Plánovaná sklizeň - Deník Ricka Mommerse (10) - Rick Mommers

Téma Deník Ricka Mommerse, publikováno 8. 11. 2013, přečteno 2708x.

Rick Mommers a jeho deník, ve kterém popisuje svoje aktuální zážitky z lovu kaprů v Belgii, kterou si zvolil na nějaký čas za přechodné bydliště.

Plánovaná sklizeň, díl 10.

26.10.2013

Podzim je jedno z mála období kdy se kapři chování dá opravdu předpovídat, asi tak jako počasí. Připravil jsem se psychicky na intensivní kampaň. Mám před sebou 10 dni v Belgii, chci alespoň 7 dni ráno vstávat a odchytat krmní místa. Není to mnoho času ale, pokud kapří budou na místě tak určitě se něco povede. Taktika je jednoduché, večer po šichtě krmit – tak pul kilo až kila podle toho kde. Na větší otevřené plochý krmím více, v zákoutí kde kapr nemá tolik místa min. Ráno odchytat jen s minimální krmeni. Druhá část taktika je změna místa. Jakmile někde dosáhnu úspěch tak se tam nevrátím až za dva- tří dni. Minule měsíc ukázal že se tady skoro nedá úspěšné chytat dva dni po sobe na stejné místě.

foto-1-nahled

Začal jsem na místě, kde jsem chytil Big Bella, hned večer po příjezdu jsem nakobroval kilo Krill Berry na prohlubeň , asi tak 60 m od břehu, házel jsem to do šířky, pás zhruba 40×10 m. Cíl není nafutrovat ryby, ale zajistit aby hledali a byly dál od sebe. Druhý den ráno jsem celý natěšení. Jsem byl u vody opravdu brzo, skoro hodinu před povolenou dobu, nikde ale žádné hlídače, tak jsem naslintal PVA sáčky a nahodil okolo páté. Zhruba po hodině přišel první záběr a hodina poté ještě jednu, dvě statni supící oba jen lehce pod 15. Pěkné podle plánu. 

foto-2-nahled

Když jsem se v 9 vrátil jsem na cestu zpět nakrmil ještě jednu místo poblíž molo kde se od prvního října muže chytat. Minule týden tady chlapík chytil dvě menší ryby ale po teplé víkendu by v tomto mělký úseku mohl být víceré ryb. Prohodil jsem malou místo s zhruba půl kilo 16mm Devil Krill, ještě zalitý ostrým boosterem z Krill liquidu s chilli koření. Večer v dvanáct jsem krmní dávka opakoval. Ráno jsem dal budík o hodinu později, tuhle místo je hodně na ráně. I tak jsem byl ještě brzo, během 5 minut jsem měl za sebou kontrola. Na štěstí rozumní chlapík. Vysvětlil že se tady muže jen na místo 15 minut před povolení doba lovu, já jen Sorry, Sorry, příště kouknu líp na aktuální čas východ slunce. Ale nechal mně v klidu a dokonce nabádal abych tam nečekal jak trubka ale nahodil, viděl tudíž jak se u mola během 5 minut točil dvakrát pěkná ryba.

foto-3-nahled
Samotný lov bylo hodně rychleji. První záběr přišel, ještě když jsem připravil druhý prut. Krásný kulatý lysec, opravdová kráska. Do hodiny jsem dostal druhy, tento krát mladší pánská verze a dokonce mu teklo mlíčí. Poté bylo chvíle klid, ale v půl deváté jsem dostal ještě super vypadajícím šupíkový válec. Tohle se jen tak opakovat nebude, tři patnáctky za tři hodiny, sklízen jak má být.

obrazek obrazek

 

obrazek obrazek


Rozhodnul jsem se tohle místo ještě dát šance, i když jsem měl pochybnosti nebo se dá opakovat úspěch. Rozhodl jsem se tady dál krmit ale dva dni nechytat, zároveň jsem krmeni rozdělil do dvou oblasti, tlak a úspěch u moly mohli tuto místo zarazit. 

foto-6-nahled

Vedle toho jsem se vrátil na první místo činu. Po večerní krmení jsem ráno ale přišel k úplně mrtvého rybníka, absolutně bez známky života, dal jsem to dvě hodin ale podle předtucha jsem se vrátil s prázdnou. V práci s mně to nedalo a skonči jsem o hoďku dřív, nebylo to nic platné, ani večer se nic nehýbalo. Protože předpověď na zítra se nějak neliší jsem se naordinoval jednu ráno spánek. V krmeni jsem ale pokračoval.
Čtvrtý den jsem začal u moly. Tam jsem sice záběr nedostal ale na plošné krmení před sebe jsem vytáhnul v rychlém sledu tři šupíky mezi 11–13 kila. Poté bylo už moč světlo a záběry ustálí. Žádný velký ryby jsem ale neviděl.

obrazek obrazek


Další ráno jsem to chtěl opakovat, proti svoje předchozí poznání, že to nemá smysl. Patří mně to, s jednu poslední desinu se rozloučím s místem. Vítr se otočil, ochladilo se více. V tomto mělkým „lístku“ už asi nic nedovedu.
Je víkend. Po dlouhé páteční šichta se sobotu vyspím pořádně. Abych nelítal jak magor jsem a tam se vozíkem jsem se naordinoval relaxační pobýt u Kreeku, tam jsem vybral těžko dostupní místo, daleko od parkování.

foto-8-nahled
Nápad to byl náramní, dokonce jsem chytil v noci jednu rybu. Bohužel tak silně deformované že nemohla ani plavat, sice mělo dost nad 10 kilo ale radši jsem ji hned pustil, moc fotogenická nebyla. Chtěl jsem přes den vyzkoušet pár míst kolem padlých stromu a leknínový pole. Bohužel ale ptactvo mně nenechalo a po uloveni 3 ks jsem to vzdal. Nechtěl jsem prosedět celý den jen, abych čekal, než přijde noc, tak jsem se po lehké opalování sbalil a vrátil na kemp. Později večer jsem silně zakrmil na třetím lístku.
Neděle ráno jsem dost brzo na místě. O víkendu hrozí že se nikdo jiný sedne na tvoje místo. Během týdne je to v pohodě. Na celým čtyřlístků chytáme jen s 4 lidi, každý ví kde kdo krmi a chytá a respektuje to. Pokud chce změnit místo tak se zeptá kde a jak a voli se místo o kus dál. Ryby nejsou moc aktivní, teprve okolo devátý se ozve první skokan. O hodinu později skáčou po celým rybníku ale stále žádné záběr. Ten přichází až okolo jedenáctý, trochu menší šupík , okolo čtvrté se přidá krátký ale hodně tlustý šupík. Po zdlouhavé souboj sklouzne konečně do sítě, celkem pěkná neděle.

foto-10-nahled
Večer ještě prokrmím další místo, asi 100 m na pravou. Chci zkusit jiné místa ale stále mít prut na horké místo kde jsem chytil 90% ryb který mám z třetího lístku. Pondělí nechytám, ale ráno zase krmím, stejně jako večer. Úterý ráno jdu na posledi v tomto turnusu k vodě. Je opravdu podzim, hnusný počasí a musím se hodně mluvit do duše abych vylezl z karavanu a vydal si cestou do děste. Instalační rituál se trochu liší, první brolly, poté pruty.

foto-11-nahled

Dvakrát mně spadne PVA, než nahodím, tohle je fakt mazec, v půl sedmé je ale všechno na místě a múzu zalézt do spacáku se ohřát. V devět už mám myšlenky jinde, kapr žádné, práce volá, ale teď sbalit znamená další potopa. Trochu prosvítá a tak mám naděje, že brzo nastane sucha chvíle během ktery múzu v klidu balit. Ta chvíle přišlo vhod, jakmile ustane déšť mám záběr, slušný šupík. Je zajímavý že na třetím lístku jsem chytil jen jeden lysák a to v létě na chleba. Na jiné lístky chytnu podstatně víc lysců, a to ryby můžou volně proplouvat. 

foto-12-nahled

Sice nemám moc záběru ale každá ryba je teď pěkná, průměr posledních 12 ryb leží někde okolo 13 kg což je velký plus. Takhle se sklízí dobře. Celkem jsem zkrmil zhruba půl kilo na rybu, což pří této velikosti není moc. Možná bych mohl i více ale pří tak krátké vycházky nechci mít hodně krmeni na místě. Budu zase na 14 dni v ČR takže nastane pauza, poté zkusím ale v listopadu poslední zatah. Trochu upravím taktiku, jak se bude dařit, dám vědět v posledním letošním dílu.

Rick

logo-sponzoru-550-nahled

denik-161-nahled

Kompletní deník…

V diskuzi je 0 příspěvků.

Zobrazit diskuzi k tomuto článku

Zprávy od vody (4 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč