Ostatní články

« Nejnovější Novější Strana 1 z 20 (204) Starší Nejstarší »

Mezi dvěma světy - Top 10 (Radek Pěnkava)

Mezi dvěma světy - Top 10 (Radek Pěnkava)

24. 7. 2017 Redakce Ostatní články diskuze: 4

Radek Pěnkava

Pokračujeme s další kolekcí fotografií a tentokrát zapátral ve svém archivu Radek Pěnkava. Radkovy fotky patří již nějaký ten pátek k tomu nejlepšímu, co lze na kaprařské scéně v České a Slovenské republice nalézt. Posuďte sami… Nutno podotknout, že fotografie nejsou nikterak upravované nebo ořezané! Krásná práce…

Číst celý článek

100 dní na "slovenskom Deri" 3.díl - Jeseň

100 dní na "slovenskom Deri" 3.díl - Jeseň

24. 7. 2017 Matúš Bučko Ostatní články diskuze: 0

Aj keď to tak nevyzerá, leto sa pomaly končí. Počasie je stále krásne, slnečné, teploty sa šplhajú k 30tke a leto nie a nie odísť. Nie že by som nemal rád toto ročné obdobie, no z hľadiska lovu kaprov nie je leto to pravé orechové, i keď sa mi aj v tomto období podarilo chytiť niekoľko krásnych rýb. Verím však, že to pravé kaprové obdobie ešte len príde práve teraz v jeseni.

Číst celý článek

Mezi dvěma světy - Top 10

Mezi dvěma světy - Top 10

13. 7. 2017 Redakce Ostatní články diskuze: 3

Luděk Štangl

Mezi dvěma světy – mezi vodou a souší – pruty nebo fotoaparát. Pokud přehlédnete naši kaprařskou scénu, nelze si nevšimnout několika rybářů, kteří si stejně jako s pruty, rozumí i s fotoaparátem. Často vznikají nezapomenutelné kompozice, které v nás jednou dokáží probudit okamžité nutkání vyrazit k vodě, jindy zase probudí pocity absolutního zoufalství, pakliže se k vodě vydat nemůžeme. Dobré fotografie totiž dokáží zachytit samotnou podstatu rybaření, drobné detaily, které vnímá každý – někdo více, někdo pouze periferně, ale pořád tam jsou. Od této části, budete mít možnost vždy shlédnout 10 fotografií od vybraného autora. Nepůjde zdaleka jen o české a slovenské lovce, ale podíváme se také do zahraničí. Top 10, nemusí znamenat jen nejhezčí, pro každého autora, může mít daná fotka i jiný význam a onen pomyslný žebříček se samozřejmě s přibývajícím časem mění. V prvním díle nám představí své fotografie Luděk Štangl.

Číst celý článek

Tajemství jedné řeky

Tajemství jedné řeky

13. 7. 2017 Lukáš Krása Ostatní články diskuze: 0

Celou zimu jsem plánoval, na které místo na Dunaji zase vyrazím. Jaro o sobě začalo dávat vědět a můj čas přicházel. Přemotával jsem si nové vlasce, doplňoval háčky, kterých není v mém kufříku nikdy dost a přemýšlel o rybách v Dunaji. V tom mi zavolal kamarád Pítrs, jestli nechci přijet za ním na Labe. Kapři jsou prý aktivní.

Číst celý článek

Všemohoucí zig-rig

Všemohoucí zig-rig

9. 6. 2017 Redakce Ostatní články diskuze: 0

Buď ho milujete, nebo nenávidíte, ale bez pochyb může představovat zničující taktiku během celého roku. Malý kousek pěny visící ve vodě může někdo zpochybňovat, ale v situaci, kdy je těžké získat záběr ze dna, pak o jeho efektivitě nemůže být pochyb. Nahození osamoceného kousku černé pěny bez nějaké příchutě chce zajisté trochu odvahy, ale pokud se trochu víc zahloubáte nad možnostmi, jak vylepšit atraktivitu vašeho zig-rigu, nejenom že získáte více záběrů, ale získáte také více sebevědomí.

Číst celý článek

100 dní na "slovenskom Deri" 2.díl - Leto

100 dní na "slovenskom Deri" 2.díl - Leto

22. 5. 2017 Matúš Bučko Ostatní články diskuze: 0

Je za mnou 40 dní strávených na jazere. Jar sa definitívne skončila a nezadržateľne sa s pribúdajúcimi teplotami blíži leto. Začína sa pre mňa najťažšie obdobie roka z hľadiska lovu kaprov na Šírave. Tropické dni, keď sa nepohne ani lístok, kvitnúca voda zatiahnutá zelenou riasou, množstvo plavidiel a kúpajúcich sa, to je letný kolorit Zemplínskej šíravy. Sú dni kedy doslova o kapra ani len nezavadíte, byť týždeň bez záberu nie je nič nezvyčajné, a ten kto tvrdí, že sa tu dá vždy zachytať, tak jednoducho klame. No sú situácie, keď po dlhodobejšom pôste zrazu prídu hody. Z ničoho nič, akoby mávnutím čarovného prútika kapry začnú byť aktívni a vy môžete zažiť nádhernú rybačku počas horúcich letných dní. Niekoľko takýchto momentov som zažil aj ja na vlastnej koži.
 

Číst celý článek

100 dní na "slovenskom Deri" 1.díl - Jar

100 dní na "slovenskom Deri" 1.díl - Jar

20. 4. 2017 Matúš Bučko Ostatní články diskuze: 0

Zemplínska Šírava sa začína ukazovať ako voda skvelých parametrov. Dlhodobá starostlivosť a rozumné hospodárenie začína prinášať ovocie. Možno si ešte pamätáte na môj prvý  úvodný článok „Zemplínska Šírava – Slovenský DER“, v ktorom som túto vodu prirovnal k slávnemu francúzskemu jazeru Lac du Der. Je mi samozrejme jasné, že sa toto naše slovenské more nedá priamo porovnávať s touto európskou mekou kaprariny, ale zasa nevidím dôvod, prečo by sme tu nemohli mať také naše pekné, dobre zarybnené, slovenské Lac Du Der.

Číst celý článek

Guppy – překvapení na břehu Mosely

Guppy – překvapení na břehu Mosely

14. 4. 2017 Max Nollert Ostatní články diskuze: 0

Za slunných dnů jsem jezdil každou středu v létě na kole do přístavu předtím, než jsem se vydal zpět do práce. 10–15 minut jsem si dopřával odpočinku, když v tom jsem zahlédl hejno pěkných ryb, které stálo pod hladinou mezi jachtami. Občas se pohybovaly kousek dopředu nebo dozadu, schovaly se pod lekníny, nebo na chvíli zmizely v rákosí. 

Číst celý článek

Kterak řeka vydala svůj poklad

Kterak řeka vydala svůj poklad

3. 4. 2017 Lukáš Zahrádka Ostatní články diskuze: 0

Je duben a já už nedočkavě čekám, až se přiblíží den mé první letošní delší výpravy na mou oblíbenou svazovku. Přípravy jsou v plném proudu. Nakupuji potraviny a doobjednávám krmení. Nezanedbávám ani přípravu montáží, prostě vše nezbytné, tak aby mne u vody nic nepřekvapilo. Nakládám auto, které je po chvíli naložené k prasknutí. Konečně je pondělí a já už konečně vyrážím na svou první delší letošní výpravu.

Číst celý článek

Můj životní příběh

Můj životní příběh

27. 2. 2017 Ivo Dlouhý Ostatní články diskuze: 8

Můj příběh se začal psát v sezóně roku 2015. Tehdy se mi podařilo na jedné svazové vodě ulovit pár krásných ryb. Dvě z toho byly nezapomenutelné, 20 kilový šupináč a 22 kilový lysec. Na začátku roku 2016 jsem se vrhnul ve chvílích volna na malý „úklid“ ve svých fotografiích z uplynulých výprav. Při jejich prohlížení jsem narazil i na složku s fotografiemi z několika let staré výpravy, kde jsem v náručí držel taktéž lysce. Bližším zkoumáním těchto fotografií jsem v rybě poznal onoho lysce z roku 2015 – mnohem menší, ale byl to on.
 

Číst celý článek

1. ročník Krajského přeboru ČRS z. s., Středočeského ú.s. v lovu ryb udicí na položenou

1. ročník Krajského přeboru ČRS z. s., Středočeského ú.s. v lovu ryb udicí na položenou

26. 2. 2017 Redakce Ostatní články diskuze: 3

A je to tady! Historicky 1. ročník Krajského přeboru Českého rybářského svazu z. s., Středočeského územního svazu v lovu ryb udicí na položenou se uskuteční 3. – 6. 8. 2017 na revíru Labe 18 (č. 411 050).

Číst celý článek

Jít (ne)štěstí naproti

Jít (ne)štěstí naproti

22. 2. 2017 Honza "Johan" Kořenek Ostatní články diskuze: 0

Navnaděn pro mě vcelku úspěšnou loňskou sezónou, jsem se té letošní nemohl dočkat. V koutku duše jsem doufal, že bude zase o něco lepší než ta poslední a prvním uloveným jarním kaprem mé sebevědomí ještě stouplo. Poté se však začalo dít mnoho náhod a okolností, které znamenaly, že sezóna 2016 byla pro mne, co se úlovků týče, velice skromná. Na druhou stranu jsem byl obohacen o někdy až neuvěřitelné zážitky, na které budu ještě dlouho vzpomínat.

Číst celý článek

Jsme piráti nové éry!

Jsme piráti nové éry!

10. 2. 2017 Julian Jurkewitz Ostatní články diskuze: 0

Když si představíme piráty, napadnou nás lodě, dobrodružství na velkých mořích, objevování nových míst, které nejsou přístupné po zemi, bouře, divoké mořské vlny a poklady plné zlata. Měli jste na něco takového někdy chuť? Myslím na opravdový pirátský život? My ano!

Číst celý článek

Comeback

Comeback

29. 1. 2017 Michal Kučera Ostatní články diskuze: 1

Je spousty vod, u nichž jsem říkal, že se tam brzy vrátím. A, alespoň prozatím, se mi to nepodařilo. Ovšem návrat na vodu, kde jsem si dvakrát zvedl osobní rekord a prvních šest výprav vždy měl na kontě alespoň jednoho kapra přes 17kg, se přímo vybízel. Trochu jsem na ni sice zanevřel, ať už díky zcizené udici, o kterou mě připravil místní feťák, nebo i díky úpravám břehů, které pohostinnou krajinu změnily na kamenitou poušť, kde každé špatné šlápnutí může znamenat zlomeninu nohy.

Číst celý článek

« Nejnovější Novější Strana 1 z 20 (204) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (19 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč