Články

« Nejnovější Novější Strana 1 z 47 (478) Starší Nejstarší »

Chybějící kousek hádanky

Chybějící kousek hádanky

9. 4. 2018 Honza "Johan" Kořenek Ostatní články diskuze: 0

Přiznejme si, že většina z nás vyhledává především revíry, na kterých je velká šance na ulovení kapra těch“ správných“ rozměrů. Ať už jsou to velká jezera, řeky, nebo malé rybníky, určitým způsobem jde vždy o cílený rybolov a čekání na záběr vytoužené ryby. Je to však více než jen honba za jednou velkou rybou, mnohem víc. Možná to zní trochu zvláštně, ale často je skutečný cíl jiný, než jen ulovit největší rybu. Možná si dokonce stejně jako já přejete, abychom tu největší rybu nechytili a mohli tak prožívat svůj příběh každou sezónu stále znovu.

Číst celý článek

Prodloužený víkend na lodi

Prodloužený víkend na lodi

5. 3. 2018 Philip Jakob "Phil on Tour" Ostatní články diskuze: 0

Rybolov z lodi bylo něco, co mě vždy velmi lákalo. Konečně to mohu nyní vyškrtnout ze svého seznamu přání a musím říct, že to byla skvělá výprava. Ale vše pěkně od začátku…

Číst celý článek

CARP TIME 2018/1

CARP TIME 2018/1

15. 2. 2018 Redakce CARP TIME diskuze: 43

První letošní díl pořadu Carp Time, který Vám přináší rybaření na různých evropských vodách v Itálii, Chorvatsku a Francii. Budou představeny osobnosti kaprařské scény Marco Bertaglia, Dave Levy a David Dauchy. Můžete se těšit na dobrodružné výpravy za kapry. Příjemné sledování!

Číst celý článek

Výherci soutěže o 20 volných vstupů na veletr For Fishing 2018

Výherci soutěže o 20 volných vstupů na veletr For Fishing 2018

12. 2. 2018 Redakce Ostatní články diskuze: 7

Vylosování soutěže o 20 volných vstupenek na veletrh For Fishing 2018!

Číst celý článek

#Winterhero - tipy pro zimní kapraření

#Winterhero - tipy pro zimní kapraření

9. 2. 2018 Team Korda Ostatní články diskuze: 0

001-jen-silna-vstrva-ledu-nas-muze-rozdelit-nahled

Pro některé lovce kaprů nekončí sezóna v podstatě nikdy. A jen silná vrstva ledu je může alespoň na chvíli s milovanými kapry rozdělit. V následujících řádcích vám přinášíme pár zaručených tipů předních evropských kaprařů pro zimní sezónu.

Číst celý článek

Mise - zimní kapr

Mise - zimní kapr

16. 1. 2018 Redakce Ostatní články diskuze: 0

Chris Ackermann je již mnoho let jedním z nejznámějších jmen na německé kaprařské scéně. Více než 20 let se věnuje lovu kaprů – přesněji řečeno velkých kaprů. Stejně tak dlouho jde při honbě za úlovky svou vlastní cestou – při potápění studuje chování a zvláštní rysy ryb v jejich světě. A možná právě to mu pomáhá lovit jednu cílovou rybu za druhou. Doposud mu neunikla žádná z ryb, které si přál ulovit. Na své konto si neustále připisuje další neuvěřitelné ryby. Nicméně Chris zůstává při svém hobby oběma nohama na zemi, stejně jako v reálném životě. Není profesionálním rybářem, ani lovcem na plný úvazek. Kromě své rodiny a práce na tři směny, loví mimořádné ryby – vlastním stylem…

Číst celý článek

Jak na Ronnie Rig?

Jak na Ronnie Rig?

3. 1. 2018 Jakub "Jacommo" Fabian Montáže diskuze: 0

Návazce, návazce, návazce… je jich nepřeberné množství, a již o nich bylo mnoho napsáno, ale určitě jste minulý rok v médiích, na sociálních sítích, zprávách od vody nebo třeba v debatě s jiným kolegou rybářem zaznamenali výraz „Ronnie Rig“. Tento typ návazce je totiž neuvěřitelně efektivní a pokud jej vyzkoušíte, velice rychle se stane Vaším oblíbencem. Zde je jednoduchý foto návod od Jakuba Fabiana – krok za krokem:

Číst celý článek

CARP TIME 2017/3 Official trailer

CARP TIME 2017/3 Official trailer

6. 12. 2017 Redakce CARP TIME diskuze: 36

Přinášíme vám trailer ke třetímu letošnímu dílu pořadu Carp Time!

Natáčení probíhalo ve třech zemích, konkrétně v Itálii, Chorvatsku a Francii. Těšit se můžete na přední osobnosti světové kaprařiny jako jsou Dave Levy, Marco Bertaglia a David Dauchy. Představíme vám zajímavé novinky, nebude chybět legrace a samozřejmě kaprařina se vším všudy! Režie David Fořt, kamera Robin Lowe, David Fořt, střih Robin Lowe.

Premiéra nového dílu 20.12.2017

Číst celý článek

Divoké vody

Divoké vody

1. 12. 2017 James Armstrong Ostatní články diskuze: 0

Vítr, zakalená divoká hladina, rozlehlé vodní plochy a netknuté pískovny mě doopravdy baví. Nikdy pořádně nevíte, co na vás čeká. Je to ten pocit tajemna, který mě opravdu nutí chodit na ryby. Jak jsem se v rybařině posouval, pomalu mě přestávalo bavit navštěvovat přelidněné rybníčky, kde je jeden rybář na druhém.

Číst celý článek

Darrell Peck a jeho rekordní obr

Darrell Peck a jeho rekordní obr

25. 11. 2017 Redakce Ostatní články diskuze: 0

Darrell Peck to letos dokázal! 11. května 2017, přesně na úplněk, ulovil svého největšího kapra s váhou 33.6kg na jedné státní vodě v Holandsku!

Číst celý článek

Francouzské dobrodružství – 2.díl

Francouzské dobrodružství – 2.díl

20. 11. 2017 Simon Scott Ostatní články diskuze: 0

Pondělní ráno na Rainbow nás přivítaly chuchvalce mlhy, které se jako duchové vznášely nad zrcadlově klidnou hladinou. S kávou v ruce jsem seděl u prutů a přemýšlel jsem nad událostmi předchozího dne. Mé zasvěcení na Rainbow bylo fantastické. Chytil jsem monstrózního kapra ze šíleného bludiště ostrovů, spadlých stromů, hlubokých zátočin a výběžků, které se táhnou kolem nich. Radost z těchto okamžiků mě stále ještě hřála u srdce, a to kouzlo ve mně zůstávalo ještě teď, když jsem polykal svou horkou ranní kávu. Začaly mě také napadat různé otázky. Jsou tam další? Co přinese následující týden? No a taky kdy dorazí Pascal s mou snídaní?

Číst celý článek

Vymanit se z nadvlády zbytečností

Vymanit se z nadvlády zbytečností

13. 11. 2017 Radek Holub Ostatní články diskuze: 1

Dlouho mě na lovu velkých kaprů děsila jedna věc, a tou je bezesporu ona ohromná halda vybavení, kterou s sebou většina lovců k vodě bere. Odrazovala mě natolik, že jsem se několikrát radši nechal zlákat naprosto jiným plánem a rybařina musela z cesty. Uznávám, že na dlouhých výpravách se zkrátka bez nutného vybavení neobejdete, ovšem já si nemohl pomoct – stále mi připadalo, že vybavení je hodně i během krátkých výpadů k vodě, a to jsem si vždy sbalil pouze strohé minimum. Vyvstává však otázka, zdali to skutečně bylo minimum a o jeho strohosti dnes pochybuji 2× tolik.

Číst celý článek

Tajemná Berounka

Tajemná Berounka

12. 10. 2017 Martin Jandík Ostatní články diskuze: 1

Už pár let si pohrávám s myšlenkou, zkusit pozlobit kapry v řece Berounce. Pro nás Západočechy, je to skoro jako domácí revír. I tak, moje cesty do teď, vždy směřovaly na řeku Labe a její přilehlé pískovny. Je sice ode mě vzdálená 2,5hodiny cesty, ale bylo pro mě jednodušší k této velké řece sehnat nějaké informace. Většina přátel tu loví, a tak stačilo vždy zvednout telefon a hned jsem se dozvěděl vše potřebné, jako je například stav vody, jestli jsou kapři aktivní a na jakém úseku je to momentálně ideální. To však u řeky Berounky nemám. Znám jen pár lidí, co tam kapraří. Někteří z nich zatím nebyli úspěšní a ti co ano, nechtějí o svých úspěších mluvit. Vlastně mám pro to velké pochopení. V Berounce je kaprů nad 10kg jako šafránu a je třeba si je chránit. Mohli by třeba skončit na talíři nebo někde v soukromém revíru. A to nikdo z nás nechce! Pro to všechno, je stále Berounka tolik tajemná a nedostupná a pro mě ideální výzva.

Číst celý článek

Buďte připraveni na podzim!

Buďte připraveni na podzim!

26. 9. 2017 Redakce Ostatní články diskuze: 0

Pomalu, ale jistě, dorazilo období, které je pro nás kapraře, hned po jaru asi nejplodnější z celého roku. Pakliže sedíte na dobrém místě, záběry mohou přijít prakticky v jakoukoliv denní dobu, a navíc jich může být neuvěřitelné množství. Zde je pár podzimních tipů od týmu Korda.

Číst celý článek

Carp Time - Battle Of Amsterdam

Carp Time - Battle Of Amsterdam

24. 9. 2017 David Fořt CARP TIME diskuze: 15

Jak dopadla odveta na amsterdamských kanálech? To se dozvíte ve speciálním vydání pořadu Carp Time – Bitva o Amsterdam, který je celý věnovaný pouze druhé výpravě do této nizozemské metropole. Více akce, tipy, taktika a prakticky bez reklamy. Vzhledem k tomu, že jsem byl nucený vytvořit na youtube nový kanál a přišel jsem díky partičce, se kterou jsem, až doposud spolupracoval o všechny odběratele a počty shlédnutí, které si pořad za více, než dva roky získal, chtěl bych vás všechny, kteří pořadu fandíte poprosit o sdílení youtube linku nového dílu a případně přihlášení se k odběru nového kanálu Carp Time. Všechny další díly budou již vycházet zde. V tuto chvíli mohu snad již prozradit, že velká část dalšího dílu se bude natáčet v Anglii, se špičkovými kapraři a testery společností RidgeMonkey, Gardner, Wychwood a Baitech. Myslím, že se máte na co těšit. Mějte se fajn, David Fořt

Číst celý článek

Cesta do neznáma

Cesta do neznáma

11. 9. 2017 Thomas Keutmann Ostatní články diskuze: 0

Připadá mi, jako by to bylo včera. Facebook byl plný úlovků velkých kaprů z Jižní Francie a pro mě to měla být má první cesta na jih. Každý z rybářů, kteří jezdí tímto směrem lovit pravidelně, mi vyprávěl, že poprvé je to tam vždy výjimečné. Ale že to bude až tak výjimečné, spíše těžké, to jsem tedy nečekal. Po téměř promarněném týdnu a mnoha ujetých kilometrech se před námi konečně objevil poslední cíl naší cesty…

Číst celý článek

Francouzské dobrodružství – 1.díl

Francouzské dobrodružství – 1.díl

11. 9. 2017 Simon Scott Ostatní články diskuze: 0

Po většinu roku jsem plně zaměstnán na svých sádkách a rybnících – kapří farmě. Když byla farma úplně připravena pro novou sezonu a všechny rybníky zaplněny rybami, život ve VS Fischeries se na pár týdnů během dubna a začátku května trochu uklidnil. Samozřejmě zde zbyla spousta takové té drobné práce a krmení ryb, ale ve srovnání s posledními pěti měsíci tu panoval klid. V této roční době vypadá farma úžasně a je opravdu fajn mít trochu více času k pozorování celé té mozaiky barev jara propukajících podél břehů rybníků, kolem živých plotů a mezi lesními porosty podél farmy. Hustý koberec modrých lučních zvonků se rozprostírá pod vysoko se tyčícími majestátními duby, velké trsy prvosenek dodávají celé scéně jasně žluté záblesky a kolem rybníků rozkvétají tisíce zlatých blatouchů. Je to překrásná roční doba a rybníky je tou nejlepší úřadovnou, jakou si jen člověk může přát. Jsem sakra šťastlivec!

Číst celý článek

« Nejnovější Novější Strana 1 z 47 (478) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (25 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč