#Winterhero - tipy pro zimní kapraření - Team Korda

Téma Ostatní články, publikováno 9. 2. 2018, přečteno 2266x.

001-jen-silna-vstrva-ledu-nas-muze-rozdelit-nahled

Pro některé lovce kaprů nekončí sezóna v podstatě nikdy. A jen silná vrstva ledu je může alespoň na chvíli s milovanými kapry rozdělit. V následujících řádcích vám přinášíme pár zaručených tipů předních evropských kaprařů pro zimní sezónu.

Christopher Paschmanns – „Volba vody a nalezení časového úseku, kdy se ryby krmí“

Klíčem k úspěchu v zimě, je správná volba lokality a čas strávený u vody.  Vždy si vybírám dobře zarybněná a zvládnutelná jezera. V tomto období není snadné určit, kdy budou ryby přijímat potravu. Proto nejdříve podniknu několik 24 hodinových vycházek, a když poté zjistím, v jakém časovém úseku se kapři krmí, chodím k vodě jen na několik hodin. Výhoda zimy: Často se během dne dočkáme několika záběrů!

002-lovte-na-snadno-zvladnutelnych-vodach-nahled

Lovte na snadno zvládnutelných vodách

Danny Fairbrass – „ Upoutejte jejich pozornost!“

V zimě nejsou kapři nastaveni na přijímání potravy. Chcete-li je vyprovokovat k záběru, je nutné upoutat jejich pozornost barvou a atraktivitou nástrahy. V zimních měsících se spoléhám na fluoro Pop Up s Goo! Moje oblíbená kombinace: Růžový a bílý Pop Up vel. 14 mm od Mainline, naložené v Mystic Spice GOO: Mystic Spice funguje velmi dobře v estudené vodě. A Cell Pop Ups se dodávají ve dvou špičkových barvách v jedné krabičce: růžová a bílá.

003-v-zime-je-pop-up-v-kombinaci-s-goo-opravdovy-zabijak-nahled

V zimě je Pop Up s GOO opravdový zabiják

Jon Mann – „ Nepodlehněte nejistotě“

Mnoho rybářů, kteří loví s háčky velikosti 6 nebo 4 v průběhu sezóny, zvolí pak menší háčky a tenčí průměry šňůr, jakmile se ochladí. Já ne! Nechci zvyšovat riziko, abych přišel o svůj speciální zimní úlovek. Proč taky? Kapr je kapr, ať už je léto nebo zima.

004-nenechte-se-ovlinit-pochybami-nahled

Nenechte se ovlivnit pochybami

Kevin Diederen – „ Lovte nenápadně“

V zimě lovím na revírech v blízkosti mého domova. Všechny tyto vody jsou vystaveny velkému rybářskému tlaku v průběhu celého roku. Ryby jsou díky extrémnímu rybářskému tlaku velmi ostražité a neodpustí vám žádné napnuté vlasce nebo viditelné části montáže. Ostatně na to, aby byla vaše montáž co nejméně nápadná, byste měli dbát v průběhu celé sezóny. Ale v zimě je to to obzvláště důležité: Pokud je to možné, šňůra, nebo vlasec by měli ležet na dně a montáže by měly být co nejvíce maskovány. Můj oblíbený kmenový vlasec je Kontour. Tento fluorokarbon je téměř neviditelný a potápí se jako kámen.

005-zimniho-kapra-ulovite-jen-pokud-budete-u-vody-nahled

Zimního kapra ulovíte, jen pokud budete u vody

 

006-kontour-je-pro-zimni-mesic-idealni-nahled

Kontour je pro zimní měsíce ideální

Neil Spooner – „Najít a chytit“

Pokud ryby nebudou příliš aktivní, měli bychom první krok udělat my! V zimě často přehazuji a strategicky tak hledám různé oblasti, kde by se ryby mohly nacházet. Vzhledem k tomu, že nikdy přesně nevím, jaké je dno v místě, kde lovím, velmi rád používám Fluoro Pop Ups s GOO. Pro tento druh nástrah jsem si oblíbil použití Naked Chod rig, protože s tímto návazcem se dá úspěšně lovit téměř na každém druhu dna.

007-neil-je-aktivni-a-pravidelne-prehazuje-nahled

Buďte aktivní

 

008-chod-rigs-se-hodi-temer-pro-kazdy-druh-dna-nahled

Chod rig se hodí téměř pro každý druh dna

 Christoph Freuen – „Udržte se v teple“

Hlavním důvodem, proč mnoho rybářů končí svou sezónu již v pozdním podzimu, není to, že by ryby nebraly. Ne, většina z nich nevydrží chladné počasí a zimu u vody. Ale tomu lze předejít! Správně a bezpečně používané plynové topení nám dokáže pobyt u vody velmi zpříjemnit. Mnohem důležitější je však dobré oblečení: zateplené a nepromokavé laclové kalhoty, kvalitní zimní bunda a teplá fleecová čepice – povinná výbava! Přidejte nějaké dobré teplé boty a už nebudou žádné výmluvy na zimu!

009-udrzte-se-v-teple-jen-tak-budete-moci-lovit-v-zime-nahled

Udržte se v teple

                                                                                                                                             Team Korda

 

Z německého originálu pro Carpfishing.cz volně přeložil Honza Kořenek

V diskuzi je 0 příspěvků.

Zobrazit diskuzi k tomuto článku

Zprávy od vody (2 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší
  • IBCC (14. 4.) (Balaton)

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč