Buďte připraveni na podzim! - Redakce

Téma Ostatní články, publikováno 26. 9. 2017, přečteno 3084x.

Pomalu, ale jistě, dorazilo období, které je pro nás kapraře, hned po jaru asi nejplodnější z celého roku. Pakliže sedíte na dobrém místě, záběry mohou přijít prakticky v jakoukoliv denní dobu, a navíc jich může být neuvěřitelné množství. Zde je pár podzimních tipů od týmu Korda.

  1. 8-nahled1. Dejte jim boilies

S příchodem podzimu začíná doba velkého krmení a než se nadějeme, je tu zima. Kapři mají biologické hodiny, a jakmile začnou teploty pomalu klesat, začínají ve velkém hodovat, aby se připravili na chladnější měsíce. Boilies je spolehlivé a oblíbené po celý rok, ale na podzim se jeho kvality projeví na plno. Pomalu míjí vhodná doba pro ořechy a partikly, ale i když je ryby stále ještě hojně baští, nemohou z nich již získat živiny, které potřebují – na rozdíl od boilies. Vysokému obsah proteinů a nutričním hodnotám boilies nemůže konkurovat žádné jiné krmení, což se samozřejmě projeví i na vašich výsledcích – proto byste měli svá místa zakrmovat vysoce kvalitním krmením.

1-nahled

  1. 2. Nebojte se zakrmovat ve větší míře

Jak už bylo řečeno, kapři se v této roční době krmí ve zvýšené míře, aby se připravili na zimu. Mějte toto na paměti – když budete rybám předhazovat velké množství krmení, určitě se vám povede dobře. Teploty budou klesat postupně a s ochlazující se vodou naopak poroste chuť kaprů. Během léta bývají kapři často letargičtí a krmí se jen neochotně, což při těch vysokých teplotách není žádným překvapením. S chladnějšími denními teplotami jejich chuť roste a z toho my, jako rybáři, můžeme profitovat. Samozřejmě není nutné jít s množstvím krmení do extrémů, ale určitě je vhodná doba zauvažovat o zvětšování množství používaného krmiva. Když mají kapři hlad, tak jim prostě potravu poskytněte.

  2-nahled

  1. 3. Miřte do hlubších vod

V této roční době hraje velkou roli v chování kaprů počasí, nemá tedy na něj vliv jen způsob krmení ale také jejich pohyb. O slovo se tady přihlásí hlubší voda. Pryč jsou ty dny, kdy se kapři slunili v mělkých vodách, postupně začnou preferovat hlubší oblasti, kde se drží hodně přirozených zdrojů potravy. Kapři jsou experty na své životní prostředí a přesně vědí, kde mají hledat potravu.

  3-nahled

  1. 4. Dostaňte maximum z doby, kdy můžete chytat

Během léta můžeme velkou část dne považovat za nepoužitelnou, pokud tedy zrovna nechytáme na hladině nebo jen kapry nepozorujeme. Extrémně vysoké denní teploty nejsou zrovna to, co by kapry povzbuzovalo ke krmení, ale na podzim je to jiné. Jakmile teploty klesají, zvyšují se den po dni šance na záběr v kterékoliv denní době. Budete-li se snažit mít montáže ve vodě po co nejdelší dobu, jen tím navýšíte své šance, že něco chytíte.

4-nahled

  1. 5. Zůstaňte dlouho vzhůru

I v této roční době mají kapři tendenci ukazovat se, když padne tma. Pokud si chcete udržet náskok před rybami, ale i před ostatními rybáři na vaší vodě, je zapotřebí obětovat tomu trochu víc úsilí. Už to bylo řečeno snad milionkrát, že správná lokalita je to nejzásadnější a neexistuje snad lepší způsob, jak si ověřit, že jste na správném místě než vidět fyzické známky přítomnosti kaprů místo toho, abyste se jen spolehli na to, co vám někdo řekl.

  5-nahled

  1. 6. Využívejte přirozenou potravu jako svou zbraň

Když se začne hojné množství přirozené potravy zmenšovat, kapři jej začnou shánět, jak jen to jde – než bude pozdě. Nalezení těchto spižíren s přirozenou potravou a chytání v jejich blízkosti může být v době, kdy podzim přechází v zimu, klíčem k úspěchu. Oblasti travin, které v této době odumírají, jsou skvělým místem, kde začít, protože se tu drží nejrůznější dobroty. Pokud kapři sídlí zde, nástraha umístěná v této oblasti nebo jejím okolí může často být příliš lákavá na to, aby jí kapři odolali. Nechte kapry, aby vám ukázali, kde se krmí, a pak jim tam prostě hoďte něco o trochu zajímavějšího, jako třeba pár kousků boilies – úspěch nebude daleko.

  6-nahled

  1. 7. Sledujte počasí

Během několika následujících měsíců bude docházet k výrazným změnám počasí a to znamená, že začíná to správné „kapří“ počasí. S podzimem přichází hodně deště, oblačnosti, větru a nízký tlak – perfektní podmínky pro rybaření. Toto bouřlivé počasí ryby vždycky po létě nakopne, a i když to pro vás možná není to nejpohodlnější počasí pro sezení na břehu, nemůžete si pro chytání přát víc. Existuje spousta spolehlivých aplikací, webů a dalších médií týkající se počasí, které jsou stále aktualizované, což se pro toto období hodí. Snažte se váš výlet k vodě naplánovat na nejlepší povětrnostní podmínky – hrají důležitou roli v chování kaprů a určitě se potom budou mít chuť krmit.

7-nahled

V diskuzi je 0 příspěvků.

Zobrazit diskuzi k tomuto článku

Zprávy od vody (14 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč