Deník Ricka Mommerse (1) - Rick Mommers

Téma Deník Ricka Mommerse, publikováno 15. 4. 2013, přečteno 3073x.

Rick Mommers a jeho deník, ve kterém se s sdílí o svoje zážitky z lovu kaprů v Belgii.

DÍL 1

Průzkum 3.4.2013

Od psaní úvodů uběhlo 14 dni, čekal jsem že se dostanu k vodě dříve ale prodloužena zima působilo i na západě. Pískovna kde poblíž bydlím bylo u břehu zamrzly. Zároveň celý proces dostat povolenku trvalo týden. Na tuto vodu platí ekologické ochranu, což znamená že bude od 16.4 do 1.6 zavřená.

foto-1-nahled

Tak jí vynechám do léta, když budu mít čas ráno i večer na pár hodin a bude zkoušet lapnout kapry za pochodem. Celkem jsou tu 4 plochy, všechny jen dostupní pěšky nebo na kole, to by mělo redukovat rybářské tlak, i když celá Belgická špička tady před dvěma letmá proběhla a ukázalo že tu žije pár hezkých kousku. Už se těším až budou ležet u hladině a nasávat kůrky chleba :)

Jakmile bylo jasný, že blízko bydliště nezačínám jsem se rozhodnul věnovat dva dni na průzkum okolí. V oblasti 10×15 km jsem našel množství pískoven a starý slepý ramen. Bohužel většina je mala a zároveň i na soukromí pozemky, další potíž je že pro každá voda je potřeba samostatná místní povolenka a dvě pískoven jsou obhospodaření jako soukromák. Na konec jsem vyselektoval jednu velkou pískovna kde je mizérni přístup, zatím je to nerevír a nemám žádné info ohledně výskytu kaprů. Budu tady v létě bloudit a hledat kapří aktivitu na hladině, pokud možné něco odchytat. Jakmile objevím nějaký zajímavý kapr tak se na podzim chvíle pokusím. Fotku vám dlužím, hustě sněžilo a na těch pár snímek není nic vidět co se podoba vodu.
Další zajímavá voda je dlouhé „vaart“. Je jich v Belgii spousta, jsou to kanálky menší rozsahu, v minulosti to jsou odvodňovací toky, rozšířeni pro lodní dopravu v menší velikosti. Tento Vaart ústí do obrovské kanál Gent-Terneuzen, pro lodi do 100.000 tun výtlaku. Tímto se stává velice zajímavý, má intimní atmosféra, sém tam rákosový kraje a stále se měnící šířka. Bohužel a bohu dík jsou všechny zajímavý místa zakázané pro automobilové dopravy. Takže to bude makačka s Traktůrkem, který jsem hned objednával. Nemyslím, že má smysl tady začít, pokud kapr nemá alespoň základní aktivitu tak ho těžko najdu v 5 km Vaartu. Moc jích nebude a kdykoliv můžou zmizet do kanálu. Období kdy voda bude mít mezi 12–16 stupně bude ideální, možná se tady i shluknou větší kousky z kanálu před třeni. Vaart bude teplejší a možná vyvolá tah kaprů do ní, poté by to mohlo být velice zajímavý. Uvidíme?

foto-2-nahled

Stále ale jsem neměl vodu kde má smysl začit vybudovat trochu „znalosti“ a tak mít šance na brzké jarní ulovek. Brouzdal jsem po internetu a hledál dobřé přistupni měnší vody do 5 –10ha kde bych mohl stravit pár noci před tím než se probouzi Vaart. Nakonec jsem našel 7 km od bydlište 3 „Kreek“-y. To jsou odřiznuti ramena v delty Scheldy, ted kilometry daleko o řeky. Mají hloubka mezi 1–2 metry, jsou obklopen husty rakosem a na dno je spousta zbytek vodni trávy. Povolenka pro všechny tři má jednu malou mistní organizace, dokonče velmí moderní protože povoluje lov na 4 pruty, což pro zimní lov je vítaní a praktičky.

foto-3-nahled

Minule 2 noci jsem pro seděl na středni Kreek. První bylo – 3 C, silný východni vitr a tudíž uplně zbytečný :) Druha noc už bylo trochu líp, ryby aktivita jsem neviděl ale k ranu mně probudil obrovský cejn, dobrych 65 cm a pár kilo. Na fotku jsem rezignoval protože jsem nechtěl zbytečné namočit sít a podložku, veřim že jích jěste bude hodně. Co je potentiál vody nevim, vypada že v létě tady je dost lidi ale nechám si to na zimní obdobi než se někdo objeví. Pár noci během sezoný tady prubnu, jen abych dostal info kde potom hledát jakmile voda zase chladne pod 10C. 

foto-4-nahled

Járo volá, první kvítky dají nadeje na lepší žitřky!

Rick Mommers

 

logo-dolu-nahled

denik-nahled

V diskuzi je 10 příspěvků.

Zobrazit diskuzi k tomuto článku

Zprávy od vody (4 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč