Vše o týmové soutěži - David Fořt

Téma Týmová soutěž, publikováno 3. 4. 2012, přečteno 2582x.

V následujících řádcích se vám, co nejjednodušším způsobem pokusíme vysvětlit ideu a pravidla týmové soutěže na www.carpfishing.cz.

Týmovou soutěž naleznete zde

Základní schéma:

  1. registrovat svůj 2 členný tým
  2. obdržet registrační karu, která musí být na fotografiích se soutěžními úlovky
  3. nachytat co nejvíce kaprů
  4. vkládat fotografie na web
  5. do celkového hodnocení se započítá 12 nejtěžších úlovků ze všech vložených
  6. umístit se mezi 15 nejlepšími, čím výše, tím získat větší počet soutěžních žetonů
  7. soutěžit fair play od začátku až do konce, jinak zakročí odborná porota
  8. být vylosován a vyhrát startovné na WCC2013

Jednoduchý způsob vysvětlení je za námi, teď trochu víc ze široka :o)

Naším cílem bylo vytvořit atraktivní podnik, kde se mezi sebou utkají dvojice složené z testerských týmů a kaprařů, kteří s žádnou firmou spojeni nejsou, ale mají závodní ambice. Pro všechny takové je určitě zajímavou výhrou startovné na nejprestižnější kaprařské soutěži WORLD CARP CLASSIC. Nám se ho díky Jardovi Těšínskému podařilo zajistit. Nejedná se o startovné na WCC v tomto roce, ale v příštím, tedy v roce 2013, které proběhne s velkou pravděpodobností také na italském jezeře Bolsena.

Týmová soutěž bude probíhat, až do 31.12.2012. Vzhledem k cenové nákladnosti této hlavní ceny jsme byli nuceni vstup do soutěže zpoplatnit částkou 1.500,– Kč na osobu, to znamená 3.000,– Kč na dvojici, která utvoří tým. Nejedná se tedy určitě o nijak závratnou částku v porovnání se startovným, které se platí na jiných závodech.

Pokud chcete přihlásit svůj tým do soutěže, je nutné zaslat kontaktní email na adresu redakce  info@carpfishing.cz. Po obdržení fakturačních údajů přihlašovaného týmu, zašleme fakturu a po jejím proplacení otevřeme registraci týmu v soutěži. Společně s registrací tým obdrží také soutěžní kartu pro dané soutěžní kolo, kterou je nutné mít na fotografii společně s každým soutěžním úlovkem. To je z důvodu, abychom se vyhnuli nahrávání úlovků z minulých let.

Detail první soutěžní fotografie si můžete prohlédnout zde. Držení registrační karty na fotografii není nutno řešit tak krkolomně, bohatě stačí, aby byla nalepená na kbelíku, který bude v záběru nebo o něj bude jen opřená. Stejně tak může být zaklesnutá do vidličky. Nápadům se meze nekladou. Každopádně karta na fotce být musí.

Když si detail fotografie prohlédnete, naleznete dole pod fotografií možnost pro umístění propagačního banneru. Tato služba je v ceně startovného a je určena všem, ať týmům reprezentujícím určitou společnost, tak ostatním, kteří si vytvoří svůj vlastní týmový banner.

Svůj tým můžete do soutěže přihlásit kdykoliv během roku 2012. Během této doby můžete nahrát 12 největších úlovků vašeho dvojčlenného týmu. Počítají se pouze úlovky členů týmu, které tvoří registrovanou dvojici. Po nahrání 12 soutěžních úlovků lze nahrávat i další s vyšší hmotností. Pokud tedy ulovíte a spolu s registrační kartou vyfotíte kapra s vyšší hmotností, může být fotka nahraná a automaticky nahradí fotografii, na které je nejmenší úlovek z aktuálních dvanácti. Můžete tedy své úlovky začít vkládat okamžitě a během roku je nahrazovat jinými. Výsledná váha vašich dvanácti největších úlovků určí vaše celkové umístění.

Nyní přichází to nejdůležitější. Všichni víme, že na klasických závodech rozhoduje velmi často o celkovém umístění los lovného místa. V naší soutěži se lovná místa nelosují a každý si může chytat, kde chce. Je velmi obtížné rozlišit vody podle složitosti a je také obtížné hodnotit možnosti jednotlivých kaprařů. Rozhodli jsme se tedy nastavit pravidla tak, aby měl šanci na vítězství každý tým, který odvede dobrou práci během roku a umístí se díky pěkným úlovkům na 1–15 místě. Tedy i takový tým, který nemá možnost vyjíždět lovit do zahraničí a věnuje se pouze kapařině na našich vodách. Součet vah úlovků jednotlivých týmů určí na konci roku jejich pořadí. Vítězem však nebude tým, který se umístí na prvním místě díky váhovému součtu. O vítězi startovného rozhodne losování, které proběhne na začátku roku 2013 na slavnostním vyhlášení prvního ročníku kaprařských cen CCFA (Czech Carp Fishing Awards) za účasti Andyho Chamberse v Praze.

Losování proběhne tímto způsobem. Na slavnostním vyhlášení budou pozváni zástupci týmů, které se umístí na prvních patnácti místech. Tým na prvním místě obdrží 15 žetonů s číslem 1, druhý tým 14 žetonů s číslem 2, třetí 13 žetonů s číslem tři, takto, až k poslednímu 15 týmu, který obdrží 1 žeton s číslem 15. Všechny žetony budou vhozeny do osudí a vylosujeme číslo jednoho týmu, který převezme cenu ve formě startovného na World Carp Classic 2013.

Jaké jsou důvody této volby vítěze? Především motivace všech týmů o umístění v první patnáctce, která jim zaručuje šanci zvítězit. Pokud bysme nechali zvítězit tým s největším váhovým průměrem, celá soutěž by probíhala pouze mezi několika kapraři, kteří pravidelně loví velké ryby a mají možnost za nimi cestovat do zahraničí. Tyto týmy samozřejmě získají výhodu ve formě vyšší šance na vítězství, díky největšímu počtu žetonů, které získají pro losování, ale zároveň i týmy s umístěním na místech 10–15 mají svou šanci jak vyhrát startovné na WCC2013.

Losování samozřejmě nahrává i firmám, které mohou do soutěže přihlásit více týmů a díky jejich umístění na prvních místech získat výhodu pro závěrečné losování. Na druhou stranu tímto způsobem lze i taktizovat mezi přáteli, kteří zaregistrují více týmů a jejich možnosti na vítězství se pak zvyšují.

Chtěli jsme se také vyhnout nekalým praktikám v boji o první místo, kdy by se mohlo stát, že na konci roku někdo nahraje na poslední chvíli jednu rybu, která bude mít přesně o několik gramů víc, což by v konečném součtu rozhodlo o vítězství. To vše chceme eliminovat. Chceme vám dát soutěž, která bude napínavá, až do poslední chvíle a ve které budou mít svou šanci na úspěch opravdu všichni, kdo se tomuto koníčku naplno věnují.

Nutné je také zmínit, že týmová soutěž bude mít i vítěze jednotlivých kol, tedy jarního, letního a podzimního, kteří získají věcné ceny, které budou svoji hodnotou převyšovat cenu startovného.

Zcela zásadním pravidlem soutěže je udávání přesných vah ulovených ryb. Při vážení vašeho úlovku je nejprve odvážit vážící sak, či podložku a teprve potom určit skutečnou váhu kapra. Nad dodržováním fair play během soutěže bude bdít odborná porota složená z předních světových i českých kaprařů. V případě našich pochybností bude úlovek se spornou váhou zaslán na posouzení odborné komisi, a pokud se porota shodne na nepravdivě uvedené váze úlovku, bude první sporný úlovek ze soutěže vymazán, podruhé bude tým ze soutěže bez nároku na odvolání vyloučen.

Doufáme, že tento článek zvýší váš zájem o tuto soutěž a pomůžete ji udělat zajímavou tak, jak jsme si při přípravě tohoto webu představovali.

Veškeré dotazy můžete směřovat na adresu info@carpfishing.cz.

David Fořt

 

V diskuzi je 0 příspěvků.

Zobrazit diskuzi k tomuto článku

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč