B-Richi Flexible Duo Brolly System - David Fořt

Téma Ostatní články, publikováno 11. 7. 2012, přečteno 5014x.

Na začátku letošní sezóny jsme vás informovali o sérii produktů  německé společnosti B-Richi, které jsme dostali na testování. Dnes si blíže představíme první z nich – Flexible Duo Brolly.

„Brolíčka“ jsou v dnešní hektické době velmi oblíbenou součástí kaprařské výbavy. Jejich nízká hmotnost, skladnost, variabilita a především možnost rychlého postavení a složení z nich činí dobrého parťáka na krátkodobé výpravy. Řada rybářů v nich dnes tráví i výpravy delší. Jejich kvalita se každým rokem zvyšuje a i já jsem jedním z těch, kteří si už kaprařinu bez něj nedovedou představit.

img-0824-nahled

B-Richi vsadili u tohoto produktu především na možnost výměny předních panelů, které jsou dodávány jako součást základního vybavení. Pokud vás obtěžují komáři nebo jiný dotěrný hmyz, připnete k deštníkové konstrukci velký prodyšný přední panel s moskytiérou a máte vyhráno.

dsc-1148-nahled

Pokud hlásí deštivé počasí, můžete panel vyměnit za druhý, jehož součástí jsou dvojitá okna, ve kterých máte na výběr z moskyto síťoviny nebo průhledné fólie. Ta je zajištěna suchým zipem a pokud prší opravdu dlouho a vy chcete mít v noci klid, můžete si přes ní stejným způsobem ještě přetáhnout zatemňovací rolo.

dsc-1165-nahled

Materiál 6 oz BR 10000 Nylon, ze kterého je brolly vyrobeno slibuje vodní sloupec minimálně 10000 mm. Já jsem v něm přečkal několik bouří se silným větrem i vytrvalým deštěm a bylo to úplně bez problému. Jako každý jednoplášťový výrobek se samozřejmě i tento začne po nějaké době zevnitř rosit, ale u B-Richi Flexible Duo Brolly to můžete vyřešit zakoupením přehozu, který firma nabízí.

img-0875-nahled

Malým nedostatkem je z mého pohledu absence zavrtávacích závitů na vzpěrných tyčích, které jsem byl zvyklý u brolly zavrtat do země. Dnes je však nemají ani výrobky jiných renomovaných firem a je pravda, že při řádném vypnutí celého stanu to funkci brolly nijak neomezuje a deštníková konstrukce se ani nehne. Výrobce pro ní udává vysoce kvalitní materiál, kterým je hliníková slitina 6063 T6 se silikonem a magnéziem s extrémně vysokým bodem zlomu min. 30000 P/in. Vzpěrné tyče jsou dodávány jako u většiny těchto výrobků čtyři 2 x Heavy Stormstick 20" a 2× Heavy Stormstick 48" s velmi kvalitními nastavovacími šrouby.

img-0873-nahled

Co se mi opravdu líbí jsou masivní zipy, kterými disponují oba výměnné panely i rám brolíčka. V minulosti jsem s nimi míval problém, lámaly se, špatně zapínaly, zadrhávaly se. Zde je práce s nimi opravdu příjemná a kloužou naprosto bezproblémově.

img-0888-nahled

Sympatická je také brašnička na kolíky, kterých je v ní více, než budete potřebovat a do které je můžete vždy pohodlně uložit, takže nevypadávají a nemusíte je nikde dohledávat. Okolo brolly jsou všude dvojité ocelové osy pro zajištění kolíky na nerovném terénu, v přední části jsou dokonce trojité. Samozřejmostí jsou i upínací gumy okolo celého brolíčka pro ještě pevnější zajištění. Všechny švy jsou dvojitě a trojitě prošité, lepené a ještě navíc přelepené těsnící páskou. Po několika měsících používání zatím drží.

img-0890-nahled

Součástí výrobku je i výjimatelná podlážka s připevněním na suché zipy. V její přední části je logo, které vám ukazuje, jakým způsobem ji máte zabudovat. Přepravní taška s ramenním řemenem je polstrovaná a dostatečně velká i pro někoho jako jsem já. Tradičně mám po rozbalení podbných výrobků jako jsou čluny, bivaky atd. problém je znovu dostat do původního balení. Vždy mi něco přebývá. Zde jsem spokojen a i při mé neschopnosti věci řádně složit je do tašky pohodlně dostanu.

img-0885-nahled

Vnitřek působí velmi prostorně a přišel mi oproti jiným brolíčkům o něco větší. Nedalo mi to a obrátil jsem se přímo na výrobce. Můj pocit se ukázal jako správný a celkový půdorys výrobku odpovídá bivakové verzi 1 1/2 man. Nejedná se tedy o klasickou verzi pro jednoho, ale je zde ještě „půlčlovíček“ navíc. V praxi to vypadá asi tak, že se do brolly vejdou poměrně pohodlně dvě lehátka a zůstane vám i malá ulička mezi nimi. Rozhodně ho nechci nikomu doporučovat na dlouhé výpravy ve dvou, ale v případě nouze, či potřeby by se to nějaký ten den dalo zvládnout. Pro jednoho rybáře je zde opravdu místa, až až a není nutné zde mít lehátko postavené podélně, ale můžete si ho dát v klidu na výšku jako v bivaku a stále kolem sebe máte hodně prostoru. Doba postavení je jako u každého brolly velmi rychlá a neměla by vám zabrat více, než 4–5 minut.

img-0882-nahled

Závěrečný verdikt je tedy takový, že B-Richi Flexible Duo Brolly nedisponuje jako „Duo“ výrobek pouze dvěma výměnnými předními panely, ale za určité situace v něm mohou přespat i dva rybáři. To může být užitečné na hůře dostupných místech, kam se musíte dopravovat lodí a kde není následně možné postavit dva bivaky. Ušetří vám to samozřejmě i hodně místa ve vaší výbavě. Po několika měsících používání zatím nejeví žádné známky opotřebení i po tom, co si prošlo několika slušnými bouřemi. Po dokoupení přehozu máte k dispozici kvalitní bivak, se kterým se nemusíte bát vyrazit na výpravu ani v zimě.

dsc-1161-nahled

Parametry :

Velikost Brolly: šířka 265cm x hloubka 250cm x výška 135cm
Váha s příslušenstvím: 10,5 kg
Transportní rozměr: 180cm x 20cm
prodejní cena 6.399,00 Kč

 

V diskuzi je 0 příspěvků.

Zobrazit diskuzi k tomuto článku

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč