Rick Mommers - šupináči z Belgie!!! (9) - Rick Mommers

Téma Deník Ricka Mommerse, publikováno 18. 9. 2013, přečteno 2890x.

Rick Mommers a jeho deník, ve kterém popisuje svoje aktuální zážitky z lovu kaprů v Belgii, kterou si zvolil na nějaký čas za přechodné bydliště.

Quick and Dirtý

7.9.2013

Tak jsem po dovolené, ale nástup do práce je tak vehementně že bych potřeboval hned další. Chodím na dvojity šichty takže se ani moc nedostanu k vodě. První týden nemám na ryby ani chuť, nemůžu se zvyknout na tempo. Posléze ale se trochu ochladí, přichází jsem tam rybař a moje zvědavost to nedá a v půlnoci po práce objezdím čtyřlístku abych měl čerstvý info. Dva kluky mají po jednom rybě a starý veterán má dva. Ale všechny v poslední 20 minut než se musí zabalit. Naplánoval jsem se dvě večery v práce o hodinu kratší, to by mělo stačit abych měl pruty v vodě alespoň 30 minut než ta správná období začíná. Aby ryby viděli co a jak jsem dva krát před šichtou hodil kilo ananasu do vody, flek jsem se vybral v průplavu, kapry tady cestuju dost a je to dost úzký na to aby trefily do krmeni a dost daleko od ruchu z kempu.

foto-1-nahled

Druhy den ráno jsem krmil dost brzo, připravuju se do práce ale zjistím že mám ještě dobra půl hodina, vezmu kolo abych dělal okruh kolem všichni 4 „ lístků“. Hned u prvního mostu se všimnu velký plakát bublin, chvíle to zkoumám nebo to nejsou líní nebo cejní ale poté se v plní kráse objeví kapři ocas. Hodím 180 stupňové obrat, vytáhnu šoulačkovy nářadí, konzervu a podběrák. Když se po 2–3 minuty vrátím je kapr stále aktivní, jen se trochu posouval do průplavu. To se hodí, zdolat slušný kapr s 22/00 pod mostem by bylo oříšek.

foto-2-nahled

Připravuju pár metr vedle sestavu, měřím hloubku, dám tam 20 cm rezervu, nabíjím s kočičí konzervu a položím nástraha do bojové zóny. Kapr odhaduje tak na 8–9 kg, bublinky vychází v 2 řádkách tak 12 cm od sebe, to odpovídá. Položil jsem to asi 20 cm před nosem, během pár vteřin kapr nasál, takový škubnutí na splavek, dál ale nic. Poté pomalu pokračoval své pouť po patentek, splavek pohupuje lehce v směr bublinek. Typicky jev pro kapr který neví co mu čeká, proste to má v hubě, posmakuje a jí dál. Ne pro dlouho, zasekávám a hodně tvrdě zdolávám svoje první kapr na splavek z čtyřlístků. Podle očekávaní má tak 8 kg, silný a rychlý bojovník. Cely 5 minut lítá po hladině jak raketa, nepustím ho dole, i když pár krát jsem na hranice pro vlasec, dole je to sami tráva, to by s takovou rychlosti byl rychlý konec. Na konce to ale vzdává a já mužů vyfotit tento malý milník v svoje Belgickém kaprařinu.
Další den, proběhne skoro podle stejného scénáře, malý rozdíl je že kapří jsou dál od břehu, takže musím pod splávek pověsit koule, abych dohodil tam kde to bubla. I tak mám do čtvrt hodiny záběr, tento krát je reakce úplně jiná, koule už žádný kapr nevěří a po nasávání následuje okamžitý úprk, jen stačím lehce zvednout prut a už ječí brzda, samosek na splavek ?. Kapr je pár chlupu vetší, rychle ho pouštím zpět a jdu dál kolem revíru, abych našel další. To se sice podaří, ale už žádné záběr nedostanu, když berou na patentky tak koule není to pravé ořechoví.

foto-3-nahled

Po pár dni velký kapři aktivity kolem ranní hodinách zkusím jak zabere večerní krmeni. Druhy den vstávám brzo, nahodím bez jakékoliv další krmeni a usednu. Trvá to pul hodina, pěkný supík, potvrzuje že mu chutnalo. Bude víkend a tak se rozhodnu, že to lehce opakuju za dva dni. Takže dvakrát krmím kolem půlnoci po šichtě. Sobotu ráno těžce stávám, ale chci být v čas na místě. Tady je rybaře dost a nechci aby mu někdo sedl na místo. Takže v půl páté nahodím. V sedm se vrátím s pěkným naháčem na kontě. Moc pěkná ryby, je to už pár let že jsem chytil úplně kožené kapřík.

foto-4-nahled

Po vydatné snídaně se rozhodnu že zkusím jiný místo, je jednu mola pro invalidy, je tam trochu hlubší průplav. Minule týden tam chlapík chytil kapr v pravé poledne tak mám naděje že se tu přes den mohl něco provézt. Nakrmím jen s drobné kousky boilie, na vlas dám ořezanou kostku. Hodím to pár metr od břehu a povolím vlasce. Pokud tady kapří jezdí, nesmí potkat vlasec, to by byl rychlý konec. Po hodině dostanu záber ale prý prvním výpadu kapr padne. Radši nebudu psát co následovalo. Už bez velkých naděje nahodím znovu, sklopím lehátko a trochu se zkusím prospat. V pul jedné mám znovu jízda, tento krát vyhrávám já, není velký ale mám radost. Pomalu začínám to tady chápat a vím kde se co bude dít.

obrazek obrazek

Sobotu večer vynechám, krmím ale na další usek zhruba kilo killberry. Karlův osobní dar, neboli zbytek co nepoužil v Francie, je to nějaká zkušebna verze s jahůdkami, ty ale nemůžu najit tak jsem to zalil česnekem. Skoro všechny chytají tady na kořeni, nebudu dělat totéž ale trochu se nemůže škodit.
Neděle ráno jsem zase na místě. Stávání jde líp když mám tušení že by to mohl dopadnout. Jak to dopadlo, přesně tak jak by nemělo, ani píp. Voda byla mrtva. Kolem obědem jsem to zabalil a udělal jsi pěknou hromadu činu. Poté jsem se ale přece jen vrátil na místě a ulehnul, když přijde zaber tak to bude těsně před konce doba lovu v 22:00 h, takže čas na spánek. Zase chyba, v půl čtvrté ječí prut, zapomněl jsem zapnout hlásič. Ryba bere mnoho metru a je hodně divoký. Stále roluje a zamotává se do vlasce, doufám že ho nepořežu tak trochu uberu na tlaku. To má ale za následek že rychle nabírá trávy a tím zase hrozí vyříznutí, takže tlak zase postupně zvýším a pumpuju co se dá. Konec je ale dobry, statný lysec s velkým kormidlem. Super ryba, má ještě co nabírat po třeni ale je zdravá a hodně živa. Takže rychle fotečku a zpět.

foto-6-nahled

Další dni se trápím v práce, minimálně 3 dni se k vodě nedostanu, hrrrr.. právě když vím že by to bralo. Na čtvrtek ráno se ale dokážu ulévat na 6 hodin. Ve středu po práce krmím v půl jedné 2 kila koule. Ulehnu na 3 hodin do karavanu a poté vyrazím na „dobře připravenou akce“. Nahodím a ještě něco dohodím, jakmile bude světla tak se kvůli rackové nedá krmit takže musím být jisté že tam něco jé. Trvá slabá hodinka, než chytnu šupíka, je to super bojovná ryba, hodně vystresované a fotit se dá jen těžce. 

foto-7-nahled

Je pul šesté, stále spousta času, mám z toho dobrý pocit. Po hodině přilepí se druhu swinger k prutu ale žádný další pohyb, že bý.., tohle je typický pro ty lepší, zkušení ryby na stojaté vodě, našponovat a držet se. Zkusí se bavit háčku a ne prchat. Zaseknu a hned čitím že ten má pár kilo navíce. Opatrní zdolávám, kapr je klidný, trvá to tak deset minut ale mohutná matka roluje do sítě, YES, je moje. Bezva ryba, jedna z top 5 této vody. V okamžiku že ji zvednu před foťáčkem odjede druhy prut, sakra.. Rychle šupik do saku a vytahám nějakou lehce přes deset, přes přípravný foťák ji hodím zpět a opět se začínám věnovat dámu. Nestačila nabrat síly tak foceni proběhne bez problému, 3 snímky a 40 vteřin na video musí stačit, nemám chuť experimentovat s takovou kráskou. Plno radosti ji pustím.

foto-8-nahled

Začíná být už opravdu pěkné počasí, v další záběr už nevěřím, kapří půjdou rychle na horu do trav jakmile tady trochu svítí. Úplně nečekaný dostanu kolem jedenácti ještě jednu rybu, zase hezký sportovní šupik. Do jedné jsem v práce a hned dál do Czech. Další akce bude muset čekat, škoda víkend mohl být úživní, ale co, mám co jsem chtěl. Tohle můžu chvíle trávit, možná lepší než hned přebít dalšími zážitky.

foto-9-nahled

Na čtyřlístek se ale vrátím, tohle muže ještě přinést nějaký ovoce a je to hodně aktivní rybolov, což preferuju nad 70 hodin v bívaku přes celý víkend. Mám tu zhruba 2 hodin na rybu a nechytám díl než 3–5 h v kuse, a to jen když je akce. Je to naročné, chodim s Trakkerturkem hezkých pár kilometru, ale proto je tady i mín rýbařu. Teď asi začínají nabíhat, uvidíme jak bude plno a jak se to projeví na chovaní kapru. Preventivní jsem objednal slušnou dávku koule, kapři i já se mají na co tešit…

Zase příště, Rick

logo-sponzoru-nahled

denik-nahled

Kompletní deník…

V diskuzi je 5 příspěvků.

Zobrazit diskuzi k tomuto článku

Zprávy od vody (1 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč