Ostatní články

« Nejnovější Novější Strana 1 z 19 (199) Starší Nejstarší »

100 dní na "slovenskom Deri" 2.díl - Leto

100 dní na "slovenskom Deri" 2.díl - Leto

22. 5. 2017 Matúš Bučko Ostatní články diskuze: 0

Je za mnou 40 dní strávených na jazere. Jar sa definitívne skončila a nezadržateľne sa s pribúdajúcimi teplotami blíži leto. Začína sa pre mňa najťažšie obdobie roka z hľadiska lovu kaprov na Šírave. Tropické dni, keď sa nepohne ani lístok, kvitnúca voda zatiahnutá zelenou riasou, množstvo plavidiel a kúpajúcich sa, to je letný kolorit Zemplínskej šíravy. Sú dni kedy doslova o kapra ani len nezavadíte, byť týždeň bez záberu nie je nič nezvyčajné, a ten kto tvrdí, že sa tu dá vždy zachytať, tak jednoducho klame. No sú situácie, keď po dlhodobejšom pôste zrazu prídu hody. Z ničoho nič, akoby mávnutím čarovného prútika kapry začnú byť aktívni a vy môžete zažiť nádhernú rybačku počas horúcich letných dní. Niekoľko takýchto momentov som zažil aj ja na vlastnej koži.
 

Číst celý článek

100 dní na "slovenskom Deri" 1.díl - Jar

100 dní na "slovenskom Deri" 1.díl - Jar

20. 4. 2017 Matúš Bučko Ostatní články diskuze: 0

Zemplínska Šírava sa začína ukazovať ako voda skvelých parametrov. Dlhodobá starostlivosť a rozumné hospodárenie začína prinášať ovocie. Možno si ešte pamätáte na môj prvý  úvodný článok „Zemplínska Šírava – Slovenský DER“, v ktorom som túto vodu prirovnal k slávnemu francúzskemu jazeru Lac du Der. Je mi samozrejme jasné, že sa toto naše slovenské more nedá priamo porovnávať s touto európskou mekou kaprariny, ale zasa nevidím dôvod, prečo by sme tu nemohli mať také naše pekné, dobre zarybnené, slovenské Lac Du Der.

Číst celý článek

Guppy – překvapení na břehu Mosely

Guppy – překvapení na břehu Mosely

14. 4. 2017 Max Nollert Ostatní články diskuze: 0

Za slunných dnů jsem jezdil každou středu v létě na kole do přístavu předtím, než jsem se vydal zpět do práce. 10–15 minut jsem si dopřával odpočinku, když v tom jsem zahlédl hejno pěkných ryb, které stálo pod hladinou mezi jachtami. Občas se pohybovaly kousek dopředu nebo dozadu, schovaly se pod lekníny, nebo na chvíli zmizely v rákosí. 

Číst celý článek

Kterak řeka vydala svůj poklad

Kterak řeka vydala svůj poklad

3. 4. 2017 Lukáš Zahrádka Ostatní články diskuze: 0

Je duben a já už nedočkavě čekám, až se přiblíží den mé první letošní delší výpravy na mou oblíbenou svazovku. Přípravy jsou v plném proudu. Nakupuji potraviny a doobjednávám krmení. Nezanedbávám ani přípravu montáží, prostě vše nezbytné, tak aby mne u vody nic nepřekvapilo. Nakládám auto, které je po chvíli naložené k prasknutí. Konečně je pondělí a já už konečně vyrážím na svou první delší letošní výpravu.

Číst celý článek

Můj životní příběh

Můj životní příběh

27. 2. 2017 Ivo Dlouhý Ostatní články diskuze: 8

Můj příběh se začal psát v sezóně roku 2015. Tehdy se mi podařilo na jedné svazové vodě ulovit pár krásných ryb. Dvě z toho byly nezapomenutelné, 20 kilový šupináč a 22 kilový lysec. Na začátku roku 2016 jsem se vrhnul ve chvílích volna na malý „úklid“ ve svých fotografiích z uplynulých výprav. Při jejich prohlížení jsem narazil i na složku s fotografiemi z několika let staré výpravy, kde jsem v náručí držel taktéž lysce. Bližším zkoumáním těchto fotografií jsem v rybě poznal onoho lysce z roku 2015 – mnohem menší, ale byl to on.
 

Číst celý článek

1. ročník Krajského přeboru ČRS z. s., Středočeského ú.s. v lovu ryb udicí na položenou

1. ročník Krajského přeboru ČRS z. s., Středočeského ú.s. v lovu ryb udicí na položenou

26. 2. 2017 Redakce Ostatní články diskuze: 0

A je to tady! Historicky 1. ročník Krajského přeboru Českého rybářského svazu z. s., Středočeského územního svazu v lovu ryb udicí na položenou se uskuteční 3. – 6. 8. 2017 na revíru Labe 18 (č. 411 050).

Číst celý článek

Jít (ne)štěstí naproti

Jít (ne)štěstí naproti

22. 2. 2017 Honza "Johan" Kořenek Ostatní články diskuze: 0

Navnaděn pro mě vcelku úspěšnou loňskou sezónou, jsem se té letošní nemohl dočkat. V koutku duše jsem doufal, že bude zase o něco lepší než ta poslední a prvním uloveným jarním kaprem mé sebevědomí ještě stouplo. Poté se však začalo dít mnoho náhod a okolností, které znamenaly, že sezóna 2016 byla pro mne, co se úlovků týče, velice skromná. Na druhou stranu jsem byl obohacen o někdy až neuvěřitelné zážitky, na které budu ještě dlouho vzpomínat.

Číst celý článek

Jsme piráti nové éry!

Jsme piráti nové éry!

10. 2. 2017 Julian Jurkewitz Ostatní články diskuze: 0

Když si představíme piráty, napadnou nás lodě, dobrodružství na velkých mořích, objevování nových míst, které nejsou přístupné po zemi, bouře, divoké mořské vlny a poklady plné zlata. Měli jste na něco takového někdy chuť? Myslím na opravdový pirátský život? My ano!

Číst celý článek

Comeback

Comeback

29. 1. 2017 Michal Kučera Ostatní články diskuze: 1

Je spousty vod, u nichž jsem říkal, že se tam brzy vrátím. A, alespoň prozatím, se mi to nepodařilo. Ovšem návrat na vodu, kde jsem si dvakrát zvedl osobní rekord a prvních šest výprav vždy měl na kontě alespoň jednoho kapra přes 17kg, se přímo vybízel. Trochu jsem na ni sice zanevřel, ať už díky zcizené udici, o kterou mě připravil místní feťák, nebo i díky úpravám břehů, které pohostinnou krajinu změnily na kamenitou poušť, kde každé špatné šlápnutí může znamenat zlomeninu nohy.

Číst celý článek

Snad proto, že šumí a nedává spát

Snad proto, že šumí a nedává spát

23. 1. 2017 Radek Holub Ostatní články diskuze: 0

Řeku jsem měl rád víc než cokoli na světě a styděl jsem se tehdy za to. A nevěděl jsem, proč řeku tak miluji. Snad proto, že jsou v ní ryby, anebo proto, že je volná a nespoutaná? Kvůli tomu, že se nikdy nezastaví? Snad proto, že šumí a že nedá spát? Snad proto, že je tu věky, anebo proto, že každý den její vody v dálce umírají? Anebo proto, že na ní můžeš plout či v ní můžeš zemřít? 
 

Číst celý článek

Jarní nadílka na Horton Church Lake – 1.díl

Jarní nadílka na Horton Church Lake – 1.díl

20. 1. 2017 Dave Levy Ostatní články diskuze: 0

Dave Levy patří k předním britským kaprařům. V současné době je také konzultantem společnosti RidgeMonkey, díky které máme možnost prožít s ním rok na jednom z ikonickým kaprařských revírů v Anglii – The Church Lake! V první části jeho dobrodružství se podíváme, jak se mu zde dařilo v jarním období.

Číst celý článek

Nový web Rybaření.cz pomůže rybářům s výběrem rybářských potřeb

Nový web Rybaření.cz pomůže rybářům s výběrem rybářských potřeb

13. 1. 2017 Redakce Ostatní články diskuze: 0

Jistě uznáte, že vyznat se v dnešním množství rybářského vybavení, není úplně jednoduché. Výběr ztěžuje i fakt, že obchodů, a to především těch elektronických, vyrostlo za poslední dekádu v České republice jako hub po dešti. Značnou pomocí, by se mohl stát portál Rybaření.cz, který krom vedlejších aktivit pracuje především jako srovnávač cen rybářského vybavení na internetu.

Číst celý článek

Plnošupináč a pětadvacetikiláč

Plnošupináč a pětadvacetikiláč

6. 1. 2017 Christopher Paschmanns Ostatní články diskuze: 0

Více než 1600 km autem a poté jen dva plnohodnotné dny k lovu kaprů a natáčení videa? To zní jako velká výzva s obrovskou porcí rizika. Co budeme dělat, pokud plán nevyjde? Takové pocity, měl Christopher Paschmanns, během své jízdy do Rakouska…

Číst celý článek

Zimní kapři v Amsterodamu

Zimní kapři v Amsterodamu

19. 12. 2016 Christoph Trippe Ostatní články diskuze: 0

Zima je pro nás rybáře nejtěžším obdobím roku pro dosažení úlovku. Jakmile ze stromů opadlo listí a teploty se usadily trvale pod bodem mrazu, vyrazil náš spolupracovník Christoph Trippe na cestu do Amsterdamu, aby tam ulovil některého z pěkných zimních kaprů. Proč zrovna do Amsterdamu? Dozvíte se v následujících řádcích…

Číst celý článek

Všichni spí, ale oni jí!

Všichni spí, ale oni jí!

7. 12. 2016 Marco Beck Ostatní články diskuze: 0

Můj pohled se toulá za oknem.  „Sakra už je zase tma pomyslím si – no jo tak rychle ven!“. Je konec října. Začíná fáze, ve které jsou dny kratší, zato hodiny temnoty se stále protahují. Většinou ty světlé chvíle trávím v kanceláři a po ránu nebo večer a v noci se plížím ven, na břehy revírů, které velice dobře znám.

Číst celý článek

Jdu si svou vlastní cestou

Jdu si svou vlastní cestou

24. 11. 2016 Tomáš Lassmann Ostatní články diskuze: 1

Jako každý rok, přišlo opět chmurné počasí, kdy se den krátí a noc prodlužuje. Rána bývají mrazivá a dávají na vědomí, že začíná to správné počasí na lov trofejních kaprů. Nechtěl jsem si tyto chvíle nechat ujít, a tak jsem vyrazil za dalším dobrodružstvím. 

Číst celý článek

Mé malé přání

Mé malé přání

14. 11. 2016 Radek Holub Ostatní články diskuze: 0

Je tu již třetí podzimní měsíc, budu-li brát září jako měsíc třetí dekády. U revírů se nám trochu vylidnilo, listí na stromech se začalo barvit do všemožných odstínů a nyní se již většinou vrství pod větvemi holých stromů. Přibyla mlžná rána, která leckdy vydrží po celý den. Drobné kapičky vlhkosti obalí naprosto vše – od plátna bivaku, po nejmenší pavučinu. Zásadní je také prodlužující se období tmy…

Číst celý článek

Nikdy se nepřestaneme učit

Nikdy se nepřestaneme učit

11. 11. 2016 Frank Warwick Ostatní články diskuze: 0

Ahoj všichni, jsem rád, že mohu prvně psát článek přímo do České republiky a doufám, že ke mně budete shovívaví, protože píši o věcech, které zajímají mě osobně. Už jsem totiž trochu znuděný z toho, jak se v některých britských časopisech objevují pořád ty samé staré věci.  Šílím, když vidím další článek o tom, jak uvázat chod rig – vždyť byl objeven někdy před dvaceti lety, takže to pro mě jsou hodně staré novinky. Tyto myšlenky mě tedy vedou k tomu, abych psal o věcech, které mohou být zajímavou potravou pro vaši kaprařskou mysl a které vám možná také pomohou chytit více kaprů.
 

Číst celý článek

Carp Time na Szucsi Vogly Tó

Carp Time na Szucsi Vogly Tó

31. 10. 2016 David Fořt Ostatní články diskuze: 0

David Fořt, Martin Škopek a kameraman Matěj Tirpák vyrážejí v úterý 1.11.2016 v noci na Maďarské jezero Szucsi Vogly Tó, kde budou natáčet zajímavou reportáž pro další vydání kaprařského magazínu Carp Time. Ten bude mít premiéru 28.11.2016 v 19:00h na TV Arena Sport. Jak se jim bude na jezeře dařit můžete sledovat díky on-line přenosu, který poběží, až do 6.11.2016 na www.carpfishing.cz. Během přenosu si budete moci zasoutěžit o zajímavé ceny. Sledujte náš on-line!

Číst celý článek

« Nejnovější Novější Strana 1 z 19 (199) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (36 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč