Recenze: Spací pytel B-Richi The Snooze Arctic Extreme 5 Season - David Fořt

Téma Ostatní články, publikováno 15. 10. 2012, přečteno 3310x.

Spací pytel B-Richi The Snooze Arctic Extreme 5 Season, prodejní cena: 3.220,– Kč, prodává Successful-baits.cz 

img-1703-nahled

Tenhle spacák mi byl sympatický hned, jak jsem ho poprvé dostal do ruky. Je poměrně lehký, ale již na pohled působí velmi příjemně a teple. Zakoupíte ho ve vodě odpudivé přepravní tašce s uchem na suchý zip a klipsy na každé straně pro celkovou lepší fixaci. Zapínání obalu jistí opět klasický robustní zip, nicméně malou výtkou je integrace tohoto zipu do obalu velmi tenkou nití. Již po několika složeních spacáku se mi ve jednom místě zip od obalu odtrhnul a musel jsem ho předložit mamince, která ho přešila. Od té doby drží jako přibitý.

obrazek obrazek

Vnější materiál tvoří prodyšný a vodu odpudivý materiál Peachskin – Nylon s NANO povrchovou úpravou, který je velmi příjemný na dotek a po delším používání nenese žádné výrazné změny. Tento materiál zabraňuje pronikání vody do materiálu. Spal jsem v něm v děšti, dokonce na něj vyléval kýble s vodou a vše uvnitř zůstalo naprosto v suchu.

img-1704-nahled

Skvělou vychytávkou je integrovaná moskytiéra, kterou naleznete pod zipem na vnější straně spacáku v jeho vrchní části. Okolo hlavové části je umístěna stahovací šňůrka, která vám umožní se v případě potřeby zahybernovat, až po uši. Samozřejmostí je také odnímatelný fleecový polštářek.

obrazek obrazek

Náplň spacího pytle tvoří podle výrobce high – tech dutá, termo fibrová vlákna – 550gr/m, která jsou na vnitřní straně potažená velmi měkkým a teplým materiálem Micro-Polar fleece. Tenhle materiál je opravdu velmi příjemný a po půl roce používání mohu směle tvrdit, že se mi v něm spí lépe, než doma v peřinách. Spacák je hodně teplý a je určený do chladných a především pak mrazivých nocí, které se na nás právě chystají.

obrazek obrazek

V létě jsem používal pouze fleecovou deku, protože bych se v něm uvařil. Každopádně se na mráz v tomhle spacáku docela těším, protože je v něm skutečně velmi příjemné, až „plyšové“ spaní :-) Na vnitřní straně spacáku naleznete také kapsičku, kterou můžete využít třeba na peněženku nebo na doklady. Zapnete se opět velmi robustními oboustrannými zipy, které mají zajištění proti nechtěnému otevření během spánku. Na spodní straně spacáku naleznete popruh s klipsy pro fixaci na lehátku a také lehce omyvatelný materiál Wellie-Wipe.

img-1706-nahled

Hodnocení :
Naprosto upřímně se jedná zatím o nejlepší spacák jaký jsem kdy měl. Dobře se skládá – přepravní taška je dostatečně velká na to, aby se tam složený dobře vešel. U mých předchozích spacáků jsem musel spací pytel do obalu soukat hodně na sílu. Zde je to úplně v klidu. Vnitřek spacáku je prostorný a z velmi příjemného materiálu. Dobře se do něj zalézá i se z něj vyskakuje.

img-1724-nahled

Zatím jsem neměl možnost ho vyzkoušet v extrémních mínusových podmínkách, ale základním mrazem lehce pod nulu si prošel a zvládnul to na výbornou. Myslím, že uváděné hodnoty teplotního komfortu do –10 jsou naprosto reálné. Já si na nějaké velké teplo moc nepotrpím, tak bych si s ním směle troufnul zpět na Cassien, kde jsme se v noci potkávali i s teplotami okolo –15. Domnívám se, že i cena je poměrně příjemná a koresponduje s kvalitou tohoto výrobku. Ze všech testovaných věcí od B-Richi, které jsme dostali, mě tento výrobek baví asi nejvíce.

img-1725-nahled

Popis :
Náplň z vysoce kvalitních a teplých dutých fíbrových vláken – 550gr/qm
Vnější materiál prodyšný a vodu odpudivý Peachskin – Nylon s NANO povrchovou úpravou
Vnitřní materiál měkký a teplý Micro Polar – Fleece
Odnímatelný Fleece polštářek
Uzavíratelné kapsy v horní části spacáku na papíry, peněženku atd.
Integrovaná ochrana proti hmyzu, moskyto síťka v hlavové části
Oboustranné robustní zipy se zajištěním proti nechtěnému otevření během spánku
Na spodní straně spácáku integrované klipsy pro fixaci na lehátku
Ve spodní části spacáku lehce omyvatelný materál Wellie – Wipe
Komfortní vodu odpudivý přepravní obal
Transportní rozměr: 53cm x 33cm
Rozměry spacáku: délka 230cm x šířka 105cm x tloušťka 14cm
Váha: 5,2 kg
Teplota komfort: –10 stupňů
Teplota extrém: –20 stupňů

 

V diskuzi je 6 příspěvků.

Zobrazit diskuzi k tomuto článku

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč