Ostatní články

« Nejnovější Novější Strana 1 z 22 (223) Starší Nejstarší »

Vychádzajúce Slnko

Vychádzajúce Slnko

2. 7. 2018 David Hudec Ostatní články diskuze: 0

Spev okolitého vtáctva, pohľad na hustý lesík na protiľahlej strane, ktorý sa tiahne celým brehom jazera. Tam, niekde v dialke počuť štekot srncov, ktorý sa rozlieha po okolitej krajine. Toto všetko v spojení so spomienkami na detstvo a nekonečnú radosť na brehu tohto jazera mi vháňa úsmev do tváre. 

Číst celý článek

Labská sezóna

Labská sezóna

14. 6. 2018 Jirka "Scopex" Majer Ostatní články diskuze: 3

Řeku Labe snad ani není potřeba dlouze představovat. Pramení v Krkonoších a jedná se o 15. nejdelší řeku Evropy. Celková délka je 1100 km a rozloha téměř 150000 km2. Délka Labe v České republice je 370 km s rozlohou téměř 5000 ha, což ho dělá v přepočtu na hektary největším revírem ČR. Řeka je rozdělena na 3 části. Horní, střední a dolní Labe. Délka horního toku je 122 km, středního 138 km a najdete tu 18 jezů – tedy 18 různých úseků s rozdílnou obsádkou ryb. Délka dolního toku je 110 km a zde se nachází pouze 6 jezů. Z krátkého popisu je zcela zřejmé, jak krásným, tajemným a dobrodružným revírem řeka Labe je.

Číst celý článek

Berounka před třením

Berounka před třením

30. 5. 2018 Martin Jandík Ostatní články diskuze: 0

Tak jak jsem si minulý rok slíbil, vedly mé první kroky v letošním roce opět k řece Berounce. I když o dost později, než jsem plánoval. To vše kvůli velkým personálním změnám v mé firmě a budování nové firmy. Mohl jsem jen sledovat na sociálních sítích, jak už spousta z vás bičuje vodu a plní internet fotkami krásných kaprů. Snažil jsem se být trpělivý a doufat, že můj čas taky přijde.

Číst celý článek

Rozdíl závisí na detailech

Rozdíl závisí na detailech

9. 5. 2018 Maike Prinz Ostatní články diskuze: 0

Všichni známe těžké a zdánlivě beznadějné situace u vody, a ti, kteří tento koníček provozují již mnoho let, našli svou strategii, kterou preferují při lovu na těžkých vodách. Především pro mladé rybáře nebo nováčky je úspěch na extrémních vodách nebo v obtížných situacích jako tajemná kniha. Na Facebooku dostávám bezpočet dotazů, jak uspět na vodách s extrémními podmínkami. Odpovědi na všechny tyto otázky by se do článku nevešly. Přesto bych se chtěla zaměřit na některé z nich a pokusit se odpovědět následujícím článkem.

 

Číst celý článek

Chybějící kousek hádanky

Chybějící kousek hádanky

9. 4. 2018 Honza "Johan" Kořenek Ostatní články diskuze: 0

Přiznejme si, že většina z nás vyhledává především revíry, na kterých je velká šance na ulovení kapra těch“ správných“ rozměrů. Ať už jsou to velká jezera, řeky, nebo malé rybníky, určitým způsobem jde vždy o cílený rybolov a čekání na záběr vytoužené ryby. Je to však více než jen honba za jednou velkou rybou, mnohem víc. Možná to zní trochu zvláštně, ale často je skutečný cíl jiný, než jen ulovit největší rybu. Možná si dokonce stejně jako já přejete, abychom tu největší rybu nechytili a mohli tak prožívat svůj příběh každou sezónu stále znovu.

Číst celý článek

Prodloužený víkend na lodi

Prodloužený víkend na lodi

5. 3. 2018 Philip Jakob "Phil on Tour" Ostatní články diskuze: 0

Rybolov z lodi bylo něco, co mě vždy velmi lákalo. Konečně to mohu nyní vyškrtnout ze svého seznamu přání a musím říct, že to byla skvělá výprava. Ale vše pěkně od začátku…

Číst celý článek

Výherci soutěže o 20 volných vstupů na veletr For Fishing 2018

Výherci soutěže o 20 volných vstupů na veletr For Fishing 2018

12. 2. 2018 Redakce Ostatní články diskuze: 7

Vylosování soutěže o 20 volných vstupenek na veletrh For Fishing 2018!

Číst celý článek

#Winterhero - tipy pro zimní kapraření

#Winterhero - tipy pro zimní kapraření

9. 2. 2018 Team Korda Ostatní články diskuze: 0

001-jen-silna-vstrva-ledu-nas-muze-rozdelit-nahled

Pro některé lovce kaprů nekončí sezóna v podstatě nikdy. A jen silná vrstva ledu je může alespoň na chvíli s milovanými kapry rozdělit. V následujících řádcích vám přinášíme pár zaručených tipů předních evropských kaprařů pro zimní sezónu.

Číst celý článek

Mise - zimní kapr

Mise - zimní kapr

16. 1. 2018 Redakce Ostatní články diskuze: 0

Chris Ackermann je již mnoho let jedním z nejznámějších jmen na německé kaprařské scéně. Více než 20 let se věnuje lovu kaprů – přesněji řečeno velkých kaprů. Stejně tak dlouho jde při honbě za úlovky svou vlastní cestou – při potápění studuje chování a zvláštní rysy ryb v jejich světě. A možná právě to mu pomáhá lovit jednu cílovou rybu za druhou. Doposud mu neunikla žádná z ryb, které si přál ulovit. Na své konto si neustále připisuje další neuvěřitelné ryby. Nicméně Chris zůstává při svém hobby oběma nohama na zemi, stejně jako v reálném životě. Není profesionálním rybářem, ani lovcem na plný úvazek. Kromě své rodiny a práce na tři směny, loví mimořádné ryby – vlastním stylem…

Číst celý článek

Divoké vody

Divoké vody

1. 12. 2017 James Armstrong Ostatní články diskuze: 0

Vítr, zakalená divoká hladina, rozlehlé vodní plochy a netknuté pískovny mě doopravdy baví. Nikdy pořádně nevíte, co na vás čeká. Je to ten pocit tajemna, který mě opravdu nutí chodit na ryby. Jak jsem se v rybařině posouval, pomalu mě přestávalo bavit navštěvovat přelidněné rybníčky, kde je jeden rybář na druhém.

Číst celý článek

Darrell Peck a jeho rekordní obr

Darrell Peck a jeho rekordní obr

25. 11. 2017 Redakce Ostatní články diskuze: 0

Darrell Peck to letos dokázal! 11. května 2017, přesně na úplněk, ulovil svého největšího kapra s váhou 33.6kg na jedné státní vodě v Holandsku!

Číst celý článek

Francouzské dobrodružství – 2.díl

Francouzské dobrodružství – 2.díl

20. 11. 2017 Simon Scott Ostatní články diskuze: 0

Pondělní ráno na Rainbow nás přivítaly chuchvalce mlhy, které se jako duchové vznášely nad zrcadlově klidnou hladinou. S kávou v ruce jsem seděl u prutů a přemýšlel jsem nad událostmi předchozího dne. Mé zasvěcení na Rainbow bylo fantastické. Chytil jsem monstrózního kapra ze šíleného bludiště ostrovů, spadlých stromů, hlubokých zátočin a výběžků, které se táhnou kolem nich. Radost z těchto okamžiků mě stále ještě hřála u srdce, a to kouzlo ve mně zůstávalo ještě teď, když jsem polykal svou horkou ranní kávu. Začaly mě také napadat různé otázky. Jsou tam další? Co přinese následující týden? No a taky kdy dorazí Pascal s mou snídaní?

Číst celý článek

Vymanit se z nadvlády zbytečností

Vymanit se z nadvlády zbytečností

13. 11. 2017 Radek Holub Ostatní články diskuze: 1

Dlouho mě na lovu velkých kaprů děsila jedna věc, a tou je bezesporu ona ohromná halda vybavení, kterou s sebou většina lovců k vodě bere. Odrazovala mě natolik, že jsem se několikrát radši nechal zlákat naprosto jiným plánem a rybařina musela z cesty. Uznávám, že na dlouhých výpravách se zkrátka bez nutného vybavení neobejdete, ovšem já si nemohl pomoct – stále mi připadalo, že vybavení je hodně i během krátkých výpadů k vodě, a to jsem si vždy sbalil pouze strohé minimum. Vyvstává však otázka, zdali to skutečně bylo minimum a o jeho strohosti dnes pochybuji 2× tolik.

Číst celý článek

« Nejnovější Novější Strana 1 z 22 (223) Starší Nejstarší »

Nejbližší kaprařské akceDalší

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč