Deník Ricka Mommerse (5) - Rick Mommers

Téma Deník Ricka Mommerse, publikováno 24. 5. 2013, přečteno 3240x.

Rick Mommers a jeho deník, ve kterém popisuje svoje aktuální zážitky z lovu kaprů v Belgii.

DÍL 5, Perlíčky z Kreeku

21.5.2013

Je to tu, mám svoje Perla, úkol splněn, mužů jít v klidu dál a změnit troch styl jízdy. Skoro jsem začal doufat, že se to už nestane. Mám za sebou 7 noci. Počasí byl nepopsatelné, vrátil se podzim, teplota spadla na nějaký 11C přes den, občas když vykoukne slunko tak máme i 14 C, luxus! Denně prší, tak 70% času a to už 10 dni v kuse. Nice méně tento týden obsahoval několik perliček a jednu Perla. Ale nepřeskakujeme, hezky po krocích ať to zažijete semnou hezky po pořadí.

Pondělí – vrátím se na Kreek, včera večer jsem před krmil trochu v 1,30 v noci. To jsem přijel z CŘ, tato voda leží jen 1 km od dálnice tak jsem zjistil že Kreek je prázdny a prohodil jsem u rákos pár kuliček. Byl to velice rychlá akce protože lilo jako z konve a do minuty jsem byl durch. Ted´ je ale o chlup lepší počasí, déšť má přijď až večer tak mám čas vše v klidu postavit. Můžeme to shrnout velice krátce, teplota spadla, déšť přišel velkým stylu a ryba nikde.

Úterý – čtete pozorně co se dělo v pondělí – není co dodat. No vlastně jednu věc. Chtěl jsem zakrmit místo na víkend u “ztráceného Kreeka” který jsem našel minule týden. Bohužel někdo využil prodloužení víkend tak že se tam sedl a dokonce asi kotvil člunem. Skrz rákos je slušná cesta. Rozhodnu se nekrmit, já pátek nekončím tak brzo, že mužů mít jistotu že se tam sednu jako první. Stále ale platí plán útoků a tento Kreek bude u víkendu moje. Zajímavé tady jsou obrovsky mušle který vybagrovali, aby nezarostla úplně kanálku (1,5 km dlouhé) která spojuje oboje Kreeku.

foto-1-nahled

Perly z Kreeku…

Středa – změna místa ryba jista. Vybral jsem se místo na mělčině, zkusím jinou taktiku a chytám dva pruty přímo mezi lekníny. Výhoda je že sedím trochu v zavětří a že by mohl mít i kapr počít že je tady tepleji než jinde. V důsledku asi bylo všude stejné studeno a mokro, takže další nula. Čas na pauzu, dám si jednu noc v teplé karavanu.
Pátek, plni elánů vyrazím na “ztráceného Kreeka”. Je tam volno, což se nedivím protože primo leje. Tím se výrazně prodloužil akce stavení tábořiště. Chtěl jsem vyzkoušet svůj nový Trakkerturek ale to bych jen ždímal věcí. Tak jsem první postavil broličko a poté během přenášel zbytek. Ono to ani nebylo tak daleko ale hezky jsem se zapotil. Jako na potvoru v 8 večer přestalo pršet, srovná když jsem to vše dodělal. Alespoň jsem se užíval svoje chvíle venku s nahazování a krmení. Dokonce zbylo pár minut se kochat jak rudou perla padá za horizontem, taková škoda, svítí ani 10 minut a je fuč. Super na tato místo je že leží primo na hranice mezi NL a BE. Půlku bivaku v Belgii a dveře v NL. Zvláštní počít když se noci otočíte a hodíte ptáka přes hranice. Kaprům to ovšem bylo úplně fuk a spali na oboje strany.

foto-2-nahled

Sobotu ráno bylo kouzelná, slunko sice neprolezlo úplně ale dost na to aby trochu hýbalo rybou. Je tu dost dravců, stále něco lovilo, na krmení se ale nic neukázalo. Radost mně udělal ale jeden obyvatel až odpoledne. Chtěl jsem včas přehazovat pruty a trochu jsem změnil taktiku. Abych to vše hezky umístil jsem brodil co nejdál, když tak nahazuju třetí prut najednou vedle sebe slyším srkání. Kapr, kde je! Znehybněl jsem, čekám a za chvíle znovu, mlask , mlask. Je hned vedle, mně, tak 2 m úplně na kraj rákosí. Chvíle trvá než úplně prozradí svoje polohu a velikost. Je to kapří miminko, v CŘ je jích miliony ale tady jsou vzácný. Naposledy byl v tento revír kapr vysazen v roce 1952. Dokonce mu zachutnali koi pellety který jsem měl ještě v kapse. Po čtvrt hodině se říkám že to stačí, vrátím se pomalu pro 4-ti prut a tímto nutím tuto malou perličku se posunout dál, v klidu odplave, vůbec se nebojí, skoro jak domácí koiják.

foto-3-nahled

Noc byla zase jedna hrůza, nárazoví vítr odháněl co zbylo po relativní teply odpoledne. Poté přisel hoďku silného děste a ochlazeni. Teplota spadla na nějaký 3C. Mělký Kreek ztuhnul a ani rybka jsem už neviděl. Ještě že dnes mám domácí program, takhle musím to sbalit a nezůstanu tady 4 dni. Tohle mně nutí k odchodu a když to hodnotím tak nemá smysl se tady vrátit dokud teplota nebude k 20C. Tady budou kapří rejdit mezi stulíky a rákos, dokud kapr nevidíš tak ho nenajdeš. Je tu million zakoutí kde muže zalézt a holdovat na šnečí a larvy. Těším se na léto, tady se určité dá chytat na kůrku chleba.

foto-4-nahled

Neděle odpoledne je ale otázka kam, pro další Blank na první Kreek? Uvidíme? Jdu se tam podívat a zjistit co se děje. I když je víkend tak není tam tolik rybářů (relativně) jsou tu jen 4 bivaku, tj 16 prutu na 3 ha. Pátek jeden chlápek chytil 15-ku. Tak to je překvapeni. S trochu vyptávání zjistím že to byl ten sami hoch, co chytil i rybu před 14 dni. Už tenkrát jsem se říkal že umí, teď to potvrdil. Ostatní ale neměli ani záběr, to sami na Kreek vedle kde sedí asi 6 lidi. Protože se ale 15-ka chytilo na mělčině tak tam sedí všechny 4. V tom vidím určiti šance, vítr je sice severní ale na pár hodím prokouklo slunko a tak ani tak studení není, oproti vodě co má 10. Rozhodnu se tam večer vrátit, na pokusy na kanálu je ještě čas, prý takový počasí by to neměl smysl něco zkoumat.

- A mám rande –

Ozval se nějak Pavel z Carpfishingu, že je v Belgii a chce se pokečat. Není svět malej. Slovo dalo slovo, Pavel se stavěl, pokečal a zmrznul. Chudák se klepal jak ratlík, vůbec není zvyklý za jarní Belgické počasí a rozmazlený z teplé polabi musel uznat že to tady stoji za…
Nice méně mně hřálo srdce že se vůbec někdo ozval a i přijel se na mně kouknout a tak jsem na jeho doporučení ať něco chytnu něco chytnul. V 4 ráno, v největší slejváku zabral tato krasavička, na jednu malinkatou tygři oříšek a háček č 10, návazec max 10 cm dlouhé. Montáže jsem hodně zjemnil po 5 denního blanku, v tom možná bude cesta. Dávala mně co za to, skrz rákos a leknín, skrz ostatní vlasce a stromek na právo. Užil jsem se perné chvíle, za to ale bylo vetší radost když jsem spatřil hladký, tlustý břicho. Yes, Yes – lysec a jaké pěkné. Celkem ochotně už sklouzlá do sítě a šup na zem. Protože se mně rozsypalo stativ a stále lilo jsem kapři maminko na chvíle schoval do saku – klidně mně ukamenujete, jsem v poho a kapr taky.

foto-5-nahled

Jakmile je světlo spravím stativ a zdokumentuju svoje Perlu z Kreeku. Když tak listuju v svoje paměti tak asi ještě nikde jsem musel se tolik namáhat, abych se dočkal trofejáka jako tady. Mám z toho velký radost, ale specimen hunter z mně nebude, Na to mám moc rád akce.

foto-6-nahled

Je výjimečně sucho, dalo by se to v klidu zabalit a jít domu. Cíl je splněn a chtělo by se to vyspat pořádně. Krev ale leze, kam nemá a odpoledne krmím mezí rákos na druhou stranu mostu. Po vydatné deště se asi čerpá vodu a skrz most je slušný průtok. To by vtom byl čert, aby k tomu nečuchnul i kapr. Kde to tece tam to žije. Hned vedle hlavní proud krmím pár hrsti směs řepky, tygřáky a pšenice. Nechám to 2 hodky odpočinout, hlavně z důvodu výskytu silné přeháňky. Poté ale zjistím, že místo primo vaří. Trochu váhám jak na to, je tady tak 5×5m na zdolání, radši vezmu 3,5 lbs boilisák a položím to na místě. Vlasec jsem zatěžoval 2× po 50 cm menší olůvkem aby se ryby do toho nezapletly. Snad 20 krát se šnůru bublin prohání nad moje montáže, ani jednou to neškubne, ty prostě žerou jen řepku a zbytek nemusí. Vytáhnu prut a vrátím se pro šoulačkovej s 22/00 a splávek. Jako nástraha svolím měkkou kočičí žradílko. Položím na bublinu a už to jede, radši čekám, člověk neví nebo se kapr se zapletl do vlasce, sekám, tahám, kapr vystřeli a po pár metro k mně zaplachtí krásna šupinka na háčku. Some you win, some you loose.

Adrenalin to ale bylo pěkné. Za 30 minut se dám repeté, tím rozdílem že tento krát vytáhnu šupinu od cejnu, to už bolí mín. Další hodina později, zase repeté. Jasně seknutí za ocas ale delší dobu žádná šupina, jen vrtí do země, ochromí oblak bubínek, bahna i klacky vyryje, chudák malý (60–70cm) už musí být pěkné hluboko. Naštěstí po dvou minut odpadne. No, tady dnes radši skončíme. Je to ale zajímavý že za dvou hodin udělám skoro totéž až během týdne s kouláma. Ted to nechám. Zítra se opravdu dám pohov, vyspím se a další dni dopiluju techniku a zkusím se dát kapr z Kreeku na plavanou, to je pěkný cíl . Zvlášť velký asi nebude, ale o tom vetší bude můj radost že jsem prolomil i tento milník.

Tak příště…

Rick Mommers

logo-sponzoru-nahled

denik-nahled

Kompletní deník…

V diskuzi je 10 příspěvků.

Zobrazit diskuzi k tomuto článku

Zprávy od vody (4 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč