Prodloužený víkend na lodi - Philip Jakob "Phil on Tour"

Téma Ostatní články, publikováno 5. 3. 2018, přečteno 3210x.

Rybolov z lodi bylo něco, co mě vždy velmi lákalo. Konečně to mohu nyní vyškrtnout ze svého seznamu přání a musím říct, že to byla skvělá výprava. Ale vše pěkně od začátku…

Prodloužený víkend byl za dveřmi a já věděl, že ho chci strávit u vody. Vzhledem k tomu, že těch pár dnů navíc bylo ideální pro naplánování speciální výpravy, sešli jsme se s Alexem, abychom se domluvili. Ukázalo se, že by také rád strávil těchto pár dnů u vody nebo na vodě. Po chvíli bylo rozhodnuto – na ryby vyrazíme společně. Výprava začala ve čtvrtek po práci. Alex mě vyzvedl a společně jsme vyrazili do Francie, kam to není z mého domova daleko. Alex poskytl pro naši výpravu svou loď, což mě těšilo, protože jsem dosud neměl příležitost lovit s ním z lodi. Byl jsem velmi zvědavý, co mě čeká.

01-nahled

Lov z lodi mne vždy velmi lákal

Přibližně po dvou hodinách jsme dorazili k vodě a všechno šlo velmi snadno. Loď už byla připravená. Spustili jsme ji na vodu a jako druhou loď jsme sebou měli iBoot, který jsme vezli už nafouknutý. Tím jsme ušetřili další čas. Použití člunu iBoot bylo důležité, abychom mohli na vybraná místa rozmístit naše pruty a v případě potřeby vyrazit na pevninu. Konečně jsme tedy byli na vodě. Loď, na které jsme měli strávit příští dny, byla velmi prostorná. Měli jsme dostatek místa pro naše vybavení a také kajuta na spaní byla dostatečně veliká. Pohodlně jsme se do ní vešli pro Alex, Blue a já. Abych mohl své pruty dokonale připoutat k lodi, pracoval jsem několik dnů doma na mém stojanu. Jak můžete vidět, fungovalo to přesně tak, jak jsem doufal.  Teď už zbývalo jen najít vhodné místa pro naše pruty v okolí, kde jsme zakotvili. Samozřejmě, že jsme měli oba vyhlídnutých pár pěkných míst od začátku. Ale bylo nutné je prozkoumat ještě zblízka.

02-nahled

Stojan jsem musel doma trochu upravit

Blue byla vždy velmi šťastná, pokud mohla jet v lodi. Proto byl pro ni tento prodloužený víkend jako sen. Každý jsme si našli pár míst, kam bychom mohli umístit naše pruty a já se pak rozhodl pro následující tři: Dvě místa byly na otevřené vodě v hloubce 2 metry. Třetí jsem našel u rákosí v hloubce 1,50 m. Byl jsem s výběrem svých spotů spokojený.  Ke krmení jsem měl na palubě mix IB Carptrack Big Fish Boilie a IB Carptrack Banana Boilie. A jako nástrahu IB Carptrack Big Fish Boilie v průměru 24mm.

03-nahled

Blue je v lodi velmi ráda

Pruty jsme měli konečně zavezeny. Hledaní míst a zavážení prutů zabere vždy mnoho času. A v těchto mrazivých teplotách, byla vyhlídka na dobrý steak hnacím motorem. Byl jsem šťastný, když bylo konečně vše hotovo. Tak a teď zpět na náš „houseboat“! Teploty klesly již první den do mínusových hodnot a jinovatka ozdobila naše IB iBoxy. Čas od času nám počasí ukázalo všechny své druhy a my začali být promrzlí. Rozdělání ohně bylo pro nás vysvobozením. Uklidňující teplo s vyhlídkou na chutné jídlo, co víc si může člověk přát. Alex se také zahřál s lahodným šálkem svařeného vína. Nyní už jen aby přišel záběr od kapra.

04-nahled

iBoxy pokryla jinovatka

Byli jsme si jisti, že jsme svou práci odvedli poctivě – nyní byly na řadě ryby. Nastal večer a my si vychutnávali lahodný grilovaný steak se studeným pivem nebo svařeným vínem. První večer a noc proběhly bez jakékoliv akce od ryb. Čas od času se ozval některý z našich signalizátorů, ale stejně rychle zase utichl. Naštěstí jsme před sebou měli ještě pár dní lovu. Začal nový den a my jsme vrátili za pomocí iBootu pruty zpět na naše místa. Všechno vypadalo skvěle a nový den na lodi mohl začít.

06-nahled

05-nahled

Gril nám pobyt na lodi velmi zpříjemnil

Bylo těsně před polednem, když se ozval jeden z Alexových prutů. Alex ho okamžitě zvedl a společně jsme vyrazili za rybou. Slyšel jsem jen, jak říká: „Je to silná ryba!" Proto jsme byli zvědaví, až se ukáže na hladině. A najednou byl přímo před námi. Krásný, velký lysec. Konečně jsme ho podebrali a Alex na sebe mohl být pyšný. První ryba naší výpravy, 18 kg perfektně stavěný lysec. Oba jsme byli velmi šťastní z tohoto krásného úlovku a také z toho, jak rychle začali kapři námi předložené boilie přijímat.

07-nahled

První ryba výpravy – 18 kg lysec

08-nahled

09-nahled

Bylo potěšující vidět, jak správný byl výběr našich míst. Užívali jsme si den na lodi, naštěstí pro nás, netrval klid příliš dlouho. Naše místa na otevřené vodě a před rákosím začaly být tento den velmi produktivní. Nemohli jsme tomu uvěřit. Neměli jsme chvíli klid, ale abych byl upřímný – přesně takhle jsme to chtěli! Oba jsme si naši výpravu užívali. Ulovili jsme opravdu krásné ryby, každá byla jinak stavěná a s jiným rozestavením šupin. Podařilo se nám také ulovit dva kapry najednou a mohli se tak společně vyfotit. Nenastala chvíle, aby byly naše signalizátory alespoň 30 minut potichu. Jen co jsme zdolali jednoho kapra, už se rozjel další prut. A výsledek? Další krásný lysec, kteří v této vodě převládali. Štěstěna byla tentokrát na naší straně. Mohlo to být ještě lepší?

10-nahled

Mohli jsme se společně vyfotit

11-nahled

12-nahled

Po tolika úlovcích pak přišla najednou hodinová pauza. Byli jsme víc než spokojeni a mysleli si, že bychom si mohli konečně odpočinout. Ale po hodině přišel další záběr, tentokrát na můj prut z volné vody. Po krátkém souboji jsme rybu podebrali a už v podběráku bylo vidět, že je jiná, než předchozí úlovky. Nádherný kapr, opravdová perla naší výpravy. Ke konci naší neuvěřitelné výpravy ještě taková nádherná ryba. Bylo to jako sen. Rychle jsme kapra vyfotili a po chvíli mohl odplout.

13-nahled

14-nahled

15-nahled

Perla naší výpravy

Byla to neuvěřitelná výprava. Nepamatuji si, kdy se mi během tak krátké doby podařilo ulovit tolik krásných kaprů. Možná to byla jen výjimka, nebo jsme měli prostě štěstí. V každém případě to byl pro mě nezapomenutelný zážitek a výpravu na lodi si vždy velmi rád zopakuji.

                                                                      

                                                                                                      Philip Jakob – IB team Germany    

                                                                                                                                                      

P. S. Pro více informací o mých výpravách navštivte můj facebookový profil – Philip Jakob – Phil on Tour.

Z německého originálu pro Carpfishing.cz volně přeložil Honza Kořenek

V diskuzi je 0 příspěvků.

Zobrazit diskuzi k tomuto článku

Zprávy od vody (3 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší
  • IBCC (14. 4.) (Balaton)

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč