Ostatní články

« Nejnovější Novější Strana 1 z 20 (208) Starší Nejstarší »

Cesta do neznáma

Cesta do neznáma

11. 9. 2017 Thomas Keutmann Ostatní články diskuze: 0

Připadá mi, jako by to bylo včera. Facebook byl plný úlovků velkých kaprů z Jižní Francie a pro mě to měla být má první cesta na jih. Každý z rybářů, kteří jezdí tímto směrem lovit pravidelně, mi vyprávěl, že poprvé je to tam vždy výjimečné. Ale že to bude až tak výjimečné, spíše těžké, to jsem tedy nečekal. Po téměř promarněném týdnu a mnoha ujetých kilometrech se před námi konečně objevil poslední cíl naší cesty…

Číst celý článek

Francouzské dobrodružství – 1.díl

Francouzské dobrodružství – 1.díl

11. 9. 2017 Simon Scott Ostatní články diskuze: 0

Po většinu roku jsem plně zaměstnán na svých sádkách a rybnících – kapří farmě. Když byla farma úplně připravena pro novou sezonu a všechny rybníky zaplněny rybami, život ve VS Fischeries se na pár týdnů během dubna a začátku května trochu uklidnil. Samozřejmě zde zbyla spousta takové té drobné práce a krmení ryb, ale ve srovnání s posledními pěti měsíci tu panoval klid. V této roční době vypadá farma úžasně a je opravdu fajn mít trochu více času k pozorování celé té mozaiky barev jara propukajících podél břehů rybníků, kolem živých plotů a mezi lesními porosty podél farmy. Hustý koberec modrých lučních zvonků se rozprostírá pod vysoko se tyčícími majestátními duby, velké trsy prvosenek dodávají celé scéně jasně žluté záblesky a kolem rybníků rozkvétají tisíce zlatých blatouchů. Je to překrásná roční doba a rybníky je tou nejlepší úřadovnou, jakou si jen člověk může přát. Jsem sakra šťastlivec!

Číst celý článek

Mezi dvěma světy - Top 10 (Radek Holub)

Mezi dvěma světy - Top 10 (Radek Holub)

31. 8. 2017 Redakce Ostatní články diskuze: 1

Radek Holub

Třetím rybářem, který představí své fotografie, je Radek Holub.

„Nikdy jsem se nepovažoval za žádného extra fotografa, ale je pravda, že mě to hodně baví a je to jedna z věcí, která dává v mém případě rybaření z velké části smysl“.

Číst celý článek

Jarní bláznovství aneb dočkal jsem se

Jarní bláznovství aneb dočkal jsem se

4. 8. 2017 Tomáš Pásler Ostatní články diskuze: 0

Stál jsem na břehu rybníka, v ruce svíral ohnutý prut a napjatě čekal, jaká ryba se na konci udice objeví. Vlasec byl napnutý k prasknutí a vysílená ryba se pomalu blížila k sítí podběráku. Už zbýval jen kousíček. Ale NE! To přece není možné, ryba se na poslední chvíli vyhákla a zmizela. Vzbudil jsem se a celý se třásl. Velmi pomalu jsem si začínal uvědomovat, že nestojím na břehu rybníka, ale jsem stále v posteli. Ne, tak to byl jen sen. Uf. Na ryby teprve pojedu.

Číst celý článek

Mezi dvěma světy - Top 10 (Radek Pěnkava)

Mezi dvěma světy - Top 10 (Radek Pěnkava)

24. 7. 2017 Redakce Ostatní články diskuze: 6

Radek Pěnkava

Pokračujeme s další kolekcí fotografií a tentokrát zapátral ve svém archivu Radek Pěnkava. Radkovy fotky patří již nějaký ten pátek k tomu nejlepšímu, co lze na kaprařské scéně v České a Slovenské republice nalézt. Posuďte sami… Nutno podotknout, že fotografie nejsou nikterak upravované nebo ořezané! Krásná práce…

Číst celý článek

100 dní na "slovenskom Deri" 3.díl - Jeseň

100 dní na "slovenskom Deri" 3.díl - Jeseň

24. 7. 2017 Matúš Bučko Ostatní články diskuze: 0

Aj keď to tak nevyzerá, leto sa pomaly končí. Počasie je stále krásne, slnečné, teploty sa šplhajú k 30tke a leto nie a nie odísť. Nie že by som nemal rád toto ročné obdobie, no z hľadiska lovu kaprov nie je leto to pravé orechové, i keď sa mi aj v tomto období podarilo chytiť niekoľko krásnych rýb. Verím však, že to pravé kaprové obdobie ešte len príde práve teraz v jeseni.

Číst celý článek

Mezi dvěma světy - Top 10

Mezi dvěma světy - Top 10

13. 7. 2017 Redakce Ostatní články diskuze: 3

Luděk Štangl

Mezi dvěma světy – mezi vodou a souší – pruty nebo fotoaparát. Pokud přehlédnete naši kaprařskou scénu, nelze si nevšimnout několika rybářů, kteří si stejně jako s pruty, rozumí i s fotoaparátem. Často vznikají nezapomenutelné kompozice, které v nás jednou dokáží probudit okamžité nutkání vyrazit k vodě, jindy zase probudí pocity absolutního zoufalství, pakliže se k vodě vydat nemůžeme. Dobré fotografie totiž dokáží zachytit samotnou podstatu rybaření, drobné detaily, které vnímá každý – někdo více, někdo pouze periferně, ale pořád tam jsou. Od této části, budete mít možnost vždy shlédnout 10 fotografií od vybraného autora. Nepůjde zdaleka jen o české a slovenské lovce, ale podíváme se také do zahraničí. Top 10, nemusí znamenat jen nejhezčí, pro každého autora, může mít daná fotka i jiný význam a onen pomyslný žebříček se samozřejmě s přibývajícím časem mění. V prvním díle nám představí své fotografie Luděk Štangl.

Číst celý článek

Tajemství jedné řeky

Tajemství jedné řeky

13. 7. 2017 Lukáš Krása Ostatní články diskuze: 0

Celou zimu jsem plánoval, na které místo na Dunaji zase vyrazím. Jaro o sobě začalo dávat vědět a můj čas přicházel. Přemotával jsem si nové vlasce, doplňoval háčky, kterých není v mém kufříku nikdy dost a přemýšlel o rybách v Dunaji. V tom mi zavolal kamarád Pítrs, jestli nechci přijet za ním na Labe. Kapři jsou prý aktivní.

Číst celý článek

Všemohoucí zig-rig

Všemohoucí zig-rig

9. 6. 2017 Redakce Ostatní články diskuze: 0

Buď ho milujete, nebo nenávidíte, ale bez pochyb může představovat zničující taktiku během celého roku. Malý kousek pěny visící ve vodě může někdo zpochybňovat, ale v situaci, kdy je těžké získat záběr ze dna, pak o jeho efektivitě nemůže být pochyb. Nahození osamoceného kousku černé pěny bez nějaké příchutě chce zajisté trochu odvahy, ale pokud se trochu víc zahloubáte nad možnostmi, jak vylepšit atraktivitu vašeho zig-rigu, nejenom že získáte více záběrů, ale získáte také více sebevědomí.

Číst celý článek

100 dní na "slovenskom Deri" 2.díl - Leto

100 dní na "slovenskom Deri" 2.díl - Leto

22. 5. 2017 Matúš Bučko Ostatní články diskuze: 0

Je za mnou 40 dní strávených na jazere. Jar sa definitívne skončila a nezadržateľne sa s pribúdajúcimi teplotami blíži leto. Začína sa pre mňa najťažšie obdobie roka z hľadiska lovu kaprov na Šírave. Tropické dni, keď sa nepohne ani lístok, kvitnúca voda zatiahnutá zelenou riasou, množstvo plavidiel a kúpajúcich sa, to je letný kolorit Zemplínskej šíravy. Sú dni kedy doslova o kapra ani len nezavadíte, byť týždeň bez záberu nie je nič nezvyčajné, a ten kto tvrdí, že sa tu dá vždy zachytať, tak jednoducho klame. No sú situácie, keď po dlhodobejšom pôste zrazu prídu hody. Z ničoho nič, akoby mávnutím čarovného prútika kapry začnú byť aktívni a vy môžete zažiť nádhernú rybačku počas horúcich letných dní. Niekoľko takýchto momentov som zažil aj ja na vlastnej koži.
 

Číst celý článek

100 dní na "slovenskom Deri" 1.díl - Jar

100 dní na "slovenskom Deri" 1.díl - Jar

20. 4. 2017 Matúš Bučko Ostatní články diskuze: 0

Zemplínska Šírava sa začína ukazovať ako voda skvelých parametrov. Dlhodobá starostlivosť a rozumné hospodárenie začína prinášať ovocie. Možno si ešte pamätáte na môj prvý  úvodný článok „Zemplínska Šírava – Slovenský DER“, v ktorom som túto vodu prirovnal k slávnemu francúzskemu jazeru Lac du Der. Je mi samozrejme jasné, že sa toto naše slovenské more nedá priamo porovnávať s touto európskou mekou kaprariny, ale zasa nevidím dôvod, prečo by sme tu nemohli mať také naše pekné, dobre zarybnené, slovenské Lac Du Der.

Číst celý článek

Guppy – překvapení na břehu Mosely

Guppy – překvapení na břehu Mosely

14. 4. 2017 Max Nollert Ostatní články diskuze: 0

Za slunných dnů jsem jezdil každou středu v létě na kole do přístavu předtím, než jsem se vydal zpět do práce. 10–15 minut jsem si dopřával odpočinku, když v tom jsem zahlédl hejno pěkných ryb, které stálo pod hladinou mezi jachtami. Občas se pohybovaly kousek dopředu nebo dozadu, schovaly se pod lekníny, nebo na chvíli zmizely v rákosí. 

Číst celý článek

Kterak řeka vydala svůj poklad

Kterak řeka vydala svůj poklad

3. 4. 2017 Lukáš Zahrádka Ostatní články diskuze: 0

Je duben a já už nedočkavě čekám, až se přiblíží den mé první letošní delší výpravy na mou oblíbenou svazovku. Přípravy jsou v plném proudu. Nakupuji potraviny a doobjednávám krmení. Nezanedbávám ani přípravu montáží, prostě vše nezbytné, tak aby mne u vody nic nepřekvapilo. Nakládám auto, které je po chvíli naložené k prasknutí. Konečně je pondělí a já už konečně vyrážím na svou první delší letošní výpravu.

Číst celý článek

Můj životní příběh

Můj životní příběh

27. 2. 2017 Ivo Dlouhý Ostatní články diskuze: 8

Můj příběh se začal psát v sezóně roku 2015. Tehdy se mi podařilo na jedné svazové vodě ulovit pár krásných ryb. Dvě z toho byly nezapomenutelné, 20 kilový šupináč a 22 kilový lysec. Na začátku roku 2016 jsem se vrhnul ve chvílích volna na malý „úklid“ ve svých fotografiích z uplynulých výprav. Při jejich prohlížení jsem narazil i na složku s fotografiemi z několika let staré výpravy, kde jsem v náručí držel taktéž lysce. Bližším zkoumáním těchto fotografií jsem v rybě poznal onoho lysce z roku 2015 – mnohem menší, ale byl to on.
 

Číst celý článek

1. ročník Krajského přeboru ČRS z. s., Středočeského ú.s. v lovu ryb udicí na položenou

1. ročník Krajského přeboru ČRS z. s., Středočeského ú.s. v lovu ryb udicí na položenou

26. 2. 2017 Redakce Ostatní články diskuze: 3

A je to tady! Historicky 1. ročník Krajského přeboru Českého rybářského svazu z. s., Středočeského územního svazu v lovu ryb udicí na položenou se uskuteční 3. – 6. 8. 2017 na revíru Labe 18 (č. 411 050).

Číst celý článek

Jít (ne)štěstí naproti

Jít (ne)štěstí naproti

22. 2. 2017 Honza "Johan" Kořenek Ostatní články diskuze: 0

Navnaděn pro mě vcelku úspěšnou loňskou sezónou, jsem se té letošní nemohl dočkat. V koutku duše jsem doufal, že bude zase o něco lepší než ta poslední a prvním uloveným jarním kaprem mé sebevědomí ještě stouplo. Poté se však začalo dít mnoho náhod a okolností, které znamenaly, že sezóna 2016 byla pro mne, co se úlovků týče, velice skromná. Na druhou stranu jsem byl obohacen o někdy až neuvěřitelné zážitky, na které budu ještě dlouho vzpomínat.

Číst celý článek

Jsme piráti nové éry!

Jsme piráti nové éry!

10. 2. 2017 Julian Jurkewitz Ostatní články diskuze: 0

Když si představíme piráty, napadnou nás lodě, dobrodružství na velkých mořích, objevování nových míst, které nejsou přístupné po zemi, bouře, divoké mořské vlny a poklady plné zlata. Měli jste na něco takového někdy chuť? Myslím na opravdový pirátský život? My ano!

Číst celý článek

Comeback

Comeback

29. 1. 2017 Michal Kučera Ostatní články diskuze: 1

Je spousty vod, u nichž jsem říkal, že se tam brzy vrátím. A, alespoň prozatím, se mi to nepodařilo. Ovšem návrat na vodu, kde jsem si dvakrát zvedl osobní rekord a prvních šest výprav vždy měl na kontě alespoň jednoho kapra přes 17kg, se přímo vybízel. Trochu jsem na ni sice zanevřel, ať už díky zcizené udici, o kterou mě připravil místní feťák, nebo i díky úpravám břehů, které pohostinnou krajinu změnily na kamenitou poušť, kde každé špatné šlápnutí může znamenat zlomeninu nohy.

Číst celý článek

« Nejnovější Novější Strana 1 z 20 (208) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (20 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč