Rozhovor s "Carpkillerem" - David Fořt

Téma Rozhovory, publikováno 27. 3. 2013, přečteno 6916x.

Připravili jsme pro vás rozhovor s Honzou „Carpkillerem“ Hubkou o tom, jak propadl kaprařině a co všechno navíc ho baví a naplňuje. Dnes večer můžete i vy rozvinout tohle téma při online rozhovoru, který je naplánovaný od 20h do 21h zde

Honza „Carpkiller“ Hubka

Tenhle týpek je prostě živel. Je to člověk, který má i přes svůj poměrně mladý věk ve svých věcech naprosto jasno. Rozhoduje se většinou velmi rychle bez ohledu na následky. Tak to prostě má a je mi jasné, že to nikdy jinak nebude. Kromě toho, že je to výborný kamarád, na kterého se, pokud půjde do tuhého, můžete vždy spolehnout, je to také vzorný otec dvou dětí, z nichž to starší je již téměř školou povinné. Miluje přírodu, ženský, thai box, tetování,drum and bass, myslivost a především kaprařinu. Navíc je v ní „kurevsky“ dobrej. Je to jeden z těch rybářů, kteří v sobě mají instinkt zabijáka. Je to Carpkiller!

Přinášíme vám průvodní rozhovor s Honzou ještě před středečním on-line rozhovorem, který poběží od 20–21h, kdy se ho všichni budete moci zeptat na to, co vás zajímá.

1. Nazdar zabijáku! Už jsi rozmrznul po chladném víkendu?

Ahoj, no popravdě teprve rozmrzám, ale tuhle vycházku jsem si vychutnal doslova plnými doušky a po pravdě jsem ještě trochu mimo z toho velkýho šupíka. Už když jsme na něj ve vodě s Pítrsem posvítili, oba věděli, že to bude sele a mě se zas po dlouhý době rozklepaly kolena. Je to můj druhej vyloženě zimní kapr 15plus a hodně si ho cením, rozhodně se zařadil do mojí Carp top ten!

prvni-jarni-xxx-nahled

2. Povedly se ti parádní ryby, ale to počasí muselo být hodně kruté. Jak jsi vůbec zvládal manipulaci s rybami a následné fotografování? Muselo to být v tom mrazu dost kruté se máchat ve studené vodě.

Abych řekl úplnou pravdu, tak ráno, když jsem chytil toho prvního šupíka a volal kámoše Mároše ,,SAKA´´, aby mě dojel okamžitě nafotit, jsem skoro brečel bolestí jak mi mrzly ruce…bylo to fakt krutý…Ale jak s klukama v Nikl teamu říkáme, nehrajeme si přeci s buzolou, takže nezbývalo než zatnout zuby a věnovat se úlovku. Ještě horší to bylo večer za tmy, když došel ten velkej šupík… To byla taková zima, že během chvilky podběrák zmrzl úplně na kost a přimrzl tak k zemi, že to byla jeho poslední štace a zítra putuje do koše. Prostě to nedal. Největší starost jsem měl ale o kapra a hlavně o jeho žábra, proto bylo nutné ho neustále polejvat a focení zkrátit na minimum. Proto taky fotky vypadají jak vypadají, ale zdraví kapra je pro mě vždy na prvním místě!!! Ať si zlý jazyky melou co melou, ale je to prostě tak a kdo mě zná tak ví, že je to 100% real. 

prvni-jarni-15-nahled

3. Diskusi k tvé výpravě necháme na on-line rozhovor. Přejděme ke klasickým otázkám. Kdy a jak jsi se dostal k rybařině? Měl jsi někoho, kdo tě učil chytat ryby?

Základy mýho rybářskýho života rozhodně položil skvělej a hlavně rovnej člověk, můj otec. Začal jsem asi jako každé dítě s malými teleskopy, později lovil nástražky na bič a následně ještě jako dítě propadl kouzlu přívlače a hlavně muškaření, které je pro mě až do dnes královským způsobem rybolovu a jsem velmi rád, že tuto stylovou techniku lovu ovládám, i když tak lovím jenom jednou až dvakrát za rok. Učitelem mi byl hlavně otec, ale také desítky kilogramů rybářské literatury a časopisů, které máme do dnes doma v paneláku uložené. Doslova jsem knížky hltal a přečetl o rybách prakticky vše, co tehdejší trh vůbec nabízel. Pokaždé, když jsem doma marodil jsem si vybrečel knížku o rybách abych to doma přežil. Už tenkrát jsem si samozřejmě vyráběl první těsta, míchal první směsi do krmítka nebo na krmení a také si dokonce sám vázal své první mušky… Také jsem si vystřihoval a následně do sešitu vlepoval články svých oblíbených autorů, prostě me to maximálně bavilo.

14-4kg-91-cm-nahled

4. Jaký byl v tvém případě přechod ke klasické kaprařině? Pověz nám také něco o svých prvních úlovcích kaprů.

Jak jsem psal výše, dříve jsem se věnoval spíše cílenému lovu pstruhů a dravců a na tehdejší počátky kapraření se díval skrze prsty a nechápal lidi, co dokáží sedět dlouhé hodiny ba i dny u vody bez záběru… Pak se ale začaly v časopisech objevovat stále častěji první články od Milana Zelenky, Jardy Vítka a dalších průkopníků. Četl jsem je všechny, ale stále to šlo tak nějak mimo mě, tedy až do chvíle, kdy vyšel první článek o lovu kaprů na řekách, konkrétně na Labi. Navíc ty obrovské ryby pocházely z mého nejbližšího okolí! V tu chvíli ve mně poprvé vzplanul oheň jménem kaprařina a dá se říci že, i když pár mejch vyjančenejch let plamen trošku skomíral, tak hoří snad víc a víc až do dnes. Hell yeah…
Svůj první i když neúspěšný pokus o ulovení kapra na boilies jsem uskutečnil již tehdá, mohlo mi být tehdy maximálně 12 let, tedy něco kolem roku 97 a podnikl jsem ho kde jinde než u nás na řece, ve vracáku, kde se velké ryby loví i dnes…:))
Dodneska si taky pamatuju svoji první „jízdu na boilies“, kdy jsem zasekl do prázdna, nechápal jsem jak je to možný, že když to konečně přišlo, tak nic a rozbrečel jsem se…! V té době jsem již pomalu směřoval ke konci druhého stupně základní školy a rybařina šla stranou. Začal jsem se více věnovat blbostem, ale i myslivosti a zbraním a i tato láska ve mně vře do dnes. Odešel jsem na střední lesnickou školu a ryby chytal velmi zřídka, spíše jsem pytlačil, ale v přírodě jsem i tak trávil spousty volného času… 

16-5kg-nahled

5. Čím jsi vlastně jako malý kluk toužil být?

Jako hodně malej kluk jsem viděl film Orca zabiják a zatoužil jsem být lovcem kosatek, i proto, že mě život pod vodní hladinou vždy fascinoval. Později jsem chtěl být krmičem krav -líbily se mi traktory :)), později na základce vojákem odstřelovačem a to vážně až do osmičky, později lesákem a samozřejmě myslivcem…
Když nad tím tak přemýšlím, od malička jsem miloval přírodu a všechno v ní. Začalo to zájmem o dinosaury, později o mořský živočichy a následně ornitologii, entomologii, znovu paleontologie, pak i ichtiologie, myslivost a hlavně herpetologie.

00188-pohled-na-kemp-nahled

6. Vím, že máš k přírodě poměrně velký vztah, pověstná je především tvoje znalost cassienských žab a ještěrek  Odkud pramení tyhle vědomosti?

Jak už jsem psal výš, zajímal jsem se detailně o téměř všechny druhy živočichů a už od mala, když něco dělal, tak na maximum, i když mě to pak třeba o to dřív přešlo. Proto jsem jednoho dne vyměnil smrtičky na hmyz za hadilovku a začal postupně odchytávat i doma v zajetí chovat naprostou většinu českých plazů. Tahle disciplína mě vzala hodně a dokonce až tak, že hada chovám doma do dneska a herpetologický průzkum se stal mou poměrně zdařilou maturitní prací! Nedělá mi tak problém chytat hady včetně zmijí do ruky, natož pak ještěry nebo žáby, že jo…

zaba-nahled

7. Tvoje vášeň ke kaprařině se před mnoha lety stala i tvým zaměstnání. Jaká byla tahle cesta? Jak a kde jsi začínal a jak jsi se s postupem času dostal tam, kde jsi dnes?

Já vlastně ani jinde než v rybařině nepracoval. Hned týden po maturitě jsem nastoupil do rybářských potřeb VIPA Trabucco v Praze, kde jsem působil cca dva roky. Už tenkrát jsem začal jezdit na tehdy ještě velmi klidnou a hlavně nejmenovanou pískovnu ve středních Čechách. Tehdá, už při první návštěvě jsem se tu seznámil s mým dodnes velmi dobrým kamarádem Štěpánem ,,Chavezem´´ Jurášem, později i s dalšími kamarády Petrem Vencem, Vojtou Brunclíkem, Lukášem ,,Drdou´´ Dostálem a hrstkou dalších kaprařů, kteří tuhle oblast v té době navštěvovali. V té době jsem již ze zaměstnání dostával Německé boilies Carping and Surfing na testování.
Jednoho dne se to ale všechno změnilo, když u nás zastavil v tu dobu můj největší „kaprařský idol“. Ano, byl to tenkrát ještě kompletně zrzavej, hubenej, ale kurva zcestovalej a věci znalej Tomáš Blažek, jehož články jsem v té době hltal doslova jedním dechem. Byl tam, stál přede mnou, z masa a kostí! To vnímám popravdě dodnes jako jeden z mých nejvýznamnějších milníků kaprařské kariéry.

Pak jsme se vídali častěji a častěji a mazec začal, když Tomáš začal distribuovat Imperial Baits a nabídl mi spolupráci, která můj tehdejší život a hlavně rybářský život vystřelila do úplně jiné dimenze.

V té době jsem se z Prahy přestěhoval na vysočinu, narodilo se mi první dítě, můj syn ,,zabiják menší´´ Honzík Král. Začal jsem zde také pracovat jako správce sportovního rybolovu na pěti komerčních rybnících, avšak svůj veškerý volný čas jsem i tak trávil na březích své oblíbené pískovny a dařilo se mi lovit stále více a větších kaprů. Začal jsem také jezdit na zdejší horní tok Labe, kde se stal právě Petr Venc mým prvním průvodcem…
Bylo to i proto, že na březích pískovny bylo stále větší a větší rušno, stále noví a další rybáři, kteří naopak od místních často zabírali místa na dlouhé týdny a mi si pak často neměli ani kam sednout. Byly to však skvělé roky, na které strašně rád vzpomínám a kdy jsem potkal mnoho dobrých lidí včetně legendy Ládi Voláka, Karla Nikla, Jirky Majera, Míši Homolky a dalších a dalších…
Pak se narodila má druhá ratolest, dcera Valentýnka Králová a z určitých důvodů jsem se s bývalkou rozešel a odstěhoval se zpátky do Litoměřic a pracoval jako obchodní zástupce v magazínu Kapr v Mostě. Využil jsem samozřejmě výhody domácího hřiště a začal jsem podnikat své první pořádné výpady na dolní tok řeky Labe, kde to znám z mládí jak své boty a kde to mám nejradši.
Zde jsem ale za nastavených podmínek nemohl vydržet dlouho a tak přišlo období, kdy jsem byl bez práce, byla zima, ani rybařit nešlo a já nevěděl co bych. V tu dobu jsem byl stále členem IB teamu, který se však stal i součástí společnosti Karel Nikl. Tomáš se tehdá u Karla přimluvil, aby mě zaměstnal a nakonec se tak i stalo. Díky Tome! Já se tak vrátil do původních lovišť, výrazně se přiblížil k dětem a i když jsem kdysi říkával, že v Kolíně bych nebydlel ani zadarmo, tak tu víceméně stejnak trčím až do teď…
U Karla jsem začal od nuly, ze začátku jsem roloval boilie, později jsem povýšil a začal pytlovat suroviny a balit jiné produkty. To mě popravdě nenaplňovalo a postupně jsem se začal více angažovat při přípravě objednávek a postupoval výš.
Bylo to v době největšího růstu firmy a já jsem rád, že jsem byl u toho. Pak přišlo stěhování do nových, větších prostor a také budování veliké prodejny, které jsem se stal nakonec vedoucím. Bylo to v době, kdy Karel s Tomášem přestali spolupracovat a já stál na rozcestí. Jedna z cest vedla po boku Tomáše do prvotní nejistoty, budování všeho od začátku a kdo v té době věděl, že bude vůbec čeho? Nebo tu ale byla i druhá cesta, kterou jsem si nakonec vybral a zůstal u Karla jako vedoucí jedné z největších rybářských prodejen v České Republice.

Vzhledem k tomu, že moje další spolupráce byla již čistě s Karlem, stal jsem se členem Nikl teamu, za což jsem rozhodně rád! A i když jako v každé firmě lidé přichází a zase odchází, u nás se vyprofiloval myslím si hodně dobrej team zapálenejch a inteligentních kluků a já byl od začátku hrdej na to, že nyní stojím po boku lidí jako je Vlado Žubor, Lumír Francek, Robin Štěřík, Honza Dadák a dalších a dalších kolegů a kamarádů.
V současnosti již pracuji u Karla asi 5tým rokem a jsem´opravdu spokojený. Momentálně pracuji na pozici obchodního zástupce a i když je to nesmyslně hektická práce, hodně mě naplňuje a baví…

00268-p1000200-nahled

8. Napadá tě vůbec, že by jsi někdy ještě dělal něco jiného?

I když se to asi nezdá, práce máme opravdu až nad hlavu a není výjimkou, že pracuji i více než 50hodin týdně. I přes to bych asi ale neměnil, pracuji v oblasti, která mě baví, na trhu který dobře znám a pracuji s věcmi, kterým rozumím, takže odpověď zní NE, asi bych neměnil.

00605-velka-img-0261-nahled

9. Jaké máš vlastně v kaprařině ambice?

Nejsem si úplně jistej, jestli lze mít v ČR v kaprařině nějaký ambice, ale každopádně jsou věci, který by mě potěšily. Rád bych se třeba jednoho dne dočkal zmodernizování současné frašky jménem Rybářský řád a mohl tak jednou v klidu sedět v bivaku, mít vyvezený 3 pruty a nemuset v noci sedět s nůžkama u stojanu! Nicméně všechno má svoje pro a proti a jde ruku v ruce s mentalitou lidí, kteří by tohohle luxusu využívali a orgánem, který by je kontroloval.

Pak mám samozřejmě nějaké cíle co do velikosti a speciálnosti úlovků. Letos bych třeba chtěl chytit kapry Buldozera a Řádkáče. Celkově bych chtěl v životě chytit alespoň tři kapry přes 30kg, ale z toho minimálně jednoho z ČR, ideálně všechny tři!!!
Co si ale přeju nejvíc, je aby nejen naši kapři dál žili svobodně a divoce a to v množství minimálně stejném jako je tomu dnes, ale stejně tak i ostatní druhy české fauny. RESPEKT k přírodě bychom měli mít všichni na prvním místě.

wcc-nahled


10. Co ten tvůj kick box? Říkal jsi, že dáš minimálně jeden ostrý zápas v ringu. Kdy se na něj chystáš? Pomůžeme ti tam dotáhnout nějaké publikum.

No vlastně dělám spíš Thai box…:-) začal jsem s tím předminulý podzim. Původně jsem to bral pouze jako přípravu k MMA zápasům, chtěl jsem se jen naučit boji ve stoje po thajsku, naskočená kolena, lokty, a také se naučit pořádně kopat high kicky, round kicky a další údery… Ale čím více jsem se v tomto sportu zdokonaloval, tím více mi byl sympatický. V současnosti je pro mě thajský box absolutní špičkou všech bojových sportů, propadl jsem kouzlu tvrdého boje ve stoje, přesto podle pravidel fair play.
No a k tomu zápasu, strach z toho rozhodně nemám, ba možná i naopak, spíše mám problém s časovou tísní. Vlízt totiž do ringu není úplně jen tak a musí tomu předcházet několika měsíční příprava. Letos v lednu jsem byl už připravenej, měl jsem dobrou váhu, měl jsem natrénováno, ale pak přišlo každoroční období výstav, carp show, prezentací a já tak přišel o téměř kompletně všechny volné víkendy a nejedno volné odpoledne. Tréninky šly stranou a zase se do toho obuju na podzim, až na to bude čas. Teď je potřeba se věnovat lovu velkých kaprů, tomu co mě baví nejvíc..

16-0kg-nahled

11. Zpátky ke kaprům. Kde všude, myslím teď v jakých zemích, jsi již chytal?

No tak samozřejmě v Čechách, pak taky na Moravě:-D z original zahraničních destinací jsem zatím rybařil pouze v Maďarsku, Polsku a Francii. Hodlám však prubnout ještě Slovinsko, Slovensko a Itálii. Je ale pravdou, že nejradši mám stejně české revíry, české řeky a české kapry i přes ty hromady klacků, které u nás kaprařům pod nohy neustále někdo přihazuje..

17-5kg-nahled

12. Kde tě to nejvíce okouzlilo?

Každopádně mou absolutně nejoblíbenější destinací je Francie, je to země pro kapraře zaslíbená, nádherná a budu se do ní vždycky moc rád a pokud možno co nejčastěji vracet…
Ve Francii si výpravy maximálně užívám ať už kvůli překrásné přírodě, lepším podmínkám pro lov, větším kaprům, ale také i kvůli nejlepšímu jídlu. Kdybych se musel z ČR odstěhovat, určitě bych se rozhodl pro život ve Francii, ten stát rozhodně miluju. 

17-8kg-nahled

13. Tvůj nejcennější úlovek určitě znám. Můžeš nám teď ve zkratce přiblížit tu dlouhou cestu, kterou jsi si za ním musel vyšlapat a povědět znovu ten příběh?

No myslím, že už jsem to popsal celkem podrobně výš, ale o.k.. Jak jsem říkal,vždycky jsem se hodně zajímal o přírodu, byl jsem hodně aktivním členem českého svazu ochránců přírody, a odchytával a pozoroval ve volné přírodě různé druhy živočichů a mé kroky často vedly podél řeky Labe, která je dominantou mého rodiště. Chytal jsem tak například obrovské ještěrky zelené (Lacerta Viridis), na ostrých kamenitých svazích Třech křížů atd. Stejně tak jsem projezdil stovky litrů paliva a zničil tak nejeden automobil, při projíždění a zkoumání kompletně všech cest, které se kolem naší největší řeky nacházejí a to že někam cesta nevede, mě rozhodně nemohlo a nemůže zastavit. :))
Stejně tak jsem si sám našel a vytipoval svá místa na dolním Labi, kde se to také jednoho dne celé odehrálo. Do dneska si přesně ten víkend vybavuji. V jeden podzimní pátek jsem dojel domů do Litoměřic a šel se věnovat kamarádům, pokeru, holkám, no prostě normální kalbička… Domů jsem dorazil kdo ví kdy a padnul. Vzbudil jsem se ještě poměrně hodně zmuchlanej někdy v sobotu odpoledne a první na co jsem pomyslel bylo, že se musím okamžitě dostat k řece, naházet pruty a jít se dospat a vyléčit do auta. Jel jsem jen do neděle, na den, ale cítil jsem, že musím jet k řece. Když jsem v motačkách opouštěl byt svých rodičů, vyhrkl jsem jen na matku: ,,Jedu chytit krávu´´ a vydal se trošku se strachem na cestu k řece. Už po cestě jsem v hlavě přesně viděl, jak to chci dneska udělat, v hlavě jsem viděl i návazec, který jsem jinak nikdy nepoužíval, viděl jsem i přesně kam chci montáž nahodit, prostě jsem to cítil. Po příjezdu jsem přesně podle toho vše nachystal a udělal a šel jsem si velmi brzy lehnout do auta. Pamatuji, že tenkrát byla strašná zima a já spal jak Růženka. V tom mě však ze snů probrala brutální jízda na horní prut a já okamžitě zareagoval, bosej vyběhl a zasekl. Kapr se vydal okamžitě proti proudu a já cítil, že to bude lepší ryba. Pamatuju si, jak jsem se při zdolávání díval na hvězdy a děkoval jim za záběr a prosil je o velkého lysce. Je totiž pravdou že od dětství, od dob kdy jsem četl první články, jsem si přál tady dole na Labi ulovit velikého lysce. No a mé přání se splnilo, vytáhl jsem obrovského, překrásného říčního lysce 23,18kg a pojmenoval ho podle předchozího lovce, a to na přání kdysi kamaráda mého otce (a myslím že jako malý jsem mu říkal strejdo) Vládi Krpeše! 

krp-nahled

14. Dnes tě všichni znají jako tvář firmy Karel Nikl. Jaké je tvé postavení ve firmě? Baví tě tahle práce?

Na tuto otázku jsem taky odpověděl výše. Jsem oficiálně stále vedoucím prodejny Niklova rybářská speciálka, i když dnes již poměrně dost externě, dále jsem Obchodním zástupcem společnosti Karel Nikl a také poradcem a testerem této firmy. Co mě také velmi těší, je že mimo značky Karel Nikl, též zastupuji firmy, které výhradně distribuujeme v ČR a to konkrétně Carp´R´Us, Trakker, Cygnet, Sonik a Aqua, to jsou všechno prestižní Anglické firmy, u kterých je pro mě čest je zastupovat a distribuovat je. Jo, tohle mě prostě baví!

mys-nahled

15. A co ten Karel? Jakej vlastně je? :))

Karel je pro mě absolutně nejlepší šéf, jakého bych snad mohl mít. Nechává mě maximálně dělat svoji práci a cítím jeho důvěru. Můžu si vlastně dělat více méně co uznám za vhodný, samozřejmě v rámci zaběhlého standardu firmy. Jo, vždycky by všechno mohlo bejt ještě lepší, ale já jsem fakt spokojenej a Karla jako šéfa bych asi určitě neměnil.
Za další, kdo ho zná ví, že Karel je dobrej, rovnej chlap, hodně zábavnej, kamarádskej, podnikavej, hravej a stará se o firmu s láskou. Dá se říci, že ve firmě panují téměř rodinné poměry :))

snih-nahled

16. No a co ty a Krpeš? Vezme ti letos papíry? ;-)

Tak to je samozřejmě jen a jen na něm, i když pochybuju, že by mi to přišel sebrat konkrétně on osobně, to asi ne, to se u nás na severu dělá jinak…
Je ale pravda, že kdybych chytal striktně podle řádu, nekoledoval bych si o to a vlastně by mi ani neměl za co. Já však ale s přikázanou denní dobou lovu nesouhlasím a veřejně se k tomu přiznávám. Dělám to všechno takhle veřejně jen proto, aby to už konečně někoho tam na svazu trklo a začalo se něco dít. Jinak tady budeme pořád jenom stále dokola šikanováni za přestupky proti řádu, který vzniknul v dávno minulém režimu. Je na čase se probrat a pokusit se přiblížit okolním vyspělejším státům. Proč tam lze chytat non-stop, zavážet, bivakovat, lovit na x prutů a u nás ne? Jenom protože ty na hoře jsou líný to změnit a většina českejch rybářů radši drží hubu a krok, jako v tom režimu, kdy celej ten nesmysl vzniknul. Já takovej nikdy nebyl, nejsem a nebudu. Nechci bejt součástí slepýho stáda, který se nechá takhle ovládat, to radši pojedu dál svoji revoltu a budu holt ještě další chvíli snášet tuhle svoji kontraverznost…
Samozřejmě tohle všechno znovu souvisí s mentalitou lidí, ale jsem přesvědčenej, že jde nastavit pravidla, který by byly pro naše poměry vhodný a realizovatelný. 

nutrie-nahled

17. Co letos všechno plánuješ?

Jakl jsem řekl, letos plánuju chytit Buldozera a Řádkáče :)))
Taky bych rád ještě jednoho perfektního lysce ( který se chytá přes 30kg) na jaře na jednom velkym jezeře ve Francii. Taky bych se chtěl letos podívat na Lac de Orient a potěžkat nějaký to místní selátko, zažít znovu jarní kapří šílenství na řece, no a prostě nachytat všechny velký kapry co se ke mně přiblíží…

18. Co tvé osobní sny? Co všechno by jsi chtěl v životě dokázat a nemusí to být jen v kaprařině?

Můj největší osobní sen, je dožít se dospělosti svých dvou dětí, vidět je mít vlastní rodiny a děti a pozorovat co v životě dokážou. Já si myslím, že na mě moje rodiče mají proč být hrdý, jsem se svým životem opravdu spokojenej. A chci, aby se i oni měli minimálně stejně dobře, jako já teď.

 

Už tě nechám. Na ostatní věci budeš odpovídat ve středu večer. Buď statečnej!

Díky David Fořt

 

V diskuzi je 33 příspěvků.

Zobrazit diskuzi k tomuto článku

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč