Deník Ricka Mommerse (6) - Rick Mommers

Téma Deník Ricka Mommerse, publikováno 3. 6. 2013, přečteno 2910x.

Rick Mommers a jeho deník, ve kterém popisuje svoje aktuální zážitky z lovu kaprů v Belgii.

DÍL 6, Jak jednoduché

28.5.2013

Během cesty do Belgie jsem v duchu probral plán útoku pro další týden, tento krát budu mít jen 3 noci než přijde rodinná na návštěvu a budu hrát s panenkami. Předpověď není až tak dobry ale pondělí bude asi nejteplejší den za celý měsíc. Chtěl jsem začít na kanál ale bez před krmeni to moc smysl nemá. Rozhodnu se, že dám ještě jednu nebo dvě noci na Kreeku a pomalu začínám budovat flek na kanále. Což není žádná námaha, mám to z práce 15 m, nemusíme ani přeparkovat auto. Minule týden jsem dostal od jednoho starší fanatika celkem slušný info co mám čekat. Ryby se prý dají chytit dost ale vetší jsou vzácní, ale jsou. Uvidíme? Pondělí po práce rozhodím 2 kg levné Hi-Atrakty. Pokud to nebudu míchat s rybinou tak podle mého to musí stačit a tak jsem schopen vydržet s krmení pár týdnu.

Pondělí večer přijdu na rozlučku k Kreeku. Na moje oblíbení místo sedí chlapík ale je to jen na večer, neví ale jak vydrží a protože možná začíná pršet raději zvolím místo na prvním Kreeku kde pěkně fouká do rákosí. Na tuto místo jsem minule taky viděl pohyb od kapru tak mám vtom celkem důvěru. U rákos umístím pruty s oříškem, kousek na levou a dál od břehu dvě sestaví s Krillberry.

Jen tak jsem ukončil příprava na noc a už mám pipance na prut u rákos. Koukám na špičku která se ještě trochu houpe, pomalu vstávám abych to seknul jen tak pro jistotu když se prut ohne a kroutí na stojanu. Po záseku menší kapr proskáče rákos ale poté se nechá celkem hladce vytáhnout, rychle ho pustím zpět, má sotva 5 kg. Do hodiny se situace opakuje, s tím že hned od začátku je tah nekompromisní. Naštěstí odpadne rychle olovo a 50/00 monofil proklouzne přes mladý rákos celkem hladce. Kapr se úplně zbláznil, celkem urazí skrz rákosí takových 40 m a to v plní rychlostí, pár krát se do pul těla vynoří když je pod ni min vody. Je to pěkné podívané ale na druhy stranu se trochu bojím nebo tohle všechno vydrží, vlasec se postupně uvolňuje z rákosu ale stále je kapr nějaký 10 m napřed. Na konce zátoky už nezbývá rákos a kapr se dostane vlastní vinou na volné vody. Zvýším tlak a vlasec se rychle uvolní a mám přímý kontakt. Chvíle to vypadá že kapr snad odpadl. Naštěstí se jen obrátil k mně a tím zkrátil celkový průběh. Poslední 20 m plachtí úplně apaticky po hladině, ten sprint ji totálně vysílil už ani nehýbe ocasem.

Nastanou vzácné chvíle kdy mužů fotit v denní světle, i když srovná západně slunko, to se mně ale nepodaří aranžovat, na to není čas. Kapr je v dobré formě a má překvapivý čistou tlamu, zadní vpichy ani modřiny.

foto-1-nahled

Poté to akce už jsem víc než spokojení, dva ryby za večer je tady opravdu luxus. Jdu se v klidu lehnout a zkusím dospat deficit po jízdě. Krátce po půlnoci ale mám ukázková jízda. Tentokrát je boj podstatné tvrdší, kapr zůstane dlouhou pod druhým břehem a i pod vlastní břeh se mu do sítě moc nechce, nice méně i tentokrát vytěžím já a nastane další fotoreportáž. Tohle je opravdu výstavní kousek, absolutně čisti, nádherná stavba i barva. Do metra mu moc nechybí. Parádní double, co, vlastní s tím mrnouském hattrick.

foto-2-nahled

Je zajímavý že chytám hodně čisti ryby. Myslím že to má původ v strategie. Ostatní používají skoro do poslední všechny zavazející loďky, to znamená že všechno krmeni leží na hromádce. Já zásadně nahazuju, a i když házím partikly lopatou tak je to stále velký flek, takových 4×4m to vždy je. To sami s koule, teprve nedipuju po zimě neobaluju, chci aby všechny koule byly stejné. Jen kobruju a to do pásu, tak 20 m široký a pokud možná tak 5 do hloubky. Nepoužívám hodně krmení, max 200–300 gr koule na dvě pruty. K tomu myslím že mám výhodu, že Karlův koule Belgický kapr nezná, sladka rybina se tady nevede, všechny používají Mainline at to čista rybina nebo do koření. Doufám, že to bude tak i na dále. Mám celkem dost „následovatele“ tak moje místa většina volna nezůstanou a jeden chlapík se už obstaral týgřáky :(

---JÍZDA---

Tak další super šupík, tvrdý boj, čekal jsem ho možná ještě vetší než na konce je, ale velký ocas a špičková kondice trochu zkreslilo výsledek. To je paráda, mám to rozlousknuti. Tím se ale trochu ztrácí i to kouzlo z tajemní revíru, fakt čas jít dál. Tady se vrátím na podzim nebo možná občas přes léto abych byl v kontaktu s vodou. Honit kg nebudu, sice jsou tady ještě vetší ryby ale není potřeba se na baštit tak rychle.

foto-3-nahled

Středa. Tenhle týden jsem měl v plánu kanál. Bohužel počasí je fakt na prd. Zase je přes den jen 10C, dnes k tomu spadlo další 15 mm děste. Dám si pauzu. Příští týden odpočinu s rodinou, poté následují 10 denní usek v kterým mám v plánu zdolat pěkná ryba z kanálu a možná jednu bonusovou tady z parku u kempu. Čas ukáže, teď ale prozatím čus.

foto-4-nahled

 

logo-sponzoru-nahled

denik-nahled

Kompletní deník…

V diskuzi je 5 příspěvků.

Zobrazit diskuzi k tomuto článku

Zprávy od vody (4 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč