Legendární jezero SAVAY v ohrožení! - David Fořt

Téma Reportáže, publikováno 11. 4. 2012, přečteno 3466x.

Legendární jezero Savay a další jezera v Colne Walley ve velké Británii by mohla zásadně ohrozit výstavba vysokorychlostní železnice HS2. Jak se k celému problému staví britská kaprařská veřejnost se dočtete v tomto článku.

Velká Británie – legendární jezero Savay v ohrožení!

Ve Velké Británii se celá kaprařská společnost a veřejnost spojily v jedno ve společném postupu proti nesmyslnému vládnímu projektu, který by mohl zničit překrásnou přírodu a scenérii v proslulém Colne Walley. Jeho součástí je několik jezer, která patří k britskému kaprařskému dědictví. Jedná se především o legendární jezero Savay, ale také třeba o jezero Korda, které dalo jméno fenomenální značce Dannyho Fairbasse.

19-nahled

Jezero Savay

Kvůli zkrácení časového úseku při cestě z Londýna do Birminghamu se britská vláda rozhodla na tomto místě vybudovat vysokorychlostní železnici s názvem HS2. Výstavba by měla být zahájena v roce 2015 a zcela zásadně by změnila podobu legendárních jezer. Nesmyslnost celého projektu spočívá i v tom, že zkrácení cestovní doby mezi výše jmenovanými městy bude stát 17 miliard liber a výsledkem bude ušetřených 30 minut cesty. V celé Anglii se proti němu okamžitě zvedla velká vlna nevole a vznikla i petice, která má pomoci dotáhnout celou věc na projednání do parlamentu. To se může podařit, pokud ji podepíše minimálně 100.000 lidí.

savay-nahled

Komplex jezer v Colne Walley

 

Celou akci podpořila všechna kaprařská média a vypadá to, že k jejímu projednáni v parlamentu skutečně dojde. Jak petice pokračuje se můžete sami přesvědčit na tomto odkazu: http://www.gopetition.co.uk/…top-hs2.html


 

adrian-torlini-savay-lake-46lb-06oz-edited-nahled

Adrian Torlini 46,06 lb

Zde je vyjádření samotného Dannyho Fairbasse..

"Možná to nevíte, ale v minulosti jsem vlastnil denní členskou povolenku na jezero Savay. Myslím, že jsem se nikdy ani nepřiblížil k tomu, abych zde ulovil kapra, ale i přesto jsem miloval každý moment, který jsem tu mohl prožít. Toto jezero je prostě tím nejkrásnějším místem, kde jsem kdy rybařil. Úžasné ryby, které tu plavou a legendární rybáři, kteří tu lovili, činí ze Savay nenahraditelný klenot v historii kaprařiny. Musí být zachráněno!

dany-nahled

Danny Fairbrass

Plánovaná trasa by ohrozila i několik dalších jezer v údolí Colne jako je třeba jezero Korda. Jméno společnosti Korda Developments vzniklo na základě průzkumné výpravy na toto jezero pro nadcházející sezónu někdy před 20 lety! Je škoda, že jsem tu nakonec nikdy nerybařil, ale i přesto si toto jezero drží v mé mysli jednu z těch nejvyšších pozic. Není to jen proto, že mi dalo inspiraci pro název mé společnosti, ale protože je to prostě kouzelné rybářské místo.

Apeluji proto na všechny rybáře a každého, komu není lhostejný osud naší krajiny, aby se k nám připojili a podepsali petici k zastavení tohoto železničního projektu, který by zničil historickou a malebnou část naší milované země.

Děkujeme za vaši podporu. Společně jsme nezastavitelní!"

Danny Fairbass

34-08savay-009-nahled

Krásný řádkáč o hmotnosti 34,08 lb

My jen můžeme doufat, že se v Británii podaří dotáhnout celou věc do zdárného konce. Portál www.carpfishing.cz již vyjádřil této petici svojí podporu. O jejím dalším průběhu vás budeme určitě informovat.

David Fořt

V diskuzi je 22 příspěvků.

Zobrazit diskuzi k tomuto článku

Zprávy od vody (2 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč