Carp show Moravia 2012 - Marek Kvaltín

Téma Reportáže, publikováno 2. 3. 2012, přečteno 4025x.

S malým zpožděním přinášíme tuto reportáž z jedné z prvních výstavně přednáškových akcí roku 2012. Bohužel jsme jí dříve zveřejnit nemohli, protože se nám celkově zpozdilo spuštění celého webu.

Je tady začátek roku a s ním samozřejmě začínají kaprařské akce na kterých Carpfishing nemohl chybět. Dne 14. 1. 2012 se konaly rovnou akce dvě. Jedna se odehrávala v dálných Čechách a to přímo v hlavním městě Praha s názvem Kapří Pohoda. Ta měla letos bohatý a našlapaný program obsazený známými kapacitami z oboru a zřejmě největší perlou byl náš spolupracovník Jake-Langley Hobbs, ale o tom až na jiném místě a podrobném reportu.

Druhá akce, kde jsme byly přítomni, byla Carp show Moravia konaná jakožto již téměř každoročně na jižní Moravě v Břeclavi. Konal se tady už šestý ročník tohoto rybářského veletrhu. Dojmy, se kterými jdete na tuto akci, jsou vždy takové rozmanité, plné očekávání, i toho všeho co se bude dít, na co se můžete těšit, zda vás může ještě něco překvapit. Také jste zvědaví, jak jsou na tom všichni vaši kolegové po první části zimy a jak se budou chovat na společném setkání :-). Mít v jeden den pohromadě téměř všechny české, ale i slovenské známé kapraře je opravdu ojedinělou událostí. Musím říct, že celý den se nesl ve velmi přátelské atmosféře na všech místech kulturního domu v Břeclavi a byla zde cítit opravdu dobrá nálada a taková ta pravá společná kaprařská atmosféra. To už, ale předbíhám událostem. Ranní klasické fronty u vchodu a pozdravy se spoustou lidí, první opadnutí kaprařské „trémy“ a člověk potkává opravdu nejen známé lidi z firem, různé testery, ale i ostatní kamarády kapraře, které neviděl třeba léta, tak jako já. Díky tomu, že existují tyto akce! Je toho tolik co si lze říct, ale čas je vymezen i pro jiné události, v mém případě pracovní a proto nejdříve s kolegy spěcháme na první přednášku. Karel Nikl měl velmi pěkně připravenou přednášku o taktikách vnadění a věřím tomu, že určitě spousta kaprařů toto ocení, aby se zamysleli nad svým způsobem vnadění a třeba i díky těmto radám dosáhli lepších výsledků na svých výpravách. Pak se rozběhl kolotoč přednášek naplno a následovaly další v podání Lukáše Krásy a jeho zážitcích nejen z rakouských vod, Míry Kratěny a jeho představení dalšího dílu filmu, Tomáše Blažka a jeho super úlovky, Dalibora Hašpicy a povídání o kaprařině. Na řadu přišlo i představení produktů PVA Easy fishing a vyprávění s Michalem Kučerou. Poté se ke slovu dostali výherci loňského maratonu v Tovačově a konec završili pořadatelé ČMKS se svými projekty. Přednáškový sál byl po většinu přednášek zaplněn, což je důkazem, že je mezi lovci kaprů neustále o čem povídat a také, že kapraře společné sny a myšlenky baví naplňovat a sdílet. Nebylo v časových možnostech být na všech místech najednou, a proto se neustále pendlovalo mezi výstavním sálem a sálem s přednáškami. To bylo samozřejmě proloženo spoustou zastávek a debatami s kamarády kapraři. V prostoru vedle hlavního baru a posezení se rozprostíraly nově firmy, respektive jedna velká, aby měly dostatek místa a nejinak tomu bylo i v malém sále, kde byli ostatní vystavovatelé. Potkat jste zde mohli opravdu téměř celou českou kaprařskou špičku a zastavit se na kus řeči, eventuálně probrat zážitky z minulých sezon. Každým rokem přibývají nějaké novinky na našem trhu a nejinak je tomu i letos a proto nás zaujaly např. různé návnady, udice, bundy, boty, navijáky, ale i pestrá paleta dalších pomůcek pro lov kaprů.  Dále také nové značky s vlastním boilies, výrobci olov, bižuterie Avid carp, nové čluny Starbaits a mnohé jiné.

Dovolme si tedy krátké zhodnocení. Do Břeclavi přijelo, jak už je tradicí, na šest stovek zapálených rybářů nejen z České republiky. Kromě bohaté prodejní nabídky je tradičně hlavním lákadlem pro návštěvníky také promítání filmů, zajímavé diskuze s lovci kaprů, což se naplnilo. Veletrh navíc letos zpestřil svými kreslenými vtipy o rybářích lanžhotský kreslíř Milan Kocmánek.

Co více psát o takové hezké zimní kaprařské akci? Jednoduše nic, kdo nezažil, nepochopí a může jej to mrzet. Chtěl bych všem poděkovat za akci, která se nesla ve velmi přátelském duchu. Ještě teď jí mám v živé paměti. Opravdu jeden z nejpříjemnějších dnů začátku roku :-). Škoda zbytečných dalších slov, pro větší přehled co se kde dělo mrkněte na fotografie připojené k tomuto reportu.

105-nahled

Návštěvníci procházejí prezentace výrobců

112-nahled

Plný sál, zajímavé přednášky

1010-nahled

Karel Nikl

1011-nahled

Taktiky vnadění

1020-nahled

Firma Sportcatp

1021-nahled

Detail prezentace Sportcarp

1030-nahled

Lukáš Krása při přednášce

1040-nahled

Lukáš osobně předvádí novinky

1050-nahled

Michal Kučera – MIKBAITS

1051-nahled

Vždy usměvavý „Koloušek“

1060-nahled

AVID Carp – novinka na našem trhu

1070-nahled

Ani STICKY Baits není na českém trhu dlouho

1075-nahled

Kluci z Carp-B se na rozdíl od jejich obalů nečervenali

1080-nahled

Ivan Fabian si prý Bond Girl představoval trochu jinak

1085-nahled

4THIRDS – specialisté na PVA

1090-nahled

Kluci z DH Baits jsou vždy vesele naladění

1095-nahled

Tomáš Blažek a Imperial Baits

1100-nahled

Starbaits má velmi bohatou nabídku

1105-nahled

Ani lodě v Břeclavi nechyběly

1120-nahled

O co méně na pultě, o to více „střeliva“ za zády

1130-nahled

Mladí talentovaní kapraři někdy vymění pozici návštěvníka za vystavovatele

Za carpfishing.cz Marek Kvaltín

V diskuzi je 0 příspěvků.

Zobrazit diskuzi k tomuto článku

Zprávy od vody (1 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč