Vyjádření Karla Nikla k převozu ryb na Katlov - Karel Nikl

Téma Ostatní články, publikováno 19. 5. 2016, přečteno 26472x.

Od Karla Nikla jsme dostali mail s jeho stanoviskem k aktuálnímu dění okolo Katlova a Jakuba Vágnera. Zde je…

Jako všichni tak i já odsuzuji přenášení kaprů do soukromých revírů.  Ikdyž nám to rybářský zákon z části umožňuje, je to velmi neetické. Víme to všichni, nemá cenu se dále o tom rozepisovat. Jsem rád, že se spustila tato kauza, která v mé karieře nemá obdoby. Šíří se jak spam a zasáhla snad už každého rybáře. Nechci tuto událost přehlížet a chci proti přenášení kaprů do soukromáků svým jménem bojovat, tak jak to bylo v minulosti. V minulosti jsem vyvíjel daleko větší aktivitu proti tomuto svinstvu. Kolínská organizace byla historicky první, která po mém předložení K70 na členské schůzi  byla základnou přijata. Cítil jsem se tenkrát velice hrdě. O té doby uplynulo mnoho let a z našich svazových vod se do soukromáků přeneslo tisíce kaprů. Ano, čtete dobře, jedná se o tisíce velkých  kaprů. Já, stejně jako ostatní kapraři jsme tomu tiše přihlíželi. Kauzu s Jakubem Vágnerem a Katlovem nyní vnímám jako signál, pro učinění přítrže přenášení kaprů do soukromých vod.  Bez vyjímky neschvaluji a nerespektuji počínání žádného majitele soukromého revíru ani Jakuba Vágnera, že přenáší, či přenášeli kapry do svých vod. Co mi na celé kauze vadí, že se pranýřuje, byť oprávněně, jen Jakub Vágner. Víme o tom, že to dělají téměř všichni. Dělají nebo dělaly to i významné  kaprařské osobnosti, které mají soukromé revíry. Vadí mi, že sám osobně a jiní známí kapraři se účastnili  prestižních rybářských závodů na soukromých revírech, kde všichni víme, že jsou kapři ze státních vod. Celá kaprařská obec na to spokojeně koukala a nikdo nevznesl jediné obvinění. Proč? Nebyly důkazy? Nikdo se nechtěl pustit proti nám, známým kaprařům? Nebyl to Jakub Vágner?  Hodně mi vadí, že se nepoukazuje na rybáře, kteří ryby ze státních vod přenášejí , nebo prodávají. Tohle jsou Ti největší darebáci. Jejich jména by měla být zveřejněná, ať se stydí a chodí kanálama. Měli by být pod drobnohledem na každém revíru, kde se objeví.

Vadí mi, že se do kauzy zatahují mladí Junioři, kteří mají jet na Katlov reprezentovat Českou a Slovenskou Republiku. Oni jsou nažhavení a chtějí ukázat ostatním, že umí chytat ryby. Závod proběhne s nimi, nebo bez nich. Měli by na tento závod jet a reprezentovat svoje země. Oni by neměli být trestáni za to co se děje.

Jak z toho ven? Nebudeme jezdit na soukromé revíry, kde víme, že jsou kapři ze státních vod? Tohle není řešení, protože tyto vody jsou téměř všechny, nejenom Katlov.

Proč tento dopis píšu je možnost, kdy společně můžeme táhnout za jeden provaz, ikdyž pracujeme pro různé značky a v některých detailech se naše názory odlišují.  Cíl je pro všechny stejný. Zamezit rybářům odnášení kaprů ze svazových revírů do soukromek. Majitelům soukromých revírů snížit možnost kupování, nebo přenášení kaprů do jejich revírů. První bod může ovlivnit jakýkoli rybář.   Je to na nás všech a nesmíme být k tomu lhostejní.  Kdo z Vás, co zde nejvíc kriticky píše, byl letos na schůzi MO?  Vím, že je to minimum lidí včetně mě.  Všude v CZ a SR chodí na schůze jen starší lidé, kteří kaprařině a jiným modernějším rybářským trendům neholdují. Vaše členská základna má největší sílu. Co si na schůzi MO navrhnou a odsouhlasí členové, tak je neprůchozí.  Pevně věřím, že díky této kauze, kdy vyplouvá na povrch gigantický problém, ve Vás dostatečně vyburcuje touhu něco změnit, přispět k zamezení odnášení kaprů ze svazovek.  Doufám, že Vy, kteří sem píšete, začnete nyní přesvědčovat  další  zdravě smýšlející rybáře a půjdete na svoji schůzi MO navrhnout  patřičné úpravy. Navrhněte na revírech, kde  to má smysl K70, nastavte přísné tresty pro nedodržování podmínek.   Je to na každém z nás, nestačí jen sedět za počítačem a křičet skrze klávesnici. To co se nyní stalo u Jakuba Vágnera, kdy dle fotek byli dohledáni kapři ze svazovek by se mělo dít se všemi soukromáky. Žádnému soukromému revíru nebude příjemné, když se podobné fotky totožných kaprů a nelichotivé zprávy začnou šířit po webu. 

Díky této kauze jsem vystaven velkému tlaku veřejnosti. Dostávám drsné emaily a telefonáty. Když jakým kolik způsobem podpořím akci na Katlově, nebo  WCC, budu označen za špatně smýšlejícího člověka a čeká i mne řádný linč. Zde se chci tvrdě ohradit  a jasně vysvětlit, aby  lidi neslučovali problém odnášení kaprů do Katlova s dalšími aktivitami , které WCC přináší. Jsou to různé věci a je potřeba je oddělit. Jsem vystaven kritice, že jedu na Katlov  udělat školičku pro mládež. Vážení. Oněch stovek dětí, které tam přijedou, nemají potuchy, co se vlastně stalo. Oni tam přijedou za mnou, Pepou Konopáskem, Milanem Tychlerem a dalšími, kde se mají možnost  něco dozvědět. Právě zde je může rybařina oslovit a vzbudit v nich rybářskou Vášeň. Ty děti tam přijedou za mnou a já je nechci zklamat, že tam nebudu.  Na Katlově ruším nedělní akademii. Zrušili jsme kvalifikační kolo, které jsem už zaplatil. Tím vyjadřuji svůj nesouhlas k tomu co se stalo.  Ale jinou aktivitu, která bude pro děti, nebo pro jinou dobrou věc, vždy podpořím ať už je  Jakub v pozadí, nebo není.

Dnes jsem měl jet na  Pálavu chytat kapry. Pod tlakem, který je na mě vytvářen a doslova pod prosbou kluků z teamu, tam nakonec nejedu. Jsem zatlačen do kouta a nemohu udělat věc, kterou chci.  Věc o které si myslím, že není špatná.  Pomoc Anglickému štábu natočit nějaké reportáže o Mušově a zachytat si kapry. Takovou sílu má tato kauza.

World Carp Classic je především akcí Rosse Honeye. Tento závod má mnoho letitou tradici. Je uznávaným a prestižním závodem, řekl bych svátkem v kaprařských závodech. Ano neuznávám přenášení kaprů do Katlova a jinam, ale proč bych kvůli tomu nemohl jet na WCC?  Zúčastním se  WCC, protože odděluji dva různé problémy.  V kauze potáhnu za jeden provaz, ale jen jedním správným směrem. 

 Karel Nikl

V diskuzi je 111 příspěvků.

Zobrazit diskuzi k tomuto článku

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč