Příběhy zapomenutých tůní 2016 - Ondřej Křížek

Téma Ostatní videa, publikováno 17. 10. 2016, přečteno 2991x.

Po dvou letech jsem se vrátil k mé oblíbené zapomenuté tůňce. Důvod návratu byl jasný – chytit jednoho ze dvou největších lysců, kteří tuto tůň obývají a oba se již čtyři roky nikomu nepodařilo ulovit.

Jako nástrahu jsem zvolil na dva pruty 16mm V-pops v růžové barvě a na třetí prut 16mm elite strawberry, vše jsem den předem nechal v dipu a před náhozem ještě obalil v gelu elite strawberry. Podotýkám, že se nejedná o vodu svazovou a tak jsem si lov na tři pruty dovolit mohl.

obrazek obrazek
obrazek obrazek

Tři dny jsem místa předkrmoval výše zmiňovanými kuličkami a hlavně jsem vždy přidal několik hrstí 15mm carptrack aminopellets. První noc přišel záběr z uličky mezi rákosovým polem na V-popku a já dostal na podložku šupináče 64cm, kterému říkáme Bělouš, protože jako jediný kapr z tůně, nemá typické tmavé zbarvení. Druhou noc jsem dostal záběr opět na V-pop a na konci byl jeden z kaprů, pro které jsem na tůň přijel. Nádherný lysec s rozházenými šupinami po těle. Byl jsem neskutečně šťastný, že jsem ho po čtyřech letech ulovil znovu.

obrazek
obrazek
obrazek

Po něm zabral ještě menší, ale za to nádherný řádkáč na jahodu. Rád jsem si na tůňce odpočinul a nabral energii při úplně jiném stylu chytání, než normálně provozuji a určitě se zase někdy rád vrátím. Zapomenuté tůňky jsou pro mě něčím opravdu výjimečné. Z mého pobytu u tůňky jsem natočil video a tak Vám přeji příjemnou podívanou.

Za ct-exil Ondra Křížek

V diskuzi je 4 příspěvků.

Zobrazit diskuzi k tomuto článku

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč