Články

« Nejnovější Novější Strana 1 z 48 (487) Starší Nejstarší »

THE AMAZING BLED

THE AMAZING BLED

5. 12. 2018 Martin Jandík Nezapomenutelné zážitky diskuze: 10

Určitě již každý z vás zažil v životě něco zvláštního. Něco, za co snad mohla náhoda, možná osud, možná něco jiného. I mě se to stalo. Příběh, který začal dávat smysl až s odstupem času. Muselo se udát spoustu věcí, abych pochopil, že v životě nikdy není nic předem daného. Nebo snad ano? 

001-nadherny-lysec-presahujici-hranici-20kg-nahled

Nádherný lysec přesahující hranici 20kg


Číst celý článek

HÁČIK – najdôležitejšia časť montáže!

HÁČIK  – najdôležitejšia časť montáže!

3. 10. 2018 Miloš Švihorík Montáže diskuze: 0

1.část – Predator ATS

Zdravím priatelia. Mnoho z vás mi píše s prosbou o radu ako správne naviazať ten, či onen háčik. Že sa vám ryby vypínajú (vyrezávajú), že máte záber a seknete do prázdna, alebo, že sú ryby chytené zvonka a pod., že sa vám narovnávajú háčiky… Pravda je taká, že dokonalý háčik, šnúrka, rovnátko a vlastne celá montáž neexistuje a myslím, že ani nikdy nebude. Predsa len si musíme uvedomiť, že sa snažíme chytať kapry, čo sú živočíchy, z ktorých každý je trochu odlišní. Neprijímajú potravu na 100% vždy rovnako. Vplýva na to neuveriteľné množstvo faktorov a okolností. Počasie, ročné obdobie, denná doba, tlak, priehľadnosť  vody, podložie na ktorom chytáme, samotná aktivita a nálada rýb a mnohé ďalšie aspekty, ktoré často ani nevieme odpozorovať.

Číst celý článek

Prázdninový obr

Prázdninový obr

16. 9. 2018 Ernst Helmhart Nezapomenutelné zážitky diskuze: 0

Dlouho očekávaná dovolená se přiblížila. Poslední týdny panovaly teploty nad 30 °C, proto jsme se s rodinou rozhodli pro týden strávený na jednom velkém přírodním jezeře, kde jsem již několikrát rybařil a mohli jsme se tady také koupat.

Číst celý článek

Příval emocí aneb IBCC 2018

Příval emocí aneb IBCC 2018

1. 8. 2018 Radek Holub Nezapomenutelné zážitky diskuze: 0

Gigantická vodní plocha připomínající moře, množství nádherných kaprů, jak vystřižených z kaprařských snů, extrémní počasí – bouře a vlny, o kterých se Vám bude zdát ještě hodně dlouho poté, co opustíte břehy maďarského obra. Nejen to jsou důvody, proč se na letošní závod IBBC bude ještě dlouho vzpomínat. Je to jednoduše přísun emocí, do nichž můžete níže nahlédnout skrz oči Nikl/Carp´R´Us týmu.

Číst celý článek

Vychádzajúce Slnko

Vychádzajúce Slnko

2. 7. 2018 David Hudec Ostatní články diskuze: 0

Spev okolitého vtáctva, pohľad na hustý lesík na protiľahlej strane, ktorý sa tiahne celým brehom jazera. Tam, niekde v dialke počuť štekot srncov, ktorý sa rozlieha po okolitej krajine. Toto všetko v spojení so spomienkami na detstvo a nekonečnú radosť na brehu tohto jazera mi vháňa úsmev do tváre. 

Číst celý článek

Návazec Gardner Slip D-Rig

Návazec Gardner Slip D-Rig

30. 6. 2018 Hobby-G Instruktážní článek diskuze: 0

Návazec Slip D-Rig má na svědomí tisíce kaprů ve Velké Británii a také po celé Evropě. Jeho původním autorem je známý Martin Clarke a v následujícím fotočlánku spol. Hobby-G si ukážeme, jak tento návazec sestavit.

Číst celý článek

Labská sezóna

Labská sezóna

14. 6. 2018 Jirka "Scopex" Majer Ostatní články diskuze: 3

Řeku Labe snad ani není potřeba dlouze představovat. Pramení v Krkonoších a jedná se o 15. nejdelší řeku Evropy. Celková délka je 1100 km a rozloha téměř 150000 km2. Délka Labe v České republice je 370 km s rozlohou téměř 5000 ha, což ho dělá v přepočtu na hektary největším revírem ČR. Řeka je rozdělena na 3 části. Horní, střední a dolní Labe. Délka horního toku je 122 km, středního 138 km a najdete tu 18 jezů – tedy 18 různých úseků s rozdílnou obsádkou ryb. Délka dolního toku je 110 km a zde se nachází pouze 6 jezů. Z krátkého popisu je zcela zřejmé, jak krásným, tajemným a dobrodružným revírem řeka Labe je.

Číst celý článek

Berounka před třením

Berounka před třením

30. 5. 2018 Martin Jandík Ostatní články diskuze: 0

Tak jak jsem si minulý rok slíbil, vedly mé první kroky v letošním roce opět k řece Berounce. I když o dost později, než jsem plánoval. To vše kvůli velkým personálním změnám v mé firmě a budování nové firmy. Mohl jsem jen sledovat na sociálních sítích, jak už spousta z vás bičuje vodu a plní internet fotkami krásných kaprů. Snažil jsem se být trpělivý a doufat, že můj čas taky přijde.

Číst celý článek

Rozdíl závisí na detailech

Rozdíl závisí na detailech

9. 5. 2018 Maike Prinz Ostatní články diskuze: 0

Všichni známe těžké a zdánlivě beznadějné situace u vody, a ti, kteří tento koníček provozují již mnoho let, našli svou strategii, kterou preferují při lovu na těžkých vodách. Především pro mladé rybáře nebo nováčky je úspěch na extrémních vodách nebo v obtížných situacích jako tajemná kniha. Na Facebooku dostávám bezpočet dotazů, jak uspět na vodách s extrémními podmínkami. Odpovědi na všechny tyto otázky by se do článku nevešly. Přesto bych se chtěla zaměřit na některé z nich a pokusit se odpovědět následujícím článkem.

 

Číst celý článek

Chybějící kousek hádanky

Chybějící kousek hádanky

9. 4. 2018 Honza "Johan" Kořenek Ostatní články diskuze: 0

Přiznejme si, že většina z nás vyhledává především revíry, na kterých je velká šance na ulovení kapra těch“ správných“ rozměrů. Ať už jsou to velká jezera, řeky, nebo malé rybníky, určitým způsobem jde vždy o cílený rybolov a čekání na záběr vytoužené ryby. Je to však více než jen honba za jednou velkou rybou, mnohem víc. Možná to zní trochu zvláštně, ale často je skutečný cíl jiný, než jen ulovit největší rybu. Možná si dokonce stejně jako já přejete, abychom tu největší rybu nechytili a mohli tak prožívat svůj příběh každou sezónu stále znovu.

Číst celý článek

Prodloužený víkend na lodi

Prodloužený víkend na lodi

5. 3. 2018 Philip Jakob "Phil on Tour" Ostatní články diskuze: 0

Rybolov z lodi bylo něco, co mě vždy velmi lákalo. Konečně to mohu nyní vyškrtnout ze svého seznamu přání a musím říct, že to byla skvělá výprava. Ale vše pěkně od začátku…

Číst celý článek

CARP TIME 2018/1

CARP TIME 2018/1

15. 2. 2018 Redakce CARP TIME diskuze: 43

První letošní díl pořadu Carp Time, který Vám přináší rybaření na různých evropských vodách v Itálii, Chorvatsku a Francii. Budou představeny osobnosti kaprařské scény Marco Bertaglia, Dave Levy a David Dauchy. Můžete se těšit na dobrodružné výpravy za kapry. Příjemné sledování!

Číst celý článek

Výherci soutěže o 20 volných vstupů na veletr For Fishing 2018

Výherci soutěže o 20 volných vstupů na veletr For Fishing 2018

12. 2. 2018 Redakce Ostatní články diskuze: 7

Vylosování soutěže o 20 volných vstupenek na veletrh For Fishing 2018!

Číst celý článek

#Winterhero - tipy pro zimní kapraření

#Winterhero - tipy pro zimní kapraření

9. 2. 2018 Team Korda Ostatní články diskuze: 0

001-jen-silna-vstrva-ledu-nas-muze-rozdelit-nahled

Pro některé lovce kaprů nekončí sezóna v podstatě nikdy. A jen silná vrstva ledu je může alespoň na chvíli s milovanými kapry rozdělit. V následujících řádcích vám přinášíme pár zaručených tipů předních evropských kaprařů pro zimní sezónu.

Číst celý článek

Mise - zimní kapr

Mise - zimní kapr

16. 1. 2018 Redakce Ostatní články diskuze: 0

Chris Ackermann je již mnoho let jedním z nejznámějších jmen na německé kaprařské scéně. Více než 20 let se věnuje lovu kaprů – přesněji řečeno velkých kaprů. Stejně tak dlouho jde při honbě za úlovky svou vlastní cestou – při potápění studuje chování a zvláštní rysy ryb v jejich světě. A možná právě to mu pomáhá lovit jednu cílovou rybu za druhou. Doposud mu neunikla žádná z ryb, které si přál ulovit. Na své konto si neustále připisuje další neuvěřitelné ryby. Nicméně Chris zůstává při svém hobby oběma nohama na zemi, stejně jako v reálném životě. Není profesionálním rybářem, ani lovcem na plný úvazek. Kromě své rodiny a práce na tři směny, loví mimořádné ryby – vlastním stylem…

Číst celý článek

Jak na Ronnie Rig?

Jak na Ronnie Rig?

3. 1. 2018 Jakub "Jacommo" Fabian Montáže diskuze: 0

Návazce, návazce, návazce… je jich nepřeberné množství, a již o nich bylo mnoho napsáno, ale určitě jste minulý rok v médiích, na sociálních sítích, zprávách od vody nebo třeba v debatě s jiným kolegou rybářem zaznamenali výraz „Ronnie Rig“. Tento typ návazce je totiž neuvěřitelně efektivní a pokud jej vyzkoušíte, velice rychle se stane Vaším oblíbencem. Zde je jednoduchý foto návod od Jakuba Fabiana – krok za krokem:

Číst celý článek

« Nejnovější Novější Strana 1 z 48 (487) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (1 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč