Články

« Nejnovější Novější Strana 1 z 49 (497) Starší Nejstarší »

Trumf v rukávu

Trumf v rukávu

23. 6. 2019 Honza "Johan" Kořenek Ostatní články diskuze: 0

Pamatuji si na dobu, kdy jsem si připravoval svá lovná místa s velkým množstvím krmení. Bylo to v době, kdy na vodě nikdo tolik krmení nepoužíval a tato taktika mi fungovala opravdu velmi dobře.  Znám řadu rybářů, velmi úspěšných rybářů, kteří se zaměřují na velké krmné kampaně. Jsem ale přesvědčený, že časem na některých vodách důvěra kaprů v předkládané velké množství krmení začne klesat, protože si toto velké množství spojí s blížícím se nebezpečím v podobě svého ulovení.

Číst celý článek

HÁČIK – najdôležitejšia časť montáže! – III.

HÁČIK – najdôležitejšia časť montáže! – III.

1. 6. 2019 Miloš Švihorík Instruktážní článek diskuze: 0

3.část – Centurion 2000 ATS

Ubehol ďalší mesiac a ja sedím znovu za klávesnicou počítača a prehrabávam sa v otázkach a ohlasoch, ktoré mi od vás prišli na predchádzajúce články. Naozaj mi prosím odpustite, ale na všetky sa odpovedať nedá a ako tak na to pozerám, urobím to zasa tak jednoducho a systematicky ako predošlé dva diely. V oboch som sa vám snažil priblížiť problematiku naviazania viacerých možností háčikov rôznych tvarov a v neposlednom rade niečo z tej aspoň podľa mňa veľmi dôležitej rybárskej etiky.

Číst celý článek

Maďarské more – pohltí vás, či už chcete alebo nie!

Maďarské more – pohltí vás, či už chcete alebo nie!

18. 5. 2019 Ultimate carp Nezapomenutelné zážitky diskuze: 0

Ako to celé začalo? Pamätám si, že s myšlienkou ísť skúsiť chytať maďarské kapríky na Balaton som sa pohrával už niekoľko rokov. Vždy sa to z rôznych dôvodov buď odložilo alebo nejakým spôsobom proste prišla pod ruku iná výzva či výprava, inokedy zasa pracovné či rodinné povinnosti. Niekde ale vzadu v mojej hlave ten Balaton proste stále bol, nezanikol, len proste oddychoval a čakal na správnu chvíľu.

Číst celý článek

HÁČIK – najdôležitejšia časť montáže! - II.

HÁČIK – najdôležitejšia časť montáže! - II.

10. 5. 2019 Miloš Švihorík Instruktážní článek diskuze: 0

2.část – Longshank Nailer ATS

Zdravím vás priatelia. Som rád, že sa vám takýto mini seriál o háčikoch páči. Presvedčujú ma o tom reakcie viacerých z vás. Chodia mi ďalšie a ďalšie otázky, poznatky a fotografie vašich montáží, či to máte správne a podobne. Samozrejme ma to veľmi teší a aj v tomto diely sa pozrieme podrobne na ďalší model háčika od anglického výrobcu Carp ´R´ Us a to môj najobľúbenejší  – Longshank Nailer ATS.

1-nahled

Číst celý článek

Dobrodružství za hranicemi

Dobrodružství za hranicemi

1. 5. 2019 Honza "Johan" Kořenek Ostatní články diskuze: 0

Nemusí to být vždy dlouhé výpravy na vzdálených vodách v cizí zemi, ze kterých vznikají příběhy, které stojí za přečtení. Často i jen malé detaily a příběhy, které zažijeme na našich krátkých výpravách, budou dobrodružstvím, které si z našeho koníčku budeme navždy pamatovat. Kdo očekává příběh s nádechem jižních zemí, můžete následující řádky přeskočit. Pokud vás však zajímá dobrodružství, které se odehrálo „za rohem“, pokračujte ve čtení.

Číst celý článek

Velikonoční dobrodružství

Velikonoční dobrodružství

7. 4. 2019 Redakce Ostatní články diskuze: 0

V mysli mi probíhalo vše, co se během prodlouženého víkendu u vody odehrálo. Byl jsem potěšen, jak věci fungovaly a nemohl jsem si přát víc. Zažil jsem neuvěřitelnou změnu počasí, noci bez záběru a závěr s krásnými úlovky. Shoda různých okolností mě dostala právě na toto jezero.  První jezero, kam jsem chtěl jet, bylo nepřístupné kvůli vichřici, která poničila několik u vody stojících stromů. Jsem přesvědčený, že vše se stalo z nějakého důvodu a v následujících řádcích vám svůj příběh přiblížím.

Číst celý článek

Březnová výprava na malou řeku

Březnová výprava na malou řeku

29. 3. 2019 Martin Jandík Ostatní články diskuze: 3

Na tuhle výpravu jsem se opravdu už moc těšil. Měl jsem sice za sebou pár úspěšných přesnoček a natáčení dalšího dílu Carp Test, ale tentokrát jsem měl v plánu vyrazit na tři dny k břehům mé milované Berounky a užít si takovou tu správnou pohodovou rybačku bez kamer a nutnosti cokoliv dělat. Nebyl to vlastně můj nápad vyrazit v tomhle chladném počasí na tak dlouho k vodě, ale mého kamaráda Honzy. Tak dlouho mi o své dlouho plánované výpravě vyprávěl, až mě vlastně přesvědčil o tom, že je to skvělý nápad a já se s chutí přidal. Týden před odjezdem jsme horlivě sledovali průtok řeky… tedy přesněji Honza, od kterého mi týden v kuse chodily zhruba každou hodinu zprávy s informací o aktuálním průtoku řeky :-) Dobrým znamením bylo to, že průtok den za dnem klesal.

Číst celý článek

Výherci soutěže o 10 volných vstupů na veletrh For Fishing 2019

Výherci soutěže o 10 volných vstupů na veletrh For Fishing 2019

13. 2. 2019 Redakce 14 denní soutěže diskuze: 6

Vylosování naší soutěže o 10 volných vstupenek na veletrh For Fishing 2019!

Číst celý článek

Soutěž o 10 vstupenek na For Fishing 2019!

Soutěž o 10 vstupenek na For Fishing 2019!

12. 2. 2019 Redakce 14 denní soutěže diskuze: 57

Soutěž o 10 vstupenek na veletrh For Fishing 2019!

Jeden z největších evropských rybářských veletrhů For Fishing se opět nezadržitelně blíží!

Ve dnech 14.-17.2.2019 se v Letňanech sejdou vystavovatelé nejen z České republiky, ale i ze zahraničí.

 

Číst celý článek

Zimné večery

Zimné večery

11. 1. 2019 Jakub Trimay Blogy našich dopisovatelů diskuze: 3

Noc prevyšuje deň, divé husy odleteli s jeseňou a škrupina ľadu dočasne uzatvorila časť môjho sveta. Znie to pomerne ponuro, ale umožňuje mi to sústrediť sa na to, čo som pri vode prežil v uplynulých mesiacoch. 

Číst celý článek

THE AMAZING BLED

THE AMAZING BLED

5. 12. 2018 Martin Jandík Nezapomenutelné zážitky diskuze: 10

Určitě již každý z vás zažil v životě něco zvláštního. Něco, za co snad mohla náhoda, možná osud, možná něco jiného. I mě se to stalo. Příběh, který začal dávat smysl až s odstupem času. Muselo se udát spoustu věcí, abych pochopil, že v životě nikdy není nic předem daného. Nebo snad ano? 

001-nadherny-lysec-presahujici-hranici-20kg-nahled

Nádherný lysec přesahující hranici 20kg


Číst celý článek

HÁČIK – najdôležitejšia časť montáže!

HÁČIK  – najdôležitejšia časť montáže!

3. 10. 2018 Miloš Švihorík Montáže diskuze: 0

1.část – Predator ATS

Zdravím priatelia. Mnoho z vás mi píše s prosbou o radu ako správne naviazať ten, či onen háčik. Že sa vám ryby vypínajú (vyrezávajú), že máte záber a seknete do prázdna, alebo, že sú ryby chytené zvonka a pod., že sa vám narovnávajú háčiky… Pravda je taká, že dokonalý háčik, šnúrka, rovnátko a vlastne celá montáž neexistuje a myslím, že ani nikdy nebude. Predsa len si musíme uvedomiť, že sa snažíme chytať kapry, čo sú živočíchy, z ktorých každý je trochu odlišní. Neprijímajú potravu na 100% vždy rovnako. Vplýva na to neuveriteľné množstvo faktorov a okolností. Počasie, ročné obdobie, denná doba, tlak, priehľadnosť  vody, podložie na ktorom chytáme, samotná aktivita a nálada rýb a mnohé ďalšie aspekty, ktoré často ani nevieme odpozorovať.

Číst celý článek

Prázdninový obr

Prázdninový obr

16. 9. 2018 Ernst Helmhart Nezapomenutelné zážitky diskuze: 0

Dlouho očekávaná dovolená se přiblížila. Poslední týdny panovaly teploty nad 30 °C, proto jsme se s rodinou rozhodli pro týden strávený na jednom velkém přírodním jezeře, kde jsem již několikrát rybařil a mohli jsme se tady také koupat.

Číst celý článek

Příval emocí aneb IBCC 2018

Příval emocí aneb IBCC 2018

1. 8. 2018 Radek Holub Nezapomenutelné zážitky diskuze: 0

Gigantická vodní plocha připomínající moře, množství nádherných kaprů, jak vystřižených z kaprařských snů, extrémní počasí – bouře a vlny, o kterých se Vám bude zdát ještě hodně dlouho poté, co opustíte břehy maďarského obra. Nejen to jsou důvody, proč se na letošní závod IBBC bude ještě dlouho vzpomínat. Je to jednoduše přísun emocí, do nichž můžete níže nahlédnout skrz oči Nikl/Carp´R´Us týmu.

Číst celý článek

Vychádzajúce Slnko

Vychádzajúce Slnko

2. 7. 2018 David Hudec Ostatní články diskuze: 0

Spev okolitého vtáctva, pohľad na hustý lesík na protiľahlej strane, ktorý sa tiahne celým brehom jazera. Tam, niekde v dialke počuť štekot srncov, ktorý sa rozlieha po okolitej krajine. Toto všetko v spojení so spomienkami na detstvo a nekonečnú radosť na brehu tohto jazera mi vháňa úsmev do tváre. 

Číst celý článek

Návazec Gardner Slip D-Rig

Návazec Gardner Slip D-Rig

30. 6. 2018 Hobby-G Instruktážní článek diskuze: 0

Návazec Slip D-Rig má na svědomí tisíce kaprů ve Velké Británii a také po celé Evropě. Jeho původním autorem je známý Martin Clarke a v následujícím fotočlánku spol. Hobby-G si ukážeme, jak tento návazec sestavit.

Číst celý článek

Labská sezóna

Labská sezóna

14. 6. 2018 Jirka "Scopex" Majer Ostatní články diskuze: 3

Řeku Labe snad ani není potřeba dlouze představovat. Pramení v Krkonoších a jedná se o 15. nejdelší řeku Evropy. Celková délka je 1100 km a rozloha téměř 150000 km2. Délka Labe v České republice je 370 km s rozlohou téměř 5000 ha, což ho dělá v přepočtu na hektary největším revírem ČR. Řeka je rozdělena na 3 části. Horní, střední a dolní Labe. Délka horního toku je 122 km, středního 138 km a najdete tu 18 jezů – tedy 18 různých úseků s rozdílnou obsádkou ryb. Délka dolního toku je 110 km a zde se nachází pouze 6 jezů. Z krátkého popisu je zcela zřejmé, jak krásným, tajemným a dobrodružným revírem řeka Labe je.

Číst celý článek

« Nejnovější Novější Strana 1 z 49 (497) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (7 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč