Dobrodružství Jakea Langley-Hobbse

Dobrodružství Jakea Hobbse

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (17) Starší Nejstarší »

Bahno, pot a slzy na Orientu

Bahno, pot a slzy na Orientu

2. 10. 2016 Jake Langley-Hobbs Dobrodružství Jakea Langley-Hobbse diskuze: 0

Okolo mocného jezera Orient jsem projížděl již minulý rok. Bylo 4. února a já byl na cestě na Cassien, kde měla začít moje pětiletá rybářská výprava. Byla již tma, když jsem projížděl okolo dálničního sjezdu Foret de Orient, ale v hlavě se mi stále zjevovaly představy o Bulldozerovi a mnoho dalších příběhů z tohoto obrovského jezera, o kterých jsem v minulosti četl. Stejně tak jako slavné jezero na jihu Francie, ke kterému jsem mířil, byl i Orient často zmiňován v hlavních titulcích s úlovky velkých kaprů a s ním i mnoho odvážných kaprařů, kteří se mu rozhodli postavit. Bylo to určitě jezero, které bylo na mém seznamu, ale otázkou bylo, kdy se k němu dostanu. 

Číst celý článek

Můj sen na Madine!

Můj sen na Madine!

5. 9. 2016 Jake Langley-Hobbs Dobrodružství Jakea Langley-Hobbse diskuze: 0

Pokud si vzpomínáte, tak jsem se na konci kapitoly z minulého měsíce zmínil o tom, že jsem rybařil na Madine. Ta dnešní bude trochu jiná a já se vám pokusím přiblížit fantastický čas, který jsem prožil na Madine, kde jsem se mohl podílet na práci okolo organizace oficiální soutěže WCC a také rybaření, kterému jsem se mohl věnovat před a po skončení soutěže. Někteří z vás si možná pamatují, že Madine jsem navštívil již během WCC 2008. Tam jsem poprvé zakusil atmosféru hlavní soutěže a to, co jsem viděl, se mi moc líbilo. Pracoval jsem tvrdě, abych z akce přinesl nějaké zajímavé zprávy a měl jsem takový legrační pocit, že se sem vrátím v následujícím roce.

Číst celý článek

Obři z jezera Gigantica

Obři z jezera Gigantica

5. 6. 2016 Jake Langley-Hobbs Dobrodružství Jakea Langley-Hobbse diskuze: 0

Právě sedím na Lac de Madine po soutěži World Carp Classic. Je pondělí ráno a jezero je konečně prázdné a bez člunů a tak se mohu konečně soustředit a napsat pár řádků o své skvělé výpravě na jezero Gigantica, aniž bych se obával, že mi jachta nebo katamaran přejede vlasce. Každý, kdo čte mé články, ví, že dávám přednost velkým divokým jezerům před menšími komerčními vodami. Shoda okolností mě ale zavedla zpět na Giganticu a pro mě to byly příjemné letní prázdniny.

Číst celý článek

Jezero Salagou a řeka Lot

Jezero Salagou a řeka Lot

22. 5. 2016 Jake Langley-Hobbs Dobrodružství Jakea Langley-Hobbse diskuze: 0

O Salagou jsem několikrát slyšel již v 90. letech minulého století. Jeden z mých kaprařských kolegů o něm básnil tolik, že jsem měl tohoto jezera plné zuby, aniž bych ho kdy vůbec spatřil. Poté jsem na mnoho let s kaprařinou skončil a Salagou bylo stejně jako rybaření zapomenuto. Neměl jsem představu, kdy na tuto vodu vyrazím, ale byla definitivně na seznamu. Nakonec jsem se rozhodl, že se k červeným kopcům podívám a doufejme, že také spatřím některé z místních šupináčů, kteří učinili Salagou tak slavným.  

Číst celý článek

Lov na Velkém jezeře

Lov na Velkém jezeře

28. 3. 2016 Jake Langley-Hobbs Dobrodružství Jakea Langley-Hobbse diskuze: 23

Velké jezero se nachází v jižní Francii, nedaleko Cassienu. Nemusíte být genius na to, abyste zjistili, o které vodě mluvím, ale z úcty k mnoha rybářům, kteří vykonali dlouhou cestu, aby se zde pokusili ulovit některého z místních výjimečných kaprů, ho na těchto stránkách vynechám. O této obrovské lokalitě jsem slyšel před mnoha lety a příběhy o nikdy neulovených nebo naopak ulovených monstrech plavajících v jeho modrozelených hlubinách úplně stačily na to, aby uchvátily moji představivost.

Číst celý článek

Žít svůj sen není vždy úplná hračka!

Žít svůj sen není vždy úplná hračka!

14. 2. 2016 Jake Langley-Hobbs Dobrodružství Jakea Langley-Hobbse diskuze: 0

Před několika lety jste měli možnost pravidelně se setkávat na našem webu s úžasnými povídkami Jakea Langley Hobbse. Znovu přišel čas, kdy se tu jeho další zajímavé příběhy budou pravidelně objevovat. Také vycházejí v magazínu Kapr a Kapří svět. Teď již nechme promluvit samotného Jakea:
Můj současný život se zdá být snem každého kapraře. Rybařím každý den, nestarám se o to, co se děje ve světě a dokonce se mi občas podaří ulovit nějakého toho kapra. Na své dlouhé cestě jsem se ale setkal s několika problémy. Stal jsem se obětí zločinu a nedávno jsem se ocitnul dokonce v ohrožení života. Možná, že skutečně žiji svůj sen, ale sny se mohou velmi rychle změnit v noční můru.

Číst celý článek

Návrat na Cassien - díl první Translate

Návrat na Cassien - díl první

28. 8. 2013 Jake Langley-Hobbs Dobrodružství Jakea Langley-Hobbse diskuze: 0

Jake a jeho kaprařské Vánoce na Cassienu. Opět poutavé čtení doplněné o spoustu fotografií. Tentokrát v překladu Zewlbáby – díky!

Číst celý článek

Na francouzské Moselle 2/2 Translate

Na francouzské Moselle 2/2

14. 8. 2013 Jake Langley-Hobbs Dobrodružství Jakea Langley-Hobbse diskuze: 0

Pokračování říčního dobrodružství Jakea Langley-Hobbse na francouzské Moselle. Rybolov mu bude znesnadňovat trvalý déšť, množství naplavenin i komplikace s novými broďáky. I přesto se mu podaří docílit dalších skvělých úlovků. Ponořte se do dalšího dílu tohoto úžasného rybářského příběhu.

Číst celý článek

Na francouzské Moselle 1/2

Na francouzské Moselle 1/2

13. 5. 2013 Jake Langley-Hobbs Dobrodružství Jakea Langley-Hobbse diskuze: 2

V minulém dílu si Jake vyzkoušel lov kaprů na německé části řeky Moselly. Tentokrát vyrazil na stejnou řeku, ale do Francie.

Číst celý článek

V Německu na řece Mosele

V Německu na řece Mosele

1. 2. 2013 Jake Langley-Hobbs Dobrodružství Jakea Langley-Hobbse diskuze: 0

Další z příběhů Jakea Langleyho Hobbse, tentokrát z německého úseku řeky Mosely v překladu Davida „Vectifa“ Fořta. Když článek dodělal, prohlásil několik nepěkných slov o tom, kolik práce to dalo. Příjemné počtení :- )

Číst celý článek

L jako Liez Translate

L jako Liez

24. 9. 2012 Jake Langley-Hobbs Dobrodružství Jakea Langley-Hobbse diskuze: 7

Ze slunné Itálie se Jake přesunul na několik dní do Německa a hned poté vyrazil na další výpravu. Tentokrát do Francie…

Číst celý článek

Na březích Pusiana - část 2.

Na březích Pusiana - část 2.

23. 7. 2012 Jake Langley-Hobbs Dobrodružství Jakea Langley-Hobbse diskuze: 12

Přinášíme další díl z edice Dobrodružství Jakea Langley – Hobbse. V tomto druhém dílu navážeme na Jakeovo dobrodružství z Itálie. 

Číst celý článek

Na březích Pusiana - část 1. Translate

Na březích Pusiana - část 1.

19. 6. 2012 Jake Langley-Hobbs Dobrodružství Jakea Langley-Hobbse diskuze: 23

Dobrodruh a cestovatel Jake Langley-Hobbs a jeho dva psi se po své dlouhé výpravě na Cassien přesouvají do Itálie na břehy velkých místních jezer. Co vše vám kaprařina může přichystat a jak se s tím musíte vypořádat, jak důležitá je pevná vůle, jak se dá přežít tornádo a také první italští kapři…O tom všem se dočtete v první části neskutečného Jakeova italského příběhu. 

Číst celý článek

Dobrodružství Jakea Langley-Hobbse část druhá 2/2

Dobrodružství Jakea Langley-Hobbse část druhá 2/2

13. 4. 2012 Jake Langley-Hobbs Dobrodružství Jakea Langley-Hobbse diskuze: 17

Dnes vám přinášíme závěrečný díl cassienského dobrodružství Jakea Langley-Hobbse. Prožijete s ním poslední dva měsíce na březích tohoto legendárního jezera. Užijete si s zdolávačky krásných ryb a také nějakou legraci. Příště se již přesuneme do Itálie!

Číst celý článek

Dobrodružství Jakea Langley-Hobbse část druhá 1/2

Dobrodružství Jakea Langley-Hobbse část druhá 1/2

16. 3. 2012 Jake Langley-Hobbs Dobrodružství Jakea Langley-Hobbse diskuze: 15

Jste se mnou a mými psy zpět na Cassienu na poslední části mé mega dlouhé výpravy. Na konci března jsem prožil svoji 55 noc na tomto impozantním jezeře a měl jsem na svém kontě 16 ulovených kaprů.

Číst celý článek

Dobrodružství Jakea Langley-Hobbse část první

Dobrodružství Jakea Langley-Hobbse část první

2. 3. 2012 Jake Langley-Hobbs Dobrodružství Jakea Langley-Hobbse diskuze: 28

Carpfishing.cz Vám přináší první díl neskutečného příběhu Jakea Langley-Hobbse. Celá 23 dílná série zatím vycházela pouze v časopisu Carpworld. Jako druzí na světě Vám tedy nabízíme dobrodružství, které by chtěl jednou zažít každý z nás. První díl Vám i přes jeho textovou délku nabízíme při spuštění webu kompletní. Další budou vycházet na pokračování.

Číst celý článek

« Nejnovější Novější Strana 1 z 1 (17) Starší Nejstarší »

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč