Darrell Peck a jeho rekordní obr - Redakce

Téma Ostatní články, publikováno 25. 11. 2017, přečteno 3143x.

Darrell Peck to letos dokázal! 11. května 2017, přesně na úplněk, ulovil svého největšího kapra s váhou 33.6kg na jedné státní vodě v Holandsku!

2-nahled

Příběh

„Ano, tady ho máte, můj vůbec největší kapr, v celé své kráse se 74lb – uloven na první výročí narozenin mé matky od její smrti. Někdy si říkám, jestli opravdu existují síly, které nemůžeme ovlivnit. A vše, co můžete udělat, je jen s díky kývnout směrem k obloze. V předvečer ulovení jsem tuhle rybu zahlédl z lodi. Bylo načase zde položit montáž! Rychle jsem umístil prut se dvěma vyváženými tygřími ořechy na háčku Wide GAPE velikosti X4 přesně tam, kde jsem byl schopen rozpoznat siluetu ryby. S olovem 8oz Gripper8 jsem našel jediné čisté místo. K montáži jsem přihodil jen hrstku tygřích ořechů a rozdrceného boilie Activ-8 a pak jsem se vrátil 200m zpátky do tábora. Té noci svítil nad obzorem velmi jasný úplněk a já byl plný naděje. V 5 hodin ráno zazvonil budík, na vařiči se vařila první ranní káva a čistý ranní vzduch naplňoval moje plíce. Zatímco jsem popíjel svou kávu, na vodní hladině zhoustla mlha. Bylo to krásné, ale cítil jsem se velmi vyčerpán. Měl jsem za sebou 19 nocí strávených na této vodě bez přestávky. Proto jsem po chvíli upadl zpět do hlubokého spánku, a další věc, kterou si vzpomínám, byly dvě krátké pípnutí signalizátoru, který se změnily v plynulou jízdu. Může to znít bláznivě, ale v tu chvíli jsem to už věděl. Nebyl čas na brodící kalhoty, běžel jsem do vody, abych vyvinul na rybu maximální tlak a zároveň navigoval svůj člun na vodu. Potkali jsme se uprostřed jezera a zde jsme svedli hlavní souboj. Bylo to nervy drásající. Nakonec, přeci jen jsem měl na prutu největšího kapra během své 20 ti leté závislosti!“

  5-nahled

Ryba

Při pohledu na tohoto masivního lysce z 33,6 kg (74lb) můžeme jen žasnout. Tmavá, silná ryba s malou hlavou má nejen působivý vzhled, a navíc vypadá, že ještě nebyla ulovena! Darrell naznačil, že s respektem k místním rybářům neuvede místo ulovení. Nicméně alespoň okrajově dodal, že se jedná o kapra z veřejné vody v Holandsku. Tím by mohlo jít o nový rekord, kdy Angličan zlomil dosavadní nizozemský rekord 32,5 kg. Tento držel šupináč z lokality známé jako Nieuwkoopse Plassen, kterého ulovil Ronny Kivit. Objevují se však informace, že s největší pravděpodobností byly uloveny už dvě různé, ještě větší ryby, ale žádná z nich nebyla hlášena. Dokonce i lysec, kterého ulovil Darrell, byl zřejmě už chycen se stejnou hmotností, avšak jeho ulovení nebylo nikde nahlášeno.

  7-nahled

Proč právě úplněk?

Mezi lovci velkých kaprů není žádným tajemstvím, že existuje souvislost mezi ulovením obrovského kapra a fází Měsíce. Někteří plánují úmyslně své výpravy za velkými kapry tak, aby byli u vody těsně před a po úplňku. V tomto okruhu lovců je to jakýsi fenomén a měřítko pro úlovek velké ryby. Něco pravdy na tom zřejmě bude, protože se objevuje stále více úlovků velkých kaprů v souvislosti s fází Měsíce v úplňku.

3-nahled

Darrell Peck

Darrell Peck je jedním z mála profesionálních rybářů v Evropě. To znamená, že ve skutečnosti se živí jako rybář a zástupce společností Korda, Trakker a Mainline. A není to určitě náhoda. V průběhu let si vybudoval svými úspěchy u vody respekt jako jeden z nejlepších a nejúspěšnějších kaprařů své vlasti. Mnoho ze známých velkých kaprů Anglie jdou na účet tohoto 35 letého lovce. Mimo jiné také již nežijící  Twotone lysec z jezera Conningbrook. V posledních letech rozšířil Darrell své výpravy také na pevninu, kde např. v Belgii, Francii a Německu, jste si mohli všimnout jeho nepřehlédnutelných výsledků.

  4-nahled

Na závěr nám nezbývá než Darrellovi pogratulovat k tomuto impozantnímu úlovku a doufat ve více takových příspěvků, které jsou pro ostatní velice inspirující.

Pro CF volně přeložil

Honza Kořenek

V diskuzi je 0 příspěvků.

Zobrazit diskuzi k tomuto článku

Zprávy od vody (2 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč