Když poslechnete své děti… - Redakce

Téma Ostatní články, publikováno 5. 12. 2019, přečteno 3138x.

Původně jsem k vodě ani jet nechtěl. Mé rybářské vybavení bylo uschováno v garáži a v hlavě se mi honily úplně jiné myšlenky. V mém životě se toho hodně změnilo. Objevil se nový člověk, který našel cestu k mému srdci, a já proto odsunul své hlavní priority stranou. Myslel jsem však na to, že sezóna 2018 byla pro mě velmi úspěšná. Zejména pak poslední měsíce roku! Na druhou stranu jsem však vždy raději trávil zimní měsíce daleko od vody…

A teď jsem stál před svým synem. Spíše náhodou jsem se zmínil, že bychom mohli jet rybařit. Paul byl mým návrhem přímo nadšený! Souhlasil jsem, ale v duchu jsem litoval, že jsem se o tom vůbec zmínil. Syn na mém návrhu trval a já mu to musel slíbit. Tak tedy dobře, konec konců sliby se mají dodržovat.

02-nahled

V zimě vyrazím k vodě jen zřídka

07-nahled

Zvláště v posledních měsících roku se mi však velmi dařilo

Vzhledem k mírným teplotám letos v zimě jsem začal počátkem února (což bylo mimochodem neuvěřitelné),  krmit každé dva dny přesně dvacet kusu boilie na vybraná místa. Zaměřil jsem se na vodu, kde jsem měl stále nevyřízené účty. Z předchozí sezóny mi zbylo ještě hodně boilie Scopex. Množství, které jsem plánoval spotřebovat během podzimu, jsem ani zdaleka nevyčerpal. Abych své krmení ještě více zatraktivnil, naložil jsem část krmení do Scopex – Liquidu. Měl jsem tedy připraveno pár kilo voňavých boilie, což je v zimě určitě výhoda. I když jsem původně nechtěl začínat sezónu tak brzy, chtěl jsem mít svá místa před samotným lovem připravená. A čím déle jsem se přípravě míst věnoval, tím více mě to začalo táhnout k vodě.

04-nahled

Začátkem únoru jsem každý den krmil přesně 20 ks žlutých boilies Scopex

09-nahled

Pruty byly umístěny na svých místech

S blížícím se datem společného lovu vznikl jediný a dost velkým problém. Paul s volbou vody nesouhlasil. Měl na mysli úplně jiné jezero a nepomohlo ani, když jsem mu sliboval zaručený úspěch v podobě úlovku. Nakonec jsem podlehl. Přišlo na spontánní noc bez přípravy na úplně jiné vodě. Cítil jsem se bezmocný a poražen. S blížícím se večerem jsme dorazili k vodě, kterou syn zvolil a navíc vybral místo, na kterém jsem v tuto chvíli a roční dobu vůbec nechtěl lovit. Noc jsem dopředu odepsal. Sezónu začneme bez úspěchu – nebude to ostatně poprvé.

05-nahled

Jako nástrahu jsem použil 16 mm žlutý Pop up

Přesto jsem se z této první vycházky snažil vytěžit maximum. Své pruty jsem zavezl do vzdálenosti, kde končila mělká oblast s tvrdým dnem a začínala oblast s jemným sedimentem. Na tohle místo jsem se rozhodl umístit oba pruty s jasně žlutými Pop up. Jeden prut se singl nástrahou, druhý s trochou krmení. No dobrá, přiznám se. Přibližně 200 gramů boilie Scopex jsem rozžvýkal svými zuby a pak putovali zpět do kýble. Obsah kýble jsem přelil Scopex Liquidem, nechal chvíli působit a poté jsem směs pomocí Spombu dostal do oblasti, kde byl umístěn prut číslo dva.

08-nahled

Krásný zimní lysec

010-nahled

Moje taktika fungovala správně

01-nahled

Velké zimní úlovky mají své kouzlo

Když byly pruty na svých místech, udělali jsme si pohodlí, pojedli trochu zeleniny, hráli jsme karty a vyprávěli si. Byl to právě můj malý syn, který mě přibližně po hodině a půl zastavil a poslal k prutům. Mé delkimy v tu chvíli vydávaly nepřetržitý tón a nebylo pochyb o tom, že na kaši z boilie, kterou jsem kaprům předžvýkal, se jeden z nich nechal nalákat.

011-nahled

Velká ryba je vždy důvod k úsměvu

012-nahled

První ryba nové sezóny, děkuji synu!

Nikdy bych nečekal tak rychlý záběr a tak skvělou rybu. Rozhodně ne v této roční době! Jak vidíte, člověk by měl čas od času poslechnout a dát na radu svých dětí…

Všechny vás zdravím a přeji úspěšný start do příští sezóny!

Chris Ackermann

V diskuzi je 0 příspěvků.

Zobrazit diskuzi k tomuto článku

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč