Články

« Nejnovější Novější Strana 1 z 45 (455) Starší Nejstarší »

CARP TIME 2017/1 Trailer

CARP TIME 2017/1 Trailer

24. 7. 2017 Redakce CARP TIME diskuze: 0

Po dlouhém čekání pro vás máme dobrou zprávu. Již tento týden se můžete těšit na nový díl pořadu Carp Time. Nejprve ve čtvrtek 27.7.od 20h v premiéře na Arena Sport TV a hned následující den v bonusové verzi na www.carpfishing.cz. Na co se můžete těšit? Podíváme se společně na amsterdamské kanály, připraveny jsou medailony Alana Blaira a Miloše Švihoríka, zavítáme na Nikl & Sonik Casting Show, detailně se podíváme na novinky od společností Gardner, Wychwood, Giants Fishing a Mivardi, Kubo Fabian vám ukáže svůj kouzelný návazec, podíváte se na společné rybaření s teamem Nash CZ na Labi, špičkový závod World Carp Masters vám představí samotný majitel této soutěže Steve Bond a nesmí chybět také Honza „Carpkiller“ Hubka a jeho „Liščí výzva.“

Číst celý článek

Mezi dvěma světy - Top 10 (Radek Pěnkava)

Mezi dvěma světy - Top 10 (Radek Pěnkava)

24. 7. 2017 Redakce Ostatní články diskuze: 4

Radek Pěnkava

Pokračujeme s další kolekcí fotografií a tentokrát zapátral ve svém archivu Radek Pěnkava. Radkovy fotky patří již nějaký ten pátek k tomu nejlepšímu, co lze na kaprařské scéně v České a Slovenské republice nalézt. Posuďte sami… Nutno podotknout, že fotografie nejsou nikterak upravované nebo ořezané! Krásná práce…

Číst celý článek

100 dní na "slovenskom Deri" 3.díl - Jeseň

100 dní na "slovenskom Deri" 3.díl - Jeseň

24. 7. 2017 Matúš Bučko Ostatní články diskuze: 0

Aj keď to tak nevyzerá, leto sa pomaly končí. Počasie je stále krásne, slnečné, teploty sa šplhajú k 30tke a leto nie a nie odísť. Nie že by som nemal rád toto ročné obdobie, no z hľadiska lovu kaprov nie je leto to pravé orechové, i keď sa mi aj v tomto období podarilo chytiť niekoľko krásnych rýb. Verím však, že to pravé kaprové obdobie ešte len príde práve teraz v jeseni.

Číst celý článek

Na lovu kapra… aneb když se rybaření a fotky vzájemně doplňují

Na lovu kapra… aneb když se rybaření a fotky vzájemně doplňují

18. 7. 2017 Frank Pizon Instruktážní článek diskuze: 0

Rybáři většinou chtějí sladit rybaření a fotografie. Tento článek nabízí několik technik, které osobně používám k pořízení snímků ryb. Cílem je nenechat si má tajemství pořizování zvířecích snímků pro sebe. Takto postupuji při fotografování kaprů, abych zachoval jejich přirozenost.

Číst celý článek

Mezi dvěma světy - Top 10

Mezi dvěma světy - Top 10

13. 7. 2017 Redakce Ostatní články diskuze: 3

Luděk Štangl

Mezi dvěma světy – mezi vodou a souší – pruty nebo fotoaparát. Pokud přehlédnete naši kaprařskou scénu, nelze si nevšimnout několika rybářů, kteří si stejně jako s pruty, rozumí i s fotoaparátem. Často vznikají nezapomenutelné kompozice, které v nás jednou dokáží probudit okamžité nutkání vyrazit k vodě, jindy zase probudí pocity absolutního zoufalství, pakliže se k vodě vydat nemůžeme. Dobré fotografie totiž dokáží zachytit samotnou podstatu rybaření, drobné detaily, které vnímá každý – někdo více, někdo pouze periferně, ale pořád tam jsou. Od této části, budete mít možnost vždy shlédnout 10 fotografií od vybraného autora. Nepůjde zdaleka jen o české a slovenské lovce, ale podíváme se také do zahraničí. Top 10, nemusí znamenat jen nejhezčí, pro každého autora, může mít daná fotka i jiný význam a onen pomyslný žebříček se samozřejmě s přibývajícím časem mění. V prvním díle nám představí své fotografie Luděk Štangl.

Číst celý článek

Tajemství jedné řeky

Tajemství jedné řeky

13. 7. 2017 Lukáš Krása Ostatní články diskuze: 0

Celou zimu jsem plánoval, na které místo na Dunaji zase vyrazím. Jaro o sobě začalo dávat vědět a můj čas přicházel. Přemotával jsem si nové vlasce, doplňoval háčky, kterých není v mém kufříku nikdy dost a přemýšlel o rybách v Dunaji. V tom mi zavolal kamarád Pítrs, jestli nechci přijet za ním na Labe. Kapři jsou prý aktivní.

Číst celý článek

Chod Rig z dílny Jakuba Fabiana

Chod Rig z dílny Jakuba Fabiana

11. 7. 2017 Jakub "Jacommo" Fabian Instruktážní článek diskuze: 0

Chod Rig je v našich končinách čím dál tím populárnější. Důvod je prostý – chod rig dovede být velice efektivní a například při lovu na silně zabahněných, nebo zatravněných vodách, jsou jeho vlastnosti neocenitelné. Zde naleznete podrobný návod na uvázání koncové části chod rigu od Jakuba Fabiana, který může pomoci jak začínajícím, tak zkušenějším kaprařům.

Číst celý článek

Umělé nástrahy a jejich použití

Umělé nástrahy a jejich použití

19. 6. 2017 Frank Warwick Instruktážní článek diskuze: 0

Myslím, že plastové nástrahy používám asi třetinu svého rybářského života, věřím, že budete souhlasit, že je to docela dlouho. Zjistil jsem, že jsou efektivní a snadno se používají, takže proč ne. Někteří puritáni možná používání imitací nástrah zavrhují, ale to není můj problém ani starost. Já je prostě používám, protože s nimi mám skvělé výsledky.

Číst celý článek

Všemohoucí zig-rig

Všemohoucí zig-rig

9. 6. 2017 Redakce Ostatní články diskuze: 0

Buď ho milujete, nebo nenávidíte, ale bez pochyb může představovat zničující taktiku během celého roku. Malý kousek pěny visící ve vodě může někdo zpochybňovat, ale v situaci, kdy je těžké získat záběr ze dna, pak o jeho efektivitě nemůže být pochyb. Nahození osamoceného kousku černé pěny bez nějaké příchutě chce zajisté trochu odvahy, ale pokud se trochu víc zahloubáte nad možnostmi, jak vylepšit atraktivitu vašeho zig-rigu, nejenom že získáte více záběrů, ale získáte také více sebevědomí.

Číst celý článek

Správná strategie krmení = cesta k úspěchu

Správná strategie krmení = cesta k úspěchu

28. 5. 2017 Jirka "Scopex" Majer Instruktážní článek diskuze: 1

Loňská sezona pro mne bylo po rybářské stránce opravdu hodně úspěšná. Podařilo se mi ulovit více jak 100 kaprů s váhou přes 10kg ze svazových revírů ČR, z toho 15 ryb se váhově pohybovalo mezi 15–19,80kg. Podařilo se mi na čtyřech různých revírech ulovit čtyři různé kapry s váhou přes 20kg a jeden dokonce s váhou přes 25kg. Byla to prostě sezóna jako z pohádky!

Číst celý článek

100 dní na "slovenskom Deri" 2.díl - Leto

100 dní na "slovenskom Deri" 2.díl - Leto

22. 5. 2017 Matúš Bučko Ostatní články diskuze: 0

Je za mnou 40 dní strávených na jazere. Jar sa definitívne skončila a nezadržateľne sa s pribúdajúcimi teplotami blíži leto. Začína sa pre mňa najťažšie obdobie roka z hľadiska lovu kaprov na Šírave. Tropické dni, keď sa nepohne ani lístok, kvitnúca voda zatiahnutá zelenou riasou, množstvo plavidiel a kúpajúcich sa, to je letný kolorit Zemplínskej šíravy. Sú dni kedy doslova o kapra ani len nezavadíte, byť týždeň bez záberu nie je nič nezvyčajné, a ten kto tvrdí, že sa tu dá vždy zachytať, tak jednoducho klame. No sú situácie, keď po dlhodobejšom pôste zrazu prídu hody. Z ničoho nič, akoby mávnutím čarovného prútika kapry začnú byť aktívni a vy môžete zažiť nádhernú rybačku počas horúcich letných dní. Niekoľko takýchto momentov som zažil aj ja na vlastnej koži.
 

Číst celý článek

Lov s jedním prutem

Lov s jedním prutem

17. 5. 2017 Martin Bowler Instruktážní článek diskuze: 0

Arzenál prutů úhledně srovnaných na stojanu, to je scenérie, které uvidíte prakticky na každém kaprařském stanovišti po celé Evropě. Dva jsou pravidlem, většina rybářů však preferuje tři nebo ještě lépe, když se tam vmáčkne i čtvrtý. Já nejsem výjimkou, a tak s sebou také nosím pořádnou baterii prutů, zejména když mám přibalený markerovací a spombový prut. A pak si stejně jako všichni ostatní kladu otázku: když do vody dostanu co více vlasců, zdvojnásobím, ztrojnásobím, zečtyřnásobím tak svoje šance? 

Číst celý článek

Souboj s velkými jezery

Souboj s velkými jezery

8. 5. 2017 Andy Chambers Instruktážní článek diskuze: 0

Myslím, že už bylo načase, abych napsal taky něco o oněch obrovských jezerech, na kterých tak rád chytám -  něco o chytání a o taktice vhodné na těchto náročných vodách. Náhoda tomu chtěla, že jsem tento článek začal psát právě den před tím, než jsem měl vyrazit chytat na největší z těchto jezer – ohromné Foret d’Orient, které se nachází ve francouzské provincii Champagne. Je to jezero, na kterém jsem poměrně úspěšný, už nějakých deset let. Teď tento článek píši z bivaku na místě, odkud mohu přehlédnout celé jezero – nemohl jsem si vybrat lepší prostředí, které by mi poskytovalo inspiraci a pohánělo šedou kůru mozkovou k činnosti tak, abych článku učinil za dost. Panuje tu monotónní klid, teplo a slunečno – ne zrovna ideální podmínky pro rybaření, ale naprosto perfektní podmínky pro psaní, takže pokračujte ve čtení a já doufám, že se mi podaří vás inspirovat k tomu, abyste těmto gigantickým jezerům dali také šanci.

Číst celý článek

100 dní na "slovenskom Deri" 1.díl - Jar

100 dní na "slovenskom Deri" 1.díl - Jar

20. 4. 2017 Matúš Bučko Ostatní články diskuze: 0

Zemplínska Šírava sa začína ukazovať ako voda skvelých parametrov. Dlhodobá starostlivosť a rozumné hospodárenie začína prinášať ovocie. Možno si ešte pamätáte na môj prvý  úvodný článok „Zemplínska Šírava – Slovenský DER“, v ktorom som túto vodu prirovnal k slávnemu francúzskemu jazeru Lac du Der. Je mi samozrejme jasné, že sa toto naše slovenské more nedá priamo porovnávať s touto európskou mekou kaprariny, ale zasa nevidím dôvod, prečo by sme tu nemohli mať také naše pekné, dobre zarybnené, slovenské Lac Du Der.

Číst celý článek

Guppy – překvapení na břehu Mosely

Guppy – překvapení na břehu Mosely

14. 4. 2017 Max Nollert Ostatní články diskuze: 0

Za slunných dnů jsem jezdil každou středu v létě na kole do přístavu předtím, než jsem se vydal zpět do práce. 10–15 minut jsem si dopřával odpočinku, když v tom jsem zahlédl hejno pěkných ryb, které stálo pod hladinou mezi jachtami. Občas se pohybovaly kousek dopředu nebo dozadu, schovaly se pod lekníny, nebo na chvíli zmizely v rákosí. 

Číst celý článek

« Nejnovější Novější Strana 1 z 45 (455) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (19 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč