti měsíci

Hledáš tělo za 15–20 nobo i s objektivem ? Kybych kupoval dnes koupím jen tělo a objektiv zvášť protože ty setové nic moc…

Hajcuk

Ahoj vybírám foťák mezi 15–20 tisíci našel jsem eos 200d nebo eos 77d máte ho nikdo? nebo můžete mi doporučit něco v téhle cenové relaci? Díky moc za rady už se v tom ztrácím

Chudýpocestný

Chudýpocestný před jedním rokem

Pescador » čéče na teorii se mne neptej tohle mne cvakalo když se moje ještě neochlupené nožky brouzdaly na jugoslávských plážích:)

Pescador

Pescador před jedním rokem

127016-1-425.jpeg

Chudýpocestný » Kiev byl můj první… Hezká hračka… To byl středoformát, žejo?

Ale kinofilmová Leica M6 mi byla nejbližší…

Chudýpocestný

Chudýpocestný před jedním rokem

127013-1-458.jpg

dnešní prohlídka sklepních prostor dopadla nad očekávání:)

Danny

Danny před jedním rokem

Pescador » asi nejsou lepší těla na trhu jak řada A7 :)

« Nejnovější Novější Strana 1 z 83 (3341) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (8 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč