Články

« Nejnovější Novější Strana 1 z 50 (506) Starší Nejstarší »

Neuvěřitelný příběh aneb nikdy se nevzdávej

Neuvěřitelný příběh aneb nikdy se nevzdávej

8. 12. 2019 Martin Jandík Ostatní články diskuze: 1

Vše začalo zase tak obyčejně jako spousta jiných příběhů. A to domluvou dvou kamarádů, kteří společně chtějí podniknout poslední delší listopadovou výpravu v roce 2019. Oba dva máme rodiny a práci, která nás časově hodně omezuje. Proto vždy vše plánujeme v předstihu. Nebylo tomu jinak ani tentokrát. Avšak člověk míní a příroda mění. Dva týdny před odjezdem se prudce ochlazuje. Na datum, který jsme si vybrali, hlásí denní teploty kolem 5 stupňů a v noci mrazíky. Samozřejmě se rychle ochlazuje i voda, což neslibuje mnoho záběrů, ale spíše pěkně vymrzlé tváře.

Číst celý článek

Když poslechnete své děti…

Když poslechnete své děti…

5. 12. 2019 Redakce Ostatní články diskuze: 0

Původně jsem k vodě ani jet nechtěl. Mé rybářské vybavení bylo uschováno v garáži a v hlavě se mi honily úplně jiné myšlenky. V mém životě se toho hodně změnilo. Objevil se nový člověk, který našel cestu k mému srdci, a já proto odsunul své hlavní priority stranou. Myslel jsem však na to, že sezóna 2018 byla pro mě velmi úspěšná. Zejména pak poslední měsíce roku! Na druhou stranu jsem však vždy raději trávil zimní měsíce daleko od vody…

Číst celý článek

Do neznáma s novou nadějí a chutí do rybolovu

Do neznáma s novou nadějí a chutí do rybolovu

14. 11. 2019 Tomáš Čermák Ostatní články diskuze: 0

Lovu kaprů se aktivně věnuji více jak deset let. Za tuto dobu jsem navštívil velmi pěkné vody po celé České republice včetně naší krásné řeky Labe. Ani zahraniční výpravy do Francie posledních pár let nezanedbávám a rád se tam vracím, je to úplně jiné chytání než tady u nás. Na dlouhou dobu mě taktéž pohltila, jedna velká štěrkovna poblíž mého bydliště. Začátky tu byly složité, ale fascinující a zábavné. Postupem času jsem vodu poznal na tolik dobře, že jsem přestal mít chuť se sem vracet i přesto, že ukrývá velmi pěkné ryby, které stále nemám chycené, ale stal se z toho stereotyp, a to mě přestalo bavit a naplňovat.

Číst celý článek

Pouhý okamžik

Pouhý okamžik

28. 8. 2019 Honza "Drak" Chvapil Nezapomenutelné zážitky diskuze: 0

Na podvečerní procházce kráčím po kamenité cestě, která vede od mého domu směrem dolů do nádherného údolí. Na konci této cesty tyčí se dnes již vysoké akáty, u kterých dám se doprava a pokračuji po travnaté cestě dál přes potok. Jen co na chvilku poslechnu tekoucí vodu v potoce, podívám se před sebe a konečně vypínám po celodenním shonu při pohledu na nádherný maličký rybníček přímo pod lesem. Všude roste rákosí, žáby si povídají a panuje tu naprostý klid. Sedám si na břeh do vysoké trávy a nasávám neuvěřitelnou atmosféru ticha a toho všeho souznění, které jako kaprař pro svůj život potřebuji. Moc rád v takových chvílích vzpomínám a nebylo tomu jinak ani tentokrát!

Číst celý článek

Trofejná jeseň

Trofejná jeseň

19. 8. 2019 Ultimate carp Nezapomenutelné zážitky diskuze: 0

A opäť tu bola jeseň! Neviem čím to je, asi vekom alebo rýchlym životným štýlom, no zdá sa mi, že pribúdajúcimi rokmi nám tá naša kaprárska sezóna plynie stále akosi rýchlejšie. Predtým ako vám rozpoviem môj príbeh sa musíme vrátiť o pár desiatok dní vzad. Neviem presný dátum no myslím, že to bolo niekedy v júni kedy nastal pre mňa ale aj pre náš spolok UltimateCarp významný zlom.

Číst celý článek

Carp Time 2019/2 - Trailer

Carp Time 2019/2 - Trailer

8. 8. 2019 David Fořt CARP TIME diskuze: 1

Tento díl pořadu Carp Time bude velmi pestrý. Vydáme se na obrovské italské jezero Lago di Garda, na francouzské řece Rhoně zažijete výpravu nejen za kapry, ale také za obrovskými sumci a nebudou chybět aktuální novinky na trhu a představení zajímavé metody lovu kaprů.

Číst celý článek

Nová generace přichází

Nová generace přichází

24. 7. 2019 Martin Jandík Nezapomenutelné zážitky diskuze: 0

Mám za sebou další zážitek, který rozhodně stojí za vyprávění…Vše začalo touhou být sám, bez lidí, bez kamer, bez otázek, bez odpovědí. Jediné co jsem chtěl a po čem toužil, bylo lovit. 

Číst celý článek

Důvěra v nástrahu

Důvěra v nástrahu

19. 7. 2019 Denis Groeger Ostatní články diskuze: 2

Nejdůležitější ingrediencí Vaší nástrahy je důvěra v ní! Pravidlo, které může znít jako klišé, neplatí pouze při ortodoxní „kuličkové“ kaprařině, ale při rybolovu celkově. 

Číst celý článek

Až na dno!

Až na dno!

8. 7. 2019 Radek Holub Instruktážní článek diskuze: 0

Uplynulou sezónu jsem se k vodě nedostával příliš často a vždy to byly pouze popracovní výpady na jednu, maximálně dvě noci. Při každém odjezdu od řeky na místa putovalo řádné množství kuliček, a nejen to ve mně evokovalo myšlenky a představy, jak se kapři na ničím nerušeném místě krmí. Lysec perfektních tvarů, jenž svým pupíkem rozráží jemné sedimenty na říčním dně, zatím co se může v klidu krmit, nikde žádný napnutý vlasec, jehož dotek pod vodou zapůsobí jako rána elektrickým proudem? To nezní vůbec špatně, co říkáte?

Číst celý článek

Trumf v rukávu

Trumf v rukávu

23. 6. 2019 Honza "Johan" Kořenek Ostatní články diskuze: 0

Pamatuji si na dobu, kdy jsem si připravoval svá lovná místa s velkým množstvím krmení. Bylo to v době, kdy na vodě nikdo tolik krmení nepoužíval a tato taktika mi fungovala opravdu velmi dobře.  Znám řadu rybářů, velmi úspěšných rybářů, kteří se zaměřují na velké krmné kampaně. Jsem ale přesvědčený, že časem na některých vodách důvěra kaprů v předkládané velké množství krmení začne klesat, protože si toto velké množství spojí s blížícím se nebezpečím v podobě svého ulovení.

Číst celý článek

HÁČIK – najdôležitejšia časť montáže! – III.

HÁČIK – najdôležitejšia časť montáže! – III.

1. 6. 2019 Miloš Švihorík Instruktážní článek diskuze: 0

3.část – Centurion 2000 ATS

Ubehol ďalší mesiac a ja sedím znovu za klávesnicou počítača a prehrabávam sa v otázkach a ohlasoch, ktoré mi od vás prišli na predchádzajúce články. Naozaj mi prosím odpustite, ale na všetky sa odpovedať nedá a ako tak na to pozerám, urobím to zasa tak jednoducho a systematicky ako predošlé dva diely. V oboch som sa vám snažil priblížiť problematiku naviazania viacerých možností háčikov rôznych tvarov a v neposlednom rade niečo z tej aspoň podľa mňa veľmi dôležitej rybárskej etiky.

Číst celý článek

Maďarské more – pohltí vás, či už chcete alebo nie!

Maďarské more – pohltí vás, či už chcete alebo nie!

18. 5. 2019 Ultimate carp Nezapomenutelné zážitky diskuze: 0

Ako to celé začalo? Pamätám si, že s myšlienkou ísť skúsiť chytať maďarské kapríky na Balaton som sa pohrával už niekoľko rokov. Vždy sa to z rôznych dôvodov buď odložilo alebo nejakým spôsobom proste prišla pod ruku iná výzva či výprava, inokedy zasa pracovné či rodinné povinnosti. Niekde ale vzadu v mojej hlave ten Balaton proste stále bol, nezanikol, len proste oddychoval a čakal na správnu chvíľu.

Číst celý článek

HÁČIK – najdôležitejšia časť montáže! - II.

HÁČIK – najdôležitejšia časť montáže! - II.

10. 5. 2019 Miloš Švihorík Instruktážní článek diskuze: 0

2.část – Longshank Nailer ATS

Zdravím vás priatelia. Som rád, že sa vám takýto mini seriál o háčikoch páči. Presvedčujú ma o tom reakcie viacerých z vás. Chodia mi ďalšie a ďalšie otázky, poznatky a fotografie vašich montáží, či to máte správne a podobne. Samozrejme ma to veľmi teší a aj v tomto diely sa pozrieme podrobne na ďalší model háčika od anglického výrobcu Carp ´R´ Us a to môj najobľúbenejší  – Longshank Nailer ATS.

1-nahled

Číst celý článek

Dobrodružství za hranicemi

Dobrodružství za hranicemi

1. 5. 2019 Honza "Johan" Kořenek Ostatní články diskuze: 0

Nemusí to být vždy dlouhé výpravy na vzdálených vodách v cizí zemi, ze kterých vznikají příběhy, které stojí za přečtení. Často i jen malé detaily a příběhy, které zažijeme na našich krátkých výpravách, budou dobrodružstvím, které si z našeho koníčku budeme navždy pamatovat. Kdo očekává příběh s nádechem jižních zemí, můžete následující řádky přeskočit. Pokud vás však zajímá dobrodružství, které se odehrálo „za rohem“, pokračujte ve čtení.

Číst celý článek

Velikonoční dobrodružství

Velikonoční dobrodružství

7. 4. 2019 Redakce Ostatní články diskuze: 0

V mysli mi probíhalo vše, co se během prodlouženého víkendu u vody odehrálo. Byl jsem potěšen, jak věci fungovaly a nemohl jsem si přát víc. Zažil jsem neuvěřitelnou změnu počasí, noci bez záběru a závěr s krásnými úlovky. Shoda různých okolností mě dostala právě na toto jezero.  První jezero, kam jsem chtěl jet, bylo nepřístupné kvůli vichřici, která poničila několik u vody stojících stromů. Jsem přesvědčený, že vše se stalo z nějakého důvodu a v následujících řádcích vám svůj příběh přiblížím.

Číst celý článek

Březnová výprava na malou řeku

Březnová výprava na malou řeku

29. 3. 2019 Martin Jandík Ostatní články diskuze: 3

Na tuhle výpravu jsem se opravdu už moc těšil. Měl jsem sice za sebou pár úspěšných přesnoček a natáčení dalšího dílu Carp Test, ale tentokrát jsem měl v plánu vyrazit na tři dny k břehům mé milované Berounky a užít si takovou tu správnou pohodovou rybačku bez kamer a nutnosti cokoliv dělat. Nebyl to vlastně můj nápad vyrazit v tomhle chladném počasí na tak dlouho k vodě, ale mého kamaráda Honzy. Tak dlouho mi o své dlouho plánované výpravě vyprávěl, až mě vlastně přesvědčil o tom, že je to skvělý nápad a já se s chutí přidal. Týden před odjezdem jsme horlivě sledovali průtok řeky… tedy přesněji Honza, od kterého mi týden v kuse chodily zhruba každou hodinu zprávy s informací o aktuálním průtoku řeky :-) Dobrým znamením bylo to, že průtok den za dnem klesal.

Číst celý článek

« Nejnovější Novější Strana 1 z 50 (506) Starší Nejstarší »

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč