Extreme Casting SHOW 2015! - Karel Nikl

Téma Ostatní články, publikováno 9. 3. 2015, přečteno 5038x.

I když to není tak dávno, co jsme takřka všichni s vidinou přesně položených nástrah neváhali zavážet i na blízká a náhozem snadno dostupná místa, časy i poměry se citelně změnily a je cítit, že do naší země přichází nahazovací éra!

Kdo hodí nový český rekord?

Představujeme Extreme Casting Show…

Nahazování v naší zemi po několika letech vývoje konečně opět začíná pro většinu rybářů být první možností jak dopravit svá sestavy na lovné místo a je to jenom dobře…

Není to ani tak dlouho, kdy jsme se sešli s mým úzkým teamem při večeři a dlouho do noci debatovali o kaprech. Při té příležitosti Jirka Majer nadhodil téma nahazovacích závodů. Myšlenka se přeměnila v dlouhou debatu a ta v začátek realizace velkolepého projektu, který jsme nazvali příznačně – Nikl&Sonik Extreme Casting Show.

rekl-nahled.jpeg

Královská disciplína!

Určitě nejsledovanější součástí naší Casting Show bude soutěž v hodu do dálky. Pro tuto disciplínu jsme se rozhodli pro prut Gravity X, který je pro daleké nahazování jako stvořený. Prut bude doplněn navijákem Tournos 10000 a vlascem o průměru 0,26mm. Samozřejmostí bude šokový návazec a helikoptérová sestava s krátkým fluorocarbonovým návazcem bez háčku s boilies, což odpovídá sestavám běžně používaným pro lov v reálných podmínkách.

Už od prvních dní, kdy jsme mezi přátele začali šířit zprávu o pořádání těchto závodů se hlásili ti nejlepší, ve které jsme doufali. V konkurenci skvělých tuzemských rybářů, kteří mají nahazování skutečně v ruce doufáme v nový český rekord. Tato soutěž je samozřejmě otevřena pro kohokoliv! Sami jsme velmi zvědavi, jakých vzdáleností bude možno s touto sestavou dosahovat a kolik bude potřeba dohodit na celkové vítězství.

Jsme si téměř jisti, že padne nový český rekord. Otázkou zůstává, kdo ho hodí…?!

Aktuální seznam závodníků (bude průběžně aktualizovaný – hlásit se může každý).

zavodnici-2015-ii-nahled.jpeg

00089-velka-a-nahled

Další program akce…

Hod na přesnost

Každý rybář potřebuje přesně nahazovat a právě pro ověření si vlastních dovedností jsme připravili soutěž v hodu na přesnost. Pro závodníky budou připraveny dva terče. První ve vzdálenosti 40m a druhý ve vzdálenosti 70m. Každý z terčů bude mít rozměr 2×2m a pro jeho trefení budou k dispozici tři pokusy. Pro férovost této soutěže jsme se rozhodli pro zákaz klipování vlasce.

Na kratší z terčů budou mít závodníci k dispozici 3m dlouhé pruty Sonik SK3XTR osazené navijáky Tournos 8000 a vlascem 0,30mm.

Na terč vzdálený 70m budou závodníci vybaveni pruty Sonik SK4XTR v provedení 12ft, 3lb s 50mm naváděcím očkem a navijákem Tournos 8000, vlascem 0,30mm a šokovým vlascem zakončeným 90g olovem.

tournos-10000-big-pit-11-nahled

SONIK Tournos 10000

Kobrování na přesnost

Jako doplněk k nahazovacím disciplínám jsem se rozhodl zapojit i soutěž v hodu na cíl pomocí vnadící kobry. S touto soutěží se již mnoho z Vás mělo možnost setkat a i když se jedná o soutěž velmi zábavnou, rozhodně není jednoduché terč vzdálený 20m trefit.

K dispozici bude všem soutěžícím připravena karbonová kobra Carbon Sky Sword z dílny Carp´R´Us, painballové kuličky a 10 pokusů. Terč o rozměrech 1×1m bude ve výšce 3m.

Trojkombinace

Pro závodníky, kteří se rozhodnou soutěžit ve všech těchto disciplínách jsme navíc připravili Trojkombinaci. V této soutěži se budou sčítat jednotlivé výsledky a ten nejlepší nám odpoví na otázku, kdo byl nejuniverzálnějším závodníkem!

Vzhledem k termínu, který jsme zvolili na druhý dubnový týden lze očekávat nevyzpytatelnost aprílového počasí. Pro všechny účastníky i návštěvníky je v areálu připraven krytý prostor pro více než 250 lidí včetně restaurace a dalšího zázemí areálu Vigvam. Akce se tedy bude konat za KAŽDÝCH PODMÍNEK.

karel-nikl-logo-nahled
 

Pro vítěze jednotlivých disciplín jsou kromě respektu a uznání připraveny hodnotné ceny!

Hod do dálky

1. místo: 2× Sonik Gravity X 12´ 3,25lb

2. místo: přehoz na spacák Trakker

3. místo: vážící taška Trakker Sanctuary Sling

 

Hod na cíl na 40m – 2× Sonik SK3XTR 3m

Hod na cíl na 70m – 2× Sonik SK4XTR dle vlastního výběru

Kobrování na přesnost – Carbon Sky Sword

Trojkombinace – 2× Sonik Tournos 8000

00089-velka-panoramax-nahled

 Doprovodný program

Jako doprovodný program jsme pro návštěvníky připravili přehlídku vybraných bivaků, lehátek, křesel a dalšího vybavení značek Trakker a Aqua. Chybět samozřejmě nebudou ani stojany a další produkty společnosti Cygnet.

V rámci této akce bude možno zakoupit vystavené zboží s akční slevou 25%! Na produkty vybrané a objednané v rámci této předváděcí akce bude platit automatická sleva 10 – 15%!

V pátek, 10.4.2014 bude v areálu Vigvam uspořádán večírek pro všechny rybáře, kteří přijedou z daleka a budou chtít před akcí v blízkosti dějiště přenocovat v hotelu či v bivaku na určeném travnatém prostoru a užít si přátelskou rybářskou atmosféru. Pro účastníky bude připraven např. bowling a mnoho dalších doprovodných akcí tohoto areálu.

00089-velka-leos-nahled

Přesné podmínky, doplněná a rozšířená pravidla a spousta dalších informací budou průběžně zveřejňovány na webu www.nikl.cz a také na webech mediálních partnerů v průběhu měsíce března.

Těšíme se 11.4. v areálu Vigvam – Němčice u Kolína na shledanou!

Karel Nikl

pravidla-nahled

Pravidla!

 

V diskuzi je 243 příspěvků.

Zobrazit diskuzi k tomuto článku

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč