Články

« Nejnovější Novější Strana 1 z 46 (467) Starší Nejstarší »

Francouzské dobrodružství – 2.díl

Francouzské dobrodružství – 2.díl

20. 11. 2017 Simon Scott Ostatní články diskuze: 0

Pondělní ráno na Rainbow nás přivítaly chuchvalce mlhy, které se jako duchové vznášely nad zrcadlově klidnou hladinou. S kávou v ruce jsem seděl u prutů a přemýšlel jsem nad událostmi předchozího dne. Mé zasvěcení na Rainbow bylo fantastické. Chytil jsem monstrózního kapra ze šíleného bludiště ostrovů, spadlých stromů, hlubokých zátočin a výběžků, které se táhnou kolem nich. Radost z těchto okamžiků mě stále ještě hřála u srdce, a to kouzlo ve mně zůstávalo ještě teď, když jsem polykal svou horkou ranní kávu. Začaly mě také napadat různé otázky. Jsou tam další? Co přinese následující týden? No a taky kdy dorazí Pascal s mou snídaní?

Číst celý článek

Vymanit se z nadvlády zbytečností

Vymanit se z nadvlády zbytečností

13. 11. 2017 Radek Holub Ostatní články diskuze: 1

Dlouho mě na lovu velkých kaprů děsila jedna věc, a tou je bezesporu ona ohromná halda vybavení, kterou s sebou většina lovců k vodě bere. Odrazovala mě natolik, že jsem se několikrát radši nechal zlákat naprosto jiným plánem a rybařina musela z cesty. Uznávám, že na dlouhých výpravách se zkrátka bez nutného vybavení neobejdete, ovšem já si nemohl pomoct – stále mi připadalo, že vybavení je hodně i během krátkých výpadů k vodě, a to jsem si vždy sbalil pouze strohé minimum. Vyvstává však otázka, zdali to skutečně bylo minimum a o jeho strohosti dnes pochybuji 2× tolik.

Číst celý článek

Tajemná Berounka

Tajemná Berounka

12. 10. 2017 Martin Jandík Ostatní články diskuze: 1

Už pár let si pohrávám s myšlenkou, zkusit pozlobit kapry v řece Berounce. Pro nás Západočechy, je to skoro jako domácí revír. I tak, moje cesty do teď, vždy směřovaly na řeku Labe a její přilehlé pískovny. Je sice ode mě vzdálená 2,5hodiny cesty, ale bylo pro mě jednodušší k této velké řece sehnat nějaké informace. Většina přátel tu loví, a tak stačilo vždy zvednout telefon a hned jsem se dozvěděl vše potřebné, jako je například stav vody, jestli jsou kapři aktivní a na jakém úseku je to momentálně ideální. To však u řeky Berounky nemám. Znám jen pár lidí, co tam kapraří. Někteří z nich zatím nebyli úspěšní a ti co ano, nechtějí o svých úspěších mluvit. Vlastně mám pro to velké pochopení. V Berounce je kaprů nad 10kg jako šafránu a je třeba si je chránit. Mohli by třeba skončit na talíři nebo někde v soukromém revíru. A to nikdo z nás nechce! Pro to všechno, je stále Berounka tolik tajemná a nedostupná a pro mě ideální výzva.

Číst celý článek

Buďte připraveni na podzim!

Buďte připraveni na podzim!

26. 9. 2017 Redakce Ostatní články diskuze: 0

Pomalu, ale jistě, dorazilo období, které je pro nás kapraře, hned po jaru asi nejplodnější z celého roku. Pakliže sedíte na dobrém místě, záběry mohou přijít prakticky v jakoukoliv denní dobu, a navíc jich může být neuvěřitelné množství. Zde je pár podzimních tipů od týmu Korda.

Číst celý článek

Carp Time - Battle Of Amsterdam

Carp Time - Battle Of Amsterdam

24. 9. 2017 David Fořt CARP TIME diskuze: 15

Jak dopadla odveta na amsterdamských kanálech? To se dozvíte ve speciálním vydání pořadu Carp Time – Bitva o Amsterdam, který je celý věnovaný pouze druhé výpravě do této nizozemské metropole. Více akce, tipy, taktika a prakticky bez reklamy. Vzhledem k tomu, že jsem byl nucený vytvořit na youtube nový kanál a přišel jsem díky partičce, se kterou jsem, až doposud spolupracoval o všechny odběratele a počty shlédnutí, které si pořad za více, než dva roky získal, chtěl bych vás všechny, kteří pořadu fandíte poprosit o sdílení youtube linku nového dílu a případně přihlášení se k odběru nového kanálu Carp Time. Všechny další díly budou již vycházet zde. V tuto chvíli mohu snad již prozradit, že velká část dalšího dílu se bude natáčet v Anglii, se špičkovými kapraři a testery společností RidgeMonkey, Gardner, Wychwood a Baitech. Myslím, že se máte na co těšit. Mějte se fajn, David Fořt

Číst celý článek

Cesta do neznáma

Cesta do neznáma

11. 9. 2017 Thomas Keutmann Ostatní články diskuze: 0

Připadá mi, jako by to bylo včera. Facebook byl plný úlovků velkých kaprů z Jižní Francie a pro mě to měla být má první cesta na jih. Každý z rybářů, kteří jezdí tímto směrem lovit pravidelně, mi vyprávěl, že poprvé je to tam vždy výjimečné. Ale že to bude až tak výjimečné, spíše těžké, to jsem tedy nečekal. Po téměř promarněném týdnu a mnoha ujetých kilometrech se před námi konečně objevil poslední cíl naší cesty…

Číst celý článek

Francouzské dobrodružství – 1.díl

Francouzské dobrodružství – 1.díl

11. 9. 2017 Simon Scott Ostatní články diskuze: 0

Po většinu roku jsem plně zaměstnán na svých sádkách a rybnících – kapří farmě. Když byla farma úplně připravena pro novou sezonu a všechny rybníky zaplněny rybami, život ve VS Fischeries se na pár týdnů během dubna a začátku května trochu uklidnil. Samozřejmě zde zbyla spousta takové té drobné práce a krmení ryb, ale ve srovnání s posledními pěti měsíci tu panoval klid. V této roční době vypadá farma úžasně a je opravdu fajn mít trochu více času k pozorování celé té mozaiky barev jara propukajících podél břehů rybníků, kolem živých plotů a mezi lesními porosty podél farmy. Hustý koberec modrých lučních zvonků se rozprostírá pod vysoko se tyčícími majestátními duby, velké trsy prvosenek dodávají celé scéně jasně žluté záblesky a kolem rybníků rozkvétají tisíce zlatých blatouchů. Je to překrásná roční doba a rybníky je tou nejlepší úřadovnou, jakou si jen člověk může přát. Jsem sakra šťastlivec!

Číst celý článek

Mezi dvěma světy - Top 10 (Radek Holub)

Mezi dvěma světy - Top 10 (Radek Holub)

31. 8. 2017 Redakce Ostatní články diskuze: 1

Radek Holub

Třetím rybářem, který představí své fotografie, je Radek Holub.

„Nikdy jsem se nepovažoval za žádného extra fotografa, ale je pravda, že mě to hodně baví a je to jedna z věcí, která dává v mém případě rybaření z velké části smysl“.

Číst celý článek

Carp Time I/2017

Carp Time I/2017

31. 8. 2017 Redakce CARP TIME diskuze: 28

Je to tady! První letošní Carp Time na carpfishing.cz

Číst celý článek

CARP TIME - Battle Of Amsterdam (trailer)

CARP TIME - Battle Of Amsterdam (trailer)

17. 8. 2017 Redakce CARP TIME diskuze: 27

Slíbil jsem, že na další díl pořadu Carp Time nebudete muset dlouho čekat. Po nepříliš vydařené výpravě na amsterdamské kanály ve mně stále hlodala myšlenka se tam znovu vrátit. Nedalo se to vydržet, ta výzva byla příliš silná a tak jsme na začátku srpna s talentovaným kameramanem Robinem znovu vyrazili. Jak dopadla bitva o Amsterdam se dozvíte ve speciálním dílu pořadu Carp Time věnovanému této dobrodružné výpravě! Dnes vám jako ochutnávku nabízíme trailer. David Fořt

Číst celý článek

Když u vody nechceš ztrácet čas...

Když u vody nechceš ztrácet čas...

14. 8. 2017 Martin Jandík Instruktážní článek diskuze: 0

Téměř každý den přemýšlím nad tím, jak udělat krátký lov co nejúspěšnější. Moje pracovní povinnosti mi stále nedovolují trávit u vody tolik času, kolik bych si přál. Začínám se s tím pomalu smiřovat a brát to jako životní styl. Pořád tedy zastávám názor, že k chycení těch největších ryb je zapotřebí mnohem více času. Ideálně v řádech dní a ne hodin. I tak si troufám říci, že za těch několik let, co k vodě jezdím jen na pár hodin, jsem přišel na několik triků, které mi dopomohli ke krásným rybám. 

Číst celý článek

Jarní bláznovství aneb dočkal jsem se

Jarní bláznovství aneb dočkal jsem se

4. 8. 2017 Tomáš Pásler Ostatní články diskuze: 0

Stál jsem na břehu rybníka, v ruce svíral ohnutý prut a napjatě čekal, jaká ryba se na konci udice objeví. Vlasec byl napnutý k prasknutí a vysílená ryba se pomalu blížila k sítí podběráku. Už zbýval jen kousíček. Ale NE! To přece není možné, ryba se na poslední chvíli vyhákla a zmizela. Vzbudil jsem se a celý se třásl. Velmi pomalu jsem si začínal uvědomovat, že nestojím na břehu rybníka, ale jsem stále v posteli. Ne, tak to byl jen sen. Uf. Na ryby teprve pojedu.

Číst celý článek

CARP TIME 2017/1 Trailer

CARP TIME 2017/1 Trailer

24. 7. 2017 Redakce CARP TIME diskuze: 12

Po dlouhém čekání pro vás máme dobrou zprávu. Již tento týden se můžete těšit na nový díl pořadu Carp Time. Nejprve ve čtvrtek 27.7.od 20h v premiéře na Arena Sport TV a hned následující den v bonusové verzi na www.carpfishing.cz. Na co se můžete těšit? Podíváme se společně na amsterdamské kanály, připraveny jsou medailony Alana Blaira a Miloše Švihoríka, zavítáme na Nikl & Sonik Casting Show, detailně se podíváme na novinky od společností Gardner, Wychwood, Giants Fishing a Mivardi, Kubo Fabian vám ukáže svůj kouzelný návazec, podíváte se na společné rybaření s teamem Nash CZ na Labi, špičkový závod World Carp Masters vám představí samotný majitel této soutěže Steve Bond a nesmí chybět také Honza „Carpkiller“ Hubka a jeho „Liščí výzva.“

Číst celý článek

Mezi dvěma světy - Top 10 (Radek Pěnkava)

Mezi dvěma světy - Top 10 (Radek Pěnkava)

24. 7. 2017 Redakce Ostatní články diskuze: 6

Radek Pěnkava

Pokračujeme s další kolekcí fotografií a tentokrát zapátral ve svém archivu Radek Pěnkava. Radkovy fotky patří již nějaký ten pátek k tomu nejlepšímu, co lze na kaprařské scéně v České a Slovenské republice nalézt. Posuďte sami… Nutno podotknout, že fotografie nejsou nikterak upravované nebo ořezané! Krásná práce…

Číst celý článek

100 dní na "slovenskom Deri" 3.díl - Jeseň

100 dní na "slovenskom Deri" 3.díl - Jeseň

24. 7. 2017 Matúš Bučko Ostatní články diskuze: 0

Aj keď to tak nevyzerá, leto sa pomaly končí. Počasie je stále krásne, slnečné, teploty sa šplhajú k 30tke a leto nie a nie odísť. Nie že by som nemal rád toto ročné obdobie, no z hľadiska lovu kaprov nie je leto to pravé orechové, i keď sa mi aj v tomto období podarilo chytiť niekoľko krásnych rýb. Verím však, že to pravé kaprové obdobie ešte len príde práve teraz v jeseni.

Číst celý článek

Na lovu kapra… aneb když se rybaření a fotky vzájemně doplňují

Na lovu kapra… aneb když se rybaření a fotky vzájemně doplňují

18. 7. 2017 Frank Pizon Instruktážní článek diskuze: 0

Rybáři většinou chtějí sladit rybaření a fotografie. Tento článek nabízí několik technik, které osobně používám k pořízení snímků ryb. Cílem je nenechat si má tajemství pořizování zvířecích snímků pro sebe. Takto postupuji při fotografování kaprů, abych zachoval jejich přirozenost.

Číst celý článek

Mezi dvěma světy - Top 10

Mezi dvěma světy - Top 10

13. 7. 2017 Redakce Ostatní články diskuze: 3

Luděk Štangl

Mezi dvěma světy – mezi vodou a souší – pruty nebo fotoaparát. Pokud přehlédnete naši kaprařskou scénu, nelze si nevšimnout několika rybářů, kteří si stejně jako s pruty, rozumí i s fotoaparátem. Často vznikají nezapomenutelné kompozice, které v nás jednou dokáží probudit okamžité nutkání vyrazit k vodě, jindy zase probudí pocity absolutního zoufalství, pakliže se k vodě vydat nemůžeme. Dobré fotografie totiž dokáží zachytit samotnou podstatu rybaření, drobné detaily, které vnímá každý – někdo více, někdo pouze periferně, ale pořád tam jsou. Od této části, budete mít možnost vždy shlédnout 10 fotografií od vybraného autora. Nepůjde zdaleka jen o české a slovenské lovce, ale podíváme se také do zahraničí. Top 10, nemusí znamenat jen nejhezčí, pro každého autora, může mít daná fotka i jiný význam a onen pomyslný žebříček se samozřejmě s přibývajícím časem mění. V prvním díle nám představí své fotografie Luděk Štangl.

Číst celý článek

« Nejnovější Novější Strana 1 z 46 (467) Starší Nejstarší »

Zprávy od vody (24 n.)

Nejbližší kaprařské akceDalší

Žádné aktuální akce.

Všechny akce

Akční nabídky e-shopůVšechny slevy

Název lorem ipsum

Zvýhodněná originální Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu.

cena: 2 987,- Kč

Produkt co houká a píska

Akce nulla augue urna, pretium a dictum eu, sagittis non elit. T scelerisque risus...

cena: 987,- Kč