Deník Ricka Mommerse (0) - Rick Mommers

Téma Deník Ricka Mommerse, publikováno 12. 4. 2013, přečteno 3102x.

Rick Mommers a jeho deník, ve kterém se s námi podělí o svoje zážitky z lovu kaprů v Belgii.

Jak jsme vás již informovali, Rick Mommers vyrazil dlouhodobě za prací do Belgie a bylo by rozhodně obrovským hříchem, vyrazit tímto směrem a nevzít si sebou kaprařskou výbavu. Ocitá se tak na místech blízko své domoviny, bez jazykové bariéry a hlavně na místě, kde má obrovské množství příležitostí rybařit. Vzhledem k tomu, že rodinu bude mít přes 1000 km daleko, je víc než pravděpodobné, že času na ryby bude mít opravdu dost.

Rick se rozhodl podělit se s námi o své zážitky prostřednictvím blogu nebo chcete-li deníku, který bude pravidelně aktualizovat. Tým Carpfishing.cz Rickovi drží palce, aby se mu dařilo v zemi, která kaprařinou opravdu žije a kde panují zcela jiné podmínky k lovu. A zároveň se těšíme na to, že se díky němu z tohoto prostředí dozvíme něco víc právě o místních podmínkách pro lov kaprů. Jakým způsobem se zde zarybňuje, jaká je obsádka, jaký je rybářský tlak, jaké používají kapraři z Belgie triky, aby přelstili místní mohykány na porochytávaných vodách atd.

Závěrem našeho úvodu bychom rádi informovali ty z vás, kteří Ricka neznáte, že se jedná o chlapíka, který je původem Holanďan, který mnoho let žil a pracoval v České republice. Díky tomu se naučil velmi dobře česky a tak jeho články ponecháme tak, jak je napsal, bez další editace. Věříme, že to přidá na autentičnosti a všem se jeho deník bude líbit.

DÍL 0, Úvod
15.3.2013

V tom to seriálu chci vám přiblížit různý revíry, způsob lovu a celkový pohled na kaprařinu v západní Evropy. Pracovní jsem se ocitl v Gentu v Belgie v celkem centrální pozice s spousta zajímavých vod v okoli. Tady vyrostly vzory kaprařinu jako Alijn Danau a Luc de Baets. Teším se jak postupně projdu různorodý skladbu vod. Chci začít na vodu co mám přimo u bydleni, stara parková soustava piskoven v vzoru čtyřlístku o lozlože 22 ha. Plave v tom pár hezkých starých lýsců tak do 16–18 kg, tak doufám že alespoň jednu přelstím, nebude to tak jednoduché, jsou pod trvalý tlak od všech velkých jmen v Belgické kaprařinu. O trochu později se chci věnovat gigantického kanál přímo před fabriku, nenašel jsem žádné použitelné informace, jen na netu pár úlovky ve velikosti 5–8 kg. Ale je to obrovská plocha, budu moct krmit kdy se mně za chce tak se snad prokoukne a pár svoje poklady ukáže.

foto-1-nahled

Jakmile budu mít trochu více času tak se chci začít věnovat severní Francie která leží zhruba hodinu jízdy na jih. Mám vytipované dvě soustav jezer, mokřadu s říčkou a pár kanálu. Vše celkem komorního charakteru, žádný velký plochy a vše pro lov na blízko a na mnoho různých míst. I tady nevím, co mám čekat, žádné úlovky jsem nenašel a taky ještě nevím, na jakých revíru se vůbec smí nahodit.

foto-2-nahled

Celý rok chci hlavně dostat záběry a užívat se poprvé za 15 let zase plnohodnotní kaprarské nasazeni. Pokud se tady objeví kapr nad 20 kg tak to bude třešničku na dortu. Nevyhledám ji, chci jen najit pár koutky zapomenutého ráje a tam prožit pár hezkých chvil, každá slušnější ryba bude bonus.

Vedle toho hledáni se chci po delší dobu zase provrtat do moderních technik a vyzkoušet co se v posledních letech vynalézalo. Nejsem zastánce velkých experimentu, ale je jasné, že úplně po staru se asi vysnění úlovky nedočkám. Tento oblast Belgie a Francie je pod obrovským kaprarským tlaku a bude to chtít trochu inovace.

foto3-nahled

Proto jsem oslovil několik firem, který povazuju za inovativní a kvalitní. S jejím materiálem se pokusím pohrát a čas ukáže, jak dobrý já umím využit její kvality. Jsem sám zvědav, jak to celý dopadne. Budu zkoušet dát po každou vycházku zprávičku do deníku kde hodnotím svolené taktiky a její reálni výsledky. Tím se sám trochu nutím do toho dát co nejvíce abý to nedopadl tak že jen prosedím pár ranních hodím před práci :) Doufám že tuto formu váš nadchne.

Těším se Rick

 

logo-dolu-nahled

V diskuzi je 10 příspěvků.

Zobrazit diskuzi k tomuto článku

Zprávy od vody (4 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč