Ostatní články

« Nejnovější Novější Strana 1 z 22 (228) Starší Nejstarší »

Důvěra v nástrahu

Důvěra v nástrahu

19. 7. 2019 Denis Groeger Ostatní články diskuze: 2

Nejdůležitější ingrediencí Vaší nástrahy je důvěra v ní! Pravidlo, které může znít jako klišé, neplatí pouze při ortodoxní „kuličkové“ kaprařině, ale při rybolovu celkově. 

Číst celý článek

Trumf v rukávu

Trumf v rukávu

23. 6. 2019 Honza "Johan" Kořenek Ostatní články diskuze: 0

Pamatuji si na dobu, kdy jsem si připravoval svá lovná místa s velkým množstvím krmení. Bylo to v době, kdy na vodě nikdo tolik krmení nepoužíval a tato taktika mi fungovala opravdu velmi dobře.  Znám řadu rybářů, velmi úspěšných rybářů, kteří se zaměřují na velké krmné kampaně. Jsem ale přesvědčený, že časem na některých vodách důvěra kaprů v předkládané velké množství krmení začne klesat, protože si toto velké množství spojí s blížícím se nebezpečím v podobě svého ulovení.

Číst celý článek

Dobrodružství za hranicemi

Dobrodružství za hranicemi

1. 5. 2019 Honza "Johan" Kořenek Ostatní články diskuze: 0

Nemusí to být vždy dlouhé výpravy na vzdálených vodách v cizí zemi, ze kterých vznikají příběhy, které stojí za přečtení. Často i jen malé detaily a příběhy, které zažijeme na našich krátkých výpravách, budou dobrodružstvím, které si z našeho koníčku budeme navždy pamatovat. Kdo očekává příběh s nádechem jižních zemí, můžete následující řádky přeskočit. Pokud vás však zajímá dobrodružství, které se odehrálo „za rohem“, pokračujte ve čtení.

Číst celý článek

Velikonoční dobrodružství

Velikonoční dobrodružství

7. 4. 2019 Redakce Ostatní články diskuze: 0

V mysli mi probíhalo vše, co se během prodlouženého víkendu u vody odehrálo. Byl jsem potěšen, jak věci fungovaly a nemohl jsem si přát víc. Zažil jsem neuvěřitelnou změnu počasí, noci bez záběru a závěr s krásnými úlovky. Shoda různých okolností mě dostala právě na toto jezero.  První jezero, kam jsem chtěl jet, bylo nepřístupné kvůli vichřici, která poničila několik u vody stojících stromů. Jsem přesvědčený, že vše se stalo z nějakého důvodu a v následujících řádcích vám svůj příběh přiblížím.

Číst celý článek

Březnová výprava na malou řeku

Březnová výprava na malou řeku

29. 3. 2019 Martin Jandík Ostatní články diskuze: 3

Na tuhle výpravu jsem se opravdu už moc těšil. Měl jsem sice za sebou pár úspěšných přesnoček a natáčení dalšího dílu Carp Test, ale tentokrát jsem měl v plánu vyrazit na tři dny k břehům mé milované Berounky a užít si takovou tu správnou pohodovou rybačku bez kamer a nutnosti cokoliv dělat. Nebyl to vlastně můj nápad vyrazit v tomhle chladném počasí na tak dlouho k vodě, ale mého kamaráda Honzy. Tak dlouho mi o své dlouho plánované výpravě vyprávěl, až mě vlastně přesvědčil o tom, že je to skvělý nápad a já se s chutí přidal. Týden před odjezdem jsme horlivě sledovali průtok řeky… tedy přesněji Honza, od kterého mi týden v kuse chodily zhruba každou hodinu zprávy s informací o aktuálním průtoku řeky :-) Dobrým znamením bylo to, že průtok den za dnem klesal.

Číst celý článek

Vychádzajúce Slnko

Vychádzajúce Slnko

2. 7. 2018 David Hudec Ostatní články diskuze: 0

Spev okolitého vtáctva, pohľad na hustý lesík na protiľahlej strane, ktorý sa tiahne celým brehom jazera. Tam, niekde v dialke počuť štekot srncov, ktorý sa rozlieha po okolitej krajine. Toto všetko v spojení so spomienkami na detstvo a nekonečnú radosť na brehu tohto jazera mi vháňa úsmev do tváre. 

Číst celý článek

Labská sezóna

Labská sezóna

14. 6. 2018 Jirka "Scopex" Majer Ostatní články diskuze: 3

Řeku Labe snad ani není potřeba dlouze představovat. Pramení v Krkonoších a jedná se o 15. nejdelší řeku Evropy. Celková délka je 1100 km a rozloha téměř 150000 km2. Délka Labe v České republice je 370 km s rozlohou téměř 5000 ha, což ho dělá v přepočtu na hektary největším revírem ČR. Řeka je rozdělena na 3 části. Horní, střední a dolní Labe. Délka horního toku je 122 km, středního 138 km a najdete tu 18 jezů – tedy 18 různých úseků s rozdílnou obsádkou ryb. Délka dolního toku je 110 km a zde se nachází pouze 6 jezů. Z krátkého popisu je zcela zřejmé, jak krásným, tajemným a dobrodružným revírem řeka Labe je.

Číst celý článek

Berounka před třením

Berounka před třením

30. 5. 2018 Martin Jandík Ostatní články diskuze: 0

Tak jak jsem si minulý rok slíbil, vedly mé první kroky v letošním roce opět k řece Berounce. I když o dost později, než jsem plánoval. To vše kvůli velkým personálním změnám v mé firmě a budování nové firmy. Mohl jsem jen sledovat na sociálních sítích, jak už spousta z vás bičuje vodu a plní internet fotkami krásných kaprů. Snažil jsem se být trpělivý a doufat, že můj čas taky přijde.

Číst celý článek

Rozdíl závisí na detailech

Rozdíl závisí na detailech

9. 5. 2018 Maike Prinz Ostatní články diskuze: 0

Všichni známe těžké a zdánlivě beznadějné situace u vody, a ti, kteří tento koníček provozují již mnoho let, našli svou strategii, kterou preferují při lovu na těžkých vodách. Především pro mladé rybáře nebo nováčky je úspěch na extrémních vodách nebo v obtížných situacích jako tajemná kniha. Na Facebooku dostávám bezpočet dotazů, jak uspět na vodách s extrémními podmínkami. Odpovědi na všechny tyto otázky by se do článku nevešly. Přesto bych se chtěla zaměřit na některé z nich a pokusit se odpovědět následujícím článkem.

 

Číst celý článek

Chybějící kousek hádanky

Chybějící kousek hádanky

9. 4. 2018 Honza "Johan" Kořenek Ostatní články diskuze: 0

Přiznejme si, že většina z nás vyhledává především revíry, na kterých je velká šance na ulovení kapra těch“ správných“ rozměrů. Ať už jsou to velká jezera, řeky, nebo malé rybníky, určitým způsobem jde vždy o cílený rybolov a čekání na záběr vytoužené ryby. Je to však více než jen honba za jednou velkou rybou, mnohem víc. Možná to zní trochu zvláštně, ale často je skutečný cíl jiný, než jen ulovit největší rybu. Možná si dokonce stejně jako já přejete, abychom tu největší rybu nechytili a mohli tak prožívat svůj příběh každou sezónu stále znovu.

Číst celý článek

Prodloužený víkend na lodi

Prodloužený víkend na lodi

5. 3. 2018 Philip Jakob "Phil on Tour" Ostatní články diskuze: 0

Rybolov z lodi bylo něco, co mě vždy velmi lákalo. Konečně to mohu nyní vyškrtnout ze svého seznamu přání a musím říct, že to byla skvělá výprava. Ale vše pěkně od začátku…

Číst celý článek

Výherci soutěže o 20 volných vstupů na veletr For Fishing 2018

Výherci soutěže o 20 volných vstupů na veletr For Fishing 2018

12. 2. 2018 Redakce Ostatní články diskuze: 7

Vylosování soutěže o 20 volných vstupenek na veletrh For Fishing 2018!

Číst celý článek

#Winterhero - tipy pro zimní kapraření

#Winterhero - tipy pro zimní kapraření

9. 2. 2018 Team Korda Ostatní články diskuze: 0

001-jen-silna-vstrva-ledu-nas-muze-rozdelit-nahled

Pro některé lovce kaprů nekončí sezóna v podstatě nikdy. A jen silná vrstva ledu je může alespoň na chvíli s milovanými kapry rozdělit. V následujících řádcích vám přinášíme pár zaručených tipů předních evropských kaprařů pro zimní sezónu.

Číst celý článek

Mise - zimní kapr

Mise - zimní kapr

16. 1. 2018 Redakce Ostatní články diskuze: 0

Chris Ackermann je již mnoho let jedním z nejznámějších jmen na německé kaprařské scéně. Více než 20 let se věnuje lovu kaprů – přesněji řečeno velkých kaprů. Stejně tak dlouho jde při honbě za úlovky svou vlastní cestou – při potápění studuje chování a zvláštní rysy ryb v jejich světě. A možná právě to mu pomáhá lovit jednu cílovou rybu za druhou. Doposud mu neunikla žádná z ryb, které si přál ulovit. Na své konto si neustále připisuje další neuvěřitelné ryby. Nicméně Chris zůstává při svém hobby oběma nohama na zemi, stejně jako v reálném životě. Není profesionálním rybářem, ani lovcem na plný úvazek. Kromě své rodiny a práce na tři směny, loví mimořádné ryby – vlastním stylem…

Číst celý článek

Divoké vody

Divoké vody

1. 12. 2017 James Armstrong Ostatní články diskuze: 0

Vítr, zakalená divoká hladina, rozlehlé vodní plochy a netknuté pískovny mě doopravdy baví. Nikdy pořádně nevíte, co na vás čeká. Je to ten pocit tajemna, který mě opravdu nutí chodit na ryby. Jak jsem se v rybařině posouval, pomalu mě přestávalo bavit navštěvovat přelidněné rybníčky, kde je jeden rybář na druhém.

Číst celý článek

Darrell Peck a jeho rekordní obr

Darrell Peck a jeho rekordní obr

25. 11. 2017 Redakce Ostatní články diskuze: 0

Darrell Peck to letos dokázal! 11. května 2017, přesně na úplněk, ulovil svého největšího kapra s váhou 33.6kg na jedné státní vodě v Holandsku!

Číst celý článek

Francouzské dobrodružství – 2.díl

Francouzské dobrodružství – 2.díl

20. 11. 2017 Simon Scott Ostatní články diskuze: 0

Pondělní ráno na Rainbow nás přivítaly chuchvalce mlhy, které se jako duchové vznášely nad zrcadlově klidnou hladinou. S kávou v ruce jsem seděl u prutů a přemýšlel jsem nad událostmi předchozího dne. Mé zasvěcení na Rainbow bylo fantastické. Chytil jsem monstrózního kapra ze šíleného bludiště ostrovů, spadlých stromů, hlubokých zátočin a výběžků, které se táhnou kolem nich. Radost z těchto okamžiků mě stále ještě hřála u srdce, a to kouzlo ve mně zůstávalo ještě teď, když jsem polykal svou horkou ranní kávu. Začaly mě také napadat různé otázky. Jsou tam další? Co přinese následující týden? No a taky kdy dorazí Pascal s mou snídaní?

Číst celý článek

Vymanit se z nadvlády zbytečností

Vymanit se z nadvlády zbytečností

13. 11. 2017 Radek Holub Ostatní články diskuze: 1

Dlouho mě na lovu velkých kaprů děsila jedna věc, a tou je bezesporu ona ohromná halda vybavení, kterou s sebou většina lovců k vodě bere. Odrazovala mě natolik, že jsem se několikrát radši nechal zlákat naprosto jiným plánem a rybařina musela z cesty. Uznávám, že na dlouhých výpravách se zkrátka bez nutného vybavení neobejdete, ovšem já si nemohl pomoct – stále mi připadalo, že vybavení je hodně i během krátkých výpadů k vodě, a to jsem si vždy sbalil pouze strohé minimum. Vyvstává však otázka, zdali to skutečně bylo minimum a o jeho strohosti dnes pochybuji 2× tolik.

Číst celý článek

« Nejnovější Novější Strana 1 z 22 (228) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (8 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč