Články

« Nejnovější Novější Strana 1 z 44 (446) Starší Nejstarší »

Správná strategie krmení = cesta k úspěchu

Správná strategie krmení = cesta k úspěchu

28. 5. 2017 Jirka "Scopex" Majer Instruktážní článek diskuze: 0

Loňská sezona pro mne bylo po rybářské stránce opravdu hodně úspěšná. Podařilo se mi ulovit více jak 100 kaprů s váhou přes 10kg ze svazových revírů ČR, z toho 15 ryb se váhově pohybovalo mezi 15–19,80kg. Podařilo se mi na čtyřech různých revírech ulovit čtyři různé kapry s váhou přes 20kg a jeden dokonce s váhou přes 25kg. Byla to prostě sezóna jako z pohádky!

Číst celý článek

100 dní na "slovenskom Deri" 2.díl - Leto

100 dní na "slovenskom Deri" 2.díl - Leto

22. 5. 2017 Matúš Bučko Ostatní články diskuze: 0

Je za mnou 40 dní strávených na jazere. Jar sa definitívne skončila a nezadržateľne sa s pribúdajúcimi teplotami blíži leto. Začína sa pre mňa najťažšie obdobie roka z hľadiska lovu kaprov na Šírave. Tropické dni, keď sa nepohne ani lístok, kvitnúca voda zatiahnutá zelenou riasou, množstvo plavidiel a kúpajúcich sa, to je letný kolorit Zemplínskej šíravy. Sú dni kedy doslova o kapra ani len nezavadíte, byť týždeň bez záberu nie je nič nezvyčajné, a ten kto tvrdí, že sa tu dá vždy zachytať, tak jednoducho klame. No sú situácie, keď po dlhodobejšom pôste zrazu prídu hody. Z ničoho nič, akoby mávnutím čarovného prútika kapry začnú byť aktívni a vy môžete zažiť nádhernú rybačku počas horúcich letných dní. Niekoľko takýchto momentov som zažil aj ja na vlastnej koži.
 

Číst celý článek

Lov s jedním prutem

Lov s jedním prutem

17. 5. 2017 Martin Bowler Instruktážní článek diskuze: 0

Arzenál prutů úhledně srovnaných na stojanu, to je scenérie, které uvidíte prakticky na každém kaprařském stanovišti po celé Evropě. Dva jsou pravidlem, většina rybářů však preferuje tři nebo ještě lépe, když se tam vmáčkne i čtvrtý. Já nejsem výjimkou, a tak s sebou také nosím pořádnou baterii prutů, zejména když mám přibalený markerovací a spombový prut. A pak si stejně jako všichni ostatní kladu otázku: když do vody dostanu co více vlasců, zdvojnásobím, ztrojnásobím, zečtyřnásobím tak svoje šance? 

Číst celý článek

Souboj s velkými jezery

Souboj s velkými jezery

8. 5. 2017 Andy Chambers Instruktážní článek diskuze: 0

Myslím, že už bylo načase, abych napsal taky něco o oněch obrovských jezerech, na kterých tak rád chytám -  něco o chytání a o taktice vhodné na těchto náročných vodách. Náhoda tomu chtěla, že jsem tento článek začal psát právě den před tím, než jsem měl vyrazit chytat na největší z těchto jezer – ohromné Foret d’Orient, které se nachází ve francouzské provincii Champagne. Je to jezero, na kterém jsem poměrně úspěšný, už nějakých deset let. Teď tento článek píši z bivaku na místě, odkud mohu přehlédnout celé jezero – nemohl jsem si vybrat lepší prostředí, které by mi poskytovalo inspiraci a pohánělo šedou kůru mozkovou k činnosti tak, abych článku učinil za dost. Panuje tu monotónní klid, teplo a slunečno – ne zrovna ideální podmínky pro rybaření, ale naprosto perfektní podmínky pro psaní, takže pokračujte ve čtení a já doufám, že se mi podaří vás inspirovat k tomu, abyste těmto gigantickým jezerům dali také šanci.

Číst celý článek

100 dní na "slovenskom Deri" 1.díl - Jar

100 dní na "slovenskom Deri" 1.díl - Jar

20. 4. 2017 Matúš Bučko Ostatní články diskuze: 0

Zemplínska Šírava sa začína ukazovať ako voda skvelých parametrov. Dlhodobá starostlivosť a rozumné hospodárenie začína prinášať ovocie. Možno si ešte pamätáte na môj prvý  úvodný článok „Zemplínska Šírava – Slovenský DER“, v ktorom som túto vodu prirovnal k slávnemu francúzskemu jazeru Lac du Der. Je mi samozrejme jasné, že sa toto naše slovenské more nedá priamo porovnávať s touto európskou mekou kaprariny, ale zasa nevidím dôvod, prečo by sme tu nemohli mať také naše pekné, dobre zarybnené, slovenské Lac Du Der.

Číst celý článek

Guppy – překvapení na břehu Mosely

Guppy – překvapení na břehu Mosely

14. 4. 2017 Max Nollert Ostatní články diskuze: 0

Za slunných dnů jsem jezdil každou středu v létě na kole do přístavu předtím, než jsem se vydal zpět do práce. 10–15 minut jsem si dopřával odpočinku, když v tom jsem zahlédl hejno pěkných ryb, které stálo pod hladinou mezi jachtami. Občas se pohybovaly kousek dopředu nebo dozadu, schovaly se pod lekníny, nebo na chvíli zmizely v rákosí. 

Číst celý článek

Kterak řeka vydala svůj poklad

Kterak řeka vydala svůj poklad

3. 4. 2017 Lukáš Zahrádka Ostatní články diskuze: 0

Je duben a já už nedočkavě čekám, až se přiblíží den mé první letošní delší výpravy na mou oblíbenou svazovku. Přípravy jsou v plném proudu. Nakupuji potraviny a doobjednávám krmení. Nezanedbávám ani přípravu montáží, prostě vše nezbytné, tak aby mne u vody nic nepřekvapilo. Nakládám auto, které je po chvíli naložené k prasknutí. Konečně je pondělí a já už konečně vyrážím na svou první delší letošní výpravu.

Číst celý článek

Čekání? Ztráta času…

Čekání? Ztráta času…

17. 3. 2017 Jan Dadák Instruktážní článek diskuze: 11


Článků ve stylu „přijel jsem a nachytal jsem“ je opravdu velké množství. Někdy jsou příběhy zajímavější, jindy poměrně stereotypní. Lov kaprů je velice komplexní činnost, která je složena z mnoha aspektů, jejichž správné složení do sebe vede k úspěchu, nebo také neúspěchu. Poměrně zásadně mi ale chybí popsání jedné z nejzásadnější složky, která je klíčová pro úspěch. Jedná se o lokalizaci. Již bylo nesčetněkrát zmíněno, jak důležité je kapry chytat tam, kde v danou chvíli jsou a kde se krmí. V následujícím článku se na sérii příběhů z tohoto roku pokusím lépe popsat a ukázat to, jak je lokalizace důležitá a jak se zvýšená snaha o správné nalezení ryb podepsala na mých úspěších letošního jara. 

Číst celý článek

Kouzlo jménem zig-rig - rozhovor s Martinem Teplanem

Kouzlo jménem zig-rig - rozhovor s Martinem Teplanem

13. 3. 2017 Redakce Rozhovory diskuze: 2

Zig-rig, tahle krátká formulka stále jitří mezi kapraři emoce. Boří totiž zažité dogma, kdy kapry nutíme k záběru během jejich krmení na jezerním dně. Někdy dokáže být neuvěřitelně efektivní a během „mrtvých“ dní, dovede jakoby kouzlem posílat na naše pruty rybu za rybou a kapři často berou nástrahu, takřka na dopad. Mistrem v lovu ve sloupci je bezpochyby slovenský kaprař Martin Teplan, a proto jsme se ho zeptali na několik otázek.

Číst celý článek

Můj životní příběh

Můj životní příběh

27. 2. 2017 Ivo Dlouhý Ostatní články diskuze: 8

Můj příběh se začal psát v sezóně roku 2015. Tehdy se mi podařilo na jedné svazové vodě ulovit pár krásných ryb. Dvě z toho byly nezapomenutelné, 20 kilový šupináč a 22 kilový lysec. Na začátku roku 2016 jsem se vrhnul ve chvílích volna na malý „úklid“ ve svých fotografiích z uplynulých výprav. Při jejich prohlížení jsem narazil i na složku s fotografiemi z několika let staré výpravy, kde jsem v náručí držel taktéž lysce. Bližším zkoumáním těchto fotografií jsem v rybě poznal onoho lysce z roku 2015 – mnohem menší, ale byl to on.
 

Číst celý článek

1. ročník Krajského přeboru ČRS z. s., Středočeského ú.s. v lovu ryb udicí na položenou

1. ročník Krajského přeboru ČRS z. s., Středočeského ú.s. v lovu ryb udicí na položenou

26. 2. 2017 Redakce Ostatní články diskuze: 0

A je to tady! Historicky 1. ročník Krajského přeboru Českého rybářského svazu z. s., Středočeského územního svazu v lovu ryb udicí na položenou se uskuteční 3. – 6. 8. 2017 na revíru Labe 18 (č. 411 050).

Číst celý článek

Jít (ne)štěstí naproti

Jít (ne)štěstí naproti

22. 2. 2017 Honza "Johan" Kořenek Ostatní články diskuze: 0

Navnaděn pro mě vcelku úspěšnou loňskou sezónou, jsem se té letošní nemohl dočkat. V koutku duše jsem doufal, že bude zase o něco lepší než ta poslední a prvním uloveným jarním kaprem mé sebevědomí ještě stouplo. Poté se však začalo dít mnoho náhod a okolností, které znamenaly, že sezóna 2016 byla pro mne, co se úlovků týče, velice skromná. Na druhou stranu jsem byl obohacen o někdy až neuvěřitelné zážitky, na které budu ještě dlouho vzpomínat.

Číst celý článek

Jsme piráti nové éry!

Jsme piráti nové éry!

10. 2. 2017 Julian Jurkewitz Ostatní články diskuze: 0

Když si představíme piráty, napadnou nás lodě, dobrodružství na velkých mořích, objevování nových míst, které nejsou přístupné po zemi, bouře, divoké mořské vlny a poklady plné zlata. Měli jste na něco takového někdy chuť? Myslím na opravdový pirátský život? My ano!

Číst celý článek

Carp Time - Vzpomínky na rok 2016

Carp Time - Vzpomínky na rok 2016

31. 1. 2017 David Fořt CARP TIME diskuze: 9

CARP TIME – krátký výběr toho nejlepšího z minulého roku a také něco pro zasmání ze zákulisí natáčení pořadu :-) Dobře se bavte!

Číst celý článek

Comeback

Comeback

29. 1. 2017 Michal Kučera Ostatní články diskuze: 1

Je spousty vod, u nichž jsem říkal, že se tam brzy vrátím. A, alespoň prozatím, se mi to nepodařilo. Ovšem návrat na vodu, kde jsem si dvakrát zvedl osobní rekord a prvních šest výprav vždy měl na kontě alespoň jednoho kapra přes 17kg, se přímo vybízel. Trochu jsem na ni sice zanevřel, ať už díky zcizené udici, o kterou mě připravil místní feťák, nebo i díky úpravám břehů, které pohostinnou krajinu změnily na kamenitou poušť, kde každé špatné šlápnutí může znamenat zlomeninu nohy.

Číst celý článek

Snad proto, že šumí a nedává spát

Snad proto, že šumí a nedává spát

23. 1. 2017 Radek Holub Ostatní články diskuze: 0

Řeku jsem měl rád víc než cokoli na světě a styděl jsem se tehdy za to. A nevěděl jsem, proč řeku tak miluji. Snad proto, že jsou v ní ryby, anebo proto, že je volná a nespoutaná? Kvůli tomu, že se nikdy nezastaví? Snad proto, že šumí a že nedá spát? Snad proto, že je tu věky, anebo proto, že každý den její vody v dálce umírají? Anebo proto, že na ní můžeš plout či v ní můžeš zemřít? 
 

Číst celý článek

« Nejnovější Novější Strana 1 z 44 (446) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (36 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč