Recenze: B-Richi / Supreme Weighstling Float - David Fořt

Téma Testy a recenze, publikováno 30. 8. 2012, přečteno 2991x.

Recenze výrobku: Plovoucí vážící sak na ryby, B.Richi – Supreme Weighstling Float 

Dalším testovacím výrobkem, který mě velmi potěšil je plovoucí vážící sak na ryby B-Richi Supreme Weighstling Float. Jedná se o praktickou věc, která by dnes měla být ve výbavě každého pořádného kapraře. Vlastnil jsem dříve něco podobného od jiného výrobce, sak od B.Richi je však mnohem kvalitnější.

img-1352-nahled

Celkové zpracování výrobku je velmi precizní, kvalitní je i použitý materiál. V dnešní době je tato věc velmi populární v UK, kde ho řada kaprařů používá i na sakování kaprů. Pro podobné použití ovšem tuto věc v žádném případě nedoporučuji. Na druhou stranu je možné nechat v tomto saku kapra odpočinout ve vodě na potřebnou chvíli, kdy si přiravujeme věci potřebné pro fotografování.

img-1354-nahled

Sak je kompletně uzavíratelný po obvodu, kde jsou vysoce kvalitní zipy, na horní části pak naleznete přasky, kterými ho ještě zpevníte. Sak je dodáván i s karabinou a delší šňůrou pro uvázání, která k zasakování vybízí, ale jak jsem psal, nevkládejte do něj kapra déle, než na nezbytně dlouhou dobu před případným vážením a fotografováním. Sak je opatřen dvěma silnými plováky, které ho drží na hladině a v případě vysoké teploty vody by mohlo delší přechovávání rybě vážně ublížit. Na druhou stranu jsou plováky schopné rybu ochránit před klasickým sakováním, kdy často rybáři spustí kapra do hloubky pod břeh a ten se může odřít o kameny.

img-0869-nahled

Supreme Weighstling Float není tedy v žádném případě sak na přechovávání kapra, ale především na jeho bezpečné zvážení. Ryba v saku zůstává rovně, neohýbá se jako v případě síťových vážících podložek nebo chraň bůh, podběráků.

p8180148-nahled

Materiál je velmi příjemný, výrobce dokonce uvádí, že nepoškozuje rybí sliz. V dolní části je vybaven síťovinou a otvory pro odtok vody. Při vážení tak máte kapra uloženého bezpečně a pod kontrolou. Doporučuji mít sak připravený v bazénku nebo na podložce, kam kapra ihned po zdolání přemístíte z podběráku. Zajistíte ho zipy, takže je ryba zatemněna a nemá tendence divočet.

p8180150-nahled

Důležité je samozřejmě mít sak řádně navlhčený a kapra na podložce stále polévat. Umístění kapra v saku do vody doporučuji pouze ve výjimečných případech, kdy jste u vody sami a nemáme parťáka, který se nám o něj může během příprav na fotografování postarat. Pro ty, kteří namítnou, že fotografické vybavení máme mít již připravené musím namítnout, že se v poslední době na našich vodách množí krádeže kompletního kaprařského vybavení a tak si ani já nedovolím mít připravený stativ s fotoaparátem na nějakém viditelném místě a pokud ho nemám pod přímou kontrolou, snažím se ho i s ostatními drahými věcmi schovávat.

p8180155-nahled

Po samotném zvážení kapra jednoduše v uzavřeném saku přenesete k vodě, kde ho bezpečně a šetrně vypustíte do jeho rodného živlu. Užitečnou věcičku, B.Richi – Supreme Weighstling Float, u nás prodává www.successful-baits.cz za příjemnou cenu 979,– Kč.

p8180158-nahled  

Parametry udávané výrobcem

Novinka, plovoucí vážící sak na ryby inklusivně s přepravním obalem

Velikost: 110cm x 50cm

Výška stěny: 50cm

Otvory pro odtok vody

Vyrobeno z materiálu, který nepoškodí rybí sliz

Transportní rozměr: 110cm x 6cm

Hmotnost: 0,6 kg

p8180163-nahled

V diskuzi je 30 příspěvků.

Zobrazit diskuzi k tomuto článku

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč