Vše o fotografování

Všechny diskuze » Volné diskuze » Vše o fotografování

Vše o fotografování

Založil Buldozer

Dne 1. 3. 2012 10:51

Odpovědí: 3255

Ahoj.tady se múžete podělit o své poznatky z fotografováni kolem vod a nejen to.vkládejte své fotky a třeba i to s akým sklem je dajen obrázak focenej.dík

Upraveno správcem Mára - programátor v 08:19, 25. 9. 2013.

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou psát do diskuzí.

« Nejnovější Novější Strana 1 z 81 (3255) Starší Nejstarší »

Rasta

Rasta před čtyřmi dny

wallys » díky moc, jaký je to typ by si věděl? iM2100??

wallys

wallys před čtyřmi dny

Rasta » jj vodotěsné ,nárazuvzdorné a i tlaku … je to od f. Pelican

Rasta

Rasta před čtyřmi dny

wallys » Ahoj, co je to za kufr? Taky bych něco takového potřeboval, je to i vodotěsné?

wallys

wallys před čtyřmi dny

124774-1-684.jpg

Zima je dlouhá a tak jsem si trochu hrál a dokonce se i povedlo . Nikon D5500 , objektiv 18–105 , světlo Aputure 160 ( 198 se mi tam nevlezla ) no a 2× Go pro 3 + :-)

Kouba

Kouba před týdnem

Tai.. » ahoj tvoje d 7000 natáčí jak kamera nebo jen do 30min ? Jinak videjko hezký :)

IvanS

IvanS před týdnem

kalinz » jedine bazarovy..z novej serie ani jeden myslim otocny displej nema. Napada ma este Sony Alpha A 5000 alebo 5100.

Příspěvek upraven autorem.

kalinz

kalinz před týdnem

IvanS » diyk ale už asi nezohnatelný model

IvanS

IvanS před týdnem

kalinz » Canon Power Shot G12. Ma ako jeden z mala otocny displej.

kalinz

kalinz před týdnem

IvanS » a behaky konkretny model??

IvanS

IvanS před týdnem

kalinz » skus pozriet nejaky pro-kompakt od Canon, vzhladom k cene asi z druhej ruky.

Šela

Šela před dvěma týdny

Starší Canon Eos 600D + kabelová spoušť + objektiv 18–55mm nebo pevný 22mm
Led světla Aliexpres

kalinz

kalinz před třemi týdny

Nazdar
Chcel by som si na začiatok kúpiť nejaký kompakt možno neskôr aj zrkadlo ale asi skôr nie vedeli by ste mi poradiť? cena okolo 250€ +/- a nech má otočný display
Diky

Danny

Danny před třemi týdny

kobr.d » ahoj , používám verzi pro Sony ,ale mají i pro Canon ,,,, za mě super výkon – cena, navíc TTL ,
https://www.godox.cz/…ky-pro-canon

na Ebay výjde výrazně levněji …

https://www.ebay.com/sch/i.html?…

Vezmi verzi s řídící jednotkou, pak nemusíš mít blesk na těle foťáku …

kobr.d

kobr.d před třemi týdny

Šela a Vetešník moc děkuju za tipy. Ještě to rozmyslím.

Vetesnik

Vetesnik před čtyřmi týdny

Tai.. » Dobře ty :)

NeBeroun alias Qwerty81©

NeBeroun alias Qwerty81© před čtyřmi týdny

Tai.. » dobré video

Tai..

Tai.. před čtyřmi týdny

A nejaké video z mé tvorby :)

Nikon D7000 + Nikkor 35mm f1.8

Tai..

Tai.. před čtyřmi týdny

124380-1-567.jpg

Dnešní odreagování :)

Vetesnik

Vetesnik před čtyřmi týdny

kobr.d » Ja budu kupovat tento https://www.phototools.cz/…560-iii-gn58 byl mě doporučen fotografem.

Šela

Šela před čtyřmi týdny

124377-1-103.jpg

viz. ty ledky

Šela

Šela před čtyřmi týdny

Ahoj, také mám EOS 600D a max spokojenost. Externí blesk nepoužívám a jako základ mi přijdou přídavná světla na vydličky. Krasně se vidíš v displeji jako ve dne a pak pevnej blesk stačí ale rozhodně se dá koupit blesk za daleko méně.
https://nl.aliexpress.com/…3976493.html?…

kobr.d

kobr.d před čtyřmi týdny

Doporučíte mi prosím nějaký externí blesk vhodný na ty naše fotky? Vůbec nevím jaké to má mít parametry, funkce atd. Co je důležité a co už zbytečné. Nerad bych koupil blesk a později zjistil, že je nevhodný. Představoval bych si něco do 5000 Kč (raději levnější) Mám Canon EOS 600D. Mockrát děkuju.

Vetesnik

Vetesnik před měsícem

124305-1-589.jpeg

Loňské laborovani s compaktem a Applem mě už stačilo. Na letošní sezónu jsem se vyzbrojil.

Solí

Solí před dvěma měsíci

Teď momentálně připravujeme články z podzimních akcí které budeme v nejbližší době vydávat, a do jara by jsme rádi vydali článek o už zmiňovaném focení.

zimbuch

zimbuch před dvěma měsíci

Solí » proism te tam mas spozdenou uzaverku ?

ideafix

ideafix před třemi měsíci

Solí » no jasný, tlač to. A za fotky palec hore

Tápa

Tápa před třemi měsíci

Solí » Určitě, rád se přiučím.

C@rpSt4r

C@rpSt4r před třemi měsíci

Solí » ja bych zajem mel…bylo by to super se zase neco pro me noveho dozvedet…

Chudýpocestný

Chudýpocestný před třemi měsíci

Solí » bych i početl,pal to tu:)

Solí

Solí před třemi měsíci

123247-1-543.jpg

Posílám ještě jednu fotku z podobné tvorby. Zároveň by mě zajímalo, měli by jste zájem o pár článků kde by to nebylo jen o rybařině, ale i o fotografování o takové kvalitě jako jsou i ty předešlé fotky?

ondras76

ondras76 před třemi měsíci

Thoomas » nemyslim si, napr. Sony AIIr, ISO 30.000 + lehke odsumeni.

Thoomas

Thoomas před třemi měsíci

ondras76 » podle me kdyby mel takhle vyspky ISO tak by to bylo strasne zrnity.

.

. před třemi měsíci

Rostik » povedené, …jinak krásnej pes, …no a ty základy taky mám, takže clona kontra čas a ISO chápu, …dál už jsem ale v lese, …na druhou stranu mně to takhle stačí, občas se taky něco povede, …pak sem něco taky hodím

Rostik

Rostik před čtyřmi měsíci

122920-1-258.jpg

122920-2-235-nahled.jpg

122920-3-599-nahled.jpg

kok »

Rostik

kok » Ještě loni jsem měl kompakt a taky něco šlo vyfotit. Jde hlavně o to, vědět nějaký základy čas,clona, iso atd. Chce to hlavně zkoušet a fotit nejen na rybách. Mi to taky zabralo celou zimu, než jsem se něco naučil :D a to neumím skoro nic :D

ondras76

ondras76 před čtyřmi měsíci

dle meho, cely tento efekt neni nic jineho nez velmi vysoke ISO, typuji 20.000 a vys a nasledne odsumeno. S timto vysokym ISO se da fotit na normalni casy. Popr. je tam pouzit nejaky bracketing, fotka se vyfoti ve vice expozicich a nasledne se to slozi. Neco ve smyslu HDR.

.

. před čtyřmi měsíci

Rostik » myslím že mám na objektivu to číslo co píšeš, …možná i s tím kompaktem by šlo něco vykouzlit pěknýho, ale moc ho neumím ovládat, kolečkama nějak točím, občas něco vypadne zajímavého, ale na výstavu to není. Ale jednou se třeba naučím a pak budu chytrej jak rádio i v týhle otázce:)

Rostik

kok » Klasické seťaky mají špatnou světelnost. Pokud ma objektiv světelnost 2,8 – 4 už se s tím při horším osvětlení líp pracuje.

.

. před čtyřmi měsíci

Aleš » aha, …já to šmudlím lepším kompaktem a tohle bych neudělal

Aleš

Aleš před čtyřmi měsíci

kok » Dlouhej čas to je jasná věc a dle fotky soudit že kolega má lepší tělo fotáku a když k tomu přidáš objektiv z dobrou světelností tak i ten čas by se nechal krapet stáhnout , ale z normálním setovim objektivem to moc nepůjde .

.

. před čtyřmi měsíci

Rostik » delší čas uzávěrky je jasná věc, ale nejde mně do hlavy že postava není mázla, …no každopádně pěkný foto

Rostik

kok » Podle odrazu ve vodě taky tipuji delší čas závěrky. Na takové fotky by to mělo stačit. Ovšem fotit se v noci s kaprem na delší závěrku se mi tedy ještě nepovedlo, už se o to ani nepokouším :D

Mates_L

Mates_L před čtyřmi měsíci

122892-1-436.jpg

122892-2-240-nahled.jpg

ja nevydržím ani sedieť bez pohnutia nie to ešte čupieť :D Každopádne s prisvetlením stačia 2–3 sekundy expozicia a to sa dá vydržať (foto 2)…ono scénu má osvetlenú kvalitne + podľa mňa mu tam niekto spoza statívu prebrnkol svetlom na pol sekundy a vtedy je to v pohode ;) a ak nemal prisvecovanie tak je scéna aj tak dosť svetelná takže by som potom tipol uzávierku do 10 sekund…možno 6–8

Ťava

Ťava před čtyřmi měsíci

David Fořt » napadlo mě to taky, asi to budou dvě scény… a nebo je kamarád nafukovací

David Fořt

David Fořt před čtyřmi měsíci

122886-1-179.jpg

Já myslím, že je to focený podobně jako tahle fotka, ze stativu na hodně dlouhej čas, jen mi přijde divný, že by tam kolega vydržel dřepět v klidu bez hnutí tu delší dobu, aby nebyl mázlej :-) Na židličce bych to pochopil.

.

. před čtyřmi měsíci

Solí » krásná fotka a ptám se též, …jsou to dvě scény a spojené ve fotoshopu nebo tohle vzniklo na jedno cvaknutí?

Thoomas

Thoomas před čtyřmi měsíci

Solí » jak tohle dokazes vyfotit ???

Solí

Solí před čtyřmi měsíci

122851-1-753.jpg

My Way

Solí

Solí před čtyřmi měsíci

122850-1-506.jpg

i tak to dopadá …

Danny

Danny před pěti měsíci

kobr.d » mrkni i na Godox , já jsem s ním spokojen i když používám na Sony,ale na Canon, Nikon to bude stejné asi …

kobr.d

kobr.d před pěti měsíci

Chtěl bych svému Canonu 600D koupit externí blesk. Máte někdo zkušenosti s tímhle, popřípadě poradíte mi něco jiného, co nebude stát ranec? Děkuji.
https://www.yongnuo.cz/yn-565-ex-ii-c

M.B

M.B před pěti měsíci

Zdravím, chtěl jsem se optat zkušených,pač tomu vůbec nerozumím… Sháním dálkovou spoušť kompatibilní s Canon PowerShot G5 X. Doporučte prosím nějakou. Díky

Danny

Danny před devíti měsíci

Honza 68 » ne :))) ale asi i z ni by byl podobny vyhled …

Honza 68

Honza 68 před devíti měsíci

Danny » Sahara.

Danny

Danny před devíti měsíci

119808-1-519.jpg

noc …

« Nejnovější Novější Strana 1 z 81 (3255) Starší Nejstarší »

Nejbližší kaprařské akceDalší

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč