Recenze: Lehátko B-Richi Raptor Extreme II - David Fořt

Téma Ostatní články, publikováno 15. 10. 2012, přečteno 2778x.

Lehátko Raptor Extreme II, nosnost do 160 kg, prodejní cena: 4.435,– Kč. Prodává Successful-baits.cz

img-1679-nahled

Lehátko Raptor Extreme II od B-Richi jsme dostali k testování již na začátku sezony a můžeme říci, že dostalo opravdu slušně zabrat. Reálně jsem na něm prospal více, než 100 nocí v různých obdobích roku.

img-1680-nahled

První věcí, která vás upoutá již při prvním pohledu je to, že je lehátko nižší, než mnoho jiných. Důvodem má být skutečnost, že v bivacích či brolíčkách s nižší výškou získáte více prostoru. Tento vynález jsem úplně nepochopil, protože při nižší výšce lehátka jsem pod něj schopen zase nacpat méně věcí z vybavení a musím je mít odložené někde jinde, což mi onen „získaný“ prostor zase sežere. Nacpat tam věci na sílu také není dobré, protože vás následně tlačí do zad a tak jste stejně nuceni si přizvednout nohy lehátka, čímž se dostanete na jeho standadtní výšku. Samozřejmě, že se mezi námi určitě najdou tací, kterým nižší výška lehátka může vyhovovat. Nohy si ostatně můžete vždycky přizvednout, níže už je nikdy nedostanete.

img-1689-nahled

Jako velkou výhodu bych určitě uvedl poměrně nízkou hmotnost lehátka Raptor Extreme II, která činí 8.6kg a díky zesílení rámu oproti modelu Raptor Ultralight II snese poměrně veliké zatížení, které výrobce uvádí, až do 160kg. To je hmotnost jednoho mého kamaráda a musím říct, že to už je opravdu pěkný pořez :-)

img-1695-nahled

Potah lehátka je tvořen křížově tkaným a velmi silně polstrovaným Nylonem 1800 D, v zádové části je lehátko potaženo polstrovaným černým Taslonem s dýchacími membránami, který má zabraňovat pocení. Tuhle vychytávku v létě sice oceníte, ale pokud na lehátku spíte ve spacáku je prakticky zbytečná. Navíc se do membrán mohou dostávat smítka a jiný „bordel“, který se z nich poměrně špatně dostává.

img-1684-nahled

V nožní části lehátka je materiál hladký a velmi snadno omyvatelný. Pod hlavou pak máte výjimatelný polštářek, na kterém spát můžete nebo nemusíte, já osobně ho vyndávám, protože mám další polštář ve spacáku a na dvou se mi moc dobře nespí. Zip je opět robustní, jak bývá u B-Richi zvykem. Kompletní lůžkovou plochu můžete vypnout pomocí napínacích gum podle své potřeby.

img-1682-nahled

Rozložení i složení lehátka je velmi jednoduché. Součástí vybavení jsou i pojistky, které zabraňují nechtěnému sklopení lůžka, které se při jeho rozložení samy zaklapnou a při skládání je uvolníte lehkým potažením. Jak jsem již zmiňoval, nohy jsou vysouvací a jsou vybavené velkými nástavci do bahna (mud feet). Samozřejmostí je možnost polohování zádové části. Nastavovací klouby opatřené logem fungují bez problémů a jsou vyrobené z Nylonu.

img-1693-nahled

Celkové hodnocení tohoto produktu by označil jako „velmi v pohodě.“ Na trhu má několik přímých konkurentů, kteří vyrábí velmi podobná lehátka, záleží na každém zákazníkovi, pro které se rozhodne. Jako plus bych označil jeho o něco levnější cenu v porovnání s přímou konkurencí. Jako drobné mínus bych použil frázi „old school“, což v překladu znamená „staromódní.“ Dnešní trend lehátek se podle mého názoru ubírá již trochu jinou cestou. Samozřejmě tomu pak také odpovídá i jejich vyšší pořizovací cena. B-Richi Raptor Extreme II je prostě klasika, na které se na rybách příjemně prospíte. Pro ty z vás, kteří jezdí na dvě, až tři delší výpravy do roka a k tomu pár kratších to může být ideální volba.

img-1694-nahled

Popis:
Potah z 1800D nylonové tkaniny, křížově tkané, extra silně polstrované
6063 T6 Aluminium legované se Silikonem a Magnéziem
Napínací gumy z 10mm splétaných gumových vláken
Velikost lůžkové plochy: 85cm x 210cm
Nastavení výšky nohou: 27cm až 39cm
Transportní rozměr: 85cm x 84cm x 24cm
Zatížení: do 160 kg
Celková váha: 8,6 kg

 

V diskuzi je 1 příspěvků.

Zobrazit diskuzi k tomuto článku

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč