Prázdninový obr - Ernst Helmhart

Téma Nezapomenutelné zážitky, publikováno 16. 9. 2018, přečteno 1888x.

Dlouho očekávaná dovolená se přiblížila. Poslední týdny panovaly teploty nad 30 °C, proto jsme se s rodinou rozhodli pro týden strávený na jednom velkém přírodním jezeře, kde jsem již několikrát rybařil a mohli jsme se tady také koupat.

005-nahled

V sobotu naše dovolená začala. Vyrazili jsme s manželkou, dcerou a psem. Dohoda zněla jasně, užít si společný čas a relaxovat. Takže pruty musely zůstat doma. Dcera s námi přes týden u vody být nemohla, neměla už dovolenou a tak jsem se rozhodl, že si v úterý zajedu domů pro pruty a boilie. Chtěl jsem své ženě ukázat, jaký je rozdíl mezi rybařením ze břehu a z lodi. Moje žena neměla o lovu z lodi ani ponětí. Nikdy neviděla, jak vypadá rybaření z lodi, jak se zdolává a pracuje s pomocného člunu a další věci spojené s tímto druhem rybolovu. Vzhledem k tomu, že jsme se na lodi chtěli pohybovat dva, musel jsem pruty umístit tak, aby nám nepřekážely, k čemu výborně posloužil Amiaud Rod Pod na přídi lodi, do kterého jsem své pruty umístil.

003-nahled

Teploty se mezitím vyšplhaly na více než 30 °C, což není pro rybolov úplně ideální. Seděli jsme pohodlně usazeni, když v tom najednou přišel záběr. Skočil jsem rychle do lodi a vyrazil za rybou na otevřenou vodu, tak aby se nedostala do potopených stromů. Po krátkém souboji jsem zdolal štíhlého šupináče. Moje žena mezitím netrpělivě čekala v lodi u břehu. Dorazil jsem za ní ve člunu a otevřel síť podběráku. Společně jsme pak obdivovali nepoškozenou malou rybu. Motivován úspěchem jsem znovu položil rychle prut zpět na své místo a do konce pobytu jsem dokázal zdolat další ryby.

001-nahled

Moje žena byla těmito nádhernými nedotčenými rybami nadšená a sdělila mi, že by chtěla ještě jednou zažít noční rybolov. Zkontroloval jsem předpověď počasí pro tento týden a zjistil jsem, že celý týden budou přesahovat 20 °C. Rozhodnutí padlo rychle, další noční lov uskutečníme ze středy na čtvrtek. Místo na lodi jsme si rozdělili tak, že manželka bude spát na lehátku v lodi a já za kabinou pod deštníkem. Ve středu jsme měli vše připraveno a vyrazili směrem k jezeru s věcmi a potravinami pro dvoudenní lov. Ryby byly opět aktivní a já jich i přes nepříznivě vysoké teploty dokázal opět několik dostat do podběráku.

002-nahled

Big One – můj soupeř

Pamatuji si, že ten večer mi volala dcera. Chtěla se za námi přijet podívat a zároveň se trochu ochladit v jezeře po horkém dni v kanceláři. Vyzvedl jsem ji na parkovišti, kam dorazila rovněž se svým psem. Právě v okamžiku, kdy jsme dorazili k naší ukotvené lodi, ozval se hlásič. Rychle jsem byl u prutu, skočil jsem do připraveného člunu a vyrazil za rybou. Hned od začátku mi bylo jasné, že tentokrát se jedná o úplně jiný kalibr. Ryba nabrala směr doprostřed jezera a zpočátku jsem ji nedokázal otočit.  Po nekonečně dlouhé chvíli začala ve velké hloubce plavat v kruzích okolo člunu. Teď jsem nesměl udělat chybu. Prvních 10 z celkových 30 m návazce Shock'it jsem měl již na navijáku. Trvalo to ještě dlouhou chvíli, než se ryba vynořila a opět potopila. Zahlédl jsem masivní hlavu a hřbet ryby a začal ji zdolávat ještě opatrněji. Tohle byla ryba, o kterou jsem nechtěl přijít! S podebráním jsem uspěl na první pokus. Kapra jsem nechal v síti podběráku a umístěného podél člunu jsem s ním pomalu plul zpět ke břehu.

008-nahled

Píšu to proto, že jsem často viděl, jak rybář dává zdolanou rybu na podložku v lodi. Já však nechávám rybu ve vodě, myslím, že je to mnohem šetrnější. Na břehu jsem byl již netrpělivě očekáván. Manželka s dcerou celý průběh zdolávání sledovaly. Když jsem rybu zvedl z vody, jejich překvapení bylo ohromné. Neuvěřitelné, řekla moje žena, na fotografiích vždycky vypadají skvěle, ale tak velký kapr na živo je ještě mnohem větší zážitek.

006-nahled

Neschopen slova…

Opatrně jsem kapra přemístil do vážicího saku a zkusil zvážit na váze do 25 kg. Nefungovala. Několikrát jsem pokus o zvážení zopakoval, vždy však se stejným výsledkem. Nemohl jsem tomu uvěřit. Váha přesahovala hranici 25 kg! Tak obrovského kapra jsem v této vodě opravdu nečekal. Vzhledem k tomu, že panovaly opravdu vysoké teploty, snažil jsem se pobyt ryby na břehu neprodlužovat. Udělali jsme pár fotek a až po vypuštění ryby zpět do vody jsem si je překontroloval.

007-nahled

Byl to pro mne velice silný zážitek a jsem rád, že jsem ho mohl zažít se svou rodinou. Manželka s dcerou byly ohromeny velikostí kapra, ale také manipulací a vrácením zpět do vody. V čisté vodě vynikla jeho velikost. Pomalu a majestátně se ponořil a odplaval do hlubin jezera. Nyní už víte, proč takový starý muž jako já miluje pobyt u vody za každého počasí.

IB Carptrack Boilies Monster-Liver udělali opět čest svému jménu. A můj oblíbený háček Centurion 2000 ATS ve spojení s Mouthsnaggerem od Carp'R'Us opět dokázali udržet jednoho starého mazáka.

004-nahled

Prut jsem poté zavezl zpět na místo, odkud přišel záběr a následně jsme toho obra také trochu oslavili. Bohužel byla naše oslava ve 21 hod ukončena bouřkou. Dcera se rychle schovala do auta a my se vrátili zpět na loď. Ačkoliv byla hlášena jasná obloha, byla tohle jedna z nejsilnějších bouřek, jaké jsem dosud na jezeře zažil a trvala až do pozdních nočních hodin. Moje žena zůstala naštěstí překvapivě klidná, ale na našem psovi jsem pozoroval, že by byl mnohem raději v teple domova.

 

Tight Lines

Ernst Helmhart

Team Imperial Fishing Germany

V diskuzi je 0 příspěvků.

Zobrazit diskuzi k tomuto článku

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč