Ostatní články

« Nejnovější Novější Strana 1 z 23 (231) Starší Nejstarší »

Neuvěřitelný příběh aneb nikdy se nevzdávej

Neuvěřitelný příběh aneb nikdy se nevzdávej

8. 12. 2019 Martin Jandík Ostatní články diskuze: 1

Vše začalo zase tak obyčejně jako spousta jiných příběhů. A to domluvou dvou kamarádů, kteří společně chtějí podniknout poslední delší listopadovou výpravu v roce 2019. Oba dva máme rodiny a práci, která nás časově hodně omezuje. Proto vždy vše plánujeme v předstihu. Nebylo tomu jinak ani tentokrát. Avšak člověk míní a příroda mění. Dva týdny před odjezdem se prudce ochlazuje. Na datum, který jsme si vybrali, hlásí denní teploty kolem 5 stupňů a v noci mrazíky. Samozřejmě se rychle ochlazuje i voda, což neslibuje mnoho záběrů, ale spíše pěkně vymrzlé tváře.

Číst celý článek

Když poslechnete své děti…

Když poslechnete své děti…

5. 12. 2019 Redakce Ostatní články diskuze: 0

Původně jsem k vodě ani jet nechtěl. Mé rybářské vybavení bylo uschováno v garáži a v hlavě se mi honily úplně jiné myšlenky. V mém životě se toho hodně změnilo. Objevil se nový člověk, který našel cestu k mému srdci, a já proto odsunul své hlavní priority stranou. Myslel jsem však na to, že sezóna 2018 byla pro mě velmi úspěšná. Zejména pak poslední měsíce roku! Na druhou stranu jsem však vždy raději trávil zimní měsíce daleko od vody…

Číst celý článek

Do neznáma s novou nadějí a chutí do rybolovu

Do neznáma s novou nadějí a chutí do rybolovu

14. 11. 2019 Tomáš Čermák Ostatní články diskuze: 0

Lovu kaprů se aktivně věnuji více jak deset let. Za tuto dobu jsem navštívil velmi pěkné vody po celé České republice včetně naší krásné řeky Labe. Ani zahraniční výpravy do Francie posledních pár let nezanedbávám a rád se tam vracím, je to úplně jiné chytání než tady u nás. Na dlouhou dobu mě taktéž pohltila, jedna velká štěrkovna poblíž mého bydliště. Začátky tu byly složité, ale fascinující a zábavné. Postupem času jsem vodu poznal na tolik dobře, že jsem přestal mít chuť se sem vracet i přesto, že ukrývá velmi pěkné ryby, které stále nemám chycené, ale stal se z toho stereotyp, a to mě přestalo bavit a naplňovat.

Číst celý článek

Důvěra v nástrahu

Důvěra v nástrahu

19. 7. 2019 Denis Groeger Ostatní články diskuze: 2

Nejdůležitější ingrediencí Vaší nástrahy je důvěra v ní! Pravidlo, které může znít jako klišé, neplatí pouze při ortodoxní „kuličkové“ kaprařině, ale při rybolovu celkově. 

Číst celý článek

Trumf v rukávu

Trumf v rukávu

23. 6. 2019 Honza "Johan" Kořenek Ostatní články diskuze: 0

Pamatuji si na dobu, kdy jsem si připravoval svá lovná místa s velkým množstvím krmení. Bylo to v době, kdy na vodě nikdo tolik krmení nepoužíval a tato taktika mi fungovala opravdu velmi dobře.  Znám řadu rybářů, velmi úspěšných rybářů, kteří se zaměřují na velké krmné kampaně. Jsem ale přesvědčený, že časem na některých vodách důvěra kaprů v předkládané velké množství krmení začne klesat, protože si toto velké množství spojí s blížícím se nebezpečím v podobě svého ulovení.

Číst celý článek

Dobrodružství za hranicemi

Dobrodružství za hranicemi

1. 5. 2019 Honza "Johan" Kořenek Ostatní články diskuze: 0

Nemusí to být vždy dlouhé výpravy na vzdálených vodách v cizí zemi, ze kterých vznikají příběhy, které stojí za přečtení. Často i jen malé detaily a příběhy, které zažijeme na našich krátkých výpravách, budou dobrodružstvím, které si z našeho koníčku budeme navždy pamatovat. Kdo očekává příběh s nádechem jižních zemí, můžete následující řádky přeskočit. Pokud vás však zajímá dobrodružství, které se odehrálo „za rohem“, pokračujte ve čtení.

Číst celý článek

Velikonoční dobrodružství

Velikonoční dobrodružství

7. 4. 2019 Redakce Ostatní články diskuze: 0

V mysli mi probíhalo vše, co se během prodlouženého víkendu u vody odehrálo. Byl jsem potěšen, jak věci fungovaly a nemohl jsem si přát víc. Zažil jsem neuvěřitelnou změnu počasí, noci bez záběru a závěr s krásnými úlovky. Shoda různých okolností mě dostala právě na toto jezero.  První jezero, kam jsem chtěl jet, bylo nepřístupné kvůli vichřici, která poničila několik u vody stojících stromů. Jsem přesvědčený, že vše se stalo z nějakého důvodu a v následujících řádcích vám svůj příběh přiblížím.

Číst celý článek

Březnová výprava na malou řeku

Březnová výprava na malou řeku

29. 3. 2019 Martin Jandík Ostatní články diskuze: 3

Na tuhle výpravu jsem se opravdu už moc těšil. Měl jsem sice za sebou pár úspěšných přesnoček a natáčení dalšího dílu Carp Test, ale tentokrát jsem měl v plánu vyrazit na tři dny k břehům mé milované Berounky a užít si takovou tu správnou pohodovou rybačku bez kamer a nutnosti cokoliv dělat. Nebyl to vlastně můj nápad vyrazit v tomhle chladném počasí na tak dlouho k vodě, ale mého kamaráda Honzy. Tak dlouho mi o své dlouho plánované výpravě vyprávěl, až mě vlastně přesvědčil o tom, že je to skvělý nápad a já se s chutí přidal. Týden před odjezdem jsme horlivě sledovali průtok řeky… tedy přesněji Honza, od kterého mi týden v kuse chodily zhruba každou hodinu zprávy s informací o aktuálním průtoku řeky :-) Dobrým znamením bylo to, že průtok den za dnem klesal.

Číst celý článek

Vychádzajúce Slnko

Vychádzajúce Slnko

2. 7. 2018 David Hudec Ostatní články diskuze: 0

Spev okolitého vtáctva, pohľad na hustý lesík na protiľahlej strane, ktorý sa tiahne celým brehom jazera. Tam, niekde v dialke počuť štekot srncov, ktorý sa rozlieha po okolitej krajine. Toto všetko v spojení so spomienkami na detstvo a nekonečnú radosť na brehu tohto jazera mi vháňa úsmev do tváre. 

Číst celý článek

Labská sezóna

Labská sezóna

14. 6. 2018 Jirka "Scopex" Majer Ostatní články diskuze: 3

Řeku Labe snad ani není potřeba dlouze představovat. Pramení v Krkonoších a jedná se o 15. nejdelší řeku Evropy. Celková délka je 1100 km a rozloha téměř 150000 km2. Délka Labe v České republice je 370 km s rozlohou téměř 5000 ha, což ho dělá v přepočtu na hektary největším revírem ČR. Řeka je rozdělena na 3 části. Horní, střední a dolní Labe. Délka horního toku je 122 km, středního 138 km a najdete tu 18 jezů – tedy 18 různých úseků s rozdílnou obsádkou ryb. Délka dolního toku je 110 km a zde se nachází pouze 6 jezů. Z krátkého popisu je zcela zřejmé, jak krásným, tajemným a dobrodružným revírem řeka Labe je.

Číst celý článek

Berounka před třením

Berounka před třením

30. 5. 2018 Martin Jandík Ostatní články diskuze: 0

Tak jak jsem si minulý rok slíbil, vedly mé první kroky v letošním roce opět k řece Berounce. I když o dost později, než jsem plánoval. To vše kvůli velkým personálním změnám v mé firmě a budování nové firmy. Mohl jsem jen sledovat na sociálních sítích, jak už spousta z vás bičuje vodu a plní internet fotkami krásných kaprů. Snažil jsem se být trpělivý a doufat, že můj čas taky přijde.

Číst celý článek

« Nejnovější Novější Strana 1 z 23 (231) Starší Nejstarší »

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč