Instruktážní článek

« Nejnovější Novější Strana 1 z 3 (31) Starší Nejstarší »

Až na dno!

Až na dno!

8. 7. 2019 Radek Holub Instruktážní článek diskuze: 0

Uplynulou sezónu jsem se k vodě nedostával příliš často a vždy to byly pouze popracovní výpady na jednu, maximálně dvě noci. Při každém odjezdu od řeky na místa putovalo řádné množství kuliček, a nejen to ve mně evokovalo myšlenky a představy, jak se kapři na ničím nerušeném místě krmí. Lysec perfektních tvarů, jenž svým pupíkem rozráží jemné sedimenty na říčním dně, zatím co se může v klidu krmit, nikde žádný napnutý vlasec, jehož dotek pod vodou zapůsobí jako rána elektrickým proudem? To nezní vůbec špatně, co říkáte?

Číst celý článek

HÁČIK – najdôležitejšia časť montáže! – III.

HÁČIK – najdôležitejšia časť montáže! – III.

1. 6. 2019 Miloš Švihorík Instruktážní článek diskuze: 0

3.část – Centurion 2000 ATS

Ubehol ďalší mesiac a ja sedím znovu za klávesnicou počítača a prehrabávam sa v otázkach a ohlasoch, ktoré mi od vás prišli na predchádzajúce články. Naozaj mi prosím odpustite, ale na všetky sa odpovedať nedá a ako tak na to pozerám, urobím to zasa tak jednoducho a systematicky ako predošlé dva diely. V oboch som sa vám snažil priblížiť problematiku naviazania viacerých možností háčikov rôznych tvarov a v neposlednom rade niečo z tej aspoň podľa mňa veľmi dôležitej rybárskej etiky.

Číst celý článek

HÁČIK – najdôležitejšia časť montáže! - II.

HÁČIK – najdôležitejšia časť montáže! - II.

10. 5. 2019 Miloš Švihorík Instruktážní článek diskuze: 0

2.část – Longshank Nailer ATS

Zdravím vás priatelia. Som rád, že sa vám takýto mini seriál o háčikoch páči. Presvedčujú ma o tom reakcie viacerých z vás. Chodia mi ďalšie a ďalšie otázky, poznatky a fotografie vašich montáží, či to máte správne a podobne. Samozrejme ma to veľmi teší a aj v tomto diely sa pozrieme podrobne na ďalší model háčika od anglického výrobcu Carp ´R´ Us a to môj najobľúbenejší  – Longshank Nailer ATS.

1-nahled

Číst celý článek

Návazec Gardner Slip D-Rig

Návazec Gardner Slip D-Rig

30. 6. 2018 Hobby-G Instruktážní článek diskuze: 0

Návazec Slip D-Rig má na svědomí tisíce kaprů ve Velké Británii a také po celé Evropě. Jeho původním autorem je známý Martin Clarke a v následujícím fotočlánku spol. Hobby-G si ukážeme, jak tento návazec sestavit.

Číst celý článek

Když u vody nechceš ztrácet čas...

Když u vody nechceš ztrácet čas...

14. 8. 2017 Martin Jandík Instruktážní článek diskuze: 0

Téměř každý den přemýšlím nad tím, jak udělat krátký lov co nejúspěšnější. Moje pracovní povinnosti mi stále nedovolují trávit u vody tolik času, kolik bych si přál. Začínám se s tím pomalu smiřovat a brát to jako životní styl. Pořád tedy zastávám názor, že k chycení těch největších ryb je zapotřebí mnohem více času. Ideálně v řádech dní a ne hodin. I tak si troufám říci, že za těch několik let, co k vodě jezdím jen na pár hodin, jsem přišel na několik triků, které mi dopomohli ke krásným rybám. 

Číst celý článek

Na lovu kapra… aneb když se rybaření a fotky vzájemně doplňují

Na lovu kapra… aneb když se rybaření a fotky vzájemně doplňují

18. 7. 2017 Frank Pizon Instruktážní článek diskuze: 0

Rybáři většinou chtějí sladit rybaření a fotografie. Tento článek nabízí několik technik, které osobně používám k pořízení snímků ryb. Cílem je nenechat si má tajemství pořizování zvířecích snímků pro sebe. Takto postupuji při fotografování kaprů, abych zachoval jejich přirozenost.

Číst celý článek

Chod Rig z dílny Jakuba Fabiana

Chod Rig z dílny Jakuba Fabiana

11. 7. 2017 Jakub "Jacommo" Fabian Instruktážní článek diskuze: 0

Chod Rig je v našich končinách čím dál tím populárnější. Důvod je prostý – chod rig dovede být velice efektivní a například při lovu na silně zabahněných, nebo zatravněných vodách, jsou jeho vlastnosti neocenitelné. Zde naleznete podrobný návod na uvázání koncové části chod rigu od Jakuba Fabiana, který může pomoci jak začínajícím, tak zkušenějším kaprařům.

Číst celý článek

Umělé nástrahy a jejich použití

Umělé nástrahy a jejich použití

19. 6. 2017 Frank Warwick Instruktážní článek diskuze: 0

Myslím, že plastové nástrahy používám asi třetinu svého rybářského života, věřím, že budete souhlasit, že je to docela dlouho. Zjistil jsem, že jsou efektivní a snadno se používají, takže proč ne. Někteří puritáni možná používání imitací nástrah zavrhují, ale to není můj problém ani starost. Já je prostě používám, protože s nimi mám skvělé výsledky.

Číst celý článek

Správná strategie krmení = cesta k úspěchu

Správná strategie krmení = cesta k úspěchu

28. 5. 2017 Jirka "Scopex" Majer Instruktážní článek diskuze: 1

Loňská sezona pro mne bylo po rybářské stránce opravdu hodně úspěšná. Podařilo se mi ulovit více jak 100 kaprů s váhou přes 10kg ze svazových revírů ČR, z toho 15 ryb se váhově pohybovalo mezi 15–19,80kg. Podařilo se mi na čtyřech různých revírech ulovit čtyři různé kapry s váhou přes 20kg a jeden dokonce s váhou přes 25kg. Byla to prostě sezóna jako z pohádky!

Číst celý článek

Lov s jedním prutem

Lov s jedním prutem

17. 5. 2017 Martin Bowler Instruktážní článek diskuze: 0

Arzenál prutů úhledně srovnaných na stojanu, to je scenérie, které uvidíte prakticky na každém kaprařském stanovišti po celé Evropě. Dva jsou pravidlem, většina rybářů však preferuje tři nebo ještě lépe, když se tam vmáčkne i čtvrtý. Já nejsem výjimkou, a tak s sebou také nosím pořádnou baterii prutů, zejména když mám přibalený markerovací a spombový prut. A pak si stejně jako všichni ostatní kladu otázku: když do vody dostanu co více vlasců, zdvojnásobím, ztrojnásobím, zečtyřnásobím tak svoje šance? 

Číst celý článek

Souboj s velkými jezery

Souboj s velkými jezery

8. 5. 2017 Andy Chambers Instruktážní článek diskuze: 0

Myslím, že už bylo načase, abych napsal taky něco o oněch obrovských jezerech, na kterých tak rád chytám -  něco o chytání a o taktice vhodné na těchto náročných vodách. Náhoda tomu chtěla, že jsem tento článek začal psát právě den před tím, než jsem měl vyrazit chytat na největší z těchto jezer – ohromné Foret d’Orient, které se nachází ve francouzské provincii Champagne. Je to jezero, na kterém jsem poměrně úspěšný, už nějakých deset let. Teď tento článek píši z bivaku na místě, odkud mohu přehlédnout celé jezero – nemohl jsem si vybrat lepší prostředí, které by mi poskytovalo inspiraci a pohánělo šedou kůru mozkovou k činnosti tak, abych článku učinil za dost. Panuje tu monotónní klid, teplo a slunečno – ne zrovna ideální podmínky pro rybaření, ale naprosto perfektní podmínky pro psaní, takže pokračujte ve čtení a já doufám, že se mi podaří vás inspirovat k tomu, abyste těmto gigantickým jezerům dali také šanci.

Číst celý článek

« Nejnovější Novější Strana 1 z 3 (31) Starší Nejstarší »

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč