ADACS Carp 2012 - Maďarsko - David Fořt

Téma Ostatní články, publikováno 13. 4. 2012, přečteno 3815x.

Ve dnech od 31.3.2011 do 7.4.2012 se konal mezinárodní závod v lou kaprů na krasné vodě ADACS v Maďarsku. Soutěžili týmy ze 4 zemí.počítali se kapři pouze nad 5 kilogramů. Jedná se o krásnou vodu,která je okupována převážně místníma borcem s krmítkama a pro kapraře je tam vyhrazeno pár sektorů. V případě závodu jsou uzavřeny 3 hráze ze čtyř pro 19 startujících teamu. Na startu se nás tedy sešlo 19.

ADACS CARP 2012 MAĎARSKO

001-nahled


Ve dnech od 31.3.2012 do 7.4.2012 se konal IV. mezinárodní závod lovu kaprů na ADACSI v Maďarsku. Letos se bohužel neúčastnili Poláci, kteří na poslední chvíli odřekli, asi ze strachu. Počítali se kapři pouze nad 5 kilogramů, takže strategii bylo třeba trošku vyladit. Cesta z Ostravy nám zabrala 6 hodin, kdy jsme se vyhnuli přejezdu přes Harmaniec a mydlili to po dálnicích. Ze sjezdu to bylo necelých 6 kilometrů k vodě. Hned po příjezdu jsme strnuli při pohledu na přehradu, ve které chybělo oproti loňsku čtvrtina vody a k tomu nás přivítala pěkná vichřice.

obrazek obrazek

004-nahled

Zapsali jsme příjezd na listinu jako team č. 11 a od 15.hod začalo losování, které jsme nechali čistě v kompetenci našeho nováčka Mirka. Ten přistoupil k osudí jedenáctý a v prvním kole vytáhl č. 11, tedy pořadí, ve kterém budeme losovat sektor. Zjistili jsme z mapy, že letos zvolili opačné číslovaní a naše loňské místo smrti má číslo 11. A co se asi nestalo, když Míra přistoupil k osudí??? Prohrábnul dva míčky a vytáhl ten s číslem 11. Znamená to, že máme úplně stejné místo jako loni. Utěšujeme se, že se nemůže opakovat situace z minulého závodu, kde u nás byla největší hloubka a ryby odtáhly na mělčinu. Nezbývalo než se přesunout na místa. Vybalujeme a v tom se po hrázi řítí karavan, který se nám zdál nějak povědomý z loňského roku. V tom zastavuje vedle nás a zjišťujeme, že to jsou naši slovenští bratia (loňští sousedé CARPFANATIC), kteří dopadli ještě hůře a nechytli ani šupinu. Tolik radosti, že se vidíme na stejném místě v sektoru smrti po roce si ani nedovede představit ..:)

obrazek obrazek

007-nahled 

obrazek obrazek

Startovní listina:

Hungary 1: KEN CARP G&G TEAM
Hungary 2: KING-BAITS TEAM
Hungary 3: BOXI TEAM
Hungary 5: RETRO TEAM
Czech republic 1: CT TORA 2
Czech republic 2: CT KORUM CARP
Czech republic 3: CT EXTREME CARPING
Czech republic 4: CT ZAPAR
Slovakia 1: CT HORTER
Slovakia 2: CT GARANTBAITS
Slovakia 3: CT MK BAITS
Slovakia 4: CT MAINLINE SLOVAKIA
Slovakia 5: CT CARPFANATIC
Slovakia 6: CT X-CARP POHOD
Slovakia 7: CT QANTICA
Slovakia 8: CT SEMA HŠ
Slovakia 9: CT LK-Servis
Slovakia 10 CT MEDVEĎ
Slovakia 11 CT LEVO

Závody začínají až v neděli ráno, do té doby nesmí nikdo na vodu. Mě osobně se tenhle start zamlouvá více, než možnost den před závody zakrmit, protože tenhle rozjezd umožňuje více přemýšlet při zahájení, zda vyjet na vodu, nahodit, co zvolit pro chycení první ryby atd.
My znalí místa z loňského roku zalíváme kafe a po chvíli nahazujeme pruty. Všude kolem už to brčí sem a tam, hledají hrany, stromy a bůh ví co. Když už mají všichni kolem vyvezeno Martin vyráží na vodu bez echolotu, protože u nás je to vana jako od RAVAKU. Tyčovky dává na loňské místo, které je tvrdší než okolí na hloubku 1,8m a jednu blíže ke břehu na 1,3m.
Když se vrátil, tak potvrdil, že se u nás v sektoru nic nezměnilo a říkáme si, aby přišla aspoň nějaká ryba. A ona přišla… 
Zachutnala ji kombinace dumbell Krill a demonovy koule.

obrazek obrazek


Kruci, říkáme si, že by letos to bylo jinak? Bohužel zjišťujeme, že první rybu už nemáme, ale před 20 minutami ji vytáhli naproti na mělčině. Rozkoukáváme se kolem sebe a zjišťujeme, že jsme v obležení teamů, kteří loni skončili na bedně, tedy: MK BAITS, CT HORTER a MAINLINE SK, takže
s respektem je sledujeme a jsme zvědaví, jak jim to půjde. Převážíme pruty,mícháme tajné zbraně,
které jsme zvolili od firem SUCCESSFUL BAITS, NIKL a STARBAITS založených na letošním hitu a to KRILLU.

012-nahled


Návazce jsme zvolili naše odzkoušené a jedny z nejspolehlivějších co používáme.

Háčky centurion, rychle potápivá šňůrka Kryston 25lb, žádné blbinky kolem.

013-nahled

Ještě jsme si nestačili užít prvního kapra a už kohout znova kokrhá (Martinovo nastavení na hlásičích Prologic). Opět krásný zdravý kapr, tentokrát šupík. V okolních týmech začíná být rušno , zatím jsou bez ryby.

obrazek obrazek

Po dvou dnech jsme tedy na druhém místě, což je jak z pohádky na tomhle fleku.
V noci se ochladilo a teplota spadla na –7. Ráno jsme klepali kosu ve spacácích, které mají být do –25, tak nevím kde soudruzi udělali chybu. Naštěstí jsme měli naše topení, které už nás vytáhlo z kaše i na Koblově, kde jsme klepali ráno –5. Bohužel jsme přišli na dva dny o záběry a ryby se začaly tahat na druhé straně. Naštěstí vylezlo sluníčko a teplota se přes den pohybovala přes 24 stupňů a zbyl čas i na relax…

obrazek obrazek

Po krásné opalovačce a klidné hladině se počasí začalo kabonit a přišla pěkná vichřice, která pročeřila vodu a byla šance, že na naši stranu přižene více ryb z druhé strany, kde už měli nachytáno na vedoucích místech přes 80 kilo ryb. Dočkali jsme se a na Krill Bp samostatnou kuličku vytahuju krasavce.

018-nahled

obrazek obrazek

Ve předu se držel team MEDVED na fleku č. 1, kde to byla těžká dřina a musel vše vynášet v holinách, položit do stromu a zpátky. Krok držel team ZAPAR i kluci z TORA 2 a vedle nich chytající KORUM KARP. Kapři se pohybovali v průměru kolem 8kg ,ale povedly se i nad 16kg. CT LEVO A LK SERVIS.

obrazek obrazek

Po bouřce a vichřici, se začalo dařit i u našich sousedů CARPFANATIC od kterých jsme odkoukali
metodu krmení výškovým způsobem s maximálním okysličením tyčového prostoru s minimálním rozptylem selektivní nástrahy během proměnlivého časového horizontu v průběhu 1440minut.“ A zařazujeme ji do našeho repertoáru..:) Rozjeli se i Mainline a Mk Baits.

Tato metoda sklidila úspěch a hned brzy ráno jsme měli venku dalšího šupíka, který nás probudil z nočního spánku…

023-nahled

Po našem kapříkovi přestaly kokrhat naše pípáky a navíc se rozjely i sousední týmy Mainline a Mk Baits.

obrazek obrazek

026-nahled

Pohybovali jsme se… no jak jinak než na jedenáctém místě a začaly nám šlapat okolní teamy na paty.

Muselo se jednat. Protože když chytají kolem Vás a vy nic tak je něco špatně. Máme před sebou poslední noc a Martin než šel spát ještě převezl pruty a před chytacím místem rozkrmil lajnu s boiliesem a troškou partiklu. Vyplatilo se a ryby najely. V půl jedné přišel první kapr a za hodinku druhý.

027-nahled

Tito krasavci nás katapultovali na celkové desáté místo a v sektoru smrti jsme obsadili místo třetí. Ráno hodinku před koncem závodu jsme měli ještě krásné 3 záběry současně, ale byli z toho jen dva nebodovaní kapři. Posledního kapra přes 10kg si vytáhli kluci s Mk Baits těsně před ukončením závodu, jak říkali “čerešnička“.

Celkové pořadí teda dopadlo pro Českou výpravu skvěle, všechny teamy v první desítce.


 

029-nahled

1 místo team ZAPAR, sektor 4, krmení garantbaits

030-nahled

2. místo KORUM KARP, sektor 7, krmení Chytil

031-nahled

4. Místo TORA 2, krmení Bestbaits

0322-nahled

10. místo EXTREME CARPING, sektor 11 s krmením Succesfful Baits, Starbaits a Nikl

Konečné pořadí týmů:
1. CT ZAPAR 24 ks 189,72kg
2. CT KORUM CARP 19 ks 142,89kg
3. CT MEDVED 24 ks 141,08kg
4. CT TORA2 15 ks 118,71kg
5. CT LEVO 9 ks 101,04kg
6. CT LK-SERVIS 12 ks 95,7kg
7. CT GARANTBAITS 12 ks 86,01kg
8. KING-BAITS TEAM 8 ks 76,67kg
9. CT CARPFANATIC 8 ks 64,37kg
10. CT EXTREME CARPING 6 ks 38,61kg
11. CT HORTER 4 ks 34,67kg
12. CT MAINLINE SLOVAKIA 4 ks 30,89kg
13. CT X-CARP 4 ks 27,22kg
14. CT MK BAITS 3 ks 26,09kg
15. RETROCARP TEAM 3 ks 25,85kg
16. CT SEMA HS 1 ks 8,02kg
17. KEEN CARP G&G TEAM 1 ks 7,55kg
18. CT QANTICA 1 ks 6,35kg
19. BOXI CARP TEAM 0 ks 0kg

Takže na závěr pár postřehů za náš team Extreme carping ve složení ROSŤA, MARTIN a MIREK.
V porovnání s loňským ročníkem se ulovilo více ryb a ryba nešla jen na mělčině. Sektory, které se umístily na prních místech byly velmi vysoko i loni, uvidíme jak to bude příští rok, zda se horká místa potvrdí i do třetice. Organizačně to kluci zvládli dobře co se týče zázemí s teplou sprchou a wc kolem přehrady. Při vážení by se určitě hodila trojnožka nebo opěrná tyč. Zpravodajství pro veřejnost, kdy aktualizace byly pouze na maďarských stránkách majitele vody, považuji v dnešní době za nedostatečné. Každý ze závodních teamů ma domácí podporu a ta chce vědět co se děje. Příkladem by mohly být Top zavody jako Tovačov, Štít, Green-hell a nebo i menší typu Koblov nebo Best Baits Cup.
Každopádně se potvrdilo, že to jsou nádherné závody a když se vychytají malé organizační mouchy,
budou patřit mezi HIT zahajovací sezony.

Zdarec Rosťa a Martin, za team EXTREMECARPING

033-nahled

 

Kontakty a odkazy spojene s ADACSEM:

Organizátoři závodu:
www.carpfanatic.sk

majitel vody:
www.adacsihorgaszto.hu

 

S pozdravem

Wator Rostislav

V diskuzi je 0 příspěvků.

Zobrazit diskuzi k tomuto článku

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč